Κρατώντας έναν χαμένο φίλο μέσα μου - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 13 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 183
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Στην Ελλάδα ζω καλή μου και σε μια πολη αρκετά μεγάλη ...
    Βλέπω ειδήσεις και τόσες περιπτώσεις κακοποιησεις και καταπίεσης βλέπουμε κάθε μέρα και ούτε μία δεν βασίζεται καθαρά σε αυτό ..

    Είπαμε μην παρουσιάζουμε όπως θέλουμε τα πράγματα ..

    Σίγουρα κάπου υπάρχουν ,είναι όμως ελάχιστοι πλέον έως και μηδαμινοι .
    Ναι θέλω να μου παρουσιάζεις ονόματα όπως αν μιλάμε για δολοφονίες γυναικών ή σεξουαλικές κακοποιήσεις ανηλίκων έχουμε αντρανταχτα δημόσια παραδείγματα ..

    Το αν σοβαρολογο εγώ ή αν κάποιο είναι φανατισμένοι και θέλουν να τα βλέπουν έτσι Ελισάβετ έχει μεγάλη απόσταση το ένα με το άλλο ..
    Τώρα αν είναι να ανοίξεις θέμα για την θρησκεία σε ευχαριστώ δεν θα πάρω ..
    Έγω ειδήσεις δεν βλέπω αλλά έχω να σου παραθέσω αμέτρητες περιπτώσεις καταπιεσμένων ανθρώπων από θρησκοληψίες. Αμέτρητες.
    Το ίδιο θα σου πουν κι όλοι οι άλλοι άνθρωποι που ζουν μεσα σε αυτή την κοινωνία και δεν έχουν βαλει τα γυαλιά της θρησκοληψιας.
    Οπότε δεν ξέρω πού ζεις εσύ αλήθεια...

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πολύ μεγάλο λάθος όλο αυτό .
    Μάλλον εσύ το έχεις αντιληφθεί έτσι ..
    Ιδιαιτερότητα είναι γιατί βάση της φύσης του ανθρώπου είναι κάτι διαφορετικό .

    Δεν το χρησημοποιω ούτε με δόλο φυσικά γιατί ως γνωστό για εμένα είναι πλήρως αποδεκτοι,ούτε λάθος όπως υποστηρίζεις .

    Είναι ένας ιδιαίτερος άνθρωπος με τα δικά του χαρακτηριστικά τις δικές του προτιμήσεις (είτε αυτές είναι σεξουαλικές είτε οτιδήποτε άλλο) και τις δικές του ευαισθησίες .

    Κανείς πολύ λάθος σε όλο αυτό που λες και γνωρίζω πολύ καλά τι λέω και γιατί την χρησημοποιω .

    Διαφοροποίηση από το κοινωνικό σύνολο δεν είναι αυτοί οι άνθρωποι εξού και η μη αποδοχή τους από το κοινωνικό σύνολο ?

    Το ξαναλέω και εγώ τελείως φιλικά ότι κάποιοι παίζεται με τις λέξεις γιατί τις έχετε τοποθετήσει έτσι στο μυαλό σας .
    Τα δικά σας στερεότυπα και ιδεοληψίες σας κάνουν να βλέπετε αρνητικά ορισμένες λέξεις που δηλώνουν κάτι τελείως αποδεκτό!
    Και εδω το λες λάθος.
    Η φύση ορίζει το τι είναι φυσιολογικό και τι όχι. Γεννιούνται άνθρωποι γκει; γεννιούνται. Άρα είναι φυσιολογικό, υπάρχει στην φύση. Όπως υπάρχει και σε πολλά ζώα επίσης.
    Δεν ορίζουμε εμείς τι είναι φυσιολογικό και τι όχι με βάση το τι μας αρέσει.

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,175
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Έγω ειδήσεις δεν βλέπω αλλά έχω να σου παραθέσω αμέτρητες περιπτώσεις καταπιεσμένων ανθρώπων από θρησκοληψίες. Αμέτρητες.
    Το ίδιο θα σου πουν κι όλοι οι άλλοι άνθρωποι που ζουν μεσα σε αυτή την κοινωνία και δεν έχουν βαλει τα γυαλιά της θρησκοληψιας.
    Οπότε δεν ξέρω πού ζεις εσύ αλήθεια...
    Καλά, κι εγώ τότε έχω αμέτρητες περιπτώσεις καταπιεσμένων από τη σύγχρονη κοινωνία που δεν έχουν Θεό τους το σεξ ή δεν έχουν εμπειρίες ή δεν είναι τόσο "καλοί" στο σεξ ή σεξουαλικά ελκυστικοί και νιώθουν εκτός του ερωτικού παιχνιδιού και δεν τολμάνε καν να μπουν στο παιχνίδι του φλερτ γιατί "αν δει ότι δεν έχω εμπειρίες σε αυτήν την ηλικία τι θα κάνει" ή "δεν θέλω να κάνω μια σχέση που θα κριθώ από το τι σεξ κάνω". Αυτά, βέβαια, δεν σας ενοχλούν εσάς καθόλου, ούτε ότι πλέον στη νέα γενιά και στα media προωθείται ο σαδομαζοχισμός και η πολυγαμία, αλλά εσάς σας πειράζει η... θρησκεία (που ναι, είναι εμπαθής κατά των ομοφυλόφιλων αλλά δεν συζητιέται αυτό σε αυτό το θέμα) που πλέον δεν ακούγεται πουθενά.

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,175
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Και εδω το λες λάθος.
    Η φύση ορίζει το τι είναι φυσιολογικό και τι όχι. Γεννιούνται άνθρωποι γκει; γεννιούνται. Άρα είναι φυσιολογικό, υπάρχει στην φύση. Όπως υπάρχει και σε πολλά ζώα επίσης.
    Δεν ορίζουμε εμείς τι είναι φυσιολογικό και τι όχι με βάση το τι μας αρέσει.
    Γεννιούνται αρσενικά ζώα που σκοτώνουν τα παιδιά τους και πηδάνε μωρά του είδους τους? Φυσιολογικό κι αυτό ε? Να το νομιμοποιήσουμε και στους ανθρώπους λοιπόν! Να βάλουμε και στο τρελοκομείο όποιους δεν είναι σύγχρονοι και δεν κυνηγάνε σαν τρελοί το σεξ επειδή είναι "θρησκόληπτοι και καταπιεσμένοι". Και μια βόλτα στα dating sites των ασέξουαλ δεν βλάπτει, που λένε όλοι ότι δεν μπορούνε να βρούνε κανέναν σύντροφο και δεν τολμάνε να φλερτάρουν επειδή όλοι κάνουν σαν λυσσασμένοι για σεξ και δεν τους νοιάζει τίποτα άλλο. Και για αυτό θα φταίει η εκκλησία ε?

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Γεννιούνται αρσενικά ζώα που σκοτώνουν τα παιδιά τους και πηδάνε μωρά του είδους τους? Φυσιολογικό κι αυτό ε? Να το νομιμοποιήσουμε και στους ανθρώπους λοιπόν! Να βάλουμε και στο τρελοκομείο όποιους δεν είναι σύγχρονοι και δεν κυνηγάνε σαν τρελοί το σεξ επειδή είναι "θρησκόληπτοι και καταπιεσμένοι". Και μια βόλτα στα dating sites των ασέξουαλ δεν βλάπτει, που λένε όλοι ότι δεν μπορούνε να βρούνε κανέναν σύντροφο και δεν τολμάνε να φλερτάρουν επειδή όλοι κάνουν σαν λυσσασμένοι για σεξ και δεν τους νοιάζει τίποτα άλλο. Και για αυτό θα φταίει η εκκλησία ε?
    Τώρα τι φάση, κυκλοφορει κοσμος που φοβαται να φλερταρει γιατι ειναι λυσασμενος ο αλλος για σεξ; ειστε πολλοι εδω μεσα;

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,175
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Τώρα τι φάση, κυκλοφορει κοσμος που φοβαται να φλερταρει γιατι ειναι λυσασμενος ο αλλος για σεξ; ειστε πολλοι εδω μεσα;
    Στρατό έχεις πάει? Εγώ πήγα, και δεν τολμάω να σκεφτώ τι θα είχε γίνει αν είχα πει ότι δεν έχω πάει με γυναίκα. Ούτως ή άλλως λόγω κλειστότητας με είχανε στη μπούκα. Και υπήρχε και ένας με ομοφυλόφιλο στυλ που κι αυτόν τον απομονώνανε, αλλά δεν έγινε κάτι χειρότερο. Εσύ, τώρα, λες ότι θες να σε δέχονται για τη διαφορετικότητά σου, αλλά δεν δέχεσαι τις άλλες διαφορετικότητες. Λες και έχεις ασχοληθεί και γνωρίσει παπάδες που "καταπιέζονται". Και μιας που γράφω για αυτό, ας πάμε και στους παπάδες που έχω γνωρίσει. Κάποιος που ξέρω κάνει σεξ με την παπαδιά του σχετικά συχνά, και άλλοι είναι χωρίς σεξ εδώ και δεκαετίες και ναι, ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ (επειδή αυτό το πράγμα συνηθίζεται με τον καιρό).

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Στρατό έχεις πάει? Εγώ πήγα, και δεν τολμάω να σκεφτώ τι θα είχε γίνει αν είχα πει ότι δεν έχω πάει με γυναίκα. Ούτως ή άλλως λόγω κλειστότητας με είχανε στη μπούκα. Και υπήρχε και ένας με ομοφυλόφιλο στυλ που κι αυτόν τον απομονώνανε, αλλά δεν έγινε κάτι χειρότερο. Εσύ, τώρα, λες ότι θες να σε δέχονται για τη διαφορετικότητά σου, αλλά δεν δέχεσαι τις άλλες διαφορετικότητες. Λες και έχεις ασχοληθεί και γνωρίσει παπάδες που "καταπιέζονται". Και μιας που γράφω για αυτό, ας πάμε και στους παπάδες που έχω γνωρίσει. Κάποιος που ξέρω κάνει σεξ με την παπαδιά του σχετικά συχνά, και άλλοι είναι χωρίς σεξ εδώ και δεκαετίες και ναι, ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ (επειδή αυτό το πράγμα συνηθίζεται με τον καιρό).
    Αρχικά δεν έχω χρησιμοποιήσει τον όρο διαφορετικότητα ποτέ. Δεν θεωρώ ότι διαφέρω σε κάτι. Στρατό έχω παει, έχω κάνει και σεξ με στέλεχος.
    Για τους παπάδες που καταπιέζονται δεν έκανα εγώ κάποια αναφορά. Εγώ μίλησα για ανθρώπους που καταπιέζονται για να μην εχουν προγαμιαίες σχέσεις. Το αν δεν τους νοιαζει καθόλου δεν με αφορά. Και οι παπάδες γιατί είναι παράδειγμα σεξουαλικής έκφρασης; Ανήκουν σε έναν χώρο που δαιμονοποιεί το σεξ, που δεν μπορούμε να ξέρουμε τι γίνεται και όπου έχουν ξεσπάσει σκάνδαλα παιδεραστείας ανά τον κόσμο. Οπότε ποιο το point σου;

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Στρατό έχω παει, έχω κάνει και σεξ με στέλεχος.
    Εντάξει έχω πεθανει στο γελιο!!!! Χαχαχα

    Νοκ τις δεν έχεις παραπονο, προσφερουμε σουρεαλ διαλόγους εδώ!

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Εντάξει έχω πεθανει στο γελιο!!!! Χαχαχα

    Νοκ τις δεν έχεις παραπονο, προσφερουμε σουρεαλ διαλόγους εδώ!
    Ε με τοσους αντρες γυρω μου, ανθρωπος ειμαι δεν ειμαι γρανιτης που ειπε και μια ψυχη..
    αλλα ρε νταξει μεχουν ξεπερασει τα τελευταια μηννυματα χαχα

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Καλά, κι εγώ τότε έχω αμέτρητες περιπτώσεις καταπιεσμένων από τη σύγχρονη κοινωνία που δεν έχουν Θεό τους το σεξ ή δεν έχουν εμπειρίες ή δεν είναι τόσο "καλοί" στο σεξ ή σεξουαλικά ελκυστικοί και νιώθουν εκτός του ερωτικού παιχνιδιού και δεν τολμάνε καν να μπουν στο παιχνίδι του φλερτ γιατί "αν δει ότι δεν έχω εμπειρίες σε αυτήν την ηλικία τι θα κάνει" ή "δεν θέλω να κάνω μια σχέση που θα κριθώ από το τι σεξ κάνω". Αυτά, βέβαια, δεν σας ενοχλούν εσάς καθόλου, ούτε ότι πλέον στη νέα γενιά και στα media προωθείται ο σαδομαζοχισμός και η πολυγαμία, αλλά εσάς σας πειράζει η... θρησκεία (που ναι, είναι εμπαθής κατά των ομοφυλόφιλων αλλά δεν συζητιέται αυτό σε αυτό το θέμα) που πλέον δεν ακούγεται πουθενά.
    Εχεις καταλάβει ότι δεν συζητάμε για όσους ΔΕΝ θέλουν να κάνουν σεξ??? Αμα δεν θέλουν ας μη κάνουν.
    Μιλάμε για όσους θέλουν αλλά δεν κάνουν .

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Ε με τοσους αντρες γυρω μου, ανθρωπος ειμαι δεν ειμαι γρανιτης που ειπε και μια ψυχη..
    αλλα ρε νταξει μεχουν ξεπερασει τα τελευταια μηννυματα χαχα
    Μην αγχώνεσαι. Κι εδώ μικρογραφία της κοινωνίας είναι, θα βρεις απ ολα.

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Τώρα τι φάση, κυκλοφορει κοσμος που φοβαται να φλερταρει γιατι ειναι λυσασμενος ο αλλος για σεξ; ειστε πολλοι εδω μεσα;
    Χαχαχα αυτό τώρα το είδα!!!!

    Ρε συ eagle έλεος δηλαδή... Τι φταίω εγώ που δε βρίσκουν συντροφο οι ασεξουαλ??? Να κόψω το σεξ και να τα φτιάξω με ασεξουαλ???

    Δε βρίσκουν συντροφο ευκολα προφανως γιατί το ποσοστο των ανθρώπων που δεν ενδιαφέρονται για σεξ είναι πολυ μικρό. Τι να κάνουμε τώρα? Κι εγώ αμα φλερτάρω μετά θέλω σεξ, βάλε με στη black list.

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Μην αγχώνεσαι. Κι εδώ μικρογραφία της κοινωνίας είναι, θα βρεις απ ολα.
    αυτό δεν ειναι μικρογραφία, θαλασσογραφία της τσαλιγοπουλου να μας παρει μακρια ειναι :P Πόσο χρονών είσαι;

    Άσχετο, αλλά μιας και ξεχάσαμε τελείως το αρχικό θέμα του τοπικ και το γυρισαμε στο "ειμαι γκει" θα ηθελα να πω κατι-
    παντα σκεφτομουν μικρος οτι θα με θεωρουσαν κοριτσι αν ελεγα οτι μαρεσουν τα αγορια και δεν καταλαβαινα γιατι. Ηξερα οτι το μονο που θα αλλαζε ειναι οτι θα ηξεραν οτι θελω αντρες τπτ παραπανω. Και ειδα τη μουλαν της disney (αν δεν ξερεις το στορυ μια γυναικα η μουλαν που παρίστανε το-ν αντρα στρατιωτη για να προστατεψει τον αρρωστο μπαμπα της). Όταν αποκαλύφθηκε οτι ηταν γυναικα και ενω ηταν ο καλυτερος στρατιωτης, ο στρατηγος της γυρισε την πλατη και αυτη του λεει "Εμπιστευόσουν τον Πινγκ. Γιατί όχ την Μουλάν;" και ένιωσα μια ταυτιση :P

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    αυτό δεν ειναι μικρογραφία, θαλασσογραφία της τσαλιγοπουλου να μας παρει μακρια ειναι :P Πόσο χρονών είσαι;

    Άσχετο, αλλά μιας και ξεχάσαμε τελείως το αρχικό θέμα του τοπικ και το γυρισαμε στο "ειμαι γκει" θα ηθελα να πω κατι-
    παντα σκεφτομουν μικρος οτι θα με θεωρουσαν κοριτσι αν ελεγα οτι μαρεσουν τα αγορια και δεν καταλαβαινα γιατι. Ηξερα οτι το μονο που θα αλλαζε ειναι οτι θα ηξεραν οτι θελω αντρες τπτ παραπανω. Και ειδα τη μουλαν της disney (αν δεν ξερεις το στορυ μια γυναικα η μουλαν που παρίστανε το-ν αντρα στρατιωτη για να προστατεψει τον αρρωστο μπαμπα της). Όταν αποκαλύφθηκε οτι ηταν γυναικα και ενω ηταν ο καλυτερος στρατιωτης, ο στρατηγος της γυρισε την πλατη και αυτη του λεει "Εμπιστευόσουν τον Πινγκ. Γιατί όχ την Μουλάν;" και ένιωσα μια ταυτιση :P
    Είμαι κοντά στα 40 (αποφευγω να πω δημοσια ακριβώς γιατί εδώ μόνο Ε9 δεν έχουμε πει ακομα)

    Ναι, αν λες μικρος για δημοτικο πχ, πολύ πιθανό να σε λέγανε κορίτσι σε αυτές τις ηλικίες. Έχω ακούσει μικρό να αποκαλει κοριτσι αλλο αγοράκι επειδή είχε λίγο μακριά μαλλιά πχ. Και λέμε συνήθως οτι οκ τα παιδιά είναι σκληρά αλλά δεν ξέρω, θεωρώ πως όλα θέμα διαπαιδαγώγισης είναι. Βάζουμε πολλά κουτάκια στα παιδιά απο τότε που γεννιούνται. Τα αγόρια έχουν κοντά μαλλιά, δεν κλαινε, γουστάρουν τα κοριτσάκια κάνουν αυτό το αλλο...πολλά κουτάκια γενικώς. Και σε εκεινες τις ηλικίες πληγώνεσαι γιατί δεν μπορείς να αξιολογήσεις ποια άποψη αξίζει να ακους κ ποια όχι. Τώρα είσαι ενήλικας, όσοι μαλακες κι αν βρεθούν που θα βρεθουν και τετοιοι, μπορείς να αξιολογήσεις μόνος σου τι λένε και ποιους θες στην ζωή σου και ποιους όχι.

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Είμαι κοντά στα 40 (αποφευγω να πω δημοσια ακριβώς γιατί εδώ μόνο Ε9 δεν έχουμε πει ακομα)

    Ναι, αν λες μικρος για δημοτικο πχ, πολύ πιθανό να σε λέγανε κορίτσι σε αυτές τις ηλικίες. Έχω ακούσει μικρό να αποκαλει κοριτσι αλλο αγοράκι επειδή είχε λίγο μακριά μαλλιά πχ. Και λέμε συνήθως οτι οκ τα παιδιά είναι σκληρά αλλά δεν ξέρω, θεωρώ πως όλα θέμα διαπαιδαγώγισης είναι. Βάζουμε πολλά κουτάκια στα παιδιά απο τότε που γεννιούνται. Τα αγόρια έχουν κοντά μαλλιά, δεν κλαινε, γουστάρουν τα κοριτσάκια κάνουν αυτό το αλλο...πολλά κουτάκια γενικώς. Και σε εκεινες τις ηλικίες πληγώνεσαι γιατί δεν μπορείς να αξιολογήσεις ποια άποψη αξίζει να ακους κ ποια όχι. Τώρα είσαι ενήλικας, όσοι μαλακες κι αν βρεθούν που θα βρεθουν και τετοιοι, μπορείς να αξιολογήσεις μόνος σου τι λένε και ποιους θες στην ζωή σου και ποιους όχι.
    χαχα οχι δεν θα σε ρωτησω για το Ε9 μη φοβου

    Ναι κάπου τοτε εννοώ. Μετά με έλεγαν στο γυμνασιο αυτα τα μαλακισμενα πουτ*νακι (φοβερους γονεις αυτα τα παιδια) και μετα άλλαξα εγώ βασικά και σταμάτησε αυτό. Απλά "εγινα άντρας". Σίγουρα είναι θέμα διαπαιδαγώγησης. Με έλεγαν αγοροκοριτσο γιατι δεν ηθελα να παιζω ποδοσφαιρο. Αλλά πια δεν με νοιάζει. Μια που μου την επεφτε στη δουλεια μου λεει μηπως δεν με θες επειδη εισαι γκει; και το θεώρησα πολύ προσβλητικό και της ειπα (από κακία αλλά αλήθεια ηταν) όχι απλά δεν βλέπεσαι. Μια καθαρίστρια σε φαστφουνταδικο επισης μου ειχε κανει κατι ασχημο και το εκανα μεγαλο θεμα και μπορει και να απολυθηκε αλλα επισης δεν με ενοιαξε γιατι εκανε κατι πολυ ασχημο και το ανεφερα στη διοικηση. και αλλη μια φορα έχουν παει να δειρουν εμενα και τον φφιλο μου επειδη σε ενα παγκακι τρωγαμε μαζι σουβλακι. Και επαιξα ξυλο. Δεν με στεναχωρουν αυτα πιο πολυ με κανουν να διεδικω πραγματα, να μην ξαναδεχω την προσβολη και να σκυψω.

Page 9 of 13 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι είδους σχέση έχω με έναν φίλο μου
    By Kynodontas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 07-07-2020, 21:52
  2. ζω μεσα σε εναν εφιαλτη
    By μαρια1999 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 8
    Last Post: 01-02-2012, 18:07
  3. Πως βοηθαμε εναν φιλο με κρισεις πανικου??
    By Φωτεινη! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 17-10-2010, 16:51
  4. Εχασα εναν στενο παιδικο μου φιλο
    By Winston_man in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 6
    Last Post: 31-03-2008, 16:06
  5. Βοήθεια σε εναν φίλο!
    By a_friend in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 21-10-2006, 21:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •