ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ

    Δεν ξέρω αν έχει ήδη συζητηθεί αυτό το θέμα, αλλά πραγματικά θα ήθελα πολύ να καταγράψουμε τις διάφορες ιατρικές εξετάσεις που έχουμε κάνει κατά καιρούς, φοβούμενοι ότι πάσχουμε από κάτι οργανικό. Ας ξεκινήσω εγώ λοιπόν και όσοι επιθυμούν ακολουθούν.

    1. Καρδιογράφημα 2. Υπέρηχος καρδιάς 3. Νευρολογική εξέταση (σφυράκι, αντανακλαστικά κλπ) 4. Προκλητά δυναμικά 5. Αξονική εγκεφάλου 6. Αξονική εγκεφάλου με σκιαγραφικό μέσο 7. Διάφορες ακτινογραφίες (αυχένας κλπ) 8. 2 μαγνητικές εγκεφάλου 9. Εξέταση για AIDS 10. Εξέταση για ΗΠΑΤΙΤΙΔΑ 11. Εξέταση για καρκινικούς δείκτες 12. Δοκιμασία γλυκόζης 13. Γαστροσκόπηση 14. Υπέρηχος οργάνων κοιλίας (2 φορές μόνο στον τελευταίο χρόνο) 15. Ακτινοσκόπηση με βαριούχο γεύμα 16. Μανομετρία οισοφάγου17. Εξέταση για αλλεργίες
    Ίσως να έχω ξεχάσει μερικές, σίγουρα αιματολογικές κάθε εξάμηνο + γυναικολογικές κλπ...

    Από όλες τις παραπάνω δεν βρέθηκε καμία θετική σε κάτι από όσα νόμιζα ότι έχω, αν εξαιρέσουμε την μανομετρία οισοφάγου για την οποία ακόμα δεν έχω σαφή απάντηση στο μυαλό μου και με τον καιρό θα δείξει αν ήταν από το άγχος το αποτέλεσμα ή αν όντως πάσχω από κάτι (το οποίο πιθανόν προκλήθηκε από το άγχος καθώς έχω και σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου, άρα πολύ πιθανόν να απέκτησα και ευερέθιστο-σπαστικό οισοφάγο).

    Αυτά από εμένα. Όσοι πιστοί προσέλθετε.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    χεχε .
    1 καρδιογραφιμα
    2 γενικες αματος
    3 αιτσ
    4 ιπεριχο καρδιας
    5 θυροηδη

    αυτα και εχω πονο συχνα σε αυχενα και τσιμπιες εκει π ειναι η καρδια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Χα! Καρδιογράφημα-υπέρηχος-τρίπλεξ-δοκιμασία κοπώσεως
    Κολονοσκόπηση (μπρρρρρ)
    Αιματολογικές γενικές
    Τ3 Τ4 και TSH για παθήσεις θυρεοειδούς.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    xaxaxaxaxaxaxaxa καλύτερα να ρώταγες τι δεν έχουμε κάνει για να σπεύσουμε....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Λοιπον...εχουμε και λεμε...
    -υπερηχο ορχεων
    -υπερηχο νεφρων
    -δερματολογικη εξεταση για μελανωματα(2 φορες σε ενα μηνα για να ειμαι σιγουρος..)
    -3 γενικες αιματος(οι δυο τον ιδιο μηνα...)
    -νευρολογικη εξεταση(σε τρεις νευρολογους...)
    Και τωρα θελω να κανω μαγνητικη εγκεφαλου γιατι εχω πονοκεφαλο δεξια σε ενα σημειο του κεφαλιου μου αλλα δε μου τη γραφει κανενας γιατρος..Να κανω μια ερωτηση..Αν εχει καποιος ογκο στον εγκεφαλο φαινεται σιγουρα με την εξεταση με το σφυρακι και τα αντανακλαστικα η μπορει να γινει καποιο λαθος???ΕΕΕ???

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    [quote]Originally posted by Panito
    Λοιπον...εχουμε και λεμε...
    -υπερηχο ορχεων
    ??? χαααχαχ lol

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    καλά δεν ντρέπεσε λίγο κ γελάς!
    εσυ δεν κάνεις κολπικό υπέρηχο ή υπέρηχο άνω κατω κοιλιας ή υπέρηχο θυροειδούς ή μοιάζει τοσο αστείο να γίνεται στους όρχεις? πήγαινε να κάνεις μια μαστογραφία κ θα σου περάσουν τα γέλια... άσε που πιστεύω πως ο κολπικός υπέρηχος είναι χειρότερος, γιατι προσωπικά πρέπει να πάρω ηρεμιστικό κ πάλι να με δέσει ο γιατρός για να στηθω εκει σ αυτη την καρέκλα μπροστά του, να μην αναφερω όλες της υπόλοιπες γυναικολογικές εξετάσεις που πρέπει να γίνονται.. φτου κακα δλδ!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •