Τροφική δηλητηρίαση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113

    Τροφική δηλητηρίαση;

    Είχα Μερέντα στο ψυγείο. Λήγει το 21 αλλά ανοιχτή εκεί μέσα είναι περίπου 1 χρόνο. Ίσως και λιγότερο. Ας πούμε 1 χρόνο. Και έφαγα. Δεν παρατήρησα περίεργη γεύση η κάτι. Αλλά ίσως δεν το πρόσεξα κιόλας. Και μισή ώρα μετά αισθάνομαι το στομάχι περίεργα. Απλά ήμουν τρομοκρατημένος από πριν ότι ίσως χάλασε 1 χρόνο ανοιχτή. Κινδυνεύω; Μπορεί να πάθω κάτι; Προτείνει κάνεις κάτι; Ίσως να παω νοσοκομείο;
    Η κάποιος που να ξέρει αν 1 χρόνο στο ψυγείο ΑΝΟΙΧΤΗ διατηρείται.
    Την έκανα τοστ σε τοστιέρα δεν ξέρω αν μετράει και αυτό. Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    116
    Χαζοφοβος σε εχει πιασει και για αυτο νομιζεις οτι το στομαχι σου ειναι* καπος* ΚΑΙ και εγω την εχω στο ντουλαπι μηνες και τρωνε και τα παιδια. Μην αγχωνεσαι

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Μπλιαχ.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Ιδέα σου είναι. Συνήθως στη συσκευασία αναφέρει για πόσο διάστημα μπορεί να διατηρηθεί το προϊόν αφού ανοιχθεί. Αλλά αυτό αφορά προϊόντα που θέλουν ψυγείο. Αν δεν γράφει τίποτα , όλα οκ, μέχρι ημερομηνία λήξης όπως με ρύζι, όσπρια και ζυμαρικά

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by TryToSurvive View Post
    Είχα Μερέντα στο ψυγείο. Λήγει το 21 αλλά ανοιχτή εκεί μέσα είναι περίπου 1 χρόνο. Ίσως και λιγότερο. Ας πούμε 1 χρόνο. Και έφαγα. Δεν παρατήρησα περίεργη γεύση η κάτι. Αλλά ίσως δεν το πρόσεξα κιόλας. Και μισή ώρα μετά αισθάνομαι το στομάχι περίεργα. Απλά ήμουν τρομοκρατημένος από πριν ότι ίσως χάλασε 1 χρόνο ανοιχτή. Κινδυνεύω; Μπορεί να πάθω κάτι; Προτείνει κάνεις κάτι; Ίσως να παω νοσοκομείο;
    Η κάποιος που να ξέρει αν 1 χρόνο στο ψυγείο ΑΝΟΙΧΤΗ διατηρείται.
    Την έκανα τοστ σε τοστιέρα δεν ξέρω αν μετράει και αυτό. Ευχαριστώ
    Ηρεμισε. Το πολύ πολύ να πας τουαλέτα. Σιγά. Έχω φάει γύρο και μετά από μια ώρα πήγα τουαλέτα γιατί δεν ήταν καλός και απλά πεινούσα και τον έφαγα λεμαργα
    Δεν παθαίνεις τίποτα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113
    Quote Originally Posted by Kiss View Post
    Χαζοφοβος σε εχει πιασει και για αυτο νομιζεις οτι το στομαχι σου ειναι* καπος* ΚΑΙ και εγω την εχω στο ντουλαπι μηνες και τρωνε και τα παιδια. Μην αγχωνεσαι
    Κλασικό σενάριο για εμένα καθώς περνάω περίοδο (μήνες βασικά πλέον) φοβιών. Κανά 9μηνο την έχω στο ψυγείο και το μόνο που γράφει: διατηρείτε σε ξηρό η δροσερό μέρος
    Λήγει το 2021 Απρίλιο όπως ειπα. Αυτά. Ως τώρα κανένα σύμπτωμα πάντως. Αν και διάβασα ότι η τροφική δηλητηρίαση μπορεί να έρθει και μετά από 1 2 μέρες

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Ιδέα σου είναι. Συνήθως στη συσκευασία αναφέρει για πόσο διάστημα μπορεί να διατηρηθεί το προϊόν αφού ανοιχθεί. Αλλά αυτό αφορά προϊόντα που θέλουν ψυγείο. Αν δεν γράφει τίποτα , όλα οκ, μέχρι ημερομηνία λήξης όπως με ρύζι, όσπρια και ζυμαρικά
    Άψογα. Πολύ θετικό αυγό γιατί μόλις το συζητούσα με μια φίλη. Δεν ανέφερε πόσο λήγει μόνο πως διατηρείται.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Και όπως βλέπεις δεν απαντάς καθηλωμένος στη λεκάνη της τουαλέτας. Όλα καλά λοιπόν

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κατι αντιστοιχο ειχε πιασει και μενα οταν ετρωγα μια σοκολατα μεχρι που τις εκοψα εντελος και ησυχασα

Similar Threads

  1. Κακοποίηση και δηλητηρίαση ζώων στην πολυκατοικία μου
    By Christina82 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 04-07-2012, 13:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •