ο ανθρωπος μπορει να κανει το μεγαλυτερο καλο και το μεγαλυτερο κακο - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 64 of 64
  1. #61
    μετα από ολα αυτα εχω να πω οτι προσπαθησα να μιλησω με κεινον απλα για να μην μας μεινει ετσι το τελευταιο εστω και τωρα με ηρεμια και αληθεια για τα οσα συνεβησαν, θεωρησα οτι θα εκανε καλο και στους δυο
    αλλα η απαντηση του ηταν οτι αισθανεται οργη για μενα ολες αυτες τις μερες και δεν του δινει την ηρεμια για να μιλησουμε
    γιατι σιγουρα επρεπε να ειχε γινει πολυ νωριτερα μια συζητηση αλλα απτο να τα εχω στο κεφαλι μου και να τα συζηταω με αλλους το καλυτερο θα ηταν απλα να μιλαγαμε μαζι γιατι εμας αφορα
    δεν ξερω αν θα γινει ποτε αυτο ή αν εχει και τωρα νοημα πια..

    αποκει και περα σαυτο που πρεπει να σταθω ειναι το τελικο αποτελεσμα και να το παρω σαν μεγαλο μαθημα
    και δεν μπορω να αρνηθω οτι δεν εχετε δικιο οσον αφορα το κακο που προκληθηκε στον εαυτο μου και πως θα μπορουσα με διαφορους τροπους να εχω αποφυγει
    η ουσια ειναι οτι το παρελθον δεν αλλαζει τα γεγονοτα συνεβησαν ευθυνες δινω και στους δυο στον καθενα για τους δικους του τροπους και λογους δικαιολογω μεριδιο της συμπεριφορας του κατανοω την δικη μου και απτην στιγμη που δεν μπορω να γυρισω πισω να αλλαξω τα πραγματα που μακαρι να γινοταν γιατι ακομα μεσα μου εκεινος υπαρχει θα φροντισω στο μελλον να μην επαναληφθουν
    ειναι νωρις ακομα
    ο χρονος θα διωξει τη συναισθηματικη φορτιση θα με κανει να δω τα πραγματα πιο καθαρα να καταλαβω περισσοτερο τον εαυτο μου κ να εχω περισσοτερη δυναμη μην χανοντας την ελπιδα οτι καποτε θα ειμαι ευτυχισμενη.. αφου δυστυχως δεν θα ειμαι μαζι του ... αλλλα το πιο σημαντικο να ειμαι καλα οταν θα ειμαι μονη μου..

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    πραγματι αγαπητη,
    ετσι ακριβως οπως τα λες εχουν τα πραγματα....
    ας ευχηθουμε η ηρεμια στην ψυχη σου να ερθει τοσο γρηγορα οσο θα ερθει και στο σωμα σου και ποτε να μη ξαναχρειαστει να ζησεις καποια παρομοια κατασταση..

  3. #63
    Μετά από δέκα χρόνια λοιπόν μπορώ να πω ότι η θλιψη ακόμα υπάρχει έχω κλάψει πολλές φορές σε ανύποπτους χρόνους σε απίθανα μέρη.
    Κι όταν συναντηθήκαμε μετά από χρόνια μου είπε το ήθελε το παιδί αλλά όχι εμένα. Ούτε τότε είχα συνηδειτοποησει ακριβώς ότι σκότωσα και μένα.
    Γιατί σκότωσα τα παιδιά μου.. θα μπορούσα να είχα κρατήσει αυτό το ένα τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι δεν υπάρχει το μικρό σπίτι στο λιβάδι.
    Με ελέγαν ανώριμη ναι και δειλή και ηλίθια λέω εγώ μια βλαμενη χαζή που τίποτα δεν έκανε σωστά και ο θεός με τιμώρησε Κανείς δεν με θέλει έγινα τρελη επανήλθα και την παλεύω ανάμεσα στην πραγματικότητα και την φαντασία τώρα πια δεν υπάρχει τίποτα τελειωσε

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Γιατι δεν περίμενες πρωτα να τα βρείτε, να παντρευτειτε η εστω να βάλετε μπρος τη διαδικασια μενοντας μαζι και να κανετε και παιδακι;
    Προσωπικα η φράση περιμενα απαντηση του ωστα να δω αν θα ριξω το παιδι η οχι και το εκανα επι τόπου μολις ειδα οτι δεν τον εχω, μου εκατσε πολυ στραβα για τον χαρακτήρα σου.
    Γνωμη μου ολα λαθος εξ αρχης και απο τους δυο σας.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •