Τον κερατωσα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 119
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα το πω κι εγώ γιατί αυτό είναι το σωστό... Η Μαριλού δεν είναι διπλό προφίλ, είχε διαγραφεί ως ntinti και ξαναγράφτηκε σαν Μαριλού... Αυτή είναι η αλήθεια και το δίκαιο είναι να ακουστεί... Αυτά από μένα...

    Ευχαριστω κυκνε το εκτιμω ,οποιαδηποτε αλλη πληροφορια για εμενα αγγιζει τα ορια της φαντασιας,της κακοηθειας και της εμμονης πλεον γιατι πραγματικα λογικη εξηγηση σε ολη αυτη την " επιθεση " δεν υπαρχει απο καποια μελοι που δεν τους αφορα καν το θεμα .
    Τοσο καιρο εδω μεσα η συμπαραστηαση μου σε πολλους το φανερωνουν εμπρακτα και τα δημοσια μηνυματα , μονο αυτα που θελουν να περασουν καποιο εμμονικοι δεν ειναι οποτε καλη καρδια παμε παρακατω ..

    Μακαρι να μπορουσα να ζητησω να κλειδωσει το θεμα γιατι πραγματικα ξανατρομαζω με το μένος καποιον ....

    Ολα καλα δεν χρειαζεται πλεον να μπεις σε καμια αντιπαραθεση με κανεναν για εμενα γιατι θελω να ληξει εδω ομορφα και ωραια!
    Αστους να γραφουν οτι θελουν ,αλλωστε ειπαμε εμεις που ειμαστε του ψυχιατρου ας δειξουμε περισσοτερο ωριμοτητα για τους φαινομενικα υγιής ψυχικα

    Τι θελουν να πετυχουν ,την διαγραφη μου ?
    το μπαν ?
    Δεν υπαρχει βαση σε αυτο δυστηχως, ο κανονας ειναι ξεκαθαρος ,μπαινεις με την αδεια της διαχειρησης ..το τι γραφεις μετα ειναι καθαρα προσωπικο σου θεμα ειτε αρεσει σε καποιους ειτε οχι ,προσωπικες αποκαλυψεις γινονται απο ολους ,αλλος μιλαει για βιασμο ,αλλος για εμμονη ,αλλος για μεταχειρηση ...που ειναι το κακο?

    Ας μπαναρουν τοτε ολους αυτους και να εξαφανιστει ολο το φορουμ ...ειδικα αυτοι που ειναι πλεον εδω μεσα και ειναι παλια μελη και εχουν μπει καθαρα με γνωση της διαχειρισης και τα γνωριζω γιατι μιλαμε και εχουν και αυτοι τους λογους τους ...

    Και αν το πετυχουν δεν πειραζει μωρε καλη καρδια ,ουτε με ταιζουν ουτε με ποτιζουν ...θα μεινουν με την κακια τους απλα ..
    Να περιμενουμε ομως και το μπαν ολων των υπολοιπων ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Remedy, δεν έχω διαβάσει τι έχει ειπωθεί για σένα και δεν υπονοώ ότι λες ψέματα αλλά για κάποια άλλα μέλη επιφυλάσσομαι... Έχω σχηματίσει άλλη γνώμη... Δεν θα μπω σε πόλεμο ούτε θα συνεχίσω περαιτέρω γιατί είναι απλά η προσωπική μου άποψη, ήθελα μόνο να πω αυτό που γνωρίζω γιατί διάβασα πράγματα που δεν ισχύουν για διπλά προφίλ...
    κυκνε, το "για μενα" ειναι το λιγοτερο, γιατι δεν μπορει να μου προσαψει τιποτε, επειδη απλα δεν υπαρχει. αν ειχε να εισαι σιγουρη οτι θα το εκανε , γιατι ειναι ακραια κακοηθης η γυναικουλα...

    εγω, δεν θα τοποθετηθω για το αν εχει κομματια αληθειας αυτο που λεει, ΚΡΥΒΟΝΤΑΣ (ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ) ο,τι την θιγει εγωιστικα. εχω κι εγω μια αποψη, αλλα δεν θα την πω, ουτε ειμαι ντετεκτιβ για να την εξακριβωσω.

    εγω τοποθετηθηκα στο οτι, ο,τι γνωμη και να εχεις/εχετε για τα ατομα που σχολιαζει, και ειναι μελη εδω, οχι συγχωριανοι της, και τους φωτογραφιζει ΞΕΚΑΘΑΡΑ, αυτη η γνωμη προεκυψε οχι απο τα δημοσια σχολια τους, αλλα απο παρασκηνιακες σχεσεις και συνομιλιες που ειχε μαζι τους και μεταξυ σας. επομενως, το να τα σχολιαζει δημοσιως χωρις τα ατομα αυτα να της μιλησουν δημοσιως, εξαναγκαζοντας τους η να ξεκατινιαστουν μαζι της και να αποκαλυψουν την ταυτοτητα τους, η να φανε μια συκοφαντια χωρις να μιλησουν, ειναι και ατιμο και παρανομο. διοτι δημοσιευση προσωπικων συνομιλιων, απλα απαγορευεται...

  3. #78
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα το πω κι εγώ γιατί αυτό είναι το σωστό... Η Μαριλού δεν είναι διπλό προφίλ, είχε διαγραφεί ως ntinti και ξαναγράφτηκε σαν Μαριλού... Αυτή είναι η αλήθεια και το δίκαιο είναι να ακουστεί... Αυτά από μένα...
    Νομίζω ότι παίζουμε με τις λέξεις. Ήμουν σαφής και είπα ότι διέγραψε τον λογαριασμό και επέστρεψε με άλλον. Και αυτό διπλός λογαριασμός λέγεται και είναι ακόμα χειρότερο για το forum.
    Σκέψου το εξής παράδειγμα: εσύ ως Κύκνος δημιουργείς διπλό λογαριασμό. Οκ, θα αποκλειστεί ο διπλός σου και θα λάβεις μια ποινή ενδεχομένως. Εάν διαγράψεις όμως το προφίλ σου, με τα τόσα πολλά μηνύματα που θα γίνουν guest, και επιστρέψεις μετά από 1 μέρα είναι εντάξει; Μα αυτό είναι πολύ χειρότερο για το forum, γιατί δημιουργούνται guest μηνύματα και με πρόθεση βλάπτεις την κοινότητα. Και εάν μετά από 2 μήνες διαγράψεις και τον νέο λογαριασμό και φτιάξεις καινούργιο, θα είναι όλα καλά; Καταλαβαίνεις νομίζω (εάν θες).
    Γενικά έχει νόημα να επιστρέψει κάποιος μόνο εάν περάσει 1 χρόνος π.χ ώστε να επιβεβαιώνεται η καλή του πρόθεση. Ειδάλλως, το να ζητάς διαγραφή και να επανέρχεσαι αμέσως με νέο, είναι ΑΚΡΩΣ ΚΑΚΟΒΟΥΛΟ και παραβίαση όρων χρήσης.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Be_brave View Post
    Νομίζω ότι παίζουμε με τις λέξεις. Ήμουν σαφής και είπα ότι διέγραψε τον λογαριασμό και επέστρεψε με άλλον. Και αυτό διπλός λογαριασμός λέγεται και είναι ακόμα χειρότερο για το forum.
    Σκέψου το εξής παράδειγμα: εσύ ως Κύκνος δημιουργείς διπλό λογαριασμό. Οκ, θα αποκλειστεί ο διπλός σου και θα λάβεις μια ποινή ενδεχομένως. Εάν διαγράψεις όμως το προφίλ σου, με τα τόσα πολλά μηνύματα που θα γίνουν guest, και επιστρέψεις μετά από 1 μέρα είναι εντάξει; Μα αυτό είναι πολύ χειρότερο για το forum, γιατί δημιουργούνται guest μηνύματα και με πρόθεση βλάπτεις την κοινότητα. Και εάν μετά από 2 μήνες διαγράψεις και τον νέο λογαριασμό και φτιάξεις καινούργιο, θα είναι όλα καλά; Καταλαβαίνεις νομίζω (εάν θες).
    Γενικά έχει νόημα να επιστρέψει κάποιος μόνο εάν περάσει 1 χρόνος π.χ ώστε να επιβεβαιώνεται η καλή του πρόθεση. Ειδάλλως, το να ζητάς διαγραφή και να επανέρχεσαι αμέσως με νέο, είναι ΑΚΡΩΣ ΚΑΚΟΒΟΥΛΟ και παραβίαση όρων χρήσης.
    Οχι όταν οι διαχειριστές λαμβάνουν γνώση και το επιτρέπουν. Τέλος δεν μπορείς να έχεις τις ίδιες απαιτήσεις σε ένα φόρουμ πχ αυτοκινήτων με ένα φόρουμ ψυχολογίας για ευνόητους λόγους, αν δεν τους καταλαβαίνεις τους ευνόητους λόγους δεν μπορώ να τους εξηγήσω λυπάμαι.

  5. #80
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οχι όταν οι διαχειριστές λαμβάνουν γνώση και το επιτρέπουν. Τέλος δεν μπορείς να έχεις τις ίδιες απαιτήσεις σε ένα φόρουμ πχ αυτοκινήτων με ένα φόρουμ ψυχολογίας για ευνόητους λόγους, αν δεν τους καταλαβαίνεις τους ευνόητους λόγους δεν μπορώ να τους εξηγήσω λυπάμαι.
    Αυτό δεν αναιρεί την κακόβουλη πρόθεση. Πέρα από πρακτικό ζήτημα, είναι και θέμα ηθικής και ισότητας των μελών. Γι' αυτό και οι λόγοι αυτοί που αναφέρεις θα πρέπει να γνωστοποιούνται πιστεύω, εάν πράγματι πρέπει να γίνει μια τόσο μεγάλη εξαίρεση. Και φυσικά από τη στιγμή που σου επιτρέπεται να συμμετάσχεις ξανά, και ενώ γνωρίζεις ότι είσαι η εξαίρεση του κανόνα, πρέπει να έχεις άψογη συμπεριφορά. Συμπεριφορά που δεν είδαμε, γιατί το ποιος ξεκίνησε τη διαμάχη είναι προφανές (διεγράφησαν τα μηνύματα βλέπω).

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Be_brave View Post
    Αυτό δεν αναιρεί την κακόβουλη πρόθεση. Πέρα από πρακτικό ζήτημα, είναι και θέμα ηθικής και ισότητας των μελών. Γι' αυτό και οι λόγοι αυτοί που αναφέρεις θα πρέπει να γνωστοποιούνται πιστεύω, εάν πράγματι πρέπει να γίνει μια τόσο μεγάλη εξαίρεση. Και φυσικά από τη στιγμή που σου επιτρέπεται να συμμετάσχεις ξανά, και ενώ γνωρίζεις ότι είσαι η εξαίρεση του κανόνα, πρέπει να έχεις άψογη συμπεριφορά. Συμπεριφορά που δεν είδαμε, γιατί το ποιος ξεκίνησε τη διαμάχη είναι προφανές (διεγράφησαν τα μηνύματα βλέπω).
    Δεν υπάρχει εξαίρεση του κανόνα, πολλάκις άτομα έχουν ζητήσει διαγραφή και έχουν δημιουργήσει νέα προφιλ για να συμμετάσχουν ξανά. Κακόβουλη πρόθεση υπάρχει, όταν το κάνεις πίσω από την πλάτη των διαχειριστών, όχι όταν τους έχεις ενήμερους και συμφωνούν με αυτό. Οσον αφορά για το ποιος ξεκίνησε την διαμάχη κτλ ο καθένας έχει την δική του άποψη και ας κρατήσει αυτό που πιστεύει.

  7. #82
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν υπάρχει εξαίρεση του κανόνα, πολλάκις άτομα έχουν ζητήσει διαγραφή και έχουν δημιουργήσει νέα προφιλ για να συμμετάσχουν ξανά. Κακόβουλη πρόθεση υπάρχει, όταν το κάνεις πίσω από την πλάτη των διαχειριστών, όχι όταν τους έχεις ενήμερους και συμφωνούν με αυτό. Οσον αφορά για το ποιος ξεκίνησε την διαμάχη κτλ ο καθένας έχει την δική του άποψη και ας κρατήσει αυτό που πιστεύει.
    Ο κανόνας είναι ότι δεν δημιουργείς νέο προφίλ μετά από διαγραφή λογαριασμού. Ρώτα όποιον θες γι' αυτό το θέμα, έχει ειπωθεί μάλιστα και δημόσια από τη διαχείριση. Και οι διαχειριστές μπορεί να το γνωρίζουν εν προκειμένω αλλά η ίδια είναι κακόβουλη προς την κοινότητα και τα μέλη. Τώρα εάν εσένα σου φαίνεται φυσιολογικό και τίμιο ότι επανήλθε με νέο λογαριασμό για να ξεκατινιάζεται και να φορτώνεται ποινές, είναι δικό σου πρόβλημα.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Be_brave View Post
    Ο κανόνας είναι ότι δεν δημιουργείς νέο προφίλ μετά από διαγραφή λογαριασμού. Ρώτα όποιον θες γι' αυτό το θέμα, έχει ειπωθεί μάλιστα και δημόσια από τη διαχείριση. Και οι διαχειριστές μπορεί να το γνωρίζουν εν προκειμένω αλλά η ίδια είναι κακόβουλη προς την κοινότητα και τα μέλη. Τώρα εάν εσένα σου φαίνεται φυσιολογικό και τίμιο ότι επανήλθε με νέο λογαριασμό για να ξεκατινιάζεται και να φορτώνεται ποινές, είναι δικό σου πρόβλημα.
    Κοίταξε να δεις για να σου γίνει αντιληπτό και το σταματάω από την πλευρά μου Και στα δικαστήρια οι κατηγορούμενοι ή κάποιοι κατηγορούμενοι τρώνε ποινές, οι οποίες ποινές όμως δεν είναι κονσέρβα κρίνουν οι δικαστές και αναλόγως ορίζουν την ποινή είναι θέμα υποκειμενικό. Το ίδιο συμβαίνει και εδώ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασπάζομαστε σαν πολίτες την λειτουργία των δικαστηρίων και την κρίση των δικαστών εν προκειμένω αλλά αρνούμαστε να το κάνουμε σε ένα φόρουμ που δεν είναι δικό μας και προσπαθούμε να παραστήσουμε ή να αντικαταστήσουμε τους διαχειριστές.

  9. #84
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Κοίταξε να δεις για να σου γίνει αντιληπτό και το σταματάω από την πλευρά μου Και στα δικαστήρια οι κατηγορούμενοι ή κάποιοι κατηγορούμενοι τρώνε ποινές, οι οποίες ποινές όμως δεν είναι κονσέρβα κρίνουν οι δικαστές και αναλόγως ορίζουν την ποινή είναι θέμα υποκειμενικό. Το ίδιο συμβαίνει και εδώ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασπάζομαστε σαν πολίτες την λειτουργία των δικαστηρίων και την κρίση των δικαστών εν προκειμένω αλλά αρνούμαστε να το κάνουμε σε ένα φόρουμ που δεν είναι δικό μας και προσπαθούμε να παραστήσουμε ή να αντικαταστήσουμε τους διαχειριστές.
    Σίγουρα δεν θα αποφασίσω ούτε εγώ ούτε εσύ, υπάρχουν όμως γενικοί κανόνες και αυτούς θέτω. Μη βαφτίζεις το κρέας ψάρι όμως σε παρακαλώ πολύ.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 05-01-2021 at 13:02.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #86
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 05-01-2021 at 13:02.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 05-01-2021 at 11:56.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #88
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 05-01-2021 at 11:56.

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 05-01-2021 at 11:56.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #90
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 05-01-2021 at 11:56.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •