Έκτακτες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Tα λοπρεζορ τα παίρνεις για έκτακτες ή για ταχυπαλμια; Σου ρίχνουν πολύ την πίεση;
    Καλησπερα. Αυτές τις 2 φορές που τα έχω πάρει τα πήρα για τις έκτακτες που ήταν απανωτές για ώρες. Σαφέστατα και ρίχνει τους παλμούς και την πίεση αλλά όχι αν δεν το πάρεις ολόκληρο. Ο γιατρός μου είπε 1/4.
    Μέχρι 1 ολόκληρο τη μέρα αλλά ποτέ όλο μαζί.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Δε χρειάζεται να φοβάσαι. Τα χάπια που δίνουν ειναι τελείως ακίνδυνα ούτε έχουν παρενέργειες. Το πολυ πολυ να μη σε πιασει!
    Δεν ξέρω γιατί το έχω πάρει έτσι. Χρόνια σκέφτομαι πως ακριβώς επειδή είναι φυτικά, δεν θα κάνουν τίποτα. Οπότε τζάμπα χρήματα σε ιμοιοπαθητικους κλπ. Μπορεί να είμαι λάθος δεν αντιλέγω.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Δεν ξέρω γιατί το έχω πάρει έτσι. Χρόνια σκέφτομαι πως ακριβώς επειδή είναι φυτικά, δεν θα κάνουν τίποτα. Οπότε τζάμπα χρήματα σε ιμοιοπαθητικους κλπ. Μπορεί να είμαι λάθος δεν αντιλέγω.
    Η αλήθεια ειναι πως πολλοί δεν το παίρνουν στα σοβαρά ούτε και εγω αλλα είχα πολλούς γνωστούς που βοηθήθηκαν απο έναν και πηγα και ήταν και γνωστός όποτε δεν με πήρε και πολλα λεφτά!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Εχω παρατηρήσει οτι οι έκτακτες αρχίζουν το βραδυ πριν κοιμηθω. Ειδικα μολις ξαπλώσω αρχίζουν και Βαράνε συνέχεια. Πολυ περίεργο να ειναι μονο βραδυ. Και την ημέρα εχω αλλα πολυ λίγες. Το βραδυ γίνεται ο κακός χαμός. Όπως και τωρα!

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    2
    fantastic, remarkable, outstanding, unheard-of, marvelous, curious, bizarre, odd, special, unusual, incredible, phenomenal, singular, terrific, amazing, strange, unprecedented, unimaginable, exceptional, uncommon.

  6. #36
    Παιδιά καλησπέρα κι από εμένα! Το θέμα με τις έκτακτες με ταλαιπωρεί κι εμένα εδώ κι 1,5 χρόνο περίπου. Πέρυσι τον Οκτώβριο έβαλα και χολτερ το οποίο έδειξε 300 έκτακτες. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κάτι και ότι οφείλονται καθαρά στο άγχος. Επίσης μου είπε οπότε περνάω αγχωτικες περιόδους να παίρνω lopressor 1/4 το πρωί και 1/4 το βράδυ. Ενώ σε γενικές γραμμές ήμουν καλά και είχε περάσει και ένα τρίμηνο εκεί περίπου στην περίοδο της καραντίνας Μαρτιο-Μαιο, σχεδόν χωρίς καθόλου εκτακτες μετα σιγά σιγά μου ξαναεμφανιστηκαν. Το θέμα είναι ότι πριν μια εβδομάδα με έπιασαν πολύ έντονες γιατί στρεσαριστηκα πολύ. Ηταν ασταματητες ειδικα μετα το φαγητο και όταν ήμουν όρθια η περπάταγε η όταν εσκυβα. Παρολο που ειμαι διακοπες στο σπιτι του συζύγου μου σε νησι και ξεκουράζομαι, έχω όμως την πεθερά μου που είναι πολύ ελεγκτική και όλη την ημέρα μιλάει και φωνάζει....Τέλος πάντων ξεκίνησα lopressor και επειδή μετα απο 3-4 μέρες ένιωσα λίγο καλύτερα σκέφτηκα να το μειώσω και να παίρνω μόνο το πρωί. Όμως εχθές το βράδυ να σου πάλι να βαράνε τα ταμπουρλα μετα το φαγητό κι έτσι ξαναπήρα και το βράδυ...α επίσης ξεκίνησα και μαγνήσιο και πίνω και πολύ νερό. Δεν ξέρω ρε παιδιά πραγματικά όλο αυτο το πράγμα με τις έκτακτες με ταλαιπωρεί και μου χαλάει την καθημερινότητα μου...το μυαλό μου είναι κολλημένο εκεί. Επίσης σκέφτομαι ότι δεν θέλω να παίρνω και συνέχεια lopressor γιατι φοβάμαι μήπως το συνηθίσει ο οργανισμός μου και μετά χωρίς αυτό είναι πιο πολλές οι έκτακτες. ZME εσένα τι σου έχει πει ο γιατρός για το lopressor και όταν το ξεκινήσεις πως πρέπει να το σταματάς?

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    2
    Η αλήθεια είναι ότι πολλοί δεν το παίρνουν στα σοβαρά..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    Γεια σας και από μένα.. είδα το θέμα το οποιο με αφορά ιδιαιτερα και θελω να γραψω κ εγω την ανησυχία μου. πριν απο 4 μηνες κ μετα απο 10 μερες συνεχομενες μερα νυχτα εκτακτες (27000 το πρωτο χολντερ κ 5000 το δεύτερο) ξεκινησα το selectol 200mg. αμεσωςεγινα περδικι.μεχρι κ την Παρασκευή ημουν τελεια δεν ειχα σχεδόν καθολου. εδω κ κατι μερες παλι τα ίδια. πήγα στο γιατρό τις ειδε μιυ ειπε οτι είναι οι ίδιες με τοτε να συνεχίσω το χαπι κ να παιρνω κ για το στομαχι ενα χαπθ κ τα λεμε. σε δυο εβδομάδες.επισης εδω κ εναηνα ξεκινησα την διακοπη αντικαταθλιπτικιυ του. tepram. Σταδιακα το ελλατωνω κ εδω κ δυο εβδομάδες καθολου. μηπως είναι απο την διακοπη του φαρμακου ιλο αυτο; μηπως πυροδοτει τις εκτακτες αυτη η διακοπη; έχει συμβεί σε καποιον κατι παραμοιο;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Τωρα π σταματησες το χαπι νιωθεις πθο αγχωμένη;φυσικά κ παιζει ρολο ίσως εχεις περισσότερο αγχος/υπερενταση/νευρικότητα κ αυτο προκαλεί τις εκτατες, κ το στομάχι παιζει ρολο πιο χαπι σ εδωσε ηια το στομάχι;κανε υπομονη παρς το χαπι κ βλέπεις ξερω ποσο δυσκολο ειναι μιας κ δεν μπορςις να τις αγνοήσεις τις ατιμες αλλα να σκέφτεσαι οτι δε παθαινεις τπτ

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    ελπιδα μου νιώθω οτι με καταλαβαίνεις... δεν μπορώ βέβαια να τθς αγνοησω. σκεφτομαι να ξαναρχθσω τα αντικαταθλιπτικα. εχω ραντεβου κ με τη γιατρο που μου τα έγραψε απι βδομάδα.εχω βευρικοτητα αγχος πιλυ κ αναστατο στομαχι

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Σε καταλαβαινω οπως οι περισσότεροι εδω γτ το ζουμε κ καποιες μερες σε πολυ ασχημο. Βαθμο οπως εσυ τωρα.. Αν το στομάχι σ ειναι χαλια να ξέρεις οτι πιθανον ειναι απο αυτο ποιο χαπι σ εδωσε ηια το στομαχι εγβ να φανταστείς αν αγχωθω λιγο κ μ σφιχτει το στομάχι γτ εκει χτυπάει πρωτα το αγχος ξεκινάνε απανωτές εκτατες

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    το lambrazol ξεκινησα απο χθες. ενα το πρωι μαζι με το χαπι για τις αρυθμιες.. τα ίδια είμαι ομως....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Για το στομάχι ειναι αυτο;προσπαθησε να φτιάξεις το στομαχι λιγο πρωτα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    Καλησπέρα παιδιά αρκετές φορές έχω ανοίξει θέμα για ταχυκαρδίες κτλ αλλά εχθές όπως καθόμουν ήρεμος και χαλαρός το βράδυ κατά τις 11 λέω να πάρω μια πίεση συνήθως έχω 12 την μεγάλη 7 την μικρή και παλμοί γύρω στους 75 με 85 σε ηρεμία
    Εχθές είχα 65 παλμούς και φοβήθηκα ότι παθαίνω κάτι και ασχολούμαι τώρα 12 ώρες περίπου με αυτό το πράγμα το πρωί είχα κοντά στους 68 παλμούς και μετά μια 75 μετά 65 αλλά μου φαίνονται λίγοι έχει συμβεί σε κανέναν ?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Εδω ςχουμς φτάσει το σωμα μας να εχει τοση ενταση π το μυαλο μας το φυσιολογικο να το θεωρεί οτι κατι παθαινουμε, φυσιολογικοι ειναι οι παλμοι κ να ξερεις οτι αλλαζει στο δευτερόλεπτο η συχνότητα

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες ΣΟΣ!!
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 05-09-2019, 00:44
  2. ΕΚΤΑΚΤΕΣ
    By Tomtim98 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 31-07-2019, 13:41
  3. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 19:29
  4. Εκτακτες συστολες
    By Gass1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 20:44
  5. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 18:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •