Ο σύντροφός μου δεν θέλει σεξ - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 19 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 275
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Σε χώρισε.... τρεις φορές, εσύ δεν τον άφησες να προχωρήσει....
    Δεν τον σέρνω από το λαιμό, ήθελε να ξαναείμαστε μαζί. Και μάλιστα την πρώτη φορά ήρθε κλαίγοντας και μου είπε ότι με αγαπάει και ότι εγώ είμαι και καμία άλλη. Δεν νομίζω ότι το έκανε με το ζόρι...

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by sofiasofaci View Post
    Τον ψυχικό του κόσμο ο ίδιος δεν τον εκθέτει και δεν προσπαθεί να τον βελτιώσει. Αν εκείνος δεν θέλει, εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι. Δεν τον πιέζω προσπαθώ να καταλάβω.
    Tι να βελτιώσει; Εχεις να του προτείνεις καμια δουλειά που να μπορεί να στέκεται ισάξια στην ζωή σου; Αυτή είναι η μοναδική βελτίωση που χρειάζεται!

  3. #123
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ναι οκ είναι επιθυμία αλλά ξέρεις τι λέει ο θυμοσοφος λαός εδώ ο κόσμος καίγεται (ο ψυχικός του κόσμος δηλαδή) βαρκούλες αρμενίζουν (σεξάκι)
    Βρε συ mind αν καιγόταν ο ψυχικός του κόσμος δεν θα του σηκωνόταν ούτε θα καθόταν να απολαμβάνει το στοματικό και λίγο πριν ολοκληρώσει θα την παρατούσε ...

    Συμφωνώ ότι όταν εχεις τα ψυχολογικά σου το τελευταιο που σκέφτεσαι είναι το σεξακι (αν και δεν συμβαίνει με όλους θα έλεγα ) αλλά εδώ ο άνθρωπος παίζει με την ψυχολογία της γυναίκας και όχι με την δική του ...
    Τη γυναικεία της οντότητα κατατροπώνει...

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Βρε συ mind αν καιγόταν ο ψυχικός του κόσμος δεν θα του σηκωνόταν ούτε θα καθόταν να απολαμβάνει το στοματικό και λίγο πριν ολοκληρώσει θα την παρατούσε ...

    Συμφωνώ ότι όταν εχεις τα ψυχολογικά σου το τελευταιο που σκέφτεσαι είναι το σεξακι (αν και δεν συμβαίνει με όλους θα έλεγα ) αλλά εδώ ο άνθρωπος παίζει με την ψυχολογία της γυναίκας και όχι με την δική του ...
    Τη γυναικεία της οντότητα κατατροπώνει...
    Ρε αφού πίνει χόρτο ο τύπος. Το χόρτο το σηκώνει...

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Tι να βελτιώσει; Εχεις να του προτείνεις καμια δουλειά που να μπορεί να στέκεται ισάξια στην ζωή σου; Αυτή είναι η μοναδική βελτίωση που χρειάζεται!
    Γιατί να είναι τόσο σημαντικό το πόσα χρήματα βγάζω, όταν εγώ δεν κάνω καμία επίδειξη, αντίθετα είμαι εκεί να τον στηρίξω όσες φορές τα βρήκε σκούρα; Δεν είναι άδικο αυτό για εμένα; Επίσης, ήξερα εξ αρχής το επάγγελμά του και έκανα σχέση μαζί του. Του το έχω πει ότι αυτό είναι επιβεβαίωση πως μου είναι αδιάφορα τα έσοδα του, αλλά εκείνος ως άνθρωπος.

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρε αφού πίνει χόρτο ο τύπος. Το χόρτο το σηκώνει...
    Αυτό δεν το ήξερα! Έχεις κάποια σχετική πηγή να διαβάσω; Δεν έχω ασχοληθεί πολύ, γιατί το κατηγοριοποιώ ως ψυχοτρόπα ουσία και νιώθω αποστροφή στην ιδέα...

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by sofiasofaci View Post
    Διαφωνώ σε δύο ζητήματα μαζί σου και αυτό εξαρτάται από τη "συμφωνία" της σχέσης και τα όρια του καθενός.

    (α) Το ότι μου χρωστάει χρήματα είναι αντικειμενικό. Είναι χρήματα που τα έχω δουλέψει με πολύ προσωπική προσπάθεια, συνεχή ενημέρωση στο αντικείμενό μου που σημαίνει 13 χρόνια σπουδών και πολλή διαχείριση ανθρώπων.. Οπότε είναι θέμα "τιμής" στον δικό μου κώδικα αξιών να επιστραφούν, μιας και αυτή τη συμφωνία είχαμε κάνει. Ωστόσο, εγώ ποτέ δεν τον ρώτησα "πότε θα μου τα επιστρέψεις;" Αντίθετα, αυτό είναι ένα θέμα που φέρνει συνέχεια εκείνος στο προσκήνιο.

    (β) Είχαμε πει ότι ο καθένας θα έχει σχέσεις και με φίλους και μάλιστα το θέμα του ταξιδιού το είχαμε συζητήσει στην αρχή της σχέσης μας, όταν μου είπε ότι είχαν κανονίσει πριν γνωριστούμε να πάει στο χωριό του 5 μέρες με τον ξάδερφο-κολλητό του και του είπα ότι δεν είχα κανένα θέμα. Αντίστοιχα, λοιπόν, είναι και δικό μου δικαίωμα να πάω, γιατί έχω και τον χρόνο και τα χρήματα να το κάνω και δεν ευθύνομαι εγώ για το πρόγραμμά του ή για τις αμοιβές του. Αντίθετα, και δουλειά έχω ψάξει για εκείνον (ώρες ατελείωτες) και το βιογραφικό του έκατσα και έφτιαξα σε επίπεδο ευρωπαϊκών προδιαγραφών και το έχω δώσει σε δύο γνωστούς μου για να το στείλουν σε θέσεις. Παράλληλα, ασχολήθηκα να κάθομαι να μαγειρεύω (που δεν μου αρέσει καθόλου) συστηματικά και σνακ και τα πάντα, να πηγαίνω λαϊκή κ.λπ, για να έχουμε οικονομία στα τρόφιμα και για τον καφέ που πίνει πολύ πήρα(με) καφετιέρα. Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο...

    Επίσης, τα χρήματα που έχω βάλει μιας και το φτάσαμε εκεί είναι το κλείσιμο του σπιτιού (1.200 ευρώ) + ένα ολόκληρο ενοίκιο (400 ευρώ) ακόμη + τέλη κυκλοφορίας δικά του, έξοδα συνεργείου, δικηγόρου για ένα δικό του ζήτημα, σούπερ μάρκετ κάθε μήνα καφέδες που παίρναμε απέξω και πολλά άλλα που πλήρωνα εγώ και για τους δύο μας και ποτέ δεν είπα τίποτα, γιατί δεν έβγαινε...
    Ολοι δουλευουμε για τα χρήματα κατα κανονα μιλαω..
    Επισης δεν ειπα πουθενα οτιντα βρισκεις στο δρομο η οτι δεν τα δούλεψες..ουτε σε κατηγορησα για το μισθο του συντρόφου σου...ουτε και εσενα για το δικο σου μισθο..
    Οπως ειπα και στο οαραδειγμα μου για το συνεργειο αυτοκινήτου ειπα χαρακτηριστικά οτι εκεινα ναι στα χρωσταει...απλα δεν καταλαβα γιατι σου χρωστάει για τα επιπλα του σπίτιου μαι της ηλεκτρικες συσκευές..εκεινα μπορεις να τα παρεις..
    Ο καθε ανθρωπος θα αισθανοταν ασχημα οταν η σύντροφος φευγει ταξιδι με φιλη και εκεινος να μην μπορει αν την συνοδέψει..αυτος το εισεπραξε ως εξεις.εγω εχω λεφτα φευγω ταξιδι..εσυ που δεν εχεις κατσε σπιτι να με περιμένεις..δεν λεω οτι τον ειπες ετσι..απλα λεω οτι αυτος ετσι το εισεπραξε και εδω που τα λεμε και εγω ετσι θα το εισεπρατα..και λεω μηπως εκει κολαει η απαντηση του εσυ ρωτας βρες εσυ της απαντησεις..
    Τελος παντων αφου ετσι τα συμφωνησατε απτην αρχη οκ.εμενα παντως μου φενετε πολυ κουλο το σ'αγαπαω συγκατοικουμε εχουμε σχεση μου χρωστας τοσα..για εμενα προσωπικα μιλαω...
    Αλλα ειπαμε αυτο δεν εχει σχεση με το σεξ..δηλαδη με το κυριως θεμα της συζήτησης.
    Επισης δεν μπορω και κατι αλλο να καταλαβω λες πηγενες σουπερ μάρκετ λαικη μαγειρευες κτλ κτλ..γιατι το λες σαν να του κανεις καποια χαρη??αμα παντρευτητε λεμε τωρα δικες σου αρμοδιοτητες δεν θα ειναι αυτες ουτε σι αλλος? Και εδω να πω οτι αναγνωριζω και τα λαθοι αυτουνου και τα εχω πει εξ αρχεις νομιζω και τα αναγνωριζω και σε αυτο το σημειο τουλάχιστον τα σκουπιδια μπορει να τα πετάξει να μην μαζεύονται.η να πηγενει να πληρωνει καποιους λογαριασμούς στης κενες του ωρες..

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρε αφού πίνει χόρτο ο τύπος. Το χόρτο το σηκώνει...
    Τον ρώτησα και μου είπε ότι δεν ισχύει, ότι δεν έχει κάποια διαφορά σε εκείνον... Άβυσσος

  9. #129
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ολοι δουλευουμε για τα χρήματα κατα κανονα μιλαω..
    Επισης δεν ειπα πουθενα οτιντα βρισκεις στο δρομο η οτι δεν τα δούλεψες..ουτε σε κατηγορησα για το μισθο του συντρόφου σου...ουτε και εσενα για το δικο σου μισθο..
    Οπως ειπα και στο οαραδειγμα μου για το συνεργειο αυτοκινήτου ειπα χαρακτηριστικά οτι εκεινα ναι στα χρωσταει...απλα δεν καταλαβα γιατι σου χρωστάει για τα επιπλα του σπίτιου μαι της ηλεκτρικες συσκευές..εκεινα μπορεις να τα παρεις..
    Ο καθε ανθρωπος θα αισθανοταν ασχημα οταν η σύντροφος φευγει ταξιδι με φιλη και εκεινος να μην μπορει αν την συνοδέψει..αυτος το εισεπραξε ως εξεις.εγω εχω λεφτα φευγω ταξιδι..εσυ που δεν εχεις κατσε σπιτι να με περιμένεις..δεν λεω οτι τον ειπες ετσι..απλα λεω οτι αυτος ετσι το εισεπραξε και εδω που τα λεμε και εγω ετσι θα το εισεπρατα..και λεω μηπως εκει κολαει η απαντηση του εσυ ρωτας βρες εσυ της απαντησεις..
    Τελος παντων αφου ετσι τα συμφωνησατε απτην αρχη οκ.εμενα παντως μου φενετε πολυ κουλο το σ'αγαπαω συγκατοικουμε εχουμε σχεση μου χρωστας τοσα..για εμενα προσωπικα μιλαω...
    Αλλα ειπαμε αυτο δεν εχει σχεση με το σεξ..δηλαδη με το κυριως θεμα της συζήτησης.
    Επισης δεν μπορω και κατι αλλο να καταλαβω λες πηγενες σουπερ μάρκετ λαικη μαγειρευες κτλ κτλ..γιατι το λες σαν να του κανεις καποια χαρη??αμα παντρευτητε λεμε τωρα δικες σου αρμοδιοτητες δεν θα ειναι αυτες ουτε σι αλλος? Και εδω να πω οτι αναγνωριζω και τα λαθοι αυτουνου και τα εχω πει εξ αρχεις νομιζω και τα αναγνωριζω και σε αυτο το σημειο τουλάχιστον τα σκουπιδια μπορει να τα πετάξει να μην μαζεύονται.η να πηγενει να πληρωνει καποιους λογαριασμούς στης κενες του ωρες..
    Γιατι ένας άντρας δεν μπορεί να μαγειρευει αν έχει χρόνο και να κάνει δουλειες?ήμαρτον τι άλλο θα ακουσουμε Παναγία μου

  10. #130
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρε αφού πίνει χόρτο ο τύπος. Το χόρτο το σηκώνει...
    Βρε mind τι δεν καταλαβαίνεις ..
    Οκ του το σηκώνει το χόρτο ...το γεγονός ότι το απολαμβάνει αλλά στο τέλος δεν ολοκληρώνει και την αφήνει σε αυτή την κατάσταση το χόρτο φταίει ?
    Είπαμε δεν ξέρουμε τι κάνει αλλά κάποια πράγματα δεν στέκουν ...
    Και στο κάτω κάτω το είπε και ο Γιώργος πιο πάνω ..
    Εσείς οι άντρες όταν είστε φτιαγμένοι και μπαζο να έχετε απέναντι σας θα τελειώσετε ..
    Ένα περισσότερο ο άνθρωπος έχει την γυναίκα του ...
    Και το απολαμβάνει και στο τσακ το σταματάει ...

    Μην ρίχνουμε τα πάντα αλλού ..Κάτι παίζει και είναι χοντρό και σίγουρα αυτός το ξέρει αλλά δεν θέλει να το παραδεχτεί ..

    Εμείς όλοι ικασιες κάνουμε .
    Είμαι περίεργη πάντως όταν θα βγει η άκρη να δω τι ήταν όλο αυτό ..πάντως το χόρτο από μόνο του δεν γεννά τέτοιες αντιδράσεις ...

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Βρε συ mind αν καιγόταν ο ψυχικός του κόσμος δεν θα του σηκωνόταν ούτε θα καθόταν να απολαμβάνει το στοματικό και λίγο πριν ολοκληρώσει θα την παρατούσε ...

    Συμφωνώ ότι όταν εχεις τα ψυχολογικά σου το τελευταιο που σκέφτεσαι είναι το σεξακι (αν και δεν συμβαίνει με όλους θα έλεγα ) αλλά εδώ ο άνθρωπος παίζει με την ψυχολογία της γυναίκας και όχι με την δική του ...
    Τη γυναικεία της οντότητα κατατροπώνει...
    Νιώθω ότι παρακαλώ για τα βασικά σε μια σχέση.

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by sofiasofaci View Post
    Γιατί να είναι τόσο σημαντικό το πόσα χρήματα βγάζω, όταν εγώ δεν κάνω καμία επίδειξη, αντίθετα είμαι εκεί να τον στηρίξω όσες φορές τα βρήκε σκούρα; Δεν είναι άδικο αυτό για εμένα; Επίσης, ήξερα εξ αρχής το επάγγελμά του και έκανα σχέση μαζί του. Του το έχω πει ότι αυτό είναι επιβεβαίωση πως μου είναι αδιάφορα τα έσοδα του, αλλά εκείνος ως άνθρωπος.
    Ακου δεν θέλω να νιώθεις άβολα ούτε να κατηγορείς τον εαυτό σου για κάτι που δεν σκέφτηκες ποτέ ότι θα συμβεί. Δεν χρειάζεται να κάνεις επίδειξη ή μη για να νιώθει ο άλλος ότι δεν μπορεί να αντεπεξέλθει. Και μόνο για παράδειγμα που δεν μπορεί να σε ακολουθήσει αρκεί. Ειδες τι μου είπες πριν τα κάνω με τις φίλες μου. Εμμέσα και χωρίς να έχεις εσύ κακή πρόθεση, μπαίνει στο περιθώριο... γιατί δεν μπορεί να ακολουθήσει. Λοιπόν θα σου το πω διαφορετικά για να το καταλάβεις. Εγώ χτυπάω πενταψήφιο νούμερο μηνιαίως στην δουλειά μου. Είχα σχέση με μία γυναίκα 4,5 χρόνια, την γύρισα σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης, της έδινα ότι γούσταρε στη ζωή της, της έδινα τα πάντα. Φαντάσου πως θα ένιωθε αν αντι να έχω αυτή τη συμπεριφορά να έλεγα μέσα μου, ξέρεις αφού δεν μπορεί να αντεπεξέλθει ας βγαίνω με τους φίλους μου και ας πηγαίνω ταξίδια με τους φίλους πχ Κολομβία για να έχω τις καλύτερες έσκορτ του πλανήτη και να κάνουμε όργια για 10 μέρες 24 ώρες το 24ωρο.

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρε αφού πίνει χόρτο ο τύπος. Το χόρτο το σηκώνει...
    Το θέμα είναι ότι συμβαίνει, άσχετα από το τι το προκαλεί (το χόρτο ή κάτι άλλο) , και μετά δεν έχει συνέχεια. Και αντί να κάτσει να το συζητήσει, εκείνος την γραφει ακριβώς "εκεί"... Ο άνθρωπος έχει απάθεια, ούτε κόμπλεξ μισθού ούτε τίποτα άλλο.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    181
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ειπες τη λεξει κλειδί....
    Θεματοθετρια εκει προσανατολισου..
    Οταν ενας ανθρωπος ανδρας η γυναικα δεν τρωει σπιτι του τότε σιγουρα τρωει καπου αλλου..
    Η 2ο σεναριο επειδη ειπες πριν να στο κανω λιανα..
    Αυτος μπορει να θελει να χωρισετε αλλα να θελει εσυ να τον χωρισεις και οχι εκεινος εσένα..ειναι μια τακτικη μεθοδος που την ακολουθουμε εμεις η ανδρες..γαι χψ λογους.
    Αρα δυο σεναρια υπάρχουν...
    1 ο σεναριο να σε απαταει και ας αφηνει κινητα και ακινητα να τα σκαλίζεις..
    2 ο σεναριο να θελει οπως ειπα να το χωρίσεις...
    Τα υπολοιπα ειναι κουραφεξαλα..
    Χωρίς να έχω διαβάσει τα υπόλοιπα μηνύματα, έχοντας διαβάσει μέχρι εδώ, θα σου πω το εξής,,,Πριν περίπου 2 χρόνια είχα το ίδιο θέμα.. βρε απο δω βρε από κει, έτσι μπήκα στο φόρουμ, έγραψα τα καθέκαστα και ο giorgos είχε αναφέρει πάλι τότε τα δύο αυτά ενδεχόμενα. Είχα το ίδιο σκεπτικό με σένα τότε ότι δεν παίζει και δεν γίνεται. Θα σου πω ότι έπαιζε τελικά το δεύτερο σενάριο και ο Γιώργος είχε δίκιο. Αποκαλύφθηκε κάποιο καιρό μετά η αλήθεια αλλά εγώ είχα χάσει πολλά. Δυστυχώς παίζει και αυτό το σενάριο...

    Γενικά σαν άνθρωπο σε μειώνει με κάποιο τρόπο; σου λέει πχ για το σώμα σου ή για τη δουλειά σου;
    Δεν βλέπει κανείς πολύ καλά παρά μονάχα με την καρδιά.Ότι είναι σημαντικό, δεν το βλέπουν τα μάτια.

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Το θέμα είναι ότι συμβαίνει, άσχετα από το τι το προκαλεί (το χόρτο ή κάτι άλλο) , και μετά δεν έχει συνέχεια. Και αντί να κάτσει να το συζητήσει, εκείνος την γραφει ακριβώς "εκεί"... Ο άνθρωπος έχει απάθεια, ούτε κόμπλεξ μισθού ούτε τίποτα άλλο.
    Ολη αυτή η ανηδονία από κάπου προέρχεται όμως.... Από που προέρχεται πιστεύεις;

Page 9 of 19 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ
    By Mary think in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 05-12-2016, 18:06
  2. Replies: 28
    Last Post: 10-10-2016, 10:08
  3. Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-11-2015, 09:56
  4. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 30-07-2014, 23:26
  5. Ο σύντροφος μου δε θέλει να κανουμε συχνά σεξ
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 11-12-2013, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •