ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΖΩ !!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 102
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΖΩ !!!!!

    έχω πάρα πολλούς μήνες να γράψω στο φόρουμ.
    δεν ξέρω γιατί το ξανακάνω.....ενώ είχα αποφασίσει να είμαι απλά θεατής των όσων λέγονται εδώ χωρίς να συμμετέχω στην οποιαδήποτε συζήτηση.
    απλά ήθελα να πω πως τώρα πια είμαι καλά....
    άρχισα να ζω και πάλι και μπορώ να πω καλύτερα από πριν....πριν μου χτυπήσει την πόρτα η κατάθλιψη.
    βέβαια συνεχίζω την φαρμακευτική μου αγωγή αλλά όλα τα φάρμακα έχουν μειωθεί στην μισή ποσότητα και από τέλος ιουλίου πρώτα ο θεός θα διακόψω και κάποια από αυτά....
    έκανα πολύ δουλειά όμως με τον εαυτό μου....
    αποφάσισα να ζω το κάθε λεπτό το κάθε δευτερόλεπτο μα το πιο σημαντικό αποφάσισα να χαμογελάω στην ζωή ότι και αν μου φέρνει και αυτό μου το ανταποδίδει...μου χαμογελάει και αυτή.....επιτέλους....φτου φτου σκόρδα.....
    μέσα από την καρδιά μου εύχομαι από εδώ και πέρα να διαβάζω πολλά τέτοια μυνήματα εδώ μέσα από όλους σας.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    καλως το λιτσακι τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα??
    παντα ετσι κοπελα μου!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Μπραβο Λίτσα πάντα τετοια.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    12
    Αυτά είναι τα ευχάριστα που ακούω σε αυτό το forum νά είδαι πάντα καλλα λίτσα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by λίτσα
    απλά ήθελα να πω πως τώρα πια είμαι καλά....
    άρχισα να ζω και πάλι και μπορώ να πω καλύτερα από πριν....πριν μου χτυπήσει την πόρτα η κατάθλιψη.
    βέβαια συνεχίζω την φαρμακευτική μου αγωγή αλλά όλα τα φάρμακα έχουν μειωθεί στην μισή ποσότητα και από τέλος ιουλίου πρώτα ο θεός θα διακόψω και κάποια από αυτά....
    έκανα πολύ δουλειά όμως με τον εαυτό μου....
    Λίτσα μπραβο! Μπραβο, μπραβο

    Πολυ ευχαριστα, πολυ ωραια νεα! Χαιρομαι να διαβαζω τετοια νεα, χαιρομαι να επιστρέφουν μελη για να γραψουν πώς ειναι καλυτερα ποσο μαλλον οταν λενε οτι ειναι καλυτερα κ απο πριν...

    Ευχομαι να εισαι παντα καλα
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    υπεροχα τα νεα σου Λιτσα!
    εισαι ζωντανη πηγη παροτρυνσης και αισιοδοξιας για οσους ειναι βυθισμενοι στο προβλημα τους και νοιωθουν οτι δεν προκειται να ξεφυγουν ποτε...
    παντα να εισαι καλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    πριν λίγους μήνες όλο αυτό που ζω τώρα μου φαινόταν αδύνατο...ένα άπιαστο όνειρο που δεν θα γινόταν ποτέ πραγματικότητα.....
    πίστευα πως οι φόβοι μου, οι ενοχές μου και η άσχημη διάθεση που επικρατούσαν μέσα μου δεν θα έφευγαν ποτέ...ποτέ...ποτέ....
    δεν μπορώ να εξηγήσω τί ακριβώς έγινε και όλα άλλαξαν...
    λες και κάποιος μου γύρισε έναν διακόπτη στο ον από το οφ που ήταν δυόμιση χρόνια τώρα
    τώρα πια πιστεύω πως για όλα υπάρχει μία λύση ίσως κοντά ίσως μακριά αλλά σίγουρα κάπου υπάρχει και σίγουρα όλοι μας θα την βρούμε...
    για κάποιους ίσως η λύση βρεθεί τώρα, αύριο....για κάποιους άλλους ίσως βρεθεί λίγο αργότερα αλλά είμαι βέβαιη πως θα έρθει αυτή η στιγμή...
    και τότε ο εφιάλτης θα σταματήσει να μας βασανίζει και τα όνειρά μας θα γίνουν πολύχρωμα και έντονα...
    θα κοιτάζουμε το παρελθόν και δεν θα μας φοβίζει αλλά θα μας κάνει πιο δυνατούς, θα μας κάνει περισσότερο άνθρωπους.....
    να είστε όλοι καλά....
    τελικά δεν μπόρεσα να κρατηθώ για πολύ μακριά σας....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by λίτσα
    να είστε όλοι καλά....
    τελικά δεν μπόρεσα να κρατηθώ για πολύ μακριά σας....
    Λιτσακι μου!!!!! Καλως ηρθες κοριτσι μου!!!!
    Πολυ- πολυ ευχαριστη η επιστροφη σου. Χαιρομαι παρα πολυ για εσενα. Αλλωστε σου αξιζε το καλυτερο και τελικα με πολυ δικη σου προσπαθεια το καταφερες. Τωρα ξερεις οτι μπορεις να πετυχεις τα παντα.
    Αχ ποσο χαρηκα που ξαναειδα μηνυμα σου!!!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    μπραβο λιτσα μου!!!!
    αντε....να αρχισουμε να συνερχομαστε ολοι σιγα σιγα:P:P:P

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    είναι καλοκαίρι....ο καιρός είναι ζεστός....η μέρα είναι μεγάλη....ο ήλιος λάμπει ψηλά στον ουρανό και μας χαμογελάει....
    υπάρχει κάποιος που να νιώθει έστω και λίγο καλύτερα αυτήν την εποχή;
    θα χαρώ πολύ να διαβάσω μυνήματα αισιόδοξα και χαρούμενα....
    ας κάνουμε τις μέρες μας καλύτερες από μόνοι μας....
    ας δώσουμε μια ευκαιρία στον εαυτό μας να χαμογελάσει...να γελάσει πολύ...να γελάσει δυνατά ώστε να ακουστεί η φωνή μας και σε αυτούς που δεν έχουν την δύναμη να το κάνουν και να τους παρασύρουν σε αυτό το γέλιο....
    γιατί το γέλιο είναι υγεία....
    γράψτε ότι θέλετε λοιπόν και ας γελάσουμε όλοι μαζί...
    τότε θα είμαστε πολύ πιο δυνατοί να αντιμετωπίσουμε τις δυσκολίες που μας φέρνει η ζωή...τις δυσκολίες που όμως μας κάνουν πιο δυνατούς , έτσι δεν είναι;
    να είστε όλοι καλά και να χαμογελάτε τώρα και για πάντα....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Ειναι πανεμορφο να βρισκεις τοση δυναμη να χαμογελας και να την δινεις τοσο απλοχερια στους αλλους.Και μπραβο οχι μοναχα γιατι καταφερες να ανοιξεις τα παραθυρα σου αλλα και που θες να το κανουν και οι αλλοι...γιατι ειναι ευκολο να θλιβομαστε και δυσκολο να γελαμε.
    Να εισαι παντα καλα...και να εχεις το θαρρος παντα να λες ποσο καλα εισαι.Πιστη και δυναμη..γιατι η ζωη ειναι ωραια φτανει να ξερουμε πως να την κανουμε και αυτο μοναχα εμεις μπορουμε να το κανουμε!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Γελώ μαζί σου και νιώθω πιο συνδεδεμένη μαζί σου
    γιατί μπορώ να σε κάνω να γελάς,
    γιατί μπορώ να σε να σε κάνω χαρούμενο,
    γιατί μπορείς να με κάνεις να γελάσω
    γιατί μπορείς να με κάνεις χαρούμενη.
    Γελώ μαζί σου και ΄νιώθω πιο κοντά σου
    γιατί γελάμε με τα ίδια πράγματα.


    Είναι πολύ όμορφο το γέλιο Λίτσα!
    Πολύ χαίρομαι που μπήκες να μοιραστείς τη χαρά σου! Εϊναι πράξη προσφοράς και ελπίδας!
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    επιτελους κι ενα αισιοδοξο μηνυμα!! χαιρομαι για σενα
    Dum spiro spero (?)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    καλημέρα σε όλους και σε όλες....
    πώς είστε σήμερα;
    εύχομαι για όλους καλύτερα από χθες.....
    έχει πολύ ζέστη σήμερα έτσι δεν είναι; δεν πειράζει όμως καλοκαιράκι είναι και θα το υποστούμε...αν και με ενοχλεί η ζέστη αλλά δεν πειράζει , το παλεύω και τα βγάζω πέρα.....
    την πέμπτη πρώτα ο θεός πηγαίνω γιατρό για να δει πως είμαι μετά από την μείωση των φαρμάκων στο μισό..
    από ότι μου είχε πει θα αρχίσουμε σταδιακά να σταματάμε τα φάρμακα ένα ένα....
    για να δούμε τι θα καταφέρουμε αυτή τη φορά...
    είμαι πολύ αισιόδοξη και ότι και αν μου πει δεν θα με ρίξει , δεν θα το αφήσω να με πάρει από κάτω..
    θα το αντιμετωπίσω αν και νομίζω και εύχομαι πως τα πράγματα θα πάνε πολύ καλά....
    αρκεί να μην με θεωρήσει χαζοχαρούμενο γιατί πραγματικά δεν μπορώ να σβήσω το χαμόγελο από τα χείλη μου..φτου..φτου σκόρδα....
    αυτά τα λίγα προς το παρόν...
    να είστε όλοι καλά τώρα και για πάντα....
    ξέχασα να πω ετοιμάζομαι και για διακοπές...ποιος ; εγώ...
    που πριν από κάποιους μήνες δεν μπορούσα να βγω από το σπίτι μου...
    τώρα δεν κρατιέμαι με τίποτα...έχω πάθει ένα πράγμα σαν σπιτοφοβία , θέλω συνεχώς να βρίσκομαι έξω με την οικογένειά μου και με τους φίλους μου....είπαμε φτου...φτου...σκόρδα....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Καλημερα!!
    Αντιλαμβανεσαι ποση δυναμη δινεις; ..Να μην αφησεις κανενα μα κανενα να στο καταστρεψει.Ηδη πετας και ηδη υπαρχεις.
    Για που πας διακοπες; Δεν ειναι πανεμορφο να αφηνεις το σπιτι και την μιζερια; Να μην σε κρατα τιποτα πισω και απλα να διασχιζεις δρομους;Και ας μην σε βγαλει πουθενα.Φτανει να διωχνεις τους φοβους και την θλιψη.
    Κρατα γερα..
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •