φοβος για στεφανιαια νοσο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    5

    φοβος για στεφανιαια νοσο

    Καλησπερα σε ολους ειμαι κανουριο μελος. Καλως σας βρηκα λοιπον. Ειμαι 29 ετων και το τελευταιο καιρο φοβαμαι οτι εχω στεφανιαια νοσο. Στα 24 ειχα κανει δοκιμασια κοπωσεως και ηταν ολα καλα. Ομως τωρα κανω πολυ καθιστικη ζωη και έχω πολυ αγχος.
    Εχω κανει τωρα καρδιογραφημα, triplex καρδιας καθως και λιπαιδικο προφιλ και ολα ηταν μια χαρα. Αλλα φοβαμαι πολυ γιατι εχω πονους στο στηθος, δεν εχω καλη στυση τον τελευταιο καιρο και γενικα ορεξη για τιποτα.Ειμαι πολυ υποχονδριος και εχω κρισεις πανικου. Λετε να εχω στεφανιαια νοσο; Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αφου οι σωματικες εξετασεις δεν δειχνουν οτι εχεις κατι και αναγνωριζεις στον εαυτο σου οτι ειναι υποχονδριος δεν πρεπει να ανησυχεις.
    Τωρα αυτο ειναι ευκολο στα λογια βεβαια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Μόνο στεφανιαία νόσο δεν έχεις,ψυχολογικό είναι.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    5
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Γενικα κολαω με κατι αλλα τωρα ειναι πιο πολυ απο ποτε γιατι κουραζομαι και λαχανιαζω πολε ευκολα.Δεν μπορω να καταλαβω ομως αν ειναι επειδη ειναι στο μυαλο μου η υπαρχει κατι.Ειναι οντως πολυ δυσκολο να πιστεψεις την λογικα καμμια φορα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Off topic
    Μου αρεσει το ονομα σου ημουν πολυ μεγαλος λατρης αυτου του κομικ και του χαρακτηρα.
    Ο φοβος τις περισσοτερες φορες δεν εχει καμμια λογικη,βοηθαει στην επιβιωση και για να μας κανει τη ζωη δυσκoλη:P
    Αν ο φοβος αρχιζει να παιρνει τα \"ηνια\" της ζωης σου σε μεγαλο βαθμο τοτε ισως να πρεπει να επισκεφτεις καποιον ειδικο.
    Τωρα νομιζω οτι κατα καποιο ολη η ζωη μας ελεγχεται απο φοβους...καπου το εχω διαβασει σε καποιον φιλοσοφο,τεσπα αν γινεσαι δυσλειτουργικος πηγαινε σε ειδικο.
    Μην καθυστερεις,αλλα μπορει και να μη το χρειαζεσαι,εσυ ξερεις για σενα καλυτερα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    5
    Εχω ολα τα τευχη και τα 77 που εχουν κυκλοφορησει. Ειναι και μενα ο αγαπημενος μου ηρωας.Την δυσλειτουργια την εχω την τελευταια βδομαδα και ελεπιζω να ειναι απο το εντονο αγχος.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •