Θεωρίες συνωμοσίας και έλεγχος πραγματικότητας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενω δεκατεχω καμια αληθεια αλλα εκοψες το δουλεμα οτι δεν υπαρχει μικροτσιπ γιατι οσοι εβλεπαν τα βιντεο αυτα θα πιστευαν οσα ελεγαν και ηθελα να σου αποδειξω οτι ακομα και αυτοι που μου πανε κοντρα στο τελος παραδεχονται τι λεω θελουν δε θελουν γιατι απ οτι φαινετε το μυαλο μου στροφαρει τποσο γρηγορα που δε με προλαβαινει κανενασ και επισηςβ εχεις ενα σνομπ στιλ τυπου δε κατεχει κανεις καμια αληθεια και τις κατεχω ολες εγω στο πρωτο θεμα μιλω για ενα βιντεο που ενεβηκε δημοσια και ελεγε ο βενιζελος οτι ο μπιλ γκειτς εχει προτεινει την εμφυτευση μικροτσιπ και κοιτα τι απαντησες
    Σοβαρά τώρα; Τα σχόλια να διαβάσει μόνο κανείς καταλαβαίνει πόσο πυροβολημένα είναι τα άτομα. Χριστιανοταλιμπάν, λιακοπουλικοί και δε συμμαζεύεται. Ο παραλογισμός στο μεγαλείο του. Ναι, μας ψεκάζουν επίσης.
    ενω αργοτερα παραδεχεσε οτι το μικροτσιπ υπαρχει για να καταλαβεις λοιπον ποιον ειναι εξυπνοτερος απ ολους φασκεις και αντιφασκεις στη συνεχειασου λεει καπιος
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nikolas73 Εμφάνιση Μηνύματος
    Έχω ακούσει τόσες μπούρδες για το μικροτσίπ που από αντίδραση και μόνο, θα το βάλω! Έχει καταντήσει το θέμα βαρετό
    και απαντας αυτο
    χα χα χα να είσαι καλά για το γέλιο!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Αν δεν είσαι ικανός να απαντάς σε επιχειρήματα, τότε αποχώρησε. Σε κανένα επιχείρημα που παράθεσα δεν απάντησες. Φυσικά και γελάω. Όπως και το κάνω πάντα απέναντι σε θρησκοληψίες και παράλογες πεποιθήσεις. Γίνε κι εσύ σνομπ, μπορείς! Θα γίνουμε όλοι cyborg και θα σας κατουράμε από τον ουρανό, χα χαα

    https://en.wikipedia.org/wiki/Microc...man)#Hobbyists
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    https://www.marketwatch.com/story/i-...-it-2016-11-15

    Roboethics. Because being a mere human (and sharing your life with tsompanaraious) is not enough!

    https://en.wikipedia.org/wiki/Robot_ethics

    Body hacking, που είναι προέκταση θα έλεγε κανείς του body modification, με τατουάζ, piercing, υποδόρια εμφυτεύματα, μαύρισμα δοντιών, πετράδια στα δόντια, εμφυτεύματα σε γεννητικά όργανα κτλ. Ναι, όλα αυτά και άλλα. Άσε που πολλά απ΄αυτά τα χρησιμοποιούσαν φυλές εδώ και χιλιάδες χρόνια, Αζτέκοι, Μάγιας, αφρικάνικες φυλές με neck rings, μαορί, δεν είναι νέα η τροποποίηση του σώματος. Ήδη άνθρωποι με αναπηρίες χρησιμοποιούν μηχανικά μέλη, και κάποια στιγμή θα το κάνουν δίχως να πονάνε!


    https://en.wikipedia.org/wiki/Body_modification
    https://en.wikipedia.org/wiki/Body_hacking
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην δε θα μου πεις εσυ τι θα κανω αυτο νομιζεις γιατι εγω μονο τον εαυτο μου ακουω ναεισαι εσυ ικανη που φασκεις και αντιφασκεις με την εκθεση ιδεων εμενα αυτο που με αποσχολει ειναι τι θα γινει πιστευτο στο κοσμο οχι το να κανω τον εξυπνο και τα βιντεο αυτα θα τα πιστεψουν σιγουρα γιατι τα ειπαν δημοσια σε οσα δε μιλαω ειναι γιατι δε πιστευω οτι θα τα αποδειξω το σιγουρο ειναι οτι θα ερθει και η δικη μου σειρα να γελασω και θα γελασω τελευταιος γιατι εγω δεν ειμαι οπως αυτοι που εχεις μαθει που σε ακουνε με προσοχη και τους κανεις οτι θες επειδη τους ξεπερνας σε μυαλο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Γέλα τώρα, μπορείς! Ή όχι; Γιατί φοβάσαι τι θα δείξει το μέλλον για την ανθρωπότητα; Μπρρρ
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα μπορουσες να μου πεις πχ οτι το δικο σου σκεπτικο και η δικη σου σοφη αντιληψη στηριζονται σε προσπαθεια και εδω ειναι το κολημα εγω δεν προσπαθω αν δε το εχεις καταλαβει ψαχνω ντοκουμεντα παντου που δε μπορουν να αμφησβητιθουν πχ αυτο που ειπε ο αινσταιν οτι η επιστημη ειναι ενα υπεροχο πραγμα αρκει να μη χρειαστει να βγαλεις το ψωμι σου απ αυτη δυσκολα θα αμβισβητηθει οπως ειχε πει επισης για τη τεχνολογικη προοδο οτι ειναι ενα τσεκουρι στα χερια ψυχοπαθους αρα εσυ συνεχισε να προσπαθεις ενω εγω θα ψαχνω αδιαμφησβιτητα ντοκουμεντα για να καταλαβεις ποιος ειναι ο πιο ικανος και εξυπνοτερος απ ολους αυτο που κανω δε μπορεις να το αντιμετωπισεις γιατι οταν ενα πραγμα ειναι αληθεια υπαρχει παντου και δε το λεει ενας οπως εσυ αλλα εχει μινει στην ιστορια σαν ντοκουμεντο και αυτο που βλεπω εδω ειναι πληρως συμφωνω με τη φιλοσοφια μου https://www.youtube.com/watch?v=UvIpvMlYYkM

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Κάποτε η επιστήμη θα μπορεί να βοηθήσει κακοποιημένα παιδιά όπως αυτά των shaken baby syndrome. Με τι ψυχή εσείς που μιλάτε λοιπόν για ψυχή, θα αρνηθείτε τη χρήση της επιστήμης να βοηθήσει αυτά τα παιδιά; Ή να βοηθήσει ανθρώπους με τραυματικές βλάβες στον εγκέφαλο, ή με altzheimer's disease; Δεν είναι πάντα οι αναίσθητοι πραγματικά οι αναίσθητοι, αλλά όσοι το παίζουν ευαίσθητοι μη σκεπτόμενοι τίποτε άλλο παρά τις κοντές τους επιθυμίες. Λες και όλη η ανθρωπότητα δε μετράει μπροστά στην μυωπική τους πίστη.
    Οι έρευνες πάνω στο DNA θα μπορούν να γλιτώσουν από πολύ πόνο, γενετικές ασθένειες, πρόληψη, είναι τόσοι οι τομείς, απορώ που κάποιοι δε βλέπουν και ταυτόχρονα κατηγορούν άλλους ανθρώπους ως...κοιμισμένους ενώ υποτίθεται οι ίδιοι είναι που έχουν ξυπνήσει.

    Με αυτό
    https://www.marketwatch.com/story/br...fe-2016-08-26?
    mod=article_inline

    Και ναι, έχω καταλάβει τον τρόμο κάποιων για το...Matrix. Είναι θρησκοληψία και φοβία απλώς. Και εξηγείται έτσι

    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Συμφορμιτες ,δεν ξερω αν το διαβασατε κι εσεις αλλα πλεον θα υπαρξει ποινικη διωξη, μαλιστα ειναι ισεα του Χρισοχοιδη οπου προσταξε την υπερεσια διωξης ηλεκτρονικου εγκληματος νααρχισει λεει να κυνηγαει τετοιες περιπτωσεις με την λογικη οτι βαζει σε κινδυνο ανηπακοης στα μετρα ετσι κινδυνευει η δημοσια υγεια,το διαβασα στο νιουζιτ, θα σς βαλω το λινκ,

    https://www.newsit.gr/egklhma/korono...osias/3081442/
    Πλεον θα υπαρχει και λογοκρισια λοιπον.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω εξεταζω ποσο βοηθησε η επιστημη εμενα και μεχρι στιγμης αυτο που βλεπω ειναι οτι συνεχως δεν εκανε τιποτα αλλο απο ανθρωπινα λαθη ομως εγω δε μπορω να δεχτω οτι ενας ειδικος κανει λαθος γιατι αν εγινε ειδικος για να κανει λαθη τοτε ας αλαξει επαγγελμα και ας γινει σουβλατζης και συγκεκριμενα στην εποχη αυτη που ερχετε ειναι καιρος να μαθουμε το πραγματικο προσωπο των αλλων γιατι θα τους εξαναγκασει να παρουν θεση και να ξεκαθαρισουν σε πια πλευρα ανηκουν γιατι συγκεκριμενα οταν καποιος δε με γνωριζει και γι αυτο το λογο μου μιλα για μενα η μου μιλα η οχι ειναι το ιδιο πραγμα γιατι αν κατσω να κουραστω για να του το παιξω καλος εγω δε βρισκω κανενα νοημα σε αυτο γιατι εγω νοημα βρισκω σε οτι σε ευχαριστει και σε κανει να νιωθεις καλυτερα πχ δε μπορω να καταλαβω γιατι οι ανθρωποι κανουν σχεσεις αν αυτο δε τους κανει να νιωθουν καλυτερα για μια βιολογικη αναγκη αξιζει το κοπο να τραβηξουν τοσο δρομο ενω στη πραξη οτι κοπο καταβαλουν αμφιβαλω αν αναγνωριστει και το πιθανοτερο ειναι να κανουν παιδια που δε θα αναγνωρισουν τιποτε με τον ιδιο τροπο δε με απασχολει τι θα δωσει η επιστημη στους αλλους το τι εδωσε σε μενα με ενδιαφερει γιατι αυτο μπορω να το κρινω και μπορω να καταλαβω οτι ειναι δικαιομα του καθενα να πηγαινει οπου θελει εφοσον τον κανει να αισθανετε καλυτερα αλλα οταν καταπατουν τα δικα μου ατομικα δικαιοματα ενω οπου παω βαζουν μπαστακες γιατι ετσι νομιζουν οτι θα με ψαρωσουν και απαιτουν να δωσω το παραδειγμα στους αλλους οτι δεχομαι κατι που στη πραγματικοτητα δε δεχομαι οποιος δε σεβετε τους αλλους δε μπορει να ζητα σεβασμο μετα απ ολα αυτα τα "ανθρωπινα" λαθη εγω ειμαι εξοργισμενος αρα ας μη με εξοργιζουν παραπανω κανοντας με να τα λεω ολα αυτα και αυτα που λεω δεν ειναι τωρινα τα σκεφτομουν μια ζωη ανεξαρτητα αν δε τα μποραστηκα με κανενα

    "αγνωστοι" δεν εχουν κανενα δικαιομα να εισβαλουν στη συνδεση μου και να προσπαθουν να διαχειρηστουν οτι εχει σχεση με μενα οπως μου ελεγε η σελιδα που εβλεπα γιατι ετσι θελουν να αλαξουν το κοσμο οι αποψεις μου ειναι αυτες και σε οποιον αρεσουν οπως και ειναι δικαιομα μου να της εχω μεσαζοντες δε προκειται να ακουσω ο μονος τροπος να ακουσω καποιον ειναι να πιστεψω οτι με εκτιμα ειμαι αρκετα κοινωνικος και μιλαω ευκολα αν και πολες φορες αυτο δε σημαινει και κατι ιδιαιτερο αν πχ καποιος δε με εκτιμα δε προκειται να ακουσω λεξη οτι και να μου πει γι αυτο και δε χρειαζετε να μπει στο κοπο να μου μιλησει αν δε πιστευει σε μενα ειναι ελευθερος να πιστεψει σε καποιον αλλο

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Συμφορμιτες ,δεν ξερω αν το διαβασατε κι εσεις αλλα πλεον θα υπαρξει ποινικη διωξη, μαλιστα ειναι ισεα του Χρισοχοιδη οπου προσταξε την υπερεσια διωξης ηλεκτρονικου εγκληματος νααρχισει λεει να κυνηγαει τετοιες περιπτωσεις με την λογικη οτι βαζει σε κινδυνο ανηπακοης στα μετρα ετσι κινδυνευει η δημοσια υγεια,το διαβασα στο νιουζιτ, θα σς βαλω το λινκ,

    https://www.newsit.gr/egklhma/korono...osias/3081442/
    Πλεον θα υπαρχει και λογοκρισια λοιπον.
    Και πώς αφορά ακριβώς τα επιχειρήματα που έθεσα στο νήμα αυτό; Είναι εντελώς άσχετο. Εκτός αν το θεωρείς επιχείρημα κατά της χρήσης της λογικής το τι αποφασίζει ο κάθε πολιτικός.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    yπαρχουν καποιοι που το εχουν παραδεχτει δημοσια οτι ανηκουν στους illyminati και εξηγησε μου αν μπορεις τοι πως γινετε η αντζελινα τζολι πχ να παραδεχετε δημοσια οτι ανηκει σε αυτους ενω ενας αλλος να διχνει τους ιλλουμινατι στο βιντεο και να το ονομαζει θεωριες συνομωσιας υπευθυνα ενα σωρο αντιφασεις... εφοσον οι ιλλουμινατι δεν ειναι θεωρεια συνομωσιας αλλα κατι υπαρκτο γιατι τη διχνει στο βιντεο με τη λεξη θεωρεια ενοουμε κατι που ειναι θεωρεια και οχι κατι υπαρκτο απο αυτο λοιπον και μονο φαινετε ποσο αξιοπιστο ειναι το βιντεο αυτο το πιστευεις τωρα πραγματικα οτι οποιοσδηποτε γκογκλαρη τη λεξη αντζελινα τζολι ιλλουμινατι θα πιστεψει μετα οτι η λεξη αυτη ειναι θεωρεια συνομωσιας ενω μια επονυμη παραδεχετε οτι η οργανωση ειναι υπαρκτη και οχι θεωρεια αρα η λεξη ΘΕΩΡΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΙΛΛΟΥΜΙΝΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΗ ΕΝΤΕΛΩΣ και η λεξη συνομωσια δε μπορει να αποδειχθει οσο και να ψαξει καποιος

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    The Age of Bullshit.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    yπαρχουν καποιοι που το εχουν παραδεχτει δημοσια οτι ανηκουν στους illyminati και εξηγησε μου αν μπορεις τοι πως γινετε η αντζελινα τζολι πχ να παραδεχετε δημοσια οτι ανηκει σε αυτους ενω ενας αλλος να διχνει τους ιλλουμινατι στο βιντεο και να το ονομαζει θεωριες συνομωσιας υπευθυνα ενα σωρο αντιφασεις... εφοσον οι ιλλουμινατι δεν ειναι θεωρεια συνομωσιας αλλα κατι υπαρκτο γιατι τη διχνει στο βιντεο με τη λεξη θεωρεια ενοουμε κατι που ειναι θεωρεια και οχι κατι υπαρκτο απο αυτο λοιπον και μονο φαινετε ποσο αξιοπιστο ειναι το βιντεο αυτο το πιστευεις τωρα πραγματικα οτι οποιοσδηποτε γκογκλαρη τη λεξη αντζελινα τζολι ιλλουμινατι θα πιστεψει μετα οτι η λεξη αυτη ειναι θεωρεια συνομωσιας ενω μια επονυμη παραδεχετε οτι η οργανωση ειναι υπαρκτη και οχι θεωρεια αρα η λεξη ΘΕΩΡΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΙΛΛΟΥΜΙΝΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΗ ΕΝΤΕΛΩΣ και η λεξη συνομωσια δε μπορει να αποδειχθει οσο και να ψαξει καποιος
    Αλέξανδρε, καταλαβαίνω ότι τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου. Συμβαίνει. Δεν τα πιστεύω γιατί θα τα δω σε ένα βίντεο. Δεν έχουμε κοινή βάση να συζητήσουμε θεωρώ, ωστόσο δες τα βίντεο αν σε ενδιαφέρει. Είναι πάρα πολλοί οι άνθρωποι που σκέφτονται κατ' αυτόν τον τρόπο, κι εξηγεί αρκετά από τα γιατί.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θεωρίες Κινέζικης Συνωμοσίας
    By hapocalypto in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 11-02-2020, 05:27
  2. Εντονη φαντασια εις βαρος πραγματικοτητας
    By Lef in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 02-02-2015, 02:53
  3. προσομοίωση πραγματικότητας
    By garifallia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 40
    Last Post: 12-12-2014, 04:17
  4. Διάκριση της πραγματικότητας και της ψευδαίσθησης
    By ryan584 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 14-02-2013, 02:14
  5. ΘΕΩΡΙΕΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑΣ, ΝΑΖΙ ΚΑΙ NEFELIM
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 73
    Last Post: 06-08-2011, 05:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •