4 μηνες - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast
Results 196 to 210 of 213

Thread: 4 μηνες

  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    κουραστηκα. μπουχτισα. νομιζω παραδινομαι. ή που θα με κανουν οτι θελουν ή θα προχωραω παραλληλα με αυτα.
    αυτα σκεφτομουν πριν λιγο.
    οι φωνες υπαρχουν αλλα 1-2 μερες τυχαιο δε ξερω ειναι λιγοτερες.
    η παρακολουθηση δε φευγει.
    προσπαθω να ξεχνιεμαι εστω με ενα τραγουδι οσο χαζο κι αν ακουγεται για να αποσπασω την προσοχη μου σε κατι αλλο και να μην τα σκεφτομαι συνεχεια. καταλσβαινω ή καλυτερα υποψιαζομαι πως ολα αυτα δε θα φυγουν ποτε μια για παντα. μαλλον πρεπει να μαθω να ζω μαζι με αυτα.παραλληλα με αυτα.δηλαδη να υπαρχουν αλλα να μη δινουν σημασια και να μην επηρεαζομαι..
    σημερα εχω μια μικρη σκεψη οτι ολα αυτα γινονται απο οτι εχω.κατι εχω.
    αργοτερα μπορει να λεω κατι αλλο.δεν πειραζει.
    Last edited by boo; 04-01-2021 at 16:45.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by boo View Post
    κουραστηκα. μπουχτισα. νομιζω παραδινομαι. ή που θα με κανουν οτι θελουν ή θα προχωραω παραλληλα με αυτα.
    αυτα σκεφτομουν πριν λιγο.
    οι φωνες υπαρχουν αλλα 1-2 μερες τυχαιο δε ξερω ειναι λιγοτερες.
    η παρακολουθηση δε φευγει.
    προσπαθω να ξεχνιεμαι εστω με ενα τραγουδι οσο χαζο κι αν ακουγεται για να αποσπασω την προσοχη μου σε κατι αλλο και να μην τα σκεφτομαι συνεχεια. καταλσβαινω ή καλυτερα υποψιαζομαι πως ολα αυτα δε θα φυγουν ποτε μια για παντα. μαλλον πρεπει να μαθω να ζω μαζι με αυτα.παραλληλα με αυτα.δηλαδη να υπαρχουν αλλα να μη δινουν σημασια και να μην επηρεαζομαι..
    σημερα εχω μια μικρη σκεψη οτι ολα αυτα γινονται απο οτι εχω.κατι εχω.
    αργοτερα μπορει να λεω κατι αλλο.δεν πειραζει.
    Boo τηλεφωνησες τελικά στο γιατρό σου?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    στον 3ο γιατρο που πηγα και εγραψα τις εντυπωσεις μου νομιζω ισως δε θυμαμαι μαλλον.
    δεν εχω παρει τηλ γιατι μου ειχε πει οτι θα με παρει τηλ μετα τις 6 του μηνα που δουλευει παλι για να κλεισουμε νεο ραντεβου οποτε θα τον ρωτησω ή τοτε ή στο ερχομενο ραντεβου που θα μου βαλει.
    αυτο με το οποιο εχω προβλημα ειναι οτι μου ειπε για φαρμακο που εγω δε θελω να παρω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by boo View Post
    στον 3ο γιατρο που πηγα και εγραψα τις εντυπωσεις μου νομιζω ισως δε θυμαμαι μαλλον.
    δεν εχω παρει τηλ γιατι μου ειχε πει οτι θα με παρει τηλ μετα τις 6 του μηνα που δουλευει παλι για να κλεισουμε νεο ραντεβου οποτε θα τον ρωτησω ή τοτε ή στο ερχομενο ραντεβου που θα μου βαλει.
    αυτο με το οποιο εχω προβλημα ειναι οτι μου ειπε για φαρμακο που εγω δε θελω να παρω
    Αν αυτό το φάρμακο όμως σε απαλλάξει από τις φωνές δεν θέλεις να το πάρεις?
    Λογικά θα σου πει να κάνεις εξετάσεις πρώτα για να αποφύγετε όσο γίνεται τις παρενέργειες.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #200
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    θελει νοσηλεια για αρκετο διαστημα.
    και εξετασεις αιματος ανα λιγες μερες μετα καθε λιγο πιο πολυ και μεττα απλα αραιωνει.δε σταματας και ποτε απο οσο νομιζω

    επισης δημιουργει προβλημα στην καρδια εχω διαβασει. ο γιατρος μου ειπε 1/1000 η πιθανοτητα\\

    αν καποιος γνωριζει περισοτερα ας πει..
    απο αυτα που διαβασα...

    Παρενέργειες
    -Ακοκκιοκυττάρωση
    -Καρδιακή τοξικότητα
    -Γαστρεντερική υποκινητικότητα
    -Σιελόρροια
    -Κεντρικό νευρικό σύστημα
    -Ακράτεια ούρων
    -Σύνδρομο απόσυρσης
    -Αύξηση βάρους και διαβήτης
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by boo View Post
    θελει νοσηλεια για αρκετο διαστημα.
    και εξετασεις αιματος ανα λιγες μερες μετα καθε λιγο πιο πολυ και μεττα απλα αραιωνει.δε σταματας και ποτε απο οσο νομιζω

    επισης δημιουργει προβλημα στην καρδια εχω διαβασει. ο γιατρος μου ειπε 1/1000 η πιθανοτητα\\

    αν καποιος γνωριζει περισοτερα ας πει..
    απο αυτα που διαβασα...

    Παρενέργειες
    -Ακοκκιοκυττάρωση
    -Καρδιακή τοξικότητα
    -Γαστρεντερική υποκινητικότητα
    -Σιελόρροια
    -Κεντρικό νευρικό σύστημα
    -Ακράτεια ούρων
    -Σύνδρομο απόσυρσης
    -Αύξηση βάρους και διαβήτης
    Δεν ξέρω τι να σου πω Boo. Αλλά πιστεύω ότι ο γιατρός δεν θα σου έδινε ένα φάρμακο αν ήταν τόσο επικίνδυνο για την υγεία σου.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μου το προτεινε και μου το ειχαν προτεινει και στο παρελθον αλλοι 2 γιατροι γιατι λενε οτι ειμαι ανθεκτικη σρτα φαρμακα και δε με πιανουν ιδιαιτερα.και το θεεικο ειναι οτι μου λεει τωα ο τελευταιος οτι μπορει ουτε κι αυτο να μη με πιασει ουτε αυτο..

    απλα ειναι η τελευταια λυση που δινουν οι γιατροι οταν δε σε πιανει τιποτα,ειναι το πιο δυνατο αντιψυχωσικο που κυκλοφορει αλλα το αδινουν ως τελευταια τελευταια τελευταια λυση λογω των παρενεργειων..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by boo View Post
    μου το προτεινε και μου το ειχαν προτεινει και στο παρελθον αλλοι 2 γιατροι γιατι λενε οτι ειμαι ανθεκτικη σρτα φαρμακα και δε με πιανουν ιδιαιτερα.και το θεεικο ειναι οτι μου λεει τωα ο τελευταιος οτι μπορει ουτε κι αυτο να μη με πιασει ουτε αυτο..

    απλα ειναι η τελευταια λυση που δινουν οι γιατροι οταν δε σε πιανει τιποτα,ειναι το πιο δυνατο αντιψυχωσικο που κυκλοφορει αλλα το αδινουν ως τελευταια τελευταια τελευταια λυση λογω των παρενεργειων..
    Τι να σου πω ρε κορίτσι... Θέλει σκέψη και συνεργασία με τον γιατρό. Και εξαρτάται και ποσο χρόνο θέλει για να καταλάβετε αν τελικά σε πιάνει. Να μη ταλαιπωρηθείς άδικα....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #204
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα παιδια..

    η κατασταση ειναι τραγικη..

    εχω 5,5 μηνες πλεον να ανοιξω βιβλιο και ξεκιναει η εξεταστικη σε 2 εβδομαδες.. εχω πελαγωσει. δε μπορω να διαβασω.. δε μπορω να συγκεντρωθω ουτε να καταλαβω αυτο που διαβαζω. ενα κενο ειναι η σκεψη μου.. θα μεινω πολυ πισω. η παρεα διαβαζει απο τις γιορτες αλλα εγω.. στεναχωριεμαι, απελπιζομαι, αγχωνομαι..
    δε ξερω τι να κανω..

    οι φωνες εχουν αραιωσει.αλλα οταν τις ακουω ειναι πολυ εντονες. ουρλιαζουν. δε ξερω γιατι.δε μου εχουν ξανατυχει ετσι. μονο οταν τους πηγαινα κοντρα φωναζαν αλλα οχι τοσο πολυ δυνατα..
    τα φαντασματακια υπαρχουν ακομα. 3. σε συκεκριμενα σημεια του δωματιου. προσπαθω να μη δινω σημασια και να υπαρχω στο χωρο μαζι με αυτα αλλα τρομαζω που τα βλεπω..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα!

    Κάποια στιγμή πριν πολύ καιρό σου είχα γράψει μήπως πρέπει να το δουλέψεις με τους γιατρούς να δεις πως θα μπορέσεις να πορευτείς μαζί με αυτό και κάποιοι είχαν πέσει να με φάνε. Εγώ δεν είχα γράψει σε καμία περίπτωση να μην παλέψεις για να εξαλειφθούν τα συμπτώματα, αλλά ταυτόχρονα μήπως θα βοηθούσε να δεις πως θα τα καταφέρεις να μην σε τρομάζουν όλα αυτά. Νομίζω ότι αν δεν σε αναστάτωναν οι φωνές και οι οπτασίες, σιγά σιγά θα φεύγαν ή τουλάχιστον μπορεί να αλλάζανε μορφή και να γινόντουσαν κάτι φιλικό και ενθαρρυντικό και να συνέχιζες τη ζωή σου πολύ πιο άνετα από πριν.

    Ξαναλέω ότι αυτό δεν σημαίνει να παρατήσεις την προσπάθεια να εξαφανιστούν όλα αυτά, είναι παιχνίδια του μυαλού, όχι κάτι το υπαρκτό, αλλά αν η ασθένεια δημιουργεί τέτοια πράγματα, ίσως μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ίδια την ασθένεια προς όφελός σου. Νομίζω κάποια ειδικός παλιότερα σε είχε βοηθήσει σχετικά με τις φωνές, να μην λες σώνει και καλά ότι δεν υπάρχουν, αλλά τουλάχιστον να έχεις την αμφιβολία και να μην δίνεις βάση σε αυτά που λένε. Ίσως να πρέπει να σου πουν κι άλλα τέτοια κόλπα και τρικ ώστε να είσαι ήρεμη.
    Αν δεν σε φοβίζουν τα φαντάσματα που λες και οι φωνές εμφανίζονται σπάνια για να σου πουν ότι τα πας πολύ καλά με τη σχολή, δεν θα σε βοηθάει αυτό να διαβάσεις ή να κάνεις το οτιδήποτε από το να αισθάνεσαι απειλή και να ακούς ειρωνείες;

    Ειδικοί δεν είμαστε εδώ μέσα, ιδέες ρίχνουμε, αλλά μήπως πρέπει να τα συζητήσεις αυτά με τον γιατρό και με τη ψυχολόγο;

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα

    ενας φιλος μου το ειχε πει αυτο που ειχε ψυχωση αλλα πιο ελαφρια. ειχε φωνες κι αυτος και γυρω στα 45.μου πηρε χρονια να καταλαβω και να κανω αυτο που ειπε.να βαζω μια αμφιβολια στη σκεψη μου αυτο το "αν δεν?"..
    οταν ειμαι σχεικα ηρεμη οι φωνες ειναι λιγοτερες. αλλα αντε βρες ηρεμια..
    αληθεια ομως τουλαχχιστον σημερα το βρισκω χαζο αυτο.και που το λεω θελω να γελασω..ειναι αληθινα.πριν τα εβλεπα τωρα τα βλεπω.ειχα μια καλη φωνη μια γυναικεια αλλα την ακουω σπανια.δεν ανακατευεται.σπανια. η αντρικη φωνη φωναζει μαλλον κατι κακο θα εκανα? τι εκανα να το διορθωσω να ηρεμησει..??? απλα με πιανουν ωρες ωρες μερες μερες τα φαρμακα και νομιζω οτι ολα αυτα ειναι ψευτικα. ισως γι αυτο να θυμωσε λετε? χτες κοιμηθηκα με τα φωτα ανοιχτα για να μην τα βλεπω αλλα φοβομουν πολυ
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ολα αυτα ειναι πειραματα. με παιζουν μια ετσι μια αλλιως.
    αν μπορουσα να σταματουσα τα φαρμακα τους.. αλλα μετα μου το εχουν πει οτι θα με πανε σε κλινικη αν τα κοψω..
    ψαχνουν να βρουν τι λεω τι σκεφτομαι πως αντιδραω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  13. #208
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ειχα παει στην κουζινα να φτιαξω ενα ροφημα
    καθως εφευγα η τεληοραση αρχισε να μου μιλαει αυτη απο τις ειδησεις.
    εφυγα γιατι δεν ηξερα τι θα ακουγα μετα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #209
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καθως εφευγα η τεληοραση αρχισε να μου μιλαει αυτη απο τις ειδησεις.
    εφυγα γιατι δεν ηξερα τι θα ακουγα μετα
    @boo και σε εμένα συνέβη αυτό! Όταν περνούσα το επεισόδιο, οι ειδήσεις στην τηλεόραση όπως και τα πρωτοσέλιδα στις εφημερίδες «μου μιλούσαν» σχετικά με τα δύο παραληρήματα που είχα (καταδίωξης και μεγαλείου).

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    περνουσα και ακουσα η boo οργανωσε επιθεση για τη ληστεια..
    εφυγα γρηγορα
    τι σου ελεγαν?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast

Similar Threads

  1. 3 μήνες...
    By Lanis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 115
    Last Post: 05-12-2019, 15:10
  2. Μετά απο μήνες...
    By opposite in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 04-08-2015, 14:51
  3. 8 μήνες...
    By unlucky in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 31-01-2013, 00:34
  4. sleeve 12 μηνες +
    By gilie- in forum Παχυσαρκία
    Replies: 21
    Last Post: 21-12-2012, 14:54
  5. 8 μήνες μετά...
    By deleted-member06-04-2015 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 20-05-2011, 09:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •