Αϋπνίες και φόβος να πάω στη δουλειά - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    και πολλοί από αυτούς να γελάνε όταν σε βλέπουν....όσο παίρνω ηρεμιστικά είμαι καλά!!Μετά όμως με ξανά πιάνει άγχος και φόβος

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    H τύπισσα είναι συνάδελφος; Στον συνάδελφο που σου μίλησε απ' έξω απ' έξω εσύ τι είπες; Καλό θα ήταν να ακουστεί και η δική σου πλευρά στα πράγματα. Όχι ότι βγαίνει και πολύ άκρη, απλά για να μη δημιουργούνται εντελώς λάθος εντυπώσεις εντελώς. Αλλά από εκεί και πέρα δεν είναι αυτό το βασικό σου πρόβλημα Βασίλη. Από μία άποψη αφού δεν έχεις πολλά πολλά, δεν μπλέκεσαι στα κουτσομπολιά και στις βλακείες τους και αφού δεν σε ρωτάνε άμεσα μπορείς να τα αγνοήσεις. Το θέμα είναι γιατί δίνεις τόσο βάση σε κάτι τέτοιες βλακείες, ο κόσμος και στη δουλειά και παντού πάντα κάτι θα λέει. Γιατί σε επηρεάζει τόσο πολύ μια χαζομάρα; Πάνω στη δουλειά σου έχουν κάτι να σου προσάψουν; Αν είσαι καλός στη δουλειά, άστους να λαλάνε, για αυτό είσαι εκεί, ούτε για γκόμενος ούτε για κολλητός τους πήγες.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    Όχι δεν είναι συνάδελφος,απλά πήγε και έπιασε έναν συναδελφο μου του έδειξε συνομιλίες μας και ηχητικά και αυτός τα διέδωσε παντού...Δίνω τόσο βάση γιατί δεν ήθελα να μαθευτεί ότι έκανα κάτι με αυτή και εννοείται με ενοχλεί πολύ που με άκουσαν όλοι να βρίζω και να φωνάζω σαν τρελός..και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να έχει δείξει

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Εγώ θα σου έλεγα να παραιτηθεις ! Είσαι νέος θα βρεις δουλειά άλλη. Η ψυχική σου υγεία είναι πάνω απ όλα και μου φαίνεσαι υπερευαίσθητος ότι και να σου λέμε εμείς η ο ψυχολογος θα σου πάρει καιρό να ηρεμήσεις . Κάνε κάτι που να σε βοηθήσει άμεσα

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    Θα παραιτηθω γιατί δε μπορώ να αντέξω αυτά τα βλέμματα και τα γέλια.. Εύχομαι να το βρει μπροστά της αυτό που έκανε αυτή η γυναικα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κι αν συμβεί κάτι αντίστοιχο στη μελλοντική σου δουλειά θα παραιτηθείς κι από εκεί; Κι αν συμβεί στην παραεπόμενη το ίδιο;

    Το ζήτημά σου αυτή τη στιγμή νομίζω είναι ότι θεωρείς λάθος το τι συνέβη με αυτή τη γυναίκα, δεν έχεις επεξεργαστεί το σκηνικό, δεν το έχεις τακτοποιήσει στο μυαλό σου, το έχεις μεγεθύνει και αυτό σου βγαίνει με το να δίνεις τόσο βάση στο εργασιακό περιβάλλον. Εντάξει, δεν μπορώ εγώ να σου πω τι θα κάνεις, αλλά μπορώ να σου πω με πολύ σιγουριά ότι αν είχες χωνέψει ότι έγινε αυτό κι αυτό, ίσως έκανα αυτό κι αυτό το λάθος, έκλεισε αυτό το κεφάλαιο για εμένα και πάμε παρακάτω, θα την έβλεπες αλλιώς με τους συναδέλφους και θα αντιδρούσες και αλλιώς.
    Τώρα είσαι ευάλωτος σε αυτό το σημείο και κάπου άθελα σου δίνεις και τροφή να συνεχίζεται το πανηγύρι. Αν σε έβλεπαν αδιάφορο να μη μασάς, στα τέτοια σου ή έλεγες σε αυτόν που σου μίλησε " Η τύπισσα με έβγαλε εκτός εαυτού και ξέσπασα έτσι, ήταν μλκία μου να κάνω κάτι μαζί της αλλά ακόμα μεγαλύτερη η μλκία της που με κυνηγάει τόσο καιρό και εντελώς απαράδεκτο να δείχνει προσωπικές δεδομένα σε τρίτους. Εγώ πάτησα Χ και δεν ξανασχολούμαι με όλο αυτό, εσείς άλλη δουλειά δεν έχετε να ασχολείστε με τα προσωπικά τρίτων;" μετά από λίγο όλο αυτό θα κοβότανε.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    Καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους που αφιερώσετε λίγο από το χρόνο σας για να ασχοληθείτε με το πρόβλημα ενός αγνώστου.. Δείχνει ότι υπάρχουν ακόμα καλοί άνθρωποι.. Το θέμα Σονια είναι ότι δεν έχω το θάρρος να αντιμετωπίσω τέτοιες καταστάσεις, και επίσης ότι δε μου έχει δώσει κανείς την ευκαιρία να πω τη δικιά μου πλευρά η να δικαιολογήθω επειδή είμαι και κλειστός σαν άνθρωπος.Ολοι απλά με κοιτάνε και γελανε...Ίσως αυτό να ήταν το μειονέκτημα μου και έμπλεξα με αυτή τη γυναίκα...Και επειδή η κοινωνία εδώ πέρα που ζω είναι μικρή νιώθω ότι το έχουν μάθει όλοι γιαυτό θα αλλάξω και πόλη κιόλας...

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    Επίσης τα είχα δει τα σημάδια ότι η γυναίκα δεν πάει καλά αλλά τα είχα αγνοήσει..Δεν πρόκειται να το ξανά κάνω...Υπάρχουν πολλά κωλόπαιδο εδώ πέρα που θα το τραβήξουν όσο δεν πάει το θέμα..Και εννοώ 40χρονους όχι πιτσιρίκια...ήταν πάρα πολύ αυτό για εμένα.. δεν αντέχετε

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    3
    Το ότι αυτη η γυναικα δεν ηταν καλη και εβλεπες τα σημαδια οπως λες οκ λαθη ολοι κανουμε κ μπλέκουμε σε καταστασεις που δε μπορουμε ευκολα να ξεμπλεξουμε... Εσυ στη δουλεια σου εισαι για να δουλευεις κ οχι να δινεις εξηγησεις στον καθε ενα επειδη ετυχε κ εμαθε η άκουσε κατι για τα προσωπικα σου.... Αυτο ειναι κανονας.. Για μενα προσωπικά το οτι ειναι 40 χρονων οπως λες δε μου λεει κατι.... Ισα ισα καταλαβαινω ποσο γελειοι είναι γτ κ εγω 40 χρονων ειμαι κ θα ηταν πολυ αδεια η ζωη μου αν ασχολιομουν με αυτα..... Απο τη στιγμη που δεν δημιουργειτε προβλημα στη δουλεια σου με ολο αυτο συνεχισε αγορι μου τη ζωουλα σου τη δουλεια σου και μην ασχολείσαι ο κοσμος παντα θα κρινει αυτο να το θυμασαι..... Οπως σου ειπα δουλευω σε εταιρια με παρα πολλα ατομα και ειναι το ειδος της δουλειας μου τετοιο κανω δημοσιες σχεσεις σε γνωστα προσωπα οπως καταλαβαινεις εχωωω δει πολααα. Κοβει το ματι μου με ολους... Αυτοι λοιπον που λες σε κοιτανε ειτε ζηλευουν ειτε ειναι αδεια η ζωη τους.... Εμενα η πείρα αυτο μου λεει.. Εχω δει πολλα πιστεψε με... Μη πεφτεις στη παγιδα κανενος...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Βασίλη σιγά μην κάθεται ο καθένας στη δουλειά σου με τόσα που έχει ο καθένας στο κεφάλι του να ασχολείται μαζί σου για το αν τα έσπασες με μια πρώην σου και αλλάξατε βρισιές...
    Σε όλους έχει συμβεί...ο καθένας έχει το παρελθόν του.
    Σε λίγο καιρό θα το έχουν ξεχάσει όλοι...
    Απλά είσαι κι εσύ σαν κι εμένα και τα μεγαλοποιεις όλα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Vasilis11 View Post
    Καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους που αφιερώσετε λίγο από το χρόνο σας για να ασχοληθείτε με το πρόβλημα ενός αγνώστου.. Δείχνει ότι υπάρχουν ακόμα καλοί άνθρωποι.. Το θέμα Σονια είναι ότι δεν έχω το θάρρος να αντιμετωπίσω τέτοιες καταστάσεις, και επίσης ότι δε μου έχει δώσει κανείς την ευκαιρία να πω τη δικιά μου πλευρά η να δικαιολογήθω επειδή είμαι και κλειστός σαν άνθρωπος.Ολοι απλά με κοιτάνε και γελανε...Ίσως αυτό να ήταν το μειονέκτημα μου και έμπλεξα με αυτή τη γυναίκα...Και επειδή η κοινωνία εδώ πέρα που ζω είναι μικρή νιώθω ότι το έχουν μάθει όλοι γιαυτό θα αλλάξω και πόλη κιόλας...
    Μα σου δόθηκε η ευκαιρία με τον συνάδελφο που σου ξεκίνησε συζήτηση κι επίσης μπορείς να ανοίξεις κι εσύ συζήτηση να πεις τη δική σου πλευρά αν θες. Αυτό που λες πιο κάτω είναι το πρόβλημα, ότι δεν έχεις το θάρρος να αντιμετωπίσεις τέτοιες καταστάσεις. Δεν μπορεί να φεύγεις κάθε φορά που δεν μπορείς να βρεις το σθένος να αντιμετωπίσεις μία κατάσταση, είναι σαν να ελπίζεις ότι έτσι κατά τύχη δεν θα αντιμετωπίσεις δυσκολίες στο μέλλον για να μη ξαναφύγεις! Δεν πάει έτσι στη ζωή, πρέπει να δουλέψεις με τον εαυτό σου, με την βοήθεια ειδικού αν χρειαστεί. Με το να φεύγεις δεν σε βοηθάς.

    Τέλοςπάντων, δική σου είναι η δουλειά, δική σου η ζωή, δικές σου οι αποφάσεις, αλλά εσύ θα υποστείς και τις συνέπειες. Προσωπικά θεωρώ τη λογική σου λάθος και οφείλω να στο πω.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    Απλά βλέπω μερικά βλέμματα περίεργα και μερικοι έχουν γίνει απόμακροι μαζί μου!!Το θέμα είναι ότι μόνο εγώ την έβρισα και της μίλησα άσχημα γιατί με νευρίασε.. αυτή ήταν πολύ διπλωματική..Δεν ξέρω αν συνεχίσω να κάθομαι εδώ πέρα αν θα φτιάξουν τα πράγματα η αν θα γίνουν χειρότερα.Επειδη την απείλησα και θα έχω βγει εγώ ο κακός τώρα

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    Αυτος ο συνάδελφος όταν με έπιασε και μου τα είπε αυτά με εφνιδιασε δεν το περίμενα.. και δεν του είπα αυτά που ήθελα.Σονια το ξέρω ότι ειναι λάθος απλά πως θα ένιωθες εσύ αν σε κοίταζαν 40 άτομα και αρκετοί να σου έκοβαν και το γειά που σου έλεγαν!!Κριτι εμένα μου φενεται ότι ασχολούνται πολύ με το θέμα και δε νομίζω να ξεχαστεί εύκολα

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    Θα προσπαθήσω να το δω έτσι και να ανοίξω κουβέντα με κάποιων να του πω τη μεριά μου αλλά αν συνεχιστεί αυτο το πράγμα το πως με κοιτάνε όλοι δε θα το αντέξω.. Εσύ τι θα σκεφτόσουν αν έβλεπες μηνύματα και άκουγες ηχητικα κάποιου συναδέλφου σου που δε τον ξέρεις καλά να απειλή μια γυναίκα η οποία Εντάξει ξέρουν τι άνθρωπος είναι και αυτή βέβαια οι περισσότεροι!!

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Vasilis11 View Post
    Θα προσπαθήσω να το δω έτσι και να ανοίξω κουβέντα με κάποιων να του πω τη μεριά μου αλλά αν συνεχιστεί αυτο το πράγμα το πως με κοιτάνε όλοι δε θα το αντέξω.. Εσύ τι θα σκεφτόσουν αν έβλεπες μηνύματα και άκουγες ηχητικα κάποιου συναδέλφου σου που δε τον ξέρεις καλά να απειλή μια γυναίκα η οποία Εντάξει ξέρουν τι άνθρωπος είναι και αυτή βέβαια οι περισσότεροι!!
    Helen40 σε εσένα πάει αυτή η ερώτηση αλλά και σε όποιον άλλο θέλει να πει

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Νέα δουλειά φοβος
    By logarpanos in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2021, 17:36
  3. Αυπνιες
    By moustarda in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 26-07-2016, 19:51
  4. Άγχος και φόβος για τη δουλειά
    By quinda in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 28-09-2015, 15:43
  5. αυπνιες
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 13-01-2014, 13:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •