κουραστικες εμμονες σκεψεις - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast
Results 136 to 150 of 172
  1. #136
    Ναιι Δημητρη το αξίζεις. Προσπάθησε να αντικρούεις αυτές τις σκέψεις. Χρειάζεται αρκετή προσπάθεια αλλά μπορείς!

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Προσπαθώ αλλα δύσκολα... Σκέψου οταν δεν ειχα μαθει την αλήθεια δεν το σκεφτόμουν τοσο ειδικά οταν την ειχα κοντα τα ξεχναγα ολα τωρα που ξερω την αλήθεια νιώθω χειρότερα γτ ρε γαμωτο

  3. #138
    Καλημέρα!
    Η αλήθεια όμως δεν είναι καλύτερη;
    Αυτό που γνωρίζεις τώρα δεν είναι καλύτερο;

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by Hope for better days View Post
    Καλημέρα!
    Η αλήθεια όμως δεν είναι καλύτερη;
    Αυτό που γνωρίζεις τώρα δεν είναι καλύτερο;
    Είναι ρε γαμωτο ειναι είναι αυτό που ήθελα αλλα γτ το ηλιθιο μυαλο να μην το χαίρεται αλλα γενικα βλέπω οτι οταν ξεκουράζομαι και κοιμάμαι αρκετά αν δεν εχω υπηρεσία νιώθω καλύτερα..
    Αλλες φορες μπορεί να σκεφτώ α μήπως αν δε με ηξερε να συνέχιζε πιο σοβαρά με ενα φιλο μπλα μπλα... Λες κι εγω αν δεν την ήξερα δε θα συνέχιζα με κάποια αλλη... Αλλα φταίω γτ δέχομαι τις σκέψεις και δεν τις διώχνω αμέσως

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    λες να ειναι παιδικα τραυματα?απο οτι λεει η μανα μου ολο μαυρο χρωμα εβαζα στις ζωγραφιες μου...ανασφαλεια στη σχεση ζηλεια?
    Όχι με αυτή την έννοια που το λες εσύ.. Δεν ξέρω την ζωή σου για να μπορώ να έχω εικόνα.. Αλλά ίσως να μην αγαπάς τον εαυτό σου αρκετά και έτσι θεωρείς ότι δεν σου αξίζει να έχεις κάτι καλό.. Με το να γεμίζεις το μυαλό σου με αρνητικά σενάρια ταυτόχρονα σταματάει να είναι τόσο καλό (η σχέση σου) και πιστεύεις ότι με αυτό το τρόπο το φέρνεις στα μέτρα σου (εκει δηλαδή που ορίζεις την αξία σου). Αυτό όμως είναι ένα σενάριο που δεν ξέρω αν ισχύει σε σένα.. Θα το μάθεις αν παρατήσεις τον εαυτό σου γενικά στην ζωή σου..

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όχι με αυτή την έννοια που το λες εσύ.. Δεν ξέρω την ζωή σου για να μπορώ να έχω εικόνα.. Αλλά ίσως να μην αγαπάς τον εαυτό σου αρκετά και έτσι θεωρείς ότι δεν σου αξίζει να έχεις κάτι καλό.. Με το να γεμίζεις το μυαλό σου με αρνητικά σενάρια ταυτόχρονα σταματάει να είναι τόσο καλό (η σχέση σου) και πιστεύεις ότι με αυτό το τρόπο το φέρνεις στα μέτρα σου (εκει δηλαδή που ορίζεις την αξία σου). Αυτό όμως είναι ένα σενάριο που δεν ξέρω αν ισχύει σε σένα.. Θα το μάθεις αν παρατήσεις τον εαυτό σου γενικά στην ζωή σου..
    Τι να πω ρε συ δεν το χα σκεφτεί ποτε και γτ με την περσινή σχεση δεν ειχα τετοια κολλήματα? Η μήπως μου τα δημιουργησε

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    Τι να πω ρε συ δεν το χα σκεφτεί ποτε και γτ με την περσινή σχεση δεν ειχα τετοια κολλήματα? Η μήπως μου τα δημιουργησε
    Η ψυχολογία σου γενικά αυτή την περίοδο πως είναι;
    Γενικά σαν άνθρωπος πως είσαι; Θεωρείς ότι έχεις αυτοπεποίθηση;

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Η ψυχολογία σου γενικά αυτή την περίοδο πως είναι;
    Γενικά σαν άνθρωπος πως είσαι; Θεωρείς ότι έχεις αυτοπεποίθηση;
    Μεχρι το λυκειο δνε ειχα τωρα εχω.. Η ψυχολογία παει αναλογα με τις σκέψεις... Σαν άνθρωπος πλεον ναι εχω ξυπνήσει εχω αυτοπεποίθηση

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    Μεχρι το λυκειο δνε ειχα τωρα εχω.. Η ψυχολογία παει αναλογα με τις σκέψεις... Σαν άνθρωπος πλεον ναι εχω ξυπνήσει εχω αυτοπεποίθηση
    Τι άλλαξε μετά το λύκειο; Έγινε κάτι; Γιατί δεν είχες μέχρι τότε;

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι άλλαξε μετά το λύκειο; Έγινε κάτι; Γιατί δεν είχες μέχρι τότε;
    ε ημουν ντροπαλος κυριως πιστευα οτι δεν αρεσω...μετα το λυκειο που αρχισα να βγαινω πιο πολυ απο το σπιτι πηρα αλλο αερα ισως γι αυτο αλλαξα στυλ ..αλλα πιστευω η προηγουμενη σχεση ενω την εβλεπα σοβρα μαθαινα στην πορεια οτι ειχε περιεργο ερωτικο παρελθον και καταλαβαινεις και νιωθω ωρες ωρες οτι το ιδιο συμβαινει και με την τωρινη σαν να ειναι η πρωην ενα χρονο μετα σκεψου μαλλον αυτη με εχει επηρρεασει και πιστευω οτι ολες ειναι ιδιες αλλα δεν ισχυει

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    ε ημουν ντροπαλος κυριως πιστευα οτι δεν αρεσω...μετα το λυκειο που αρχισα να βγαινω πιο πολυ απο το σπιτι πηρα αλλο αερα ισως γι αυτο αλλαξα στυλ ..αλλα πιστευω η προηγουμενη σχεση ενω την εβλεπα σοβρα μαθαινα στην πορεια οτι ειχε περιεργο ερωτικο παρελθον και καταλαβαινεις και νιωθω ωρες ωρες οτι το ιδιο συμβαινει και με την τωρινη σαν να ειναι η πρωην ενα χρονο μετα σκεψου μαλλον αυτη με εχει επηρρεασει και πιστευω οτι ολες ειναι ιδιες αλλα δεν ισχυει
    Γιατί τελείωσε η προηγούμενη σχέση; Ίσως όντως η προηγούμενη σχέση να επηρεάζει το πως βλέπεις αυτήν τώρα.

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γιατί τελείωσε η προηγούμενη σχέση; Ίσως όντως η προηγούμενη σχέση να επηρεάζει το πως βλέπεις αυτήν τώρα.
    γτ ηταν χειριστικο ατομο αν δεν εκανες το χατηρι της νευριαζε και γενικα πολλα νευρα και τσακωμοι για βλακειες συν το παρελθον της που ενω ημασταν μαζι εβλεπα κατι περιεργα συν οτι σκεφτοταν πολυ το σεξ σαν να εβρισκε συνεχεια αφορμες να γινεται παρολο που ημουν κουρασμενος απο δουλεια αν ελεγα οχι ειχε μουτρα

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    γτ ηταν χειριστικο ατομο αν δεν εκανες το χατηρι της νευριαζε και γενικα πολλα νευρα και τσακωμοι για βλακειες συν το παρελθον της που ενω ημασταν μαζι εβλεπα κατι περιεργα
    Όσο ήσασταν μαζί πήγε με άλλον; Το παρελθόν της γιατί σε επηρέαζε τόσο;

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όσο ήσασταν μαζί πήγε με άλλον; Το παρελθόν της γιατί σε επηρέαζε τόσο;
    απο οσο ξερω δεν πηγε αλλα μαλλον κατι θα εκανε εε με επηρεασε γτ δεν της ειχα εμπιστοσυνη μετα απο αυτα

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    "μάλλον κάτι θα έκανε".. Υποθέτεις; Ή θες να πεις ότι κάτι έκανε και γιαυτό δεν της είχες εμπιστοσύνη;
    Οπότε βλέπεις πως όλο αυτό στο παρελθόν το κουβαλάς και στην τωρινή σου σχέση. Ενώ μιλάμε για εντελώς διαφορετικό άτομο και παρελθόν.
    Αν θες μπορείς να συζητήσεις αυτό που έκανε η τότε κοπέλα και να βγάλεις μια άκρη. Αν θυμάσαι και με αυτή την κοπέλα είχες φάει τρομερό κόλλημα με το παρελθόν της ενώ τα πράγματα ήταν απλά και δεν υπήρχε λόγος να δώσεις τόση σημασία.

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast

Similar Threads

  1. Διεστραμενες σκεψεις και εμμονες ιδεες!!
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 25-03-2018, 18:36
  2. Εμμονες ιδεες-Σκεψεις επιμονες
    By Angel1996 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2017, 03:17
  3. εμμονες ;
    By magdalene in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 24-03-2016, 22:06
  4. ΕΜΜΟΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ
    By ΑΝΝΙΑ in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-09-2014, 13:04
  5. Εμμονές
    By StellaK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 08-03-2005, 12:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •