Άγχος και ανησυχία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Άγχος και ανησυχία

    Ότι λέει ο τίτλος κάποιες στιγμές το άγχος γίνεται ανυπόφορο.παλευω με 10μγ εσιταλοπραμη και 15 ζυπρεξα καθώς παλιότερα είχα πάθει μανία από το εφεξορ οπότε ο γιατρός φοβάται την παραπάνω δοσολογία αντικαταθλιπτικόυ .είμαι στα πολύ down μου δεν έχω όρεξη για τίποτα.νιωθω το απόλυτο κενο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Γιατί είναι πρόβλημα η μανία?
    Αυτή θα πρέπει να είναι η ντιφολτ κατάσταση του ανθρώπου...Να αισθάνεσαι σούπερμαν,να είσαι φουλ ενέργεια και καύλες για ζωή...Κακώς που έκοψες το εφφεξορ λόγω μανίας...Χίλιες φορές η μανία παρά η απόγνωση.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #3
    Χαχαχα δε θα με βρεις αντίθετο καθώς και εγώ έτσι ένιωθα αλλά με οδήγησε σε καταστροφικές καταστάσεις που πληρώνω ακόμα και μεταφορικά και κυριολεκτικα

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Shadoka21 View Post
    Ότι λέει ο τίτλος κάποιες στιγμές το άγχος γίνεται ανυπόφορο.παλευω με 10μγ εσιταλοπραμη και 15 ζυπρεξα καθώς παλιότερα είχα πάθει μανία από το εφεξορ οπότε ο γιατρός φοβάται την παραπάνω δοσολογία αντικαταθλιπτικόυ .είμαι στα πολύ down μου δεν έχω όρεξη για τίποτα.νιωθω το απόλυτο κενο
    Το ξυπρεξα είναι αντιψυχωσικο από όσο ξερω, μήπως φταιει αυτό για αυτά που νιωθεις;

  5. #5
    Μα το παίρνω πολύ καιρο δε θα δε δείξει από πιο νωρίς κάτι τέτοιο?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    12
    Μάλλον έχεις δικιο, αλλά πες το στον γιατρο σου. Αν επιτρέπεται για το άγχος σου το έδωσε;

  7. #7
    Quote Originally Posted by Giannisp View Post
    Μάλλον έχεις δικιο, αλλά πες το στον γιατρο σου. Αν επιτρέπεται για το άγχος σου το έδωσε;
    οχι επειδη θεωρουμαι διπολικος να μην ανεβασω μανιακο επεισοδιο.την εσκιταλοπραμη μου εχει δωσει για το αγχος.

  8. #8
    Τελικά θα τη βγάλουμε με λυρικα από ότι είπε ο Ντοκ!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Quote Originally Posted by Shadoka21 View Post
    Τελικά θα τη βγάλουμε με λυρικα από ότι είπε ο Ντοκ!!
    E το Lyrica είναι κλασικός σταθεροποιητής που επιδρα στους υποδοχείς GABA όπως το Νευροντιν,το Ντεπακίν το Τοπαμάκ και άλλα.
    Η ολανζαπίνη δρα στους υποδοχείς της ντοπαμίνης όπως όλα τα αντιψυχωσικά...
    Καλή τύχη με το νέο φάρμακο!
    Και εγω πρέπει να αλλάξω αγωγή.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    130
    Με φοβίζεις τώρα. Με το εφεξορ έπαθες μανία ;; Το ξεκινάω αύριο μην μου λες τέτοια.

  11. #11
    Εντάξει δε παθαίνουν όλοι μανία με το εφεξορ αλλά είναι στις αντενδείξεις.επερνα και μεγάλη δοσολογία αλλά μου έκανε πολύ καλή δουλειά.δυστηχως όμως μετά ήρθαν τα χειρότερα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Συγνώμη π ρωτάω αλλά επειδή κι εγώ έχω ξεκινήσει αγωγή ήθελα να ρωτήσω πως ήταν η μανία δηλαδή πως το κατάλαβες?

  13. #13
    Δε το καταλαβαίνεις.νιωθεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα.δεν έχεις ενσυναίσθηση των πράξεών σου.κανεις ακραία πράγματα και νιώθεις ότι είσαι κάτι ξεχωριστό από όλους τους υπόλοιπους.δε σταματάς να μιλάς δε μπορείς να κοιμηθείς εγώ έπινα και πολύ αλκοόλ μαζί.σου παίρναν από το μυαλό ένα εκατομμύριο σκέψεις το δευτερόλεπτο.γινεσαι πολύ κοινωνικός.πολυ όρεξη πολύ ενέργεια πολύ ευθυμία.εισαι ασταμάτητος.μπορω να σου γράφω όλη μέρα για το τι νιώθεις αλλά πάνω κάτω αυτά.εγω έπαιρνα 225 mg effexor για περίπου ένα χρόνο.πολυ καλό φάρμακο αλλά εγώ απαγορεύεται να το ξαναπάρω.επισης είχα μεγάλη δυσκολία στο να το κόψω .πολύ μεγάλα ζορια

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Σαντόκα,πως παέι με το Λυρίκα?...Μετριάστηκε το άγχος?....Είδες διαφορά στα όνειρα?...Εχω ακούσει ότι βλέπεις εντονα όνειρα με αυτο το χάπι.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  15. #15
    καλα πάει μου το αύξησε κ άλλο σήμερα αλλά εγώ νιώθω μια καταθλιψουλα και όχι τόσο αγχος δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε μου δίνει κατι εξτρα .μέχρι τώρα δε βλέπω καθόλου όνειρα πάντως !

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ανησυχία
    By enya12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 18-01-2023, 01:47
  2. Ανησυχία
    By smath in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 18-06-2022, 23:31
  3. μικρό άγχος, ανησυχία(και τα σχετικα) πριν κάνετε κάτι/ πάτε κάπου κλπ και ΧΑΝΑΧ
    By agxomeno astro in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 27-01-2022, 01:22
  4. Ανησυχία
    By opali92 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 14-04-2020, 19:32
  5. Δεν είμαι καλά... Άγχος, φόβος, ανησυχία
    By kely in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 07-08-2019, 21:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •