Αρρωστοφοβια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    10

    Αρρωστοφοβια

    Καλημερα.ειχα γραψει πριν δυο μηνες ειχα κανει μια συντομη σχεση και δυστηχως ειχαμε.επαφη πολλες φορες χωρις προφυλαξη. Εχω αρρωστοφοβια ειχα φοβιθει πολυ μηπως ειχε ηππατητιδα c η hiv . Εκανα εξεταση για ηπ c και ηταν αρνητικη . Εκανα παλι μια σχεση και παλι το ιδιο λαθος.. ειμαι 2 βδομαδες μαζι του και πως να περιμενω 1 μηνα ακομα για να εξεταστω . Αυτον τον φοβαμαι πιο πολυ μηπως εχει . Πραγματικα νιωθω απαισια για τον εαυτο μου που επιτρεπει αυτο..ενω εχω αρρωστοφοβια γιατι δεν προσεχω..μαλλον χρειαζεται να παω ξανα σε ψυχολογο..θελω καπου να πιαστω..αν εχω ηππ c . Θα αυτοκτονισω πραγματικα. Γιατι βλεπω να κανω και αλλες σχεσεις και να μην προσεχω .νιωθω αηδια για εμενα. Ενω φαινομαι σοβαρη κοπελα και νιωθω ετσι. Οταν γνωριζω καποιον πεφτω χωρις δευτερη σκεψη ????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Tina_mysti View Post
    Καλημερα.ειχα γραψει πριν δυο μηνες ειχα κανει μια συντομη σχεση και δυστηχως ειχαμε.επαφη πολλες φορες χωρις προφυλαξη. Εχω αρρωστοφοβια ειχα φοβιθει πολυ μηπως ειχε ηππατητιδα c η hiv . Εκανα εξεταση για ηπ c και ηταν αρνητικη . Εκανα παλι μια σχεση και παλι το ιδιο λαθος.. ειμαι 2 βδομαδες μαζι του και πως να περιμενω 1 μηνα ακομα για να εξεταστω . Αυτον τον φοβαμαι πιο πολυ μηπως εχει . Πραγματικα νιωθω απαισια για τον εαυτο μου που επιτρεπει αυτο..ενω εχω αρρωστοφοβια γιατι δεν προσεχω..μαλλον χρειαζεται να παω ξανα σε ψυχολογο..θελω καπου να πιαστω..αν εχω ηππ c . Θα αυτοκτονισω πραγματικα. Γιατι βλεπω να κανω και αλλες σχεσεις και να μην προσεχω .νιωθω αηδια για εμενα. Ενω φαινομαι σοβαρη κοπελα και νιωθω ετσι. Οταν γνωριζω καποιον πεφτω χωρις δευτερη σκεψη ????
    σοβαρα τωρα, αν εχεις ηπατιτιδα θα αυτοκτονησεις, αλλα δεν μπαινεις στον κοπο να παιρνεις προφυλαξεις;
    τοτε οπωσδηποτε χρειαζεσαι ψυχοθεραπεια, γιατι ειναι σαν να μας λες οτι επιδιωκεις να μπεις σε συνθηκες που θα σε οδηγησουν στην αυτοκτονια....

    προφυλαξεις πρεπει να παιρνεις ακομα κι αν δεν εχεις αρρωστοφοβια, γιατι ο κινδυνος ειναι πραγματικος να κολλησεις κατι. δεν χρειαζεται να εχεις φοβια για να ισχυει...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    10
    Δεν μπορω να πω πως εχεις αδικο..ξερω πως εχω κατι, ψυχολογικο προβλημα . Πηγα 3 μηνες σε ψυχολογο και δεν μου εκανε τιποτα..κανω ολο λαθη..τετοια οπως ανεφερα. Τρεμω να τον ρωτησω αν εχει κατι . Φτιαχνω σεναρια στο μυαλο μου πως θα μου απαντησει πχ ναι εχω ηππατητηδα και δεν στο ειπα για να σε κολησω . Γιαυτο και εγω φαιρομαι παραλογα στις σχεσεις μου. Εχουν περασει λιγες μερες και νιωθω ηδη το λαιμο μου κομπο και δεκατα και κοπωση .ειμαι σιγουρη πως εχω τα πρωτα συμπτωματα . Τη μια ειμαι σιγουρη πως εχει αλλη ωρα λεω αποκλειεται . Δεν ξερω αν ο ψυχολογος η ο ψυχιατρος το λυνει αυτο..δεν μπορω αλλο..

Similar Threads

  1. Αρρωστοφοβία για όλα
    By stavrinafly in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 07-11-2022, 20:26
  2. ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ
    By grgagno in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 47
    Last Post: 02-12-2018, 12:26
  3. Αρρωστοφοβια;;;
    By andreas86 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 17
    Last Post: 01-08-2018, 11:48
  4. Αρρωστοφοβια
    By Sonataa in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 10
    Last Post: 07-07-2018, 20:37
  5. Αρρωστοφοβια
    By Χριστίνα 95 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 04-07-2018, 22:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •