καταθλιψη - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 48 of 48
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Kαλημερα...

    Θελω να μοιραστω μαζι σας ενα προβλημα που εχω.

    Πριν καμια βδομαδα χωρισα με την σχεση μου μετα απο 2,5 χρονια. Ειχαμε πολλους καυγαδες και ηταν δικη του αποφαση να χωρισουμε. Ο ανθρωπος αυτος ηταν ολη μου η ζωη και νοιωθω οτι δεν μπορω να συνεχισω χωρις αυτον...

    Νοιωθω μεγαλη θλιψη απο τοτε και δεν ξερω τι να κανω. Δεν εχω βρει κανενα ενδιαφερον στη ζωη και μου φαινονται ολα μαυρα.

    Δεν εχω ορεξη ουτε να φαω , ουτε καν να βγω εξω να περπατησω. Ολα μου φαινονται μαυρα και ατονα.

    Ακομα κανω \'μαυρες\' σκεψεις και ξερω πως δεν θα λειψω σε κανεναν.

    Βοηθηστε με.. δεν ξερω τι να κανω.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    mariap πρέπει να κάνεις προσπάθεια,έστω με το ζόρι, να βγεις.....
    Μετά το χωρισμό μας φαίνονται όλα μαύρα αλλά αν πιέσεις λίγο τον εαυτό σου π.χ. να πας μια βόλτα,να βρεθείς με φίλους,να εκφράσεις τον πόνο σου σιγά σιγά θα αρχίσει να αλλάζει το σκηνικό.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    104
    Δεν μπορω αλλο,τρελενομαι!! Δεν αντεχω την πιεση,και προπαντων την ψυχολογικη πιεση,νιωθω τα ψυχικα μου αποθεματα να τελειωνουν και η υπομονη εχει εξαντληθει. Γιατι να υπαρχω? Μια ερωτηση που την κανω πολλες φορες στον εαυτο μου.. Χρειαζομαι καποιον ειδικο αμεσα,νιωθω πως χανω τον ελεγχο..

    Τοσα πραγματα στο μυαλο μου περιτρυγιριζουν,πως να ηρεμησω.. Αντικαταθλιπτικα και γρηγορα αλλιως δεν την παλυεω για πολυ ακομα.
    ...βάδιζα άσκοπα χωρίς να ξέρω που πηγαίνω
    σαν κάποιος άνθρωπος που ο κόσμος θεωρεί χαμένο...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •