ΒΑΡΕΘΗΚΑ - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 226
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    μα γιατι ρε νικη δεν μπορω να σου στειλω μνμ?εχεις κανει κατι?η κανω κατι λαθος?

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Δεν ξερω..παντως αλλα υ2υ ερχονται..θεμα βαζεις στο μνμ?

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Νίκη μου μάλλον πρέπει να ασκήσω επάνω σου γελωτοθεραπεία...made by Olga...lol
    Να δεις για πότε θα φτιάξει η διάθεσή σου και η κακιά μάγισσα κατάθλιψη θα φύγει...
    Θα της δείξω εγώ της ρουφιάνας...με πιο δικαίωμα κυρά μου τρυπώνεις στην ψυχολογία μας ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?????
    Μην την αφήνεις όμως Νικούλα μου να τρυπώσει στο πετσί σου....τί νομίζεις ότι είναι πιο δυνατή από εσένα??? Νομίζει.........
    Φιλιά μωρό!

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    οχι βαζω θεμα.....μη μασας ρε νικη μεχρι να παντρευτεις θα γιανει...

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ....αχ βρε Αντωνη μου μη λες τετοια....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ..εκτος κι αν εννοεις .. \" μεχρι να παντρευτεις θα Γιαννη\"... :P:P
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Τελικα αποφασισα να μην παρω τα seropram που μου ειπε η γιατρος για το λογο οτι δεν τα πηρα τοσο καιρο που ημουνα τελειως χαλια..τωρα θα τα παρω που υπαρχει καποια βελτιωση..;Συμφωνησε και εκεινη με αυτο και μου ειπε κιολας οτι εχω κανει ηδη αρκετα βηματα.Σε γενικες γραμμες καλα ειμαι,με πιανουν βεβαια κατι φασεις να μη θελω να μου μιλαει ανθρωπος κ τα σχετικα αλλα ενταξει δε διαρκουν και παρα πολυ.Αυτα προς το παρον..
    φιλακια πολλα

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Adzik θα συμφωνησω :P :P

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    φιλακια?που?στα χιλακια?χε χε χε χε....χαιρομαι που πας καλυτερα.ευγε!!!!

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    lol:P

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Φιλακια πολλα Δαναη μου

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    ........

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    και απο μενα πολλα φιλακια..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Νικακι..εσυ?....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  15. #165
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3
    καλημέρα από εμένα..
    εγώ άρχισα πριν από μία εβδoμάδα ακριβώς να παίρνω seropram,
    και ακόμα δεν ξέρω να σας πω αν έχει αποτέλεσμα. Ισως να έχει.
    Ο γιατρός, μου είπε ότι τα απότελέσματα θα εμφανιστούν σε 20 μέρες με 1 μήνα,
    και ότι η θεραπεία συνεχίζεται για 6 μήνες (ίσως και προληπτικά).

    Επίσης θέλω να πω στη Νίκη ότι το εν λόγω φάρμακο δεν είναι εθιστικό, και γράφεται σε
    απλή συνταγή, (όχι σε αυτή με την κόκκινη γραμμή).
    Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν θες να πάρεις αυτό το φάρμακο, εφόσον έπαιρνες αγχωλυτικά!
    Αν θες απαντάς.
    Πιστεύω ότι θα βοηθήσει, καθώς έχω ακούσει ότι ίσως αν δεν ακολουθήσεις φαρμακευτική αγωγή, ίσως να υποτροπιάσεις! δεν θέλω να σε φοβήσω, και αισθάνομαι άσχημα που στο γράφω έτσι, αλλά ίσως να είναι ή αλήθεια..

    Βασικά, με λένε Γιώργο, είμαι 20 χρονών, και έχω κατάθληψη και αγοραφοφία.
    Βασικά ήθελα να ρωτήσω, αν κάποιος ξέρει, αν το seropram βοηθάει στην αγοραφοβία.
    Γιατί αν όχι, μάλλον θα πω στον γιατρό μου να μου δώσει κάποιο άλλο που να
    βοηθάει και στα 2..

    Ο γιατρός μου είπε ότι η κατάθλιψη μπορεί να σε συμβει σε οποιονδήποτε, με ή χωρίς λόγο.
    Δεν έχει σήμασία αν είσαι άστεγος ή πρωθυπουργος, μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε.
    Ίσως σε μένα να προκληθηκε από την αγοραφοβία ή χωρίς συγκεκριμένο λόγο όπως μου είπε.

    Σχετικά με την αγοραφοβία: είναι ένα παράξενο σύμπτωμα αυτό που έχω, όταν βγαίνω έξω, που δεν ξέρω αν το έχει κάποιος άλλος.
    Κάθε φορά που βγαίνω έξω με πιάνει αναγούλα και τάση για εμετό. Ίσως κάνω εμετό, ίσως όχι. Ξεκίνησε πριν ένα χρόνο περίπου αυτό, χώρις κανένα λόγο.
    Τα αποτελέσματα ήταν να σταματήσω να βγαίνω συχνά έξω για διασκέδαση καφε κτλ, κάτι που αργότερα έγινε έξαιρετικά σπάνιο, να πηγαίνω όλο και πιο σπάνια στην σχολή,
    πράγμα που με έκανε να περάσω μόνο ένα μάθημα στην εξεταστική,
    (οπότε Νίκη μήν στεναχωριέσαι για το 1 μάθημα που δεν πέρασες).
    Η λύση που βρήκα γύρω στα τέλη Φεβρουαρίου, ακούει στο όνομα primperan (αντιεμετικό).
    Έτσι μπόρεσα να πηγαίνω λίγο συχνότερα στην σχολή και στην δουλειά χωρίς αναγούλες.

    Όμως δεν το έκανα με ευχαρίστηση γιατί αυτό το φάρμακο είχε παρενεργειες.
    Καταρχήν πάρα πολύ υπνηλία και χασμουριτό, πονοκέφαλος, κακή διάθεση και γενικά σου \"βάραινε\" το κεφάλι. π.χ. μόλις έφτανα στην σχολή ένιωθα ότι είχα κάνει 50 ώρες μάθημα,
    ενώ δεν είχα κάνε ούτε μία! και το κεφάλι μου ήταν ήδη καζάνι!

    ετσι λοιπόν άρχιζα να ελλατώνω πάλι τις \"επισκέψεις\" μου στην σχολή και την δουλειά...
    Όσο για νυχτερινές εξόδους, πρέπει να σας πω ότι πήγα να δώ μία ταινία με την κοπέλα μου στο σινεμά πριν από 2-2,5 μήνες, και πρίν από αυτό είχα να βγω έξω για διασκέδαση μήνες.. (ίσως 5-5,5).
    Δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα που δεν έβγαινα, κανένα απολύτως. Μάλιστα αισθανόμουν καλύτερα από το να βγω έξω και να με πιάσουν αναγούλες μπροστά σε όλο τον κόσμο, και στους φίλους μου. Πριν λίγο καιρό μάλιστα αποφάσισα να μήν πάω διακοπές, για πρώτη φορά στην ζωή μου (για προφανείς λόγους)... ούτε κι αυτό με πείραξε όμως...

    σχετικά με την κατάθλιψη: πριν ένα μήνα με έπιασε κατάθλιψη...
    δεν ενδιαφερόμουν για τίποτα, δεν είχα όρεξη για τίποτα, δεν με ένοιαζε τπτ, ήθελα μόνο να κοιμάμαι για να μην σκέφτομαι, δεν έτρωγα τπτ για 3 μέρες (ξέρετε τα συμπτώματα). με το ζόρι πήγα σε ένα νοσοκομείο με την μάνα μου,
    κι εκεί μου είπαν για την κατάθλιψη και την αγοραφοβία, και μου συνέστησαν να πάω σε κάποιο ειδικό.

    την τετάρτη 21/6 λοιπόν, πήγα σε έχα ψυχίατρο και μου έδωσε τα φάρμακα.
    Υπάρχουν μερικές φορές που αισθάνομαι πολύ άσχημα, και άλλες που αισθάνομαι καλύτερα.
    Οι άσχημες σκέψεις είναι το χειρότερο από όλα.
    Η πιο άσχημη σκέψη που έχω κάνει, είναι ότι μπορεί να τρελάθώ, να χάσω τον έλεγχο και να κάνω κακό στην κοπέλα μου.
    Ειλίκρινα δεν θα με ένοιαζε να έκανα κακό στον εαυτό μου, αλλά δεν θα άντεχα ποτέ να κάνω κακό σε κάποιον άλλο.

    Είναι φυσιολογικό αυτό? Ήξερα ότι οι σκέψεις αυτοκτονίας είναι συνηθισμένες, αλλά το να κάνεις κακό σε κάποιον άλλο?
    μερικές φορές είμαι αισιόδοξος, αλλά άλλες σκέφτομαι ότι ίσως δεν θέλω να γίνω καλά, ότι ίσως δεν θα μπορέσω, ότι είμαι ήδη πάρα πολύ ταλαιπωρημένος και όπως λέει και ο τίτλος
    αυτού του topic, ΒΑΡΕΘΗΚΑ πια.
    Έτσι σχεδόν κάθε φορά που βλέπω ανοιχτή μπαλκονόπορτα, σκέφτομαι εμένα να πηδάω κάτω από το μπαλκόνι για να τελειώσει όλο αυτό...

    Δυσάρεστες σκέψεις... Τέσπα το αποτέλεσμα αυτών των σκέψεων είναι να πηγαίνω στην τουαλέτα και να κάνω εμετό, και φυσικά να νιώθω χάλια...
    Τώρα τελευταία προσπαθώ να τρώω και να πίνω πολύ νερό, πράγμα που βοηθάει νομίζω.
    Κάποιος μου είπε, ότι η διαθεση μου έχει τα \"πάνω της και τα κάτω της\", λόγω του ότι
    είναι η πρώτη εβδομάδα που παίρνω το φάρμακο και επειδή το καλοκαίρι μερικες φορές τα φαρμακα δημιουργουν παρενέργειες.

    Θέλω να σας πω ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ από την καρδιά μου,
    διότι μερικές φορές όταν δεν έχω καλή διάθεση, διαβάζω μερικά θέματα στο forum, μου κρατάτε πολύ καλή παρέα και αισθάνομαι καλυτερα!

    Και ένα μεγάλο συγνώμη διότι το μήνυμά μου είναι πολύ μεγάλο και σίγουρα θα σας κουρασε...
    anyway ελπίζω να ξαναεπικοινωνησω μαζί σας σύντομα!
    και πάλι ευχαριστώ!

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •