Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 33
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 33 of 66 FirstFirst ... 23313233343543 ... LastLast
Results 481 to 495 of 976
  1. #481
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Πάντως βρίσκομαι σε πολύ περίεργο σημείο στη ζωή μου. Ευτυχώς τα φάρμακα μου μουδιάζουν λίγο το μυαλό. Αλλά παντού αδιέξοδο....

  2. #482
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    το καθε πραμα στο καιρο του και ο ......................................καιρος περναει ....

  3. #483
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    το καθε πραμα στο καιρο του και ο ......................................καιρος περναει ....
    αυτο βλεπω μακ! οτι ο καιρος περναει και δεν γινετε τιποτα...

  4. #484
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ναι, εκανα λογοπαιγνιο με το ' καθε πραμα στο καιρο του, και ο κολιος τον Αυγουστο ' .....κι εσυ βρε Ηλια , μια ρωτας τι να κανεις , σου λεμε-λενε , και λες οτι σαρεσει η ζωη που κανεις , αποφασισε επιτελους , τι θελεις να κανεις .....

  5. #485
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι, εκανα λογοπαιγνιο με το ' καθε πραμα στο καιρο του, και ο κολιος τον Αυγουστο ' .....κι εσυ βρε Ηλια , μια ρωτας τι να κανεις , σου λεμε-λενε , και λες οτι σαρεσει η ζωη που κανεις , αποφασισε επιτελους , τι θελεις να κανεις .....
    πραγματικα δεν ξερω τι θελω να κανω...

  6. #486
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    πραγματικα δεν ξερω τι θελω να κανω...
    τουλαχιστον εισαι ειλικρινης ..........

  7. #487
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Πάντως βρίσκομαι σε πολύ περίεργο σημείο στη ζωή μου. Ευτυχώς τα φάρμακα μου μουδιάζουν λίγο το μυαλό. Αλλά παντού αδιέξοδο....
    Εγώ θα έλεγα είσαι σε κομβικό σημείο ..
    Δες το από άλλη οπτική γωνία .Πρέπει να πάρεις πολλές αποφάσεις και σίγουρα σε πράγματα που δεν είναι γνωστά για εσένα και λογικό όλο αυτό.
    Ζήτα βοήθεια από οποιον νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει σε όλο αυτό. Μην διστάζεις να επιστρατεύσεις φίλους και συγγενείς ώστε να σε βοηθήσουν σε αυτές τις αποφάσεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #488
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εγώ θα έλεγα είσαι σε κομβικό σημείο ..
    Δες το από άλλη οπτική γωνία .Πρέπει να πάρεις πολλές αποφάσεις και σίγουρα σε πράγματα που δεν είναι γνωστά για εσένα και λογικό όλο αυτό.
    Ζήτα βοήθεια από οποιον νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει σε όλο αυτό. Μην διστάζεις να επιστρατεύσεις φίλους και συγγενείς ώστε να σε βοηθήσουν σε αυτές τις αποφάσεις .
    Το κάνω ήδη. Ζήτω βοήθεια από παντού. Είναι όντος κομβικό. Όσο για αυτά που συμβαίνουν στους δικούς μου πρέπει απλά να τα πάρω απόφαση.... Ειδικά της μαμάς το θέμα...

  9. #489
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Ο μπαμπάς γύρισε σπίτι σώος και αβλαβής!!

  10. #490
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Μπράβο τζιμανι σιδερένιος ο πατέρας σου και να είναι η τελευταία ταλαιπωρία του !
    Καλή ανάρρωση τώρα .Έληξε ενα άγχος σου με το καλύτερο τέλος !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #491
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μπράβο τζιμανι σιδερένιος ο πατέρας σου και να είναι η τελευταία ταλαιπωρία του !
    Καλή ανάρρωση τώρα .Έληξε ενα άγχος σου με το καλύτερο τέλος !!!
    Μένει μόνο μια ακόμα φορά να κάνει ercp για να του βγάλουν το stent. Μια σχετικά ασφαλής διαδικασία που έκανε στην αρχή με επιτυχία. Λογικά θα ξαναπάει καλά.

  12. #492
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Μένει μόνο μια ακόμα φορά να κάνει ercp για να του βγάλουν το stent. Μια σχετικά ασφαλής διαδικασία που έκανε στην αρχή με επιτυχία. Λογικά θα ξαναπάει καλά.
    Όχι λογικά ,σίγουρα θα παει καλά οπότε δεν αξίζει καν να το σκέφτεσαι !
    Κοίτα να ξεκουραστείται τώρα που είστε πάλι όλοι σπίτι γεροί και όπως έγινε αυτό θα γίνουν και όλα τα άλλα .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #493
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Γεια σας και παλι. Ανυσηχω για τα επιπεδα του σακχαρου στο αιμα. Σημερα το πρωι μετρηθηκα νηστικος τρεις φορες και την πρωτη μου εδειξε 150, μετα 110 και την τελευταια 115. Υποθετω η πρωτη ηταν υπερβολικη γιατι δεν ειχα τρυπηθει καλα για να τρεξει αρκετο αιμα. Το περιμενα κατεβασμενο γιατι εχω χασει 18 κιλα. Χθες πηρα τηλεφωνο την ψυχιατρο και της το ειπα πως φοβαμαι μηπως η ολανζαπινη μου ανεβαζει το σακχαρο. Ειπε πως ναι το ανεβαζει αλλα πως πρεπει να το συνεχισω το χαπι γιατι το 102 σακχαρο που ειχα στις εξετασεις ειναι στα φυσιολογικα πλαισια. Εγω σημερα ξαναξεκινησα διαιτα και την ολανζαπινη την πεταξα στα σκουπιδια. Δεν θα παθω εγω διαβητη, αν δεν εχω ηδη, για ενα κωλοφαρμακο που με κανει σαν ζομπι.

  14. #494
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Γεια σας και παλι. Ανυσηχω για τα επιπεδα του σακχαρου στο αιμα. Σημερα το πρωι μετρηθηκα νηστικος τρεις φορες και την πρωτη μου εδειξε 150, μετα 110 και την τελευταια 115. Υποθετω η πρωτη ηταν υπερβολικη γιατι δεν ειχα τρυπηθει καλα για να τρεξει αρκετο αιμα. Το περιμενα κατεβασμενο γιατι εχω χασει 18 κιλα. Χθες πηρα τηλεφωνο την ψυχιατρο και της το ειπα πως φοβαμαι μηπως η ολανζαπινη μου ανεβαζει το σακχαρο. Ειπε πως ναι το ανεβαζει αλλα πως πρεπει να το συνεχισω το χαπι γιατι το 102 σακχαρο που ειχα στις εξετασεις ειναι στα φυσιολογικα πλαισια. Εγω σημερα ξαναξεκινησα διαιτα και την ολανζαπινη την πεταξα στα σκουπιδια. Δεν θα παθω εγω διαβητη, αν δεν εχω ηδη, για ενα κωλοφαρμακο που με κανει σαν ζομπι.
    Καλημερα

    Για πες μου σε παρακαλω τι θες ?

    Μια ζωη μεγατη ¨ποιοτητα¨?
    ή μια ζωη γεματη με ποσοτητα που θα σε βασσανιζει και θα σε εχει μονίμως σε μια κατασταση πανικου και ανικανη να αναλαβεις τις ευθυνες σου?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #495
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα

    Για πες μου σε παρακαλω τι θες ?

    Μια ζωη μεγατη ¨ποιοτητα¨?
    ή μια ζωη γεματη με ποσοτητα που θα σε βασσανιζει και θα σε εχει μονίμως σε μια κατασταση πανικου και ανικανη να αναλαβεις τις ευθυνες σου?
    Καλημέρα. Αυτό τι σχέση έχει με το σάκχαρο?? Επειδή θα κόψω το χάπι?? Η γιατρός ήδη μου είχε πει να το μειώσουμε. Χθες μου είπε ότι ανεβάζει το σάκχαρο. Γιατί να κινδύνεψω από διαβήτη τη στιγμή που ξέρω ότι επηρεάζει?? Όλα τα άλλα είναι τέλεια οι εξετάσεις. Δεν νιώθω ότι το χρειάζομαι. Το αντικαταθλιπτικό το πρωί δεν το κόβω γιατί μου δίνει ώθηση αλλά δύο χρόνια Τα παίρνω. Ως πότε??

Page 33 of 66 FirstFirst ... 23313233343543 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 00:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 14:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 06:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •