Νευρικότητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Νευρικότητα

    Καλησπέρα.. Ήθελα να πάρω τη γνώμη απο ατομα με αγχώδη διαταραχή. Όταν είστε αγχωμένοι η νιώθετε ανήσυχοι έχετε ποτε παρατηρήσει να θελετε να μιλάτε συνέχεια κ να μην έχετε υπομονή να ακούσετε τον συνομιλητή κ να πεταγεστε απο το ένα θέμα στο άλλο επειδή θέλετε να πείτε αυτά που έχετε στο μυαλό σας;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Οχι τοσο πολυ. Μπορει να μιλαω πιο πολυ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Οχι τοσο πολυ. Μπορει να μιλαω πιο πολυ.
    Ναι αυτό εννοώ να έχεις την αναγκη να μιλάς μονο εσυ. Και να εχεις πολλα στο κεφαλι σου κ να θες τα πεις οχι άσχετα θεματα τελείως

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Με την ψυχοθεραπεία πως πας; συνεχίζεις;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Ναι αυτό εννοώ να έχεις την αναγκη να μιλάς μονο εσυ. Και να εχεις πολλα στο κεφαλι σου κ να θες τα πεις οχι άσχετα θεματα τελείως
    Οχι τοσο εντονο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Με την ψυχοθεραπεία πως πας; συνεχίζεις;
    Οχι δεν μς βοηθάει καθόλου κ σεν μποεω να σπαταλαω αλλα χρήματα χωρίς λόγο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Οχι δεν μς βοηθάει καθόλου κ σεν μποεω να σπαταλαω αλλα χρήματα χωρίς λόγο
    Τι σκέφτεσαι να κάνεις ;
    Τι περίμενες από την ψυχοθεραπεία και πόσο χρόνο έδωσες για να δεις αποτέλεσμα;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Η αλήθεια είναι ότι έχω και προεμμυνορησιακο σύνδρομο κ με κανει κ νιωθω έτσι έχω ανησυχία νεύρα επιθετικοτητα ξαφνικά μπορεί να θέλω να κλάψω, εχω αυπνια μεταβολές στην ορεξη και τέτοια, ενω εχτες ήμουν πολυ καλα απο χτες το βράδυ έγινα ετσι το πρωί ξύπνησα με νευρα με άγχος ανησυχια και νευρικότητα θέλω να κουνιεμαι συνέχεια και πιστεύω πως είναι αυτο που φταίει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι προτείνεις να κάνεις ;
    Τι περίμενες από την ψυχοθεραπεία και πόσο χρόνο έδωσες για να δεις αποτέλεσμα;
    Εχουν περάσει 9 μηνες και το αποτέλεσμα ειναι 0. Απο τότε που σταμάτησα ειδα βελτίωση σε κάποια θέματα, οταν ειχα ψυχοθεραπεία ένιωθα ασχημα δεν ειχα διάθεση να μιλήσω δεν μ έβγαινε λέξη τίποτα.

  10. #10
    Antonis8
    Guest
    Οχι, ποτε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Το έχω δει σε άλλους, όχι σε μένα. Είναι εντυπωσιακό πόσο εύκολα αλλάζουν τα συμπτώματα. Εμένα αυτό το διάστημα μου συμβαίνει το εξής απίθανο. Όταν εργάζομαι υπό καθεστώς πίεσης με μεγάλο φόρτο, τα διεκπεραιώνω όλα, νιώθω ήρεμος, χαρούμενος! Μόλις σψολασω με πιάνει ταραχή και πανικός. Ίσως λόγω μοναξιάς.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Το έχω δει σε άλλους, όχι σε μένα. Είναι εντυπωσιακό πόσο εύκολα αλλάζουν τα συμπτώματα. Εμένα αυτό το διάστημα μου συμβαίνει το εξής απίθανο. Όταν εργάζομαι υπό καθεστώς πίεσης με μεγάλο φόρτο, τα διεκπεραιώνω όλα, νιώθω ήρεμος, χαρούμενος! Μόλις σψολασω με πιάνει ταραχή και πανικός. Ίσως λόγω μοναξιάς.
    εμενα αυτη η ταση να μιλαω και να θελω να πω διαφορα μου βγαινει αφου κανω κατι για το οποιο εχω αγχος δηλαδη οταν ειμαι στη φαση της χαλαρωσης ενω περασα ενταση, κ νιωθω ενεργεια κ ανησυχια θελω κατι να κανω κ δεν ξερω τι κι αρχιζω να μιλαω γραπτα η προφορικα κ να λεω πραγματα τα οποια με κανουν να ξεχνιεμαι η να χαιρομαι κ δεν εχω υπομονη ν ακουσω τον αλλο θελω να λεω τα δικα μου που κραταω μεσα μου κ να μοιραστω τη χαρα μου γιατι αυτα που λεω ειναι καταστασεις που μ ενθουσιαζουν κ νιωθω οτι θα με χαλαρωσουν καπως ετσι το νιωθω,, στην ουσια υερενταση νιωθω σαν αν ηπια 5 καφεδες στην τσιτα κ θελω να ηρεμησω κ μου βγαινει αυτη η ταση να μιλαω η να κουνιεμαι μαζι με συναισθηματα ενθουσιασμου κ χαρας αλλα κ νευρικοτητα. Μακαρι να φυγει αυτο το πραγμα ..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    και στην ψυχολογο οταν αρχισα να μιλαω δεν σταματουσα καθολου κι οτν αυτη πηγαινε να πει κατι δεν την αφηνα την διεκοπτα η συμπληρωνα ηθελα μονο να μιλαω ηταν μεχρι να παρω μπρος ενω στην αρχη δεν ειχα να πω τιποτα μετα δεν σταματουσα καθολου ειχα εναν ειρμο λες κ εβγαζα διαλεξη παντα το ειχα αυτο μιλουσα πολυ κ γρηγορα αλλα αυτο που νιωθω οταν μιλαω ειναι οτι λεω πραγματα που θελω να βγαλω απο μεσα μου και το να τα ακουω με βοηθαει να τα διορθωσω αυτο νιωθω οτι συνειδητοποιω την κατασταση.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Ποιος σου είπε ότι έχεις αγχώδη διαταραχή; Γιατί το να μιλάς πολύ θεωρείται δείγμα άγχους σώνει και καλά; Κάποιος μπορεί να μη μιλάει καθόλου όταν έχει άγχος. Δεν υπάρχει συγκεκριμένο μοτίβο που θα ακολουθούν όλοι όσοι όταν έχουν άγχος.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Φτιάξε ένα μπλογκ και γράφε γράφε όσο μπορείς. Δεν έχει σημασία αν σε διαβάζουν ή όχι. Σημασία έχει να πεις όσα έχεις μέσα σου

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νευρικότητα στα χέρια;;;;
    By george1520 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 18-01-2020, 09:53
  2. νευρικότητα!
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 09-07-2011, 01:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •