Μπερδεμένη κατάσταση, την πλήγωσα, την θέλω ακομα - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 266
  1. #61
    Meditation
    Guest
    Όσο για αυτό που ερωτασαι ...πώς γίνεται οι άνθρωποι να κάνουν σχέση χωρίς να έχουν χημεία. Θα σου πω ότι γίνεται.

    Έχουν υπάρξει σχέσεις που ο άλλος ανθρώπος δεν είναι αυτό που πραγματικά θες, όμως μπλεκεις μαζί του γιατί φοβάσαι τη μοναξιά, γιατί δεν έχεις με τι να ασχοληθείς , ή γιατί ο άλλος σου δείχνει με θερμο τροπο το ενδιαφέρον του και αυτό σε κολακευει πολύ και δεν μπορείς να τον αφήσεις, παρόλο που δεν είναι το ιδανικό σου.. παρόλο που ξέρεις ότι η σχέση σας έχει ημερομηνία λήξης, παρόλο που ενώ τα έχεις μαζί του ονειρεύεσαι και ποθείς άλλους ανθρώπους. Γίνεται.

  2. #62
    Meditation
    Guest
    Όντως μπορεί να τη πληγώσες ... και να στο είπε !!!αλλα τη πληγώσες από την άποψη ότι ένιωθε ασφάλεια για το ενδιαφέρον σου. Ότι σε έβλεπε ως το διαθέσιμο σίγουρακι που πάντα θα νοιάζεται για αυτήν, και όταν έμαθε ότι εσύ είπες λόγια άσχημα εκείνη προσγειώθηκε και έχασε την ασφάλεια που ένιωθε . Της κατερριψες τη πραγματικότητα, τη σιγουριά, το δεδομένο που βλέπει σε σενα.

    Όμως αυτό δεν σημαίνει κιόλας ότι ενδιαφέρεται σε μεγάλο βαθμό για σένα. Ούτε ότι είναι πραγματικά εκεί για σένα και ότι σε γουστάρει και σε ποθεί ως άντρα της ζωής της.

    Δεν είναι αμοιβαία τα αισθήματα

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η παρεα δεν ειναι μονο σε φιλικο επιπεδο...
    αυτη ειχε αναγκη απο εναν ανδρα που να την επιβεβαιωνει σαν γυναικα, επειδη αυτος που κυνηγαει την απορριπτει.
    την συνανταει, αλλα δεν θελει να ειναι μαζι της.
    γι αυτο και θελει "παρεα" με σεξ. για να επιβεβαιωνεται οτι για καποιον μετραει σαν γυναικα και τον εχει για καβαντζα, οπως εχει εκεινην για καβαντζα ο παντρεμενος...

    ΑΡΧΙΚΑ σου ειπε οτιε χει ξεκοψει, αλλα γρηγορα καταλαβες οτι δενε χει ξεκοψει, και στην συνεχεια σου ειπε οτι τον φιλοξενει κιολας και καλυτερα να κοψετε γιατι θα συνεχισει να τον φιλοξενει...
    το οτι δεν σε πειραξε ουτε αυτο και προτιμησες να σε εχει παραλληλα, απο το να απομακρυνθεις, δεν σημαινει οτι ησουν η επιλογη της...
    το οτι ηταν με τον αλλον μαζι σε εναν χωρο, δεν σημαινει οτι εκεινος ηθελε να ειναι μαζι μονιμα. γιατι αν ηθελε, θα ηταν. ετρωγε απορριψη σε αυτα που ηθελε, γι αυτο και σου εστελνε. για να παρει απο εσενα επιβεβαιωση , γιατι ο αλλος δεν αφηνε την γυναικα του.
    αυτη πιθανοτατα με την 'φιλοξενια' του αλλου, ηλπιζε κι οτι θα μεινουν οριστικα μαζι, αλλα και παλι την παρατησε. μπορει και οχι.. σε καθε περιπτωση στο ειπε ξεκαθαρα οτι μενει μαζι της και οτι θεωρει καλυτερο να φυγεις... αυτο, το λες και φτυσιμο οσο να ναι...
    Παιδιά ένα λεπτό. Νομίζω δεν έχει γίνει σαφές το όλο θέμα της με τον παντρεμένο. Ο άλλος ΔΕΝ την απέρριψε. Είχαν κανονικά σχέση αυτό το διάστημα. Της έλεγε, δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, ότι είναι σε διάσταση με την γυναίκα του, δεν κάνουν τίποτα, απλά μένουν παντρεμένοι λόγω της περιουσίας και των παιδιων. Η κοπέλα έκατσε μαζί του κάποια χρόνια και μάλιστα δεν ζήτησε ποτέ κάτι παραπάνω. Δεν του ζήτησε δηλαδή να πάρουν διαζύγιο. Ούτε καν κάτι άλλο. Επομένως δεν βίωσε απόρριψη. Είναι απόρριψη να μένει κανείς μαζί σου στο ίδιο σπίτι επί μήνες και μάλιστα ο ίδιος να το έχει ζητήσει? Είναι απόρριψη να της στέλνει ο ίδιος όταν σε μια φάση τον είχε μπλοκάρει στο φεισμπουκ? Δεν νομίζω. Ο άνθρωπος δεν την απορρίπτει. Απλά έχει άλλες προτεραιότητες. Κορη και γυναίκα. Η υπόθεση μεταξύ μας συνεχιζόταν κανονικά ακόμα κι όταν ήταν μαζί της στο σπίτι της ο παντρεμένος. Δεν νομίζω τι αυτό είναι απόρριψη. Αν είναι ο άλλος όντως σε διάσταση με τη γυναίκα του, τότε τι απόρριψη έχει δεχθεί.

    Επίσης ένας από τους βασικότερους λόγους που είχε το κόλλημα με τον παντρεμένο ήταν ακριβώς αυτός. Ότι αυτή η σχέση δεν είχε κανένα μέλλον. Γιατί η ίδια αυτό ήθελε. Να μην έχει μέλλον καμία σχέση της γιατί φοβόταν ότι θα πληγωθεί η θα φάει ξύλο όπως στις προηγούμενες. Επομένως δεν ήθελε η ίδια να είναι παντρεμένη ξέρω γω η σε σχέση πιο σοβαρή με τον άλλον. Όυτε να μείνουν μαζί. Αυτά τα είχαν ξεκόψει από την αρχή της σχέσης τους απ' όσο ξέρω.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Θεματοθετη νομίζω ότι δεν δέχεσαι να ακούσεις τίποτα. Μάλλον δεν είσαι σε θέση να δεχτείς απόψεις.

    Έχεις φτιάξει ένα συγκεκριμένο τρόπο για να βλέπεις τη κατάσταση. Ότι αυτή κατά βάθος εσένα θέλει ότι είστε ζευγάρι ότι υπάρχει μέλλον.

    Δεν θέλω να σου το χαλάσω, αλλά θα στο χαλάσω .....το γεγονός ότι έχει συνάψει σχέση μαζί σου, και όλες αυτές οι ζηλειες και τα κλάματα της σου έχουν δώσει τρελή ελπίδα ότι σε θέλει σε μεγάλο βαθμό, και σε έχουν κοιμησει.

    Η κοπέλα έχει απωθημένο με άλλον. Εσύ είσαι το συμπαθητικό παιδί που μπορεί να έχει σχέση μαζί του επειδή ο άλλος τη φτύνει. Αλλά δεν είσαι εσύ το όνειρο της, ούτε η προτεραιότητα της.

    Για σκέψου εσένα να ήσουν στη θέση της. Σκέψου να ήθελες πάρα πολύ, να ήσουν κολλημένος με μια γυναίκα που δεν σε θέλει. Με μια γυναίκα που σε παίζει για λίγο σεξ, που ονειρεύεσαι να είσαι μαζί της ζευγάρι αλλά εκείνη σε βλέπει σαν κομμάτι κρέας και γυρνάει στον μόνιμο άντρα της. Για σκέψου ότι σκέφτεσαι αυτή και τη ποθείς, και σκέψου ότι υπάρχει και ένα κορίτσι που σε θέλει, που είναι εκεί για σένα, που τη συμπαθείς και σου αρέσει και λίγο. Αλλά δεν καίγεσαι κιόλας. Γιατί το μυαλό σου είναι κολλημένο στην άλλη.

    Αυτό νιώθει και η κοπέλα αυτή για σένα.

    Το μυαλό της το εξιτάρει ο άλλος. Στη φαντασία της ονειρεύεται ότι είναι ζευγάρι με τον παντρεμένο. Αυτός είναι προτεραιότητα της, αυτός είναι το απωθημένο της, το ιδανικό της.

    Εσύ είσαι ο διαθέσιμος. Αυτό που η ζωή της φέρνει, η σκληρή πραγματικότητα που της έφερε ένα παιδί που δεν καίγεται για αυτό, αλλά όμως στην αναβροχια καλό και το χαλάζι.

    Εσύ είσαι το χαλαζι. Είσαι β'ρολος. Όχι ο πρωταγωνιστής στο παραμύθι της. Και δεν φταίει ο άλλος για αυτό. Απλά εσύ δεν της βγάζεις το κάτι παραπάνω για να σε ερωτευτεί.

    Εσύ μπορεί να νομίζεις πως ο λόγος που δεν της έχεις σε αποκλειστικότητα είναι ο παντρεμένος. Τον θεωρείς εμπόδιο στο να είστε καλά μαζί. Όμως ΔΕΝ είναι αυτός η αιτία που δεν γίνεται το όνειρο σου μαζί της πραγματικότητα!!!!!!!!

    Αυτό που φταιει είναι ότι ΕΣΥ ΔΕΝ της βγάζεις τη καψα, είναι ότι εσύ δε τη καλύπτεις απόλυτα ώστε να τη κάνεις να ξεχασει τον άλλον. Όχι επειδή κάνεις κάτι λάθος, αλλά επειδή δεν της κάνεις ως άνθρωπος, ως άντρας.

    Γιατί εάν ήταν πραγματικά ερωτευμένη μαζί σου και εάν της έκανες τότε θα τον είχε ξεχάσει τον παντρεμένο και θα ήταν κολλημένη μαζί σου !!!!!! Να είσαι σίγουρος.

    Άμα θες το δέχεσαι, εάν όχι πρόβλημα σου. Αυτή είναι η αλήθεια. Ή θα το τερματίσεις για να βρεις τη γυναίκα που πραγματικά σε θέλει, ή θα δεχτείς τον ρόλο του κομπάρσου, της καβάτζας και όπου βγει.

    Εγώ πάντως ξέρεις τι πιστεύω. Ότι καμία μέρα θα στη κάνει αυτή. Όχι με τον παντρεμένο. Με κάποιον που θα γνωρίσει και θα τον ερωτευτεί πραγματικά. Κάποιον τρίτο που θα γνωρίσει και θα την ενθουσιάσει. Και τότε θα κάνει σχέση μαζί του και θα ξεχάσει και τον παντρεμένο και εσένα.

    Ο παντρεμένος για αυτήν δεν κάνει γιατί δε τη θέλει και τη χρησιμοποιεί.

    Ούτε και εσύ της κάνεις, γιατί η ίδια δεν νιώθει αρκετά για σένα. Και ας κλαίει και ας ζηλεύει και ας χτυπιέται. Όλοι θέλουν το ενδιαφέρον των άλλων έστω και αν δεν καίγονται για αυτούς. Η κοπέλα βγάζει κόμπλεξ για αυτό ζηλεύει. Σε θέλει κολλημένο στο βρακί της για να παίρνει την αγάπη που της λείπει, για να γεμίζει τα κενά της χωρίς να ενδιαφέρεται ουσιαστικά για σένα. Τη κολακεύει να υπάρχει ένα καλό παιδί που νοιάζεται, που την αποδέχεται όπως είναι. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είσαι προτεραιότητά της και ότι την καλύπτεις.

    Καλή συνέχεια σε ότι αποφασίσεις
    Meditation δες αν μπορείς το παραπάνω ποστ μου που απαντώ στην Ρεμεντι. Δεν έτρωγε απόρριψη από τον παντρεμένο. Αφού ήταν μαζί καιρό. Και ο ίδιος της ζήτησε να έρθει σπίτι της. Δεν είναι η απόρριψη το θέμα. Ίσως να ήθελε επιβεβαίωση, συμφωνώ, αλλά αυτό προκύπτει από δικές της ανασφάλειες και κενά. Όχι από την απόρριψη του άλλου. Επομένως, νομίζω, δεν είναι το θέμα της η απόρριψη και η αναζήτηση συντροφιάς σε εμένα πουλώντας μου έρωτες. Ο παντρεμένος προφανώς και την θέλει. Δεν τίθεται θέμα ως προς αυτό.

    Σχετικα με αυτό που γράφεις, ότι η κοπέλα κολακευεται από το ενδιαφέρον μου. Σε ρωτάω, πάντα δεν συμβαίνει αυτό. Με αυτήν την κοπέλα που έβγαινα κι εγώ ένιωθα να κολακευομαι επειδή με γουστάρε. Όταν ένα άτομο ενδιαφέρεται για εμάς, όχι μόνο σε ερωτικό, αλλά και σε φιλικό επίπεδο, δεν κολακευομαστε? Ότι, ναι, υπάρχει μια ψυχή εκεί έξω που μας γουστάρει και νοιάζεται για εμάς σε όποιο επίπεδο? Και δεν το θεωρώ απαραίτητα κακό. Κακό είναι όταν προσεγγίζουμε τους ανθρώπους ΜΟΝΟ για αυτό εξαιτίας αυτού.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Παιδιά ένα λεπτό. Νομίζω δεν έχει γίνει σαφές το όλο θέμα της με τον παντρεμένο. Ο άλλος ΔΕΝ την απέρριψε. Είχαν κανονικά σχέση αυτό το διάστημα. Της έλεγε, δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, ότι είναι σε διάσταση με την γυναίκα του, δεν κάνουν τίποτα, απλά μένουν παντρεμένοι λόγω της περιουσίας και των παιδιων. Η κοπέλα έκατσε μαζί του κάποια χρόνια και μάλιστα δεν ζήτησε ποτέ κάτι παραπάνω. Δεν του ζήτησε δηλαδή να πάρουν διαζύγιο. Ούτε καν κάτι άλλο. Επομένως δεν βίωσε απόρριψη. Είναι απόρριψη να μένει κανείς μαζί σου στο ίδιο σπίτι επί μήνες και μάλιστα ο ίδιος να το έχει ζητήσει? Είναι απόρριψη να της στέλνει ο ίδιος όταν σε μια φάση τον είχε μπλοκάρει στο φεισμπουκ? Δεν νομίζω. Ο άνθρωπος δεν την απορρίπτει. Απλά έχει άλλες προτεραιότητες. Κορη και γυναίκα. Η υπόθεση μεταξύ μας συνεχιζόταν κανονικά ακόμα κι όταν ήταν μαζί της στο σπίτι της ο παντρεμένος. Δεν νομίζω τι αυτό είναι απόρριψη. Αν είναι ο άλλος όντως σε διάσταση με τη γυναίκα του, τότε τι απόρριψη έχει δεχθεί.

    Επίσης ένας από τους βασικότερους λόγους που είχε το κόλλημα με τον παντρεμένο ήταν ακριβώς αυτός. Ότι αυτή η σχέση δεν είχε κανένα μέλλον. Γιατί η ίδια αυτό ήθελε. Να μην έχει μέλλον καμία σχέση της γιατί φοβόταν ότι θα πληγωθεί η θα φάει ξύλο όπως στις προηγούμενες. Επομένως δεν ήθελε η ίδια να είναι παντρεμένη ξέρω γω η σε σχέση πιο σοβαρή με τον άλλον. Όυτε να μείνουν μαζί. Αυτά τα είχαν ξεκόψει από την αρχή της σχέσης τους απ' όσο ξέρω.
    Από τη στιγμή που ο παντρεμένος δε χωρίζει τη γυναίκα του, πρόκειται για απόρριψη. Το τελευταίο που γράφεις ότι η ψεύτρα δε θέλει σχέσεις γιατί φοβάται τη βία ή,ό,τι άλλο είναι δικαιολογίες της.
    Αποκτώ την εντύπωση πως είσαι του στυλ τραβάτε με κι ας κλαίω, οπότε τελικά ποιο το ερώτημά σου; Γιατί άρχισες το νήμα; Για να βρεις κάποιον να σου πει να τη διεκδικήσεις; Παίξτο καλύτερα κορώνα γράμματα. Κάνε ό,τι θες, τα λάθη πρέπει να είναι δικά σου και να μαθαίνεις από αυτά.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Όντως μπορεί να τη πληγώσες ... και να στο είπε !!!αλλα τη πληγώσες από την άποψη ότι ένιωθε ασφάλεια για το ενδιαφέρον σου. Ότι σε έβλεπε ως το διαθέσιμο σίγουρακι που πάντα θα νοιάζεται για αυτήν, και όταν έμαθε ότι εσύ είπες λόγια άσχημα εκείνη προσγειώθηκε και έχασε την ασφάλεια που ένιωθε . Της κατερριψες τη πραγματικότητα, τη σιγουριά, το δεδομένο που βλέπει σε σενα.

    Όμως αυτό δεν σημαίνει κιόλας ότι ενδιαφέρεται σε μεγάλο βαθμό για σένα. Ούτε ότι είναι πραγματικά εκεί για σένα και ότι σε γουστάρει και σε ποθεί ως άντρα της ζωής της.

    Δεν είναι αμοιβαία τα αισθήματα
    Αν όντως δεν ήταν ερωτευμένη μαζί μου, γιατί ξεκινήσαμε? Ειδικά όταν ήταν ακόμα μαζί με τον άλλον? Αν δεν ήταν ερωτευμένη μαζί μου, γιατί ενδιαφέρθηκε τόσο να με βάλει στη ζωή της? Αν δεν ήταν ερωτευμένη μαζί μου, γιατί όταν το είχε λήξει με τον άλλον πάλι φοβόταν μην με πληγώσει? Αν δεν ήταν ερωτευμένη μαζί μου, για ποιο λόγο να κάνει κινήσεις εκείνη όταν πια ο άλλος έμενε μαζί της και ήταν όπως αποδείχθηκε μαζί του, μου έστελνε και το κυνηγούσε?

    Γιατί επέλεξε εμένα από δύο τρεις άλλους πους την γουστάραν και την κυνηγούσαν? Και το ξέρω αυτό όχι επειδή ίδια μου το είπε, αλλά και από άλλους? Αν δεν με γουστάρε και ήθελε όντως να περάσει την ώρα της γιατί δεν μου το ξεκαθάρισε από την αρχή ρε παιδιά? Θα μου πείτε γιατί θα έφευγα. Απαντώ: δεν το ήξερε εκείνη ότι θα φύγω και γιατί η ίδια το κυνήγησε να ξεκινήσουμε σχέση, ενώ εγώ της έλεγα να σιγουρέψει ότι έχει λήξει με τον άλλον? Επίσης γιατί μαζί μου έκανε τόσα βήματα,όσα δεν έκανε με κανέναν από τους άλλους δύο? Κανέναν από τους άλλους δεν τον γνώρισε στους φίλους και στις αδελφές της. Αν έψαχνε καβατζες θα μπορούσε να βρει πολλές άλλες και άτομα που το μόνο που θα τους ένοιαζε ήταν το σεξ.

    Δεν το λέω αυτό επειδή δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω. Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν αυτά που λέτε. Και αν ίσχυαν τα πράγματα θα ήταν και πιο απλά κιόλας. Το πρόβλημα είναι ότι πράγματι ένιωθε πράγματα για εμένα. Όπως και για τον άλλον ένιωθε, σύμφωνοι. Ίσως και περισσότερα. Αλλά και πάλι το πρόβλημα δεν ήταν αυτό.

    Επίσης ξέχασα να αναφέρω εκ παραδρομής ότι ο παντρεμένος έχει κάποιου είδους επαγγελματική σχέση με την μητέρα της. Συγκεκριμενα είναι δικηγόρος η μητέρα της και έχει αναλάβει μια υπόθεση του. Από μια προηγούμενη εταιρία που δούλευε για κατι αποζημιωσεις.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Από τη στιγμή που ο παντρεμένος δε χωρίζει τη γυναίκα του, πρόκειται για απόρριψη. Το τελευταίο που γράφεις ότι η ψεύτρα δε θέλει σχέσεις γιατί φοβάται τη βία ή,ό,τι άλλο είναι δικαιολογίες της.
    Αποκτώ την εντύπωση πως είσαι του στυλ τραβάτε με κι ας κλαίω, οπότε τελικά ποιο το ερώτημά σου; Γιατί άρχισες το νήμα; Για να βρεις κάποιον να σου πει να τη διεκδικήσεις; Παίξτο καλύτερα κορώνα γράμματα. Κάνε ό,τι θες, τα λάθη πρέπει να είναι δικά σου και να μαθαίνεις από αυτά.
    Chaos δεν μου το είπε η ίδια ότι δεν θέλει σχέσεις επειδή φοβάται τη βία. Εγώ το συμπέρασμα. Με βάση αυτά που λέγαμε.

    Σχετικά με αυτό που λες γιατί άνοιξα το θέμα, το άνοιξα για να ακούσω συμβουλές για αυτό το θέμα, απόψεις αν κάποιος έχει βρεθεί σε ανάλογη κατάσταση κτλ. Εννοείται ότι όλες οι απόψεις είναι καλοδεχούμενες για αυτό και έχω ευχαριστήσει όσους αφιέρωσαν χρόνο για να μου απαντήσουν. Επίσης , αν πρόσεξες, σε πολλούς εχω αναγνωρισει ότι έχουν δίκιο σε ο.τι λένε ακόμα κι αν είναι πράγματα που δεν μου αρέσουν. Άνοιξα το θέμα για να μου πείτε ουσιαστικά εσείς τι θα κάνατε σε μια ανάλογη περίπτωση.

    Επίσης συμφωνώ ότι στο τέλος η απόφαση θα είναι δική μου και αν είναι λάθος, θα έχω την ευθύνη για αυτήν, αν και ποτέ δεν φαινεται νομίζω σε αυτά τα ζητηματα αν η οποία απόφαση είναι λάθος η σωστη. Και όντως πρέπει να μαθαίνουμε όλοι από ταλαθη μας

  8. #68
    Meditation
    Guest
    Τότε αφού σε θέλει γιατι έχει ανάγκη να μπλέκεται με τον άλλον; γιατί δεν είναι αποκλειστικά και μόνο μαζί σου;; γιατι θέλει να τραβιέται και χώνεται στον αλλον;

    Απόρριψη είναι και που μένει με τη γυναίκα του. Φούμαρα της λέει. Όλοι οι παντρεμένοι που θέλουν να ξενοπηδηξουν λένε τα κλασικά, οτι έχουν δήθεν θέμα με τον γάμο τους,ότι δεν θέλουν τη γυναίκα τους αλλα έχουν υποχρέωση και δεν μπορούν να χωρίσουν κτλ κτλ. Για να μένει η ξεπετα να παραμυθιάζεται και να κάνει και ο παντρεμένος τη δουλειά του. Γιατί δεν έχει σκοπό να χωρίσει για να.ειναι μαζί της. Ούτε είναι διατεθειμένος να τη βγάζει έξω για βόλτα, για ταξίδια ως αίσθημα του. Μόνο για τη κρεβατοκάμαρα τη θέλει και μέχρι εκεί θα την έχει.

    Απόρριψη είναι και αυτό εαν η αλλη έχει κολλήσει. Και η δική σου έχει κολλήσει και φαίνεται. Εάν εκείνος της έλεγε χωρίζω σήμερα και έλα να αρραβωνιαστουμε τι πιστεύεις ότι θα έκανε; θα συνέχιζε να είναι μαζί σου ή θα πήγαινε στον αλλον και θα σου έδινε χυλόπιτα;;;

    Ωραία εφόσον σε θέλει , και της κάνεις, και τη καλύπτεις τότε ποιο είναι το πρόβλημα σου;;;; εφοσον εμείς κάνουμε λάθος και η κοπέλα είναι καψουρα μαζί σου τι μας ρωτάς;

    Έχεις τυφλωθεί και δεν βλέπεις μπροστά σου. Δεν μπορώ να στο χαλάσω. Αυτά που λες δεν στέκουν. Τη δικιά μου τη γνώμη την είπα.

    Κατάλληλος για αυτήν είναι ένας τρίτος άντρας. Μαζί σου άνετα μπορεί να είναι και να νιώθει χλιαρά. Και να είναι μόνο επειδή βλέπει ότι την ενδιαφέρεις. Και επειδή της είσαι ευκαιρος σε αυτή τη περίοδο.

    Και εάν με ρωτάς ναι. Διαφέρει πάρα πολύ να ζηλεύει κάποιος από κτητικοτητα λόγω κόμπλεξ, από το να ζηλεύει επειδή είναι ερωτευμένος.

    Υπάρχουν πάρα πολλοί άνθρωποι που έχουν καπρίτσιο να πρωταγωνιστούν στις καρδιές των άλλων, μόνο και μόνο από ανασφάλεια χωρίς να έχουν έντονα ερωτικά συναισθήματα για αυτούς. Χωρίς να νοιάζονται ιδιαίτερα για αυτούς.

    Εάν εσένα σε καλύπτει να είσαι η καβατζα της και να γυρνάει σε σενα να τη παρηγορείς μετά από μια καυτη νύχτα σεξ με τον παντρεμένο που θα της έχει δώσει τα παπουτσια στο χέρι. Δικαίωμα σου. Εάν εσένα σου αρκεί να ζηλεύει μόνο από εγωισμό και να είναι κτητική από ανασφάλεια επειδή θέλει να περνάει η μπογιά της πάλι δεκτό. Με τις υγείες. Με γεια σου με χαρά σου. Κάνε ότι νομίζεις. Μείνε σε αυτό. Μετα όμως μη κλάψεις γιατί σου είπαμε πως έχουν τα πράγματα

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Τότε αφού σε θέλει γιατι έχει ανάγκη να μπλέκεται με τον άλλον; γιατί δεν είναι αποκλειστικά και μόνο μαζί σου;; γιατι θέλει να τραβιέται και χώνεται στον αλλον;

    Απόρριψη είναι και που μένει με τη γυναίκα του. Φούμαρα της λέει. Όλοι οι παντρεμένοι που θέλουν να ξενοπηδηξουν λένε τα κλασικά, οτι έχουν δήθεν θέμα με τον γάμο τους,ότι δεν θέλουν τη γυναίκα τους αλλα έχουν υποχρέωση και δεν μπορούν να χωρίσουν κτλ κτλ. Για να μένει η ξεπετα να παραμυθιάζεται και να κάνει και ο παντρεμένος τη δουλειά του. Γιατί δεν έχει σκοπό να χωρίσει για να.ειναι μαζί της. Ούτε είναι διατεθειμένος να τη βγάζει έξω για βόλτα, για ταξίδια ως αίσθημα του. Μόνο για τη κρεβατοκάμαρα τη θέλει και μέχρι εκεί θα την έχει.

    Απόρριψη είναι και αυτό εαν η αλλη έχει κολλήσει. Και η δική σου έχει κολλήσει και φαίνεται. Εάν εκείνος της έλεγε χωρίζω σήμερα και έλα να αρραβωνιαστουμε τι πιστεύεις ότι θα έκανε; θα συνέχιζε να είναι μαζί σου ή θα πήγαινε στον αλλον και θα σου έδινε χυλόπιτα;;;

    Ωραία εφόσον σε θέλει , και της κάνεις, και τη καλύπτεις τότε ποιο είναι το πρόβλημα σου;;;; εφοσον εμείς κάνουμε λάθος και η κοπέλα είναι καψουρα μαζί σου τι μας ρωτάς;

    Έχεις τυφλωθεί και δεν βλέπεις μπροστά σου. Δεν μπορώ να στο χαλάσω. Αυτά που λες δεν στέκουν. Τη δικιά μου τη γνώμη την είπα.

    Κατάλληλος για αυτήν είναι ένας τρίτος άντρας. Μαζί σου άνετα μπορεί να είναι και να νιώθει χλιαρά. Και να είναι μόνο επειδή βλέπει ότι την ενδιαφέρεις. Και επειδή της είσαι ευκαιρος σε αυτή τη περίοδο.

    Και εάν με ρωτάς ναι. Διαφέρει πάρα πολύ να ζηλεύει κάποιος από κτητικοτητα λόγω κόμπλεξ, από το να ζηλεύει επειδή είναι ερωτευμένος.

    Υπάρχουν πάρα πολλοί άνθρωποι που έχουν καπρίτσιο να πρωταγωνιστούν στις καρδιές των άλλων, μόνο και μόνο από ανασφάλεια χωρίς να έχουν έντονα ερωτικά συναισθήματα για αυτούς. Χωρίς να νοιάζονται ιδιαίτερα για αυτούς.

    Εάν εσένα σε καλύπτει να είσαι η καβατζα της και να γυρνάει σε σενα να τη παρηγορείς μετά από μια καυτη νύχτα σεξ με τον παντρεμένο που θα της έχει δώσει τα παπουτσια στο χέρι. Δικαίωμα σου. Εάν εσένα σου αρκεί να ζηλεύει μόνο από εγωισμό και να είναι κτητική από ανασφάλεια επειδή θέλει να περνάει η μπογιά της πάλι δεκτό. Με τις υγείες. Με γεια σου με χαρά σου. Κάνε ότι νομίζεις. Μείνε σε αυτό. Μετα όμως μη κλάψεις γιατί σου είπαμε πως έχουν τα πράγματα
    Μεντιτεισον μάλλον διαφωνούμε επειδή εσείς βγάζετε συμπέρασμα από αυτά που σας λέω, ενώ εγώ έχω ζησει κάποια πράγματα. Δεν λέω ότι εγώ είμαι ο σωστός, απλά λέω τι πιστεύω.

    Ρώτησες στην αρχή γιατί μπλέκεται με τον άλλον. Έχω απαντήσει πιο πάνω. Γιατί απλά προσπαθεί να λύσει κάποια τραύματα της. Μου το έχει πει κι εμένα και σε φίλους φίλες κτλ. Απλά τα πράγματα. Μπλέκεται με τον άλλον γιατί ξέρει ότι δεν έχει κανένα μέλλον η σχέση τους και επειδή ξέρει ότι δεν θα χρειαστεί να επενδύσει σε αυτήν και άρα να πληγωθεί.

    Νομιζω εκείνη δεν θεωρεί απόρριψη που μένει με την γυναίκα του. Αυτά τα είχαν συζητήσει εξ αρχής και της είχε πει την κατάσταση. Και αυτη κρατάει χρονια. Επομένως αν δεν γουστάρε δεν θα ξεκίναγε. Μπορεί πάλι και αυτό να την εξιταρει, να είναι με παντρεμένο εννοώ.

    Ρωτάς πιο κάτω αν της έλεγε ο άλλος χωρίζω, έλα να μείνουμε μαζί. Το ερώτημα είναι υποθετικό άρα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το αν θα πέσουμε μέσα. Μπορούμε ωστόσο να προσπαθήσουμε. Τι θα έκανε? Θα έφευγε. Ναι, θα την έκανε με ελαφρά πηδηματακια. Ξέρεις γιατί? Για τον λόγο που περιγράφω στη δεύτερη παράγραφο του ποστ αυτού. Γιατί θα φοβόταν ότι θα ξαναπεράσει όλα αυτά που πέρασε και θα φρικαρέ. Και αν έμενε μαζί του, θα ήταν πάλι για κάποιους μήνες. Μετά θα έβλεπε ότι δεν μπορεί να λύσει τα προβλήματα της και θα έφευγε. Γνώμη μου είναι αυτό φυσικά, αλλά επειδή την έχω ζήσει λίγο παραπάνω σε παρακαλω να την σκεφτείς προτού την απορρίψεις.

    Τρίτον δεν εγραψα κάπου ότι η κοπέλα είναι καψούρα μαζί μου. Απλά είπα ότι δεν με ήθελε μόνο για παρέα η για καβατζα όπως γράψατε παραπάνω. Και απάντησα για ποιους λόγους δεν το θεωρώ.

    Στην επόμενη παράγραφο σου λες ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν καπρίτσιο να πρωταγωνιστούν στις ζωές των άλλων. Δίκιο έχεις. Αλλά αυτοί οι άνθρωποι, πιστεύω, δεν κάνουν αυτά ακριβώς, δεν ξεκινάνε σχέσεις, δεν βάζουν ανθρώπους στη ζωή τους. Απλά θέλουν να ξέρουν ότι ο τάδε η η δεινά είναι καψούρα με αυτούς και τέλος. Η απλά πέφτει ένα σεξ άμα γουσταρουν σωματικά και πάλι τέλος. Δεν κάθονται να γνωρίζονται γύρω γύρω ούτε να συστήνονται ως ζευγάρι. Γιατί απλά δεν χρειάζεται. Αρκεί στο άτομο που περιγράφεις να ξέρει ότι ένας η μία άλλη λιώνει. Και συνεχίζει την ζωουλα του.

    Στην τελευταία παράγραφο σου λες ότι την παρηγορω μετά από μια νύχτα σεξ όταν μετά φεύγει ο παντρεμένος. Δε συνέβη αυτό ποτέ. Αυτό που μου είχε πει είναι ότι μια φορά είχαν απλά φασωθεί. Αυτο μου είχε πει. Δεν την παρηγορήσω ποτέ για αυτό γιατί απλά δεν μου είπε για σεξ. Για αλλά πράγματα πχ για βία από πρώην την έχω παρηγορήσει. Αλλά συγγνώμη όταν είσαι με έναν άνθρωπο και τον νοιάζεσαι δεν είσαι εκεί και για να τον βοηθάς να ξεπερνάει κάποια προβλήματα? Εσύ δηλαδή αν ο/η σύντροφός σου έχει το Χ θέμα τι του/της λες. Αντε παρατα μας, πάω βόλτα? Η κάθεσαι να το συζητήσεις, να του προσφέρεις βοήθεια κτλ? Νομίζω το δεύτερο κανείς, και σωστα

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Yugi, τι λες; Αλήθεια πιστεύεις ότι δεν κάνει σεξ μαζί του; Τι την έχει ο παντρεμένος, για ντεκόρ; Εντωμεταξύ, τόσοι άνθρωποι έχουν τραύματα από το παρελθόν, αλλά δεν μπλέκουν με παντρεμένους, ούτε λένε ψέματα στον σύντροφό τους, ούτε το παίζουν διπλό ταμπλό. Και ναι, εννοείται ότι βοηθάμε τον σύντροφό μας, αλλά αυτή εδώ πρώτον δεν είναι σύντροφός σου και δεύτερον το συγκεκριμένο πρόβλημά της δε σε αφορά, δε σε θέλει αρκετά, δε σε γουστάρει αρκετά, ούτε πρόκειται να το κάνει. Και να σου πω και κάτι; Από τη μέχρι τώρα συμπεριφορά σου δεν πρόκειται να σε αγαπήσει ποτέ, γιατί το μόνο που της βγάζεις είναι ένας αδύναμος χαρακτήρας που δεν πατάει πόδι, που είναι πρόθυμος να τη μοιράζεται. Έπεσες στα μάτια της από την πρώτη στιγμή που αποδέχτηκες αυτήν την κατάσταση και η γκρίνια που της βγάζεις δεν το σώζει, είναι απλά γκρίνια, κρεβατομουρμούρα, από το ένα αυτί μπαίνει κι από το άλλο βγαίνει, αυτό είναι όλο. Χρειάζονται πράξεις, όχι πειθώ σε αυτές τις περιπτώσεις. Οι πραγματικοί άντρες λένε «ή εγώ ή αυτός» κι αν ανακαλύψουν κρυφή επικοινωνία, απλά φεύγουν και στο λέω εγώ ως γυναίκα ότι αυτό γίνεται, ότι δε χρειαζόμαστε βοήθειες τέτοιου είδους, ότι η κοπέλα σε παίζει, σε κοροϊδεύει, τέλος.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Yuri πιστεύω πως ότι και να σου γράψουμε δεν θα ξεκολλήσεις και θα έχεις έναν αντίλογο, ωστόσο πέρα από το οποιοδήποτε συναίσθημα, πέρα από την προστασία της ψυχολογίας σου, ειλικρινά, λίγη αξιοπρέπεια δεν έχεις; Άσε το αν έχεις εγωισμό ή αν πιστεύεις το α ή το β για τα πως και τα γιατί. Δικαιολογείται το οποιοδήποτε ξεφτυλίκι για να καλύψουμε τις όποιες συναισθηματικές ανάγκες μας ή οτιδήποτε άλλο να στο θέσω κι έτσι; Είσαι 24 χρονών, δεν έχεις ένα έστω ελάχιστο αξιακό σύστημα που να σε αποτρέπει να μπλέξεις με όλη αυτή την ιστορία;

  12. #72
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Μεντιτεισον μάλλον διαφωνούμε επειδή εσείς βγάζετε συμπέρασμα από αυτά που σας λέω, ενώ εγώ έχω ζησει κάποια πράγματα. Δεν λέω ότι εγώ είμαι ο σωστός, απλά λέω τι πιστεύω.

    Ρώτησες στην αρχή γιατί μπλέκεται με τον άλλον. Έχω απαντήσει πιο πάνω. Γιατί απλά προσπαθεί να λύσει κάποια τραύματα της. Μου το έχει πει κι εμένα και σε φίλους φίλες κτλ. Απλά τα πράγματα. Μπλέκεται με τον άλλον γιατί ξέρει ότι δεν έχει κανένα μέλλον η σχέση τους και επειδή ξέρει ότι δεν θα χρειαστεί να επενδύσει σε αυτήν και άρα να πληγωθεί.

    Νομιζω εκείνη δεν θεωρεί απόρριψη που μένει με την γυναίκα του. Αυτά τα είχαν συζητήσει εξ αρχής και της είχε πει την κατάσταση. Και αυτη κρατάει χρονια. Επομένως αν δεν γουστάρε δεν θα ξεκίναγε. Μπορεί πάλι και αυτό να την εξιταρει, να είναι με παντρεμένο εννοώ.

    Ρωτάς πιο κάτω αν της έλεγε ο άλλος χωρίζω, έλα να μείνουμε μαζί. Το ερώτημα είναι υποθετικό άρα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το αν θα πέσουμε μέσα. Μπορούμε ωστόσο να προσπαθήσουμε. Τι θα έκανε? Θα έφευγε. Ναι, θα την έκανε με ελαφρά πηδηματακια. Ξέρεις γιατί? Για τον λόγο που περιγράφω στη δεύτερη παράγραφο του ποστ αυτού. Γιατί θα φοβόταν ότι θα ξαναπεράσει όλα αυτά που πέρασε και θα φρικαρέ. Και αν έμενε μαζί του, θα ήταν πάλι για κάποιους μήνες. Μετά θα έβλεπε ότι δεν μπορεί να λύσει τα προβλήματα της και θα έφευγε. Γνώμη μου είναι αυτό φυσικά, αλλά επειδή την έχω ζήσει λίγο παραπάνω σε παρακαλω να την σκεφτείς προτού την απορρίψεις.

    Τρίτον δεν εγραψα κάπου ότι η κοπέλα είναι καψούρα μαζί μου. Απλά είπα ότι δεν με ήθελε μόνο για παρέα η για καβατζα όπως γράψατε παραπάνω. Και απάντησα για ποιους λόγους δεν το θεωρώ.

    Στην επόμενη παράγραφο σου λες ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν καπρίτσιο να πρωταγωνιστούν στις ζωές των άλλων. Δίκιο έχεις. Αλλά αυτοί οι άνθρωποι, πιστεύω, δεν κάνουν αυτά ακριβώς, δεν ξεκινάνε σχέσεις, δεν βάζουν ανθρώπους στη ζωή τους. Απλά θέλουν να ξέρουν ότι ο τάδε η η δεινά είναι καψούρα με αυτούς και τέλος. Η απλά πέφτει ένα σεξ άμα γουσταρουν σωματικά και πάλι τέλος. Δεν κάθονται να γνωρίζονται γύρω γύρω ούτε να συστήνονται ως ζευγάρι. Γιατί απλά δεν χρειάζεται. Αρκεί στο άτομο που περιγράφεις να ξέρει ότι ένας η μία άλλη λιώνει. Και συνεχίζει την ζωουλα του.

    Στην τελευταία παράγραφο σου λες ότι την παρηγορω μετά από μια νύχτα σεξ όταν μετά φεύγει ο παντρεμένος. Δε συνέβη αυτό ποτέ. Αυτό που μου είχε πει είναι ότι μια φορά είχαν απλά φασωθεί. Αυτο μου είχε πει. Δεν την παρηγορήσω ποτέ για αυτό γιατί απλά δεν μου είπε για σεξ. Για αλλά πράγματα πχ για βία από πρώην την έχω παρηγορήσει. Αλλά συγγνώμη όταν είσαι με έναν άνθρωπο και τον νοιάζεσαι δεν είσαι εκεί και για να τον βοηθάς να ξεπερνάει κάποια προβλήματα? Εσύ δηλαδή αν ο/η σύντροφός σου έχει το Χ θέμα τι του/της λες. Αντε παρατα μας, πάω βόλτα? Η κάθεσαι να το συζητήσεις, να του προσφέρεις βοήθεια κτλ? Νομίζω το δεύτερο κανείς, και σωστα
    Καλημερα Yugi
    πραγματικα διαβαζω τα τοσα μηνυματα και παντα μα παντα οτι και να σου πουνε βρίσκεις μια δικαιολογια και την καλύπτεις .
    Πραγματικα απορω τι ειναι αυτο που σε κραταει κολλημενο στην κυριολεξια σε αυτη την κοπελα .Να μου ελεγες οτι την βλέπεις καθαρα φιλικα και θελεις να της σταθεις θα ελεγα και εγω μαζι σου και μπραβο σου.Αλλα μετα απο ολα αυτα που εχει κανει να την θες και ερωτικα,με συνχωρεις αν αυριο μεθαυριο ερθεις και μας γραψεις για το ποσο πληγωμενος και προδομένος αισθανεσαι απο μια τυχων σχεση μαζι της θα σου πουμε τα ηθελες και τα επαθες και θα εχουμε και δικιο..

    Ειναι δυνατον να καλυπτεις και να δικαιολογείς μια γυναικα που ειναι με παντρεμενο και ανεχεται ολη αυτη την κατασταση?Δηλαδη να ειναι η καβαντζα του ,να την χρησημοποιει μονο για το κρεβατι και αυτη να ειναι κολλημενη μαζι του?
    Οτι και να της λεει δεν προκειται να χωρισει ο τυπος ..Εχει βολευτει μια χαρα και με την γκομενιτσα και με την γυναικα του.Ειναι δικηγορος ειπες ,νομιζεις οτι θα αφειση την οικογενεια του ,το σπιτι του και θα χαλασει την εικονα του για εκεινην?Ειδικα με ολα αυτα που κανει.Κανενας αντρας δεν εκτιμαει μια γυναικα που συμπεριφερεται ετσι οτι και να λενε ..Ειδικα με το κυρος που θελει να καλλιεργεί αυτος με το επαγγελμα που εχει.
    Μαλλον βολευεται η φιλή σου ,καλα περνανε ,ευκαταστατος ειναι κατι θα αποκομίζει και απο αυτο και ο μηνας εχει εννια στην κυριολεξια .

    Κατσε εσυ να παρηγορεις ενα τετοιον ανθρωπο που με συνχωρεις αλλα για εμενα οτι και να εχει περασει δεν εχει συναισθηση τι θα πει ήθος και άξιες .Πρωτο και κυριων για τον ιδιο της τον ευατο που του επιτρεπει να βρισκεται μεσα σε ολο αυτο και δευτερων που τα εχει μπλέξει μαζι του.Δεν θίγω βεβαια το κομμάτι με τους ξυλοδαρμούς ....
    Για εμενα οσο φταιει ο παντρεμενος αλλα τοσο φταιει και αυτη ...Οτι και να λεμε ατομο που χωνεται μεσα σε ζευγαρια σε οποια κατασταση και να ειναι ,ειδικα παντρεμένους με παιδια δεν τους κανει λιγοτερο ηθικους απο τους ιδιους τους παντρεμενους που πανε και ξενοπηδανε και μετα γυρνανε και ξαπλωνουν διπλα στο συντροφο τους ...Εν γνωση της παει να χωρισει μια οικογενεια ,οποια ειναι αυτη διαλυμένη ,σε διάσταση ,συμβατικη οπως θες πες το....

    Ενα θα σου πω , κριμα βρε παλικαρι μου.Εχεις τοσα ομορφα συναισθηματα μεσα σου ,φαινεσα ανθρωπος που εχεις και θελεις να δωσεις ομορφα πραγματα σε μια σχεση γιατι χαραμιζεσαι ?
    Υπαρχουν τοσα κοριτσια εκει εξω που ανετα ολο αυτο που θα τους δωσεις θα το εκτιμήσουν στο μεγιστο και θα σου το ανταποδώσουν και εσυ εχεις κολλησει σε μια τετοια αρρωστη καταστσαη...
    Μετα απορουμε γιατι τοσες προβληματικες σχεσεις σκανε η μια μετα την άλλη.
    Αντι να φυγεις χιλιομετρα μακρυα απο τετοια ατομα και να βρεις να δημιουργησεις ενα υγιές δεσμο, καθεσαι και το παιζεις σωτηρας με τον σκοπο σου βεβαία .
    Πιστευεις οτι ισως ετσι γινει κατι μεταξύ σας ...Αλλα αληθεια τωρα πιστευεις οτι και να δημιουργηθει κατι δεν θα φτασει καποια στιγμη που θα εισαι στα πατωματα γιατι πολυ απλα θα στο πω χοντρα θα φας και εσυ κέρατο με την σειρά σου?
    Νομιζεις οτι μπορει να αλλαξει ενας τετοιος χαρακτηρας?

    Πραγματικα συγνωμη αν στα λεω χυμα και σε στεναχωρώ αλλα ανοιξε τα ματια σου ,σταματα να δικαιολογεις μια αρρωστη κατασταση και πανε παρακατω .
    Ειναι κριμα να θες να ταλαιπωρήσε ετσι ....

  13. #73
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Μεντιτεισον μάλλον διαφωνούμε επειδή εσείς βγάζετε συμπέρασμα από αυτά που σας λέω, ενώ εγώ έχω ζησει κάποια πράγματα. Δεν λέω ότι εγώ είμαι ο σωστός, απλά λέω τι πιστεύω.

    Ρώτησες στην αρχή γιατί μπλέκεται με τον άλλον. Έχω απαντήσει πιο πάνω. Γιατί απλά προσπαθεί να λύσει κάποια τραύματα της. Μου το έχει πει κι εμένα και σε φίλους φίλες κτλ. Απλά τα πράγματα. Μπλέκεται με τον άλλον γιατί ξέρει ότι δεν έχει κανένα μέλλον η σχέση τους και επειδή ξέρει ότι δεν θα χρειαστεί να επενδύσει σε αυτήν και άρα να πληγωθεί.

    Νομιζω εκείνη δεν θεωρεί απόρριψη που μένει με την γυναίκα του. Αυτά τα είχαν συζητήσει εξ αρχής και της είχε πει την κατάσταση. Και αυτη κρατάει χρονια. Επομένως αν δεν γουστάρε δεν θα ξεκίναγε. Μπορεί πάλι και αυτό να την εξιταρει, να είναι με παντρεμένο εννοώ.

    Ρωτάς πιο κάτω αν της έλεγε ο άλλος χωρίζω, έλα να μείνουμε μαζί. Το ερώτημα είναι υποθετικό άρα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το αν θα πέσουμε μέσα. Μπορούμε ωστόσο να προσπαθήσουμε. Τι θα έκανε? Θα έφευγε. Ναι, θα την έκανε με ελαφρά πηδηματακια. Ξέρεις γιατί? Για τον λόγο που περιγράφω στη δεύτερη παράγραφο του ποστ αυτού. Γιατί θα φοβόταν ότι θα ξαναπεράσει όλα αυτά που πέρασε και θα φρικαρέ. Και αν έμενε μαζί του, θα ήταν πάλι για κάποιους μήνες. Μετά θα έβλεπε ότι δεν μπορεί να λύσει τα προβλήματα της και θα έφευγε. Γνώμη μου είναι αυτό φυσικά, αλλά επειδή την έχω ζήσει λίγο παραπάνω σε παρακαλω να την σκεφτείς προτού την απορρίψεις.

    Τρίτον δεν εγραψα κάπου ότι η κοπέλα είναι καψούρα μαζί μου. Απλά είπα ότι δεν με ήθελε μόνο για παρέα η για καβατζα όπως γράψατε παραπάνω. Και απάντησα για ποιους λόγους δεν το θεωρώ.

    Στην επόμενη παράγραφο σου λες ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν καπρίτσιο να πρωταγωνιστούν στις ζωές των άλλων. Δίκιο έχεις. Αλλά αυτοί οι άνθρωποι, πιστεύω, δεν κάνουν αυτά ακριβώς, δεν ξεκινάνε σχέσεις, δεν βάζουν ανθρώπους στη ζωή τους. Απλά θέλουν να ξέρουν ότι ο τάδε η η δεινά είναι καψούρα με αυτούς και τέλος. Η απλά πέφτει ένα σεξ άμα γουσταρουν σωματικά και πάλι τέλος. Δεν κάθονται να γνωρίζονται γύρω γύρω ούτε να συστήνονται ως ζευγάρι. Γιατί απλά δεν χρειάζεται. Αρκεί στο άτομο που περιγράφεις να ξέρει ότι ένας η μία άλλη λιώνει. Και συνεχίζει την ζωουλα του.

    Στην τελευταία παράγραφο σου λες ότι την παρηγορω μετά από μια νύχτα σεξ όταν μετά φεύγει ο παντρεμένος. Δε συνέβη αυτό ποτέ. Αυτό που μου είχε πει είναι ότι μια φορά είχαν απλά φασωθεί. Αυτο μου είχε πει. Δεν την παρηγορήσω ποτέ για αυτό γιατί απλά δεν μου είπε για σεξ. Για αλλά πράγματα πχ για βία από πρώην την έχω παρηγορήσει. Αλλά συγγνώμη όταν είσαι με έναν άνθρωπο και τον νοιάζεσαι δεν είσαι εκεί και για να τον βοηθάς να ξεπερνάει κάποια προβλήματα? Εσύ δηλαδή αν ο/η σύντροφός σου έχει το Χ θέμα τι του/της λες. Αντε παρατα μας, πάω βόλτα? Η κάθεσαι να το συζητήσεις, να του προσφέρεις βοήθεια κτλ? Νομίζω το δεύτερο κανείς, και σωστα
    Τι να σου πω έχεις στραβωθει. Φοράς παρωπίδες. Δικαιολογεις τα πάντα και στο λέμε τόσα άτομα εδώ. Είναι δυνατόν να κάνουμε όλοι λάθος; ή να την έχουμε παρεξηγήσει;

    Έχεις παραμυθιαστει γιατί έχεις σχέση μαζί της. Και το έχεις φουσκώσει τόσο πολύ στο μυαλό σου, επιμένεις να κολλας στα θετικά της υπόθεσης, να ερμηνευεις ως αμέριστο ενδιαφέρον τις στιγμές που περάσατε μαζί και να παραβλέπεις καραμπινατες συμπεριφορές και γεγονότα που θα έπρεπε να σε κάνουν να τρέξεις μακριά από την υπόθεση.

    Εφοσον λοιπόν θες να επιμένεις ότι υπάρχει αρκετό ενδιαφέρον και από εκείνη για σένα ....τοτε ποιος είναι ο λόγος που γράφεις εδώ;

    Ποιό είναι το ερώτημα σου από εδω και πέρα....; τι θα ήθελες να συζητήσουμε; ξεκίνησες να γράψεις ένα θέμα για κάποιο λόγο....

    Για πέρνα σε αυτό που θες να σου απαντήσουμε....

  14. #74
    Meditation
    Guest
    Παραπανω ρωτάς εάν φταις εσύ που έχετε ένα μήνα να μιλήσετε. Και εάν είναι καλή ιδέα να τη παρακαλεσεις. Αυτό δεν είναι το ερώτημα;

    Ένα πράγμα θα σου πω. Εάν σε ηθελε σε σεβαστό βαθμό, δεν θα ήσουν σε αυτή τη θέση τώρα να αναρωτιέσαι εάν φταις εσύ, εάν έκανες λάθος.

    Εάν σε ηθελε θα χτυπούσε το κεφάλι της στην τοίχο για τις βλακείες που έκανε. Θα μετανιώνε που χαζολογουσε με παντρεμένους, θα κατηγορούσε τον εαυτό της που σε έβγαλε εκτός εαυτού να πας να μιλάς άσχημα για αυτή. Θα σκυλομετανιωνε που σου έδωσε το δικαίωμα με τη στάση της να μη τη σεβαστείς και να φτάσετε στο σημείο να χωρίσετε. Θα ήθελε να επανορθώσει για το παρελθόν και να σε είχε προτεραιότητα της. Θα σε παρακαλουσε να σου ζητήσει συγγνώμη.

    Πιστεύεις ότι σκέφτεται κάτι από όλα αυτά;
    Το να θυμώνει και να σε απειλεί ότι θα το μετανιωσεις εγωισμό βγάζει. Εγωισμό προς το καλό παιδί που έκανε την ανατροπή και την πρόδωσε, θαβοντας την στη φίλη της. Θυμός και τσαμπουκας προς το σκυλάκι που δεν κάθεται στα αυγά του και δεν φέρεται σαν βούτυρο, όπως συνήθιζε να είναι εξαρχής απέναντι της. Εγωισμός επειδή η τωρινή στάση σου δεν τη βολεύει. Γιατί την είχες καλομαθει να της φέρεσαι σαν πριγκίπισσα και απαιτεί να της φέρεσαι έτσι, οτιδήποτε και αν σου κάνει αυτή. Ανεξάρτητα από τη στάση που έχει απέναντί σου.
    Εσύ δεν έφταιξες πουθενά! Δεν έκανες κάτι κακο. Το μόνο κακο που έκανες ήταν ότι παρά ήσουν καλός σε ένα άτομο που δεν το άξιζε. Θες να της ζητήσεις και συγνωμη;

    Με τους φίλους σου το έχεις συζητήσει και σου είπαν ότι πρέπει να χωρίσεις και ότι δεν αξίζει. Για πήγαινε μιλα και με τους γονείς σου. Κάτσε και περιέγραψε τους τη σχέση σας με λεπτομέριες, να σου πουν την άποψη τους. Να σε καθοδηγήσουν. Να δεις και αυτοί τι θα σου πουν.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Μεντιτεισον μάλλον διαφωνούμε επειδή εσείς βγάζετε συμπέρασμα από αυτά που σας λέω, ενώ εγώ έχω ζησει κάποια πράγματα. Δεν λέω ότι εγώ είμαι ο σωστός, απλά λέω τι πιστεύω.

    Ρώτησες στην αρχή γιατί μπλέκεται με τον άλλον. Έχω απαντήσει πιο πάνω. Γιατί απλά προσπαθεί να λύσει κάποια τραύματα της. Μου το έχει πει κι εμένα και σε φίλους φίλες κτλ. Απλά τα πράγματα. Μπλέκεται με τον άλλον γιατί ξέρει ότι δεν έχει κανένα μέλλον η σχέση τους και επειδή ξέρει ότι δεν θα χρειαστεί να επενδύσει σε αυτήν και άρα να πληγωθεί.

    Νομιζω εκείνη δεν θεωρεί απόρριψη που μένει με την γυναίκα του. Αυτά τα είχαν συζητήσει εξ αρχής και της είχε πει την κατάσταση. Και αυτη κρατάει χρονια. Επομένως αν δεν γουστάρε δεν θα ξεκίναγε. Μπορεί πάλι και αυτό να την εξιταρει, να είναι με παντρεμένο εννοώ.

    Ρωτάς πιο κάτω αν της έλεγε ο άλλος χωρίζω, έλα να μείνουμε μαζί. Το ερώτημα είναι υποθετικό άρα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το αν θα πέσουμε μέσα. Μπορούμε ωστόσο να προσπαθήσουμε. Τι θα έκανε? Θα έφευγε. Ναι, θα την έκανε με ελαφρά πηδηματακια. Ξέρεις γιατί? Για τον λόγο που περιγράφω στη δεύτερη παράγραφο του ποστ αυτού. Γιατί θα φοβόταν ότι θα ξαναπεράσει όλα αυτά που πέρασε και θα φρικαρέ. Και αν έμενε μαζί του, θα ήταν πάλι για κάποιους μήνες. Μετά θα έβλεπε ότι δεν μπορεί να λύσει τα προβλήματα της και θα έφευγε. Γνώμη μου είναι αυτό φυσικά, αλλά επειδή την έχω ζήσει λίγο παραπάνω σε παρακαλω να την σκεφτείς προτού την απορρίψεις.

    Τρίτον δεν εγραψα κάπου ότι η κοπέλα είναι καψούρα μαζί μου. Απλά είπα ότι δεν με ήθελε μόνο για παρέα η για καβατζα όπως γράψατε παραπάνω. Και απάντησα για ποιους λόγους δεν το θεωρώ.

    Στην επόμενη παράγραφο σου λες ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν καπρίτσιο να πρωταγωνιστούν στις ζωές των άλλων. Δίκιο έχεις. Αλλά αυτοί οι άνθρωποι, πιστεύω, δεν κάνουν αυτά ακριβώς, δεν ξεκινάνε σχέσεις, δεν βάζουν ανθρώπους στη ζωή τους. Απλά θέλουν να ξέρουν ότι ο τάδε η η δεινά είναι καψούρα με αυτούς και τέλος. Η απλά πέφτει ένα σεξ άμα γουσταρουν σωματικά και πάλι τέλος. Δεν κάθονται να γνωρίζονται γύρω γύρω ούτε να συστήνονται ως ζευγάρι. Γιατί απλά δεν χρειάζεται. Αρκεί στο άτομο που περιγράφεις να ξέρει ότι ένας η μία άλλη λιώνει. Και συνεχίζει την ζωουλα του.

    Στην τελευταία παράγραφο σου λες ότι την παρηγορω μετά από μια νύχτα σεξ όταν μετά φεύγει ο παντρεμένος. Δε συνέβη αυτό ποτέ. Αυτό που μου είχε πει είναι ότι μια φορά είχαν απλά φασωθεί. Αυτο μου είχε πει. Δεν την παρηγορήσω ποτέ για αυτό γιατί απλά δεν μου είπε για σεξ. Για αλλά πράγματα πχ για βία από πρώην την έχω παρηγορήσει. Αλλά συγγνώμη όταν είσαι με έναν άνθρωπο και τον νοιάζεσαι δεν είσαι εκεί και για να τον βοηθάς να ξεπερνάει κάποια προβλήματα? Εσύ δηλαδή αν ο/η σύντροφός σου έχει το Χ θέμα τι του/της λες. Αντε παρατα μας, πάω βόλτα? Η κάθεσαι να το συζητήσεις, να του προσφέρεις βοήθεια κτλ? Νομίζω το δεύτερο κανείς, και σωστα
    Όλος ο κόσμος έχει τραύματα... Και υπάρχουν και πολλές γυναίκες που έχουν δεχτεί βία... Και κοροϊδία αλλά νομίζω πως καμία νοήμων κοπέλα δεν μπλέκει και δεν γίνετε το τρίτο πρόσωπο πόσο μάλλον σε οικογένεια..
    Το να μην θέλει σχέση είναι ο εύκολος δρόμος στο να μην μείνω μόνη, γιατί αν πραγματικά είχε κουραστεί από τις προηγούμενες σχέσεις θα έλεγε τέλος οι άντρες ας τα βρω με τον ευατο μου, προτίμησε αντί αυτού να τα βρει με έναν που σύμφωνα με τα λεγόμενα σου δεν θα έχει μέλλον για αυτή....αλλα ότι τον παρακαλαει τον παρακαλαει... Δεν στέκουν και τα λόγια της.. Δεν θελει μέλλον μαζί του αλλά τον παρακαλαει κι τον αφήνει να μείνουν στο ίδιο σπίτι? Αυτό δείχνει σαν να νοιάζεται...

    Απόρριψη τις ριχνει ο παντρεμένος μόνο και μόνο επειδή είναι παντρεμένος... Τι διάσταση που λες τι κ αν πάει σπίτι της τι κ όλα αυτά... Είναι παντρεμένος δεν είναι δικός της.. Οπότε απόρριψη είναι...
    Φασκεις κ αντί Φασκεις.. Γιατί λες ότι είσαι ρομαντικός ότι έχεις τον έρωτα στο μυαλό σου αλλιώς δηλαδή ο άλλος για τον έρωτα του αφήνει τα πάντα αλλάζει ο ευατος του αλλά η κοπέλα για εσένα δεν άλλαξε.....δεν προσπάθησε δεν άφησε τα πάντα...καταλαβαίνω ότι υποθηκαν πράγματα γέλια κ υποσχέσεις και λόγια από εσάς τους δύο αλλά ας είμαστε ρεαλιστές... Τα λόγια σχεδόν δεν έχουν καμία αξία μππρστα στις πράξεις...
    Ήταν με τον άλλον κ ήταν μαζί σου ίδια χρονική περίοδο...
    Παρακαλαγε εσένα Παρακαλαγε κ τον άλλον ίδια χρονική περίοδο..
    Δεν άφησε κανέναν δεν διάλεξε κανέναν για να μην πληγωθει το εγώ της ...
    Όταν ήταν ο άλλος μαζί της έστελνε σε εσένα.. Όταν ήταν μαζί σου έστελνε στον άλλον... Ίδια χρονική περίοδο..
    Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτό ήταν όντως έρωτας? Ακόμη κ σε ταινίες βλέπουμε ο ένας να κυνηγάει τον άλλον να τρέχει να τον προφτασει.. Εδώ εγώ δεν είδα την συγκεκριμένη να τρέχει είδα κάποια κοπέλα που όπως σου λέμε όλοι προσπαθεί να καλύψει κενά που καλύπτονται με το λάθος τρόπο... Και το ότι σε γνώρισε σε δικά της άτομα.. Τις άλλες σχέσεις που ήταν 5 χρόνια δενν τους είχε γνωρίσει? Εγώ είχα σχέση 3 χρόνια κ δεν με γνώρισε πουθενά σημαίνει κάτι? Θέλω να πω πως μπορεί να ήθελε να δείξει πως είναι φυσιολογική ή να καλύψει αυτό με τον παντρεμένο για αυτό σε γνώρισε..που το πιο πιθανό είναι πως ήθελε να καλύψει ολο αυτό με τον παντρεμένο κ έπρεπε να δείξει την καινούργια σχέση της.. Και γιατί διάλεξε εσένα ανεμσα στους άλλους 3?γιατι οι άλλοι 3 απλούστατα δεν θα το ανεχοντουσαν κ δεν ήταν τόσο εύκολα θύματα όταν δεν έχεις γενικά εμπειρίες μπορείς να πιαστείς πολύ πιο εύκολο θύμα από το να ξέρεις πως πάει το κόλπο, Για εμένα προσωπικά τα λόγια είναι του αέρα.. Κοίτα πράξεις.. Είναι άλλο να θες να την βοηθήσεις ως άνθρωπο κ άλλο να νιώθεις πως σου αξίζει..

Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμένη κατάσταση
    By lemonpie13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 31-01-2015, 23:04
  2. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 20:57
  3. Μπερδεμενη...κατασταση!
    By ΕΛΙΝΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 18-10-2011, 13:10
  4. Θελω ακομα να πεθανει..
    By Emmanouil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-2010, 16:18
  5. την θελω ακομα
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 18-09-2006, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •