Είχα άδικο; - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 106 to 120 of 148
  1. #106
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Συγγνώμη , δεν είχα μπει τόσες μέρες.
    Δεν είμαι και πολύ καλά.

    Με το παιδί βγήκαμε τελικά. Από κοντά δεν ήταν τόσο ωραίος όσο φαινόταν στις φωτο και επίσης υποψιάζομαι ότι λέει αρκετά ψέματα. Επίσης δεν είχε τον αέρα και την αυτοπεποίθηση που έδειχνε στα μηνύματα. Είχε κομπλαρει και κάποιες φορές δεν ήξερε τι να πει. Μου το παραδέχτηκε κιόλας πως κόμπλαρε γιατί με έβρισκε πολύ ωραία.
    Μου έπιασε το χέρι μόνο ( αφού πρώτα με ρώτησε αν με πειραζει) και στο τέλος πήγε να κάνει κίνηση να με φιλήσει, αλλά εγώ τον φίλησα στο μάγουλο. Πραγματικά, δεν μπορούσα με τίποτα να τον φιλήσω , ενώ έχω φιλήσει άτομα που με απωθουσαν περισσότερο. Με έπιανε αηδία και μόνο στη σκεψη. Ωστόσο του είπα ότι πέρασα ωραία και είχα καιρό να βγω με άτομο που σέβεται τις κοπέλες και ότι θέλω να τον ξαναδώ. Κι εκείνος θέλει λέει να με ξαναδεί.

    Ωστόσο νομίζω ότι λέει ψέματα.
    Είχαμε συζητήσει αρκετές φορές για το αν κοιτάζω τα λεφτά ενός άντρα και του είπα όχι. Λίγες μέρες μετά το ραντεβού μας μου ξεφουρνισε ότι έφυγε από τη δουλειά του και ψάχνει κάτι άλλο ( ίσως ήταν εξαρχής άνεργος)
    Επίσης, το σοβαρότερο, νομίζω ότι έχει ήδη άλλη σχέση. Στην αρχή που μιλούσαμε τον είχε κάνει ταγκ μια άλλη ένα βράδυ ότι είχαν βγει έξω και είχε βάλει καρδούλα. Κάποιες μερες χανοταν για ώρες και ελεγε ότι είναι στη δουλειά. Όταν πήγα τουαλέτα κάποια στιγμή τον είδα να τηλεφωνεί κάπου και μιλούσε με ύφος σαν να μιλούσε σε γκόμενα. Και αυτό που δεν βιαζοταν να βρεθούμε με είχε βάλει σε υποψίες. Μου το είχε ζητήσει πολλές φορές, εγώ έλεγα όχι και συνέχιζε. Και μάλιστα κάποιες φορές έλεγε να περάσω από τη δουλειά του ή απο μέρη που θα πήγαινε. Με ρώτησε κιόλας αν οση ώρα δεν μιλούσαμε αν εγώ σκέφτηκα ποτέ πως έχει κι άλλη. Και του είπα ότι δεν έχω δικαίωμα να με αφορά.

    Τελος πάντων , δεν μου άρεσε ούτως ή άλλως, αλλά θα συνεχίσω να δω μέχρι που μπορεί να πάει.

    Έχω αρχίσει να βγαίνω με κάποια παλιά μου φίλη αλλά και μια κοπέλα που κάναμε πρόσφατα παρέα. Ίσως έτσι δημιουργησω κύκλο.

    Σήμερα θα βγω με τον φίλο που μου ψιλοαρεσει και έχω πάλι άγχος.
    Τον τελευταίο καιρό οπότε έχω να βγω με κάποιον βάζω τα κλάματα πριν ετοιμαστώ. Με πιάνει ένας πανικός.
    Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγαίνεις με κάποιον επειδή σου αρέσει έστω από το φεις και μετά να λες ότι δεν μπορούσες καν να τον φιλήσεις γιατί σε επιανε αηδία.

    Εσενα όμως η αηδία σου βγαίνει με πολλούς άντρες.Ίσως να έχουν δίκιο οι υπόλοιποι που σου λένε για τη σεξουαλικότητα σου. Μέχρι τώρα πίστευα ότι είσαι αρκετά επιλεκτική και δεν έχεις βρει αυτό που θες. Εσύ όμως χρησιμοποιείς τη λέξη αηδία πολύ συχνά. Δεν σου αρέσει να σε φιλανε, να σε αγκαλιάζουν να σε χαϊδεύουν; έχεις φασωθει τόσες φορές και δεν σου άρεσε καμία.

    Μήπως έχουν δίκιο τελικά ότι κάτι παίζει με σένα στο σεξουαλικό κομμάτι;
    Έχεις φαντασιώσεις; αυτοικανοποιεισαι καθόλου; είναι σημαντικά αυτά που λέμε.

    Όσον αφορά τα υπόλοιπα, σου έχουμε πει τόσες φορές ότι από το φεις δύσκολα θα βρεις καλή περίπτωση. Οι περισσότεροι μιλάνε ενώ έχουν σχέση και ψάχνονται για ξεπετα. Πολύ πιθανόν και αυτός που βγήκες να έχει σχέση.

    Και από τη στιγμή που δεν σου αρέσει ο τύπος γιατί να βγεις ξανα μαζί του; θα βγεις με κάποιον που σου βγάζει αηδία να τον φιλήσεις; για ποιον λόγο. Πιστεύεις ότι αν όντως σε θελήσει για σχέση θα σου φύγει τοτε η αηδία; βλέπεις καμία λογική σε αυτό;

    Δεν ξέρω ειλικρινά με σένα. Είσαι ιδιάζουσα περίπτωση. Δεν βρίσκω καμια λογική και υγιή δομή στο χαρακτήρα και στον ειρμό της σκέψης σου και κατ' επέκταση ούτε στη συμπεριφορά σου.
    Last edited by Meditation; 06-09-2020 at 11:30.

  2. #107
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Κοίτα πως ξεκινάς δεν ξεκινάς με το αν είναι σοβαρός αν θέλει κάτι σοβαρό, αλλά με το αν είναι ωραίος από κοντά σε σχέση με τις φώτο από το app που τον γνώρισες.Τα ψέμματα αν υποθέσουμε πως είπε ψέμματα τα έβαλες σε δεύτερη μοίρα.

    Θες να σώσεις τον εαυτό σου από τον κυκεώνα που τον έχεις βάλει;

    Κάνε μια λίστα και ξεκίνα από τα σημαντικότερα requirements μέχρι το τελευταίο και λιγότερο σημαντικό και πες εγώ αν ο άνδρας δεν έχει αυτά ούτε καν για καφέ δεν ξαναβγαίνω μαζί του και ξα του το ξεκόβω και μπροστά του ντόμπρα. Θα κερδίσεις από πολλους ανδρες τον σεβασμό τους γιατι θα έχεις τα κότσια να του πεις τι σε χαλάει απέναντί του ενδεχομένως να τον κάνεις και καλύτερο για τις επόμενες
    Δεν νομίζω ότι σε σέβεται περισσότερο ένας ανθρώπος στον οποίο θα έχεις τα κότσια να πεις τι έκανε λάθος. Και για ποιον λόγο τον απορρίπτεις.

    Πιο πολύ πιστεύω ότι θα σε θεωρήσει ξινο, περίεργο και παράλογο πάρα σωστό σε αυτά που λες.

    Γιατί όλα είναι υποκειμενικά και υπάρχει και ο παράγοντας εγωισμός στην άκρη. Ακόμα και αντικείμενικα να κάνει ο άλλος λάθος..είναι δύσκολο να βάλει στην άκρη τον εγωισμό του και να το παραδεχτεί. Δύσκολα θα αμφισβητησει τον εαυτό του.

    Η λεμονοπιτα ωστόσο είναι καλό να απομακρυνθεί από όποιον δεν της κάνει και δεν της αρέσει γιατί μέσα από αυτή τη στάση σέβεται τον εαυτό της, τους άλλους και δεν χαλάει τσάμπα τον χρόνο της

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγαίνεις με κάποιον επειδή σου αρέσει έστω από το φεις και μετά να λες ότι δεν μπορούσες καν να τον φιλήσεις γιατί σε επιανε αηδία.

    Παρόλο που δεν είμαι εύκολος άνθρωπος προσωπικά δεν έχω νιώσει ποτέ αηδία να φιλήσω έναν άνθρωπο με τον οποίο έχω βγει ραντεβού.
    Ποτε ειναι η καταλληλη στιγμη να φιλησεις μια κοπελα στο ραντεβου; Πως μπορεις να εισαι απολυτα βεβαιος οτι το θελει;

  4. #109
    Το θέμα είναι αυτοί που της άρεσαν , ένιωθε κανένα συναίσθημα, χαράς, ενθουσιασμού , έλξης , ή απλά έβαζε τικ σε κουτάκια, είναι ωραίος, τικ , δουλεύει τικ, έχουμε κοινά ενδιαφέροντα τικ, γιατί δεν εκφράζει κανένα συναίσθημα ούτε με τις φίλες που λέει ότι βγαίνει εκφράζει συναίσθημα, λέει θα βγει να ανοίξει τον κύκλο της ... Σαν να μην υπάρχει τίποτα μέσα της , μόνο να πάρει ηδονή και ευχαρίστηση από την αποδοχή και την επιτυχία . Οι άλλοι απλά δεν υπάρχουν , ούτε φιλικά, ούτε σεξουαλικά, ούτε ρομαντικά .

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Μην τα κατακρίνουμε όλα, εμείς οι ίδιοι της είπαμε να βγει με φίλους και γνωστούς για να ανοίξει τον κύκλο της. Μην πιανόμαστε από τις λέξεις.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ποτε ειναι η καταλληλη στιγμη να φιλησεις μια κοπελα στο ραντεβου; Πως μπορεις να εισαι απολυτα βεβαιος οτι το θελει;
    οταν σου ερθει η διαθεση. θα καταλαβεις αν το θελει, απο το αν θα σε αποκρουσει η θα συμμετεχει.
    εννοειται οτι αν δειξει δυσφορια, σε σπρωξει, η σου πει ΟΧΙ, σταματας αμεσως.

  7. #112
    Δεν την κατακρίνω αλλά δεν είμαι και ειδικός να ξέρω με τι τρόπο να πω κάτι και αυτό βλέπω εγώ όσο την έχω διαβάσει, αυτό λέω .

  8. #113
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by led View Post
    Το θέμα είναι αυτοί που της άρεσαν , ένιωθε κανένα συναίσθημα, χαράς, ενθουσιασμού , έλξης , ή απλά έβαζε τικ σε κουτάκια, είναι ωραίος, τικ , δουλεύει τικ, έχουμε κοινά ενδιαφέροντα τικ, γιατί δεν εκφράζει κανένα συναίσθημα ούτε με τις φίλες που λέει ότι βγαίνει εκφράζει συναίσθημα, λέει θα βγει να ανοίξει τον κύκλο της ... Σαν να μην υπάρχει τίποτα μέσα της , μόνο να πάρει ηδονή και ευχαρίστηση από την αποδοχή και την επιτυχία . Οι άλλοι απλά δεν υπάρχουν , ούτε φιλικά, ούτε σεξουαλικά, ούτε ρομαντικά .
    Νομίζω πέφτεις έξω....γιατί η θεματοθετρια έχει πει πως δεν ήταν μοντέλα αυτοί που έχει βγει. Ούτε της άρεσαν.ούτε είχαν κοινά ενδιαφέροντα Έβγαινε μαζί τους γιατί ήταν διαθέσιμοι. Δεν πιστεύω πως έχει την αυτοπεποιθηση για να θέσει κριτήρια και να βγαίνει μόνο με αυτούς που τα πληρούν. Ναι μεν έχει κριτήρια η ιδια, είναι αρκετά επιλεκτική αλλα δεν έχει την αυτοπεποιθηση να φιλτράρει τους άντρες με βάση αυτά που θέλει.

    Το θέμα είναι ότι μπορεί κάποιος να βγει ραντεβού και να φασωθει με άτομα που δεν τον συγκινούσαν για σχέση. Συμβαινει και δεν είναι κακο. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να τον πιάνει και αηδία επειδή δεν είχαν κοινά ενδιαφέροντα ή επειδή δεν υπήρχε τρελός έρωτας. Εκτός και αν όλοι αυτοί με τους οποίους έχει φασωθει ήταν όλοι κακασχημοι, χωρίς σεξαπιλ, χωρίς γοητεία και εντελώς βαρετοί. Που δεν το νομίζω. Απλά η θεματοθετρια όπως είπαμε είναι ιδιάζουσα περίπτωση. Και της το λέμε αυτό οχι για να βάλει τα κλάματα αλλα μήπως αποκτησει συναισθηση της κατάστασης και το δουλέψει.

  9. #114
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ποτε ειναι η καταλληλη στιγμη να φιλησεις μια κοπελα στο ραντεβου; Πως μπορεις να εισαι απολυτα βεβαιος οτι το θελει;
    Το καταλαβαίνεις κι απ τη στάση του σώματος της και από το βλέμμα μπορεί να το καταλάβεις.αν κάθετε σε απόσταση προφανώς δε θέλει. Τώρα αν μιλάτε κ είστε μούρη με μούρη λογικά για να είστε τοοοοσο κοντά το θέλει το φιλι

  10. #115
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Lemonpie γιατί του είπες ότι θες να τον ξαναδείς; αφού σε έπιανε αηδία στη σκέψη του φιλιού. Από ευγενια; δε σε καταλαβαινω

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Έχω φασωθει και με δυο πιο άσχημους από αυτόν. Δεν ξέρω τι με έπιασε και αηδιασα έτσι, πρώτη φορά μου συμβαίνει. Στο τελευταίο ραντεβού με τον προηγούμενο είχα πιεστει πολύ γιατί επέμενε να κάνουμε προκαταρκτικά. Από τότε δεν μπορώ...

    Το κρατάω μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο. Δεν με νοιάζει αν έχει σχέση. Ούτε εγώ τον θέλω για κάτι σοβαρό.

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Έχω φασωθει και με δυο πιο άσχημους από αυτόν. Δεν ξέρω τι με έπιασε και αηδιασα έτσι, πρώτη φορά μου συμβαίνει. Στο τελευταίο ραντεβού με τον προηγούμενο είχα πιεστει πολύ γιατί επέμενε να κάνουμε προκαταρκτικά. Από τότε δεν μπορώ...

    Το κρατάω μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο. Δεν με νοιάζει αν έχει σχέση. Ούτε εγώ τον θέλω για κάτι σοβαρό.
    πρωτη φορα σου συμβαινει, ωστοσο σου συμβαινει.
    εφοσον σου συμβαινει, για ποιον λογο το κρατας νεχρι να βρεθει κατι και δεν καθεσαι μονη σου μεχρι να βρεθει κατι;;;;; για να ξερασεις;;; για να σιχαθεις κι αλλο τον εαυτο σου;;; γιατι αν δεν βγεις με καποιον που σε αηδιαζει ισως σκεφτεις οτι κατι αξιζεις κι εσυ;;;; για ποιον λογο ακριβως, εξηγησε το μας!!!!
    για ποιον λογο κρατας μια επαφη που σε αηδιαζει τελικα;;;;;

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Εγω δεν καταλαβα πως μπορεις συνεχεια να κανεις φαση με ατομα που αηδιαζεις μονο που τους βλεπεις ..αντε να δεχτω οτι οι πιο πολλοι νοιαζοντε μονο για το σεξ (αυτο το εχω ζησει και εγω )αλλα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κανεις σχεση η σεξ αν δεν εισαι ερωτευμενη!!!εγω δεν καταλαβαινω την σχεση χωρις ερωτα ...η αν εχεις πολυ εντονη σεξουαλικη διαθεση και δεν εισαι σε σχεση να κανεις σεξ με καποιον που σου αρεσει εστω σεξουαλικα ...αλλα εσυ λες οτι ουτε εχεις ερωτευτει ουτε σεξουαλικη διαθεση εχεις ..

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Για να αποκτησω εμπειριες εκανα πραγματα με ατομα που ειτε δεν ηθελα καθολου, ηταν ενιωθα εντελως χλιαρα πραγματα
    Το κραταω γιατι αυτος μου λεει μερικες φορες οτι ειμαι ομορφη, οτι ειμαι πολυ ενταξει κοπελα και οχι μονο για ενα πηδημα και τετοια, που δεν μου τα εχει ξαναπει κανεις.
    Για να μου πιασει το χερι με ρωτησε.
    Και θελω να δω που θα παει. Που και που δειχνω σημαδια οτι ταχα ενδιαφερομαι κι εγω λιγο.

    Εχετε δικιο, οτι πρεπει να βγαινουμε με ατομα που μας αρεσουν, αλλα δεν βρισκω κανεναν που να μου αρεσει. Όσοι μου αρεσαν ειχαν ηδη σχεσιες και το αλλο παιδι που βγαινουμε σαν φιλοι λεει οτι θελει η κοπελα να κανει κινηση. Δεν μου κανει ποτε κοπλιμεντα απο κοντα, μονο απο μηνυματα. Τις προαλλες βγηκαμε και μου εστειλε το βραδυ μετα στο μεσεντζερ για να μου πει κοπλιμεντο.
    Αλλα απο τις περιγραφες που εχει κανει για το πως του αρεσει μια γυναικα, δεν ειμαι του γουστου του. Θελει μικροκαμωμενες και με στιλ σοφιστικε και ψαγμενο, ετσι λεει τουλαχιστον. Φοβαμαι να κανω κινηση.

    Και γενικα δεν ξερω πως να κανω εγω το πρωτο βημα αν μου αρεσει καποιος. Κι απο οσους μου την πεφτουν ειμαι αναμεσα σε λιγουρια ή εντελως απωθητικους.
    Δεν εχω πολλη εμπειρια και φοβαμαι μην το βρω μπροστα μου καποια στιγμη
    Γι αυτο οδηγηθηκα σε τετοιες κινησεις

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Και αν αυτός σε ερωτευτεί και εσυ βρεις κάτι άλλο δεν γαμιεται παράτησε τον κάνε εσυ τη ζωούλα σου και εκείνος ας παει να γαμηθει ας πέσει στο βάλτο και τι έγινε ούτε ο πρώτος θα ναι ούτε ο τελευταίος στο κατω κατω αναλώσιμοι ειναι οι άντρες ποσο μάλλον αυτοί που δεν εχουν το θάρρος να σου πούνε κάτι face to face απο την ντροπαλότητα.

Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast

Similar Threads

  1. Είναι άδικο να με παραμελεί...
    By Κύκνος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 83
    Last Post: 18-04-2018, 14:09
  2. Δεν είναι άδικο?
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 417
    Last Post: 26-03-2016, 02:11
  3. Δίκιο ή άδικο;
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-02-2011, 08:52
  4. Δεν είναι άδικο?
    By marylee in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 22
    Last Post: 26-12-2010, 20:00
  5. ΤΙ ΕΙΧΑ,ΕΧΩ?
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 13-07-2008, 19:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •