παιδια help
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    παιδια help

    σημερα πηρα αδεια απο τη δουλεια τις τελ βδομαδες πρεπει να χω κριση πανικου ταχυκαρδια ζαλαδα εντονο φοβο και αλλα ειμαι αγχωδης αλλα το κρυβω παλια στο σχολειο ειχα παιε κατι τετοιο και δεν ηξερα τι ειναι ακαι επειδη δεν τα παω καλα με γιαττους αγχωνομαι να παω και εκει πραγματικα με δυσκολευει δεν αισθανομαι καθοολου καλα αλλα δνε θελω να παρω φαρμακα κανω και εντονη γυμναστικη τι να κανω/.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εχω διαβασει αρκετα οπως για το διαλογισμο αλλα πραματικα επειδη το παθαινω συνηθως στη δουλεια που θελω να μαι τελεια μετα νιωθω τυψεις και οταν με πιασει σε ηρε,η φαση κιολασ δεν σταματαει με τιποτα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by sunset
    σημερα πηρα αδεια απο τη δουλεια τις τελ βδομαδες πρεπει να χω κριση πανικου ταχυκαρδια ζαλαδα εντονο φοβο και αλλα ειμαι αγχωδης αλλα το κρυβω παλια στο σχολειο ειχα παιε κατι τετοιο και δεν ηξερα τι ειναι ακαι επειδη δεν τα παω καλα με γιαττους αγχωνομαι να παω και εκει πραγματικα με δυσκολευει δεν αισθανομαι καθοολου καλα αλλα δνε θελω να παρω φαρμακα κανω και εντονη γυμναστικη τι να κανω/.
    Καλημέρα!
    Ηρέμησε, ποιός μίλησε για φάρμακα?
    Μπορείς να το ξεπεράσεις με ψυχοθεραπεία.
    Το έχεις σκεφτεί?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Να πας στο γιατρό όσο κ αν σε αγχώνει.Τι σε αγχώνει?
    Αυτός θα σου πει τι να κάνεις.Γιατί να τυρρανιέσαι?Γι\'αυτό υπάρχουν οι γιατροί......

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    οκ...με ψυχοθεραπεια οταν μαζεψω καποια λεφτα θα δουμε αα και χαιρομαι που μπηκα πρωτη φορα καποιυ να μιλαω για αυτο...για να ανοιξω και αλλο τη καρδια μου ειμαι ενα ατομο που σε γενικες γραμμες ειμαι οκ εκτος αμα νευριασω ..δηλ παλια γινοντουσαν καποια πραγματα που με εκενυεριζαν πολυ οχι τοσ βιας και τα σκεφτομουν και σκεφτομουν βιαια πραγματα με λιγα λογια μου βγαινουν πραγματα και δυναμισμος τωρα που παλια δεν μπορουσα και επειδη δεν τα βγαζω ολα οσο θα θελα μου ξεσπανε ετσι τι λετε εδω για αθτο?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    αρτι εδω οταν παω οδοντιατρο που την ξερω χρονια και ειναι πολυ γλυκεια και καλη μ ε πανει συχνα μια ταχυπαλμια και ταραχη πιο παλια ειχα κανει ενα απλο ακρδιογραφημα ειμαι οκ δεν νομιζω να χω κατι τετεοιο αλλα πρεπει να ξαναπαω καποια στιγμη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Εγώ θα σου πρότεινα, να βρεις τις άκρες αυτού με έναν ειδικό, γιατί μόνος μπορεί και να μπερδευτείς.
    εφόσον αρχίζει και σοβαρεύει, πρέπει να κινηθείς...
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ειμαι κοπελα: αγχωθηκα !τι εννοεις να σοβαρεψει και να μην ξερω τι να κανω?/

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by sunset
    ειμαι κοπελα: αγχωθηκα !τι εννοεις να σοβαρεψει και να μην ξερω τι να κανω?/
    Εννοώ οτι πήρες άδεια απο τη δουλειά, οτι σε πιάνει και όταν δεν είσαι στη δουλεια, όπου λες οτι αγχώνεσαι, γιατί θέλεις να είσαι τέλεια.
    Δεν είπα \"να μην ξέρεις τι να κάνεις\".
    Είπα όμως οτι μην ΄κάνεις μόνη σου αναλύσεις για το τι μπορεί να συμβαίνει πίσω απο αυτό, γιατί δεν είσαι ειδικός και μπορεί να μπερδευτείς)
    Κι εγώ κοπέλα είμαι.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by sunset
    οκ...με ψυχοθεραπεια οταν μαζεψω καποια λεφτα θα δουμε
    sunset,σκέψου το σοβαρά να κάνεις κάτι κ όχι υποθετικά στο μέλλον.Για το καλό σου,να μην τυραννιέσαι κ αισθάνεσαι άσχημα.Αν δεν έχεις χρήματα κ είσαι σε μεγάλη πόλη υπάρχουν κ τα κ.ψ.υ. που κάνουν ψυχοθεραπεία με συμβολικό ποσό.

    Σίγουρα υπάρχουν αιτίες που νιώθεις έτσι κ πρέπει να τις αντιμετωπίσεις.Κ τα νεύρα κ οι σκέψεις βίας...όλα,για κάποιο λόγο υπάρχουν κ από κάπου ξεκινάνε.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ειμαι σε νησι δυσκολα τα πραγματα...κλειστη η κοινωνια και ο πατερας μ γνωστος με καταλαβαινετε ..εξαλλου εκεινος δεν με καταλαβαινε και ποτε...παιδια θα το σκετω σοναρα ομως βοηθαει πραγματι ?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    weird thanks για συμβουλες υπαρχει περιπτωη να ναι κατι παθολογικο και να λεω βλακειες?αλλα σιγουρα οχι εχω αγχος ...παντως σημερα λογω οτι χτες ταλαιπωρηθηκα με αυτο ανεβασα και δεκατα λογω αφαγιας και τωρα ουτε παθολογικα ειμαι τοσο καλα αλλα θα ξεκουραστω

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    παντως καταλαβα περιπου τι λες να μην βγαζω μονη μ συμπερασματα και σε ψυχολογικο επιπεδο.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by sunset
    ειμαι σε νησι δυσκολα τα πραγματα...κλειστη η κοινωνια και ο πατερας μ γνωστος με καταλαβαινετε ..εξαλλου εκεινος δεν με καταλαβαινε και ποτε...παιδια θα το σκετω σοναρα ομως βοηθαει πραγματι ?
    sunset αφού δε νιώθεις καλά κάτι πρέπει να κάνεις.Μην αφήνεις τον εαυτό σου χάρη του περίγυρου.Πάνω απ\'όλα η υγεία μας.Άλλωστε δεν είναι κάτι κακό κ αν μαθευτεί τι έγινε?Βάλε τον εαυτό σου πάνω απ\'όλους κ κάνε κάτι.
    Κ βέβαια βοηθάει η ψυχοθεραπεία!

    Πόσο καιρό νιώθεις έτσι?κ πόσο έντονο είναι?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    το παθα πρωτη φορα στα 15 σε εξετασεις αλλα φαινομενικα ημουν ηρεμη 130 οι παλμοι αμεσως ιατρος και καλος περδικι εισαι..μετα οταν μαλωνα με τον πατερα μ παντα αυτος ο ανθρωπος με αγχωνει σε μεγαλους καβγαδες ενα δυο με εχει πιασει αλλα εχει τυχει να περασει και χρονος τωρα ομως εγινε πριν δυο βδρομαδες και χτες το τελ.καιρο προσφτα εχω παρατηρησει κιολας οτι επειδη ειμαι και σε φαση πεσ προεμμην.συνδρομο να βοηθαει και αυτο...δηλ σκεφτομαι πχ πραγματα δουλειας μη στεναχωρω εκεινη την ωρα τον συντροφο μου που λεει κατι γιαυτο πχ και με το που ηρεμησω λιγι με επιασε...εκεινη την ωρα νιωθω ταραχη καταλαβαιν τους χτυπους και νομιζ εχψ καρδια και που να σταματησει κραταει για ωρα πανω ομως απο ωρα αναλογα αν με ταραξει η εκνευρισει καποιος και δεν μπορει να σταματησει πχ..αλλα μου κανει καλο το βιβλιο και η ηρεμια σε ενα σημειο να κατσω μονη μ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •