ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2

    ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ?

    ΕΔΩ Κ 2, ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ.ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΟΒΑΡΗ ΣΧΕΣΗ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΔΕΙΧΝΕ Κ ΑΥΤΟΣ.ΠΕΡΣΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ.ΑΠΟ ΤΟΥΕ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΑΛΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕ.ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ Κ ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ Κ ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΕΚΕΙ Κ ΕΓΩ ΑΘΗΝΑ.Κ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΑ.ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Η ΖΩΗ ΤΟΥ Κ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΒΛΕΠΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ.ΦΕΤΟΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΕΚΤΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΕΣ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.ΑΠ'ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΕΚΤΡΩΤΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ.Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ Κ ΕΚΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΘΕΙ 1 ΦΟΡΑ.ΔΕΝ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΛΛΑ.ΑΠΛΑ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.ΗΔΗ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΝΩ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΜΑΣ ΕΝΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΕΔΩ Κ 2 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕ.ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ.ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΙΤΙΑ ΧΩΡΙΣΜΟΥ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    Μια σχεση μονο απο τηλεφωνο ειναι δυσκολο να κρατηθει...Αν ηδη του αρεσει κ καποια αλλη κ στο εχει πει κιολας σημαινει οτι ψαχνεται.Δωσε λιγο χωρο και χρονο και θα δεις πως θα παει..Για το προβλημα σου τωρα,δεν ξερω πως ειναι.φανταζομαι ομως οτι θα ποναει..αν θελατε να κανετε παιδι δεν εχω να πω κατι αλλα αν όχι ειστε κ οι 2 πολυ ανευθυνοι,δεν εχετε ακουστα την αντισυλληψη???Ευχομαι να ξεπερασεις το σοκ γρηγορα και ολα να πανε οπως τα θελεις..

  3. #3
    Σορι, αλλά και γω θα σε στεναχωρήσω.....Δεν είναι η απόσταση αιτία χωρισμού, αλλά το γεγονός ότι αλά του τελείωσε γι αυτό και σου λέει πως πλέον σε αγαπάει μόνο σαν άνθρωπο. Το θέμα, όσο δύσκολο και αν σου φαίνεται, είναι εσύ να προχωρήσεις και να προσπαθήσεις να επουλώσεις τις πληγές σου, χωρίς να περιμένεις πως αυτός ο άνθρωπος θα γίνει ποτέ η νοσοκόμα σου.....

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2
    de peimenw na ginei h nosokoma mo apla pisteuw pws tha mpoouse na me sthriksei ligo psyxologika giati den eftaiga mono egw gia oti egine

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    φυσικα και μπορουσε και επρεπε να σε στηριξει ψυχολογικα αφου λεει οτι σε αγαπαει σαν ανθρωπο, αλλα εδω το θεμα ειναι οτι εσυ μας λες οτι τον θες διπλα σου σαν συντροφο...
    σε αυτο το θεμα στο ειπε σχεδον καταμουτρα οτι δεν υπαρχει περιθωριο...εφοσον του εχει τελειωσει το ερωτικο και εχει την ανεση να σου μιλαει για αλλες, θεωρησε την σχεση σας τελειωμενη και υπο συζητηση αν θα ειχε περιθωρια να εξελιχθει σε φιλια...

    η αποσταση και βεβαια ειναι προβλημα, αναλογα και για ποσα χλμ. μιλαμε,αλλα εδω δεν ειναι αυτο το προβλημα σας...
    το προβλημα σας ειναι οτι σας τελειωσε ο ερωτας...
    βρισκεσαι σε δυσκολη θεση λογω της ιστοριας με την αποβολη,θα πρεπει να αναρρωσεις βεβαια, αλλα μετα πρεπει να προχωρησεις...

    μην τρεφεις ελπιδες γι αυτον τον ανθρωπο, εχει φυγει ηδη...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    irenefar,

    δεν νομιζω πώς αν ήσασταν στην ιδια πολη, δεν θα προεκυπτε κ πάλι ο χωρισμος. Οπως μας το περιγραφεις, περισσοτερο σαν αφορμη ακουγεται παρα σαν αιτια.

    Και κατι ακομα: ο ανθρωπος που σε νοιαζεται (ποσο μαλλον που σ αγαπαει) δεν χρειαζεται καποιο προβλημα για να ναι διπλα σου. Ακομα κ απο μακρυα, μπορει με καποιον τροπο να δηλωσει τη στηριξη του ή το ενδιαφερον του.

    Επειδη ήταν η πρωτη σου σχεση καταλαβαινω οτι ειναι ισως πιο δυσκολο να προχωρησεις, ομως η επομενη σχεση δεν σημαινει οτι θα ειναι παλι ετσι:)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •