Χλαμύδια - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 269
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Nikosnilouuu στο είχα γράψει και πριν κάτι μήνες. Πρέπει να ανασκουμπωθείς και να παλέψεις. Η τεμπελιά του ανθρώπου δεν είναι ότι βαριέται να πάει να πλύνει τα πιάτα. Η τεμπελιά του ανθρώπου είναι ότι προτιμάει να μένει αδρανής, διστάζει να κάνει αλλαγές και να πάρει πρωτοβουλίες για να μη "ζοριστεί" βραχυπρόθεσμα ενώ μεσοπρόθεσμα ξέρει ότι αν κάνει αλλαγές θα έχει οφέλη και θα είναι σε πολύ καλύτερη θέση από ότι τώρα. Οπότε βαλτώνει σε γνώριμες καταστάσεις γιατί τις βρίσκεις "βολικές" ακόμα κι αν ακούγεται οξύμωρο να είναι βολικό το άγχος και οι πανικοί και να τρώγεσαι με τα ρούχα σου και να μη βρίσκεις στιγμή ηρεμίας.

    Ο ψυχολόγος είναι μία σημαντική βοήθεια. Την πιο πολύ δουλειά θα την κάνεις εσύ όμως. Δεν υπάρχει μαγικό κουμπί. Και μόνο όμως το ότι δεν έχεις πάει ακόμα, κάτι δείχνει, δε νομίζεις; Ειδικά όταν είπες ότι πήγες γιατί ήξερες ότι θα σου προτείνουμε αυτό κι εσύ έψαχνες μάλλον απλά να το συζητάς εδώ στο φόρουμ λες και θα έρθει από εδώ η λύση.
    Αν θες να δεις φως στο τούνελ πρέπει να σε ζορίσεις λίγο. Να σε "ζορίσεις" αρχικά από τα πιο απλά. Π.χ. να κάνεις μία βόλτα κι ας μην έχεις διάθεση και να μην αισθάνεσαι καλά. Να μη googlάρεις για συμπτώματα και ασθένειες όσο κι αν μπαίνεις στον πειρασμό. Να σηκώσεις το ρημάδι το τηλέφωνο και να κλείσεις ένα ραντεβού με ειδικό. Κάνε κάτι όμως!

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Παιδιά δεν μπορώ να κοιμηθώ έπαθα κρίση πανικού από τον φόβο μου για τα αποτελέσματα τα αυριανά δεν ξέρω αν αντέξω…
    Καλημέρα Νίκο, ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα! Θα συμφωνήσω με την Elva. Γιατί να πάθεις κρίση πανικού για κάτι που αντιμετωπίζεται με απλή αντιβίωση;;Γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Ωραία, ας πούμε οτι τα αποτελέσματα βγαίνουν θετικά και όντως έχεις χαμύδια. Τι θα γίνει;Θα καταρρεύσεις;;Μιλάς με τον γιατρο σου, σου συνταγογραφεί την αγωγή, την παίρνεις και τέλος. Ο πρώτος θα είσαι ή ο τελευταίος; Πάρε θάρρος από όσα σου λέμε που είναι και ρεαλιστικά και πήγαινε να πάρεις τα αποτελέσματα με ψυχραιμία. Κια οπωσδήποτε να κλείσεις συνάντηση με ψυχολόγο για να αντιμετωπίσεις αυτή τη φοβία σου. Όλα καλά να είναι και αναμένουμε τα αποτελέσματά σου!!

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Νικο τι εγινε τελικα; Υποθετω οτι τα πηρες, βγηκαν αρνητικα και πανηγυριζεις τοση ωρα; :P Αλλιως θα μας ειχες ενημερωσει

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Νικο τι εγινε τελικα; Υποθετω οτι τα πηρες, βγηκαν αρνητικα και πανηγυριζεις τοση ωρα; :P Αλλιως θα μας ειχες ενημερωσει
    Χαχαχ καλησπέρα σε όλους τώρα πήγα και πήρα τα αποτελέσματα και είναι αρνητικά και για χλαμύδια και για γονόρροια,απλά ως αρρωστοφοβικός και κτλ που είμαι μπήκα έψαξα για την συλλογή σπέρματος την διαδικασία τώρα γιατί δεν μπυ έδωσαν οδηγίες από το μικροβιολογικό και έλεγε ότι δεν πρέπει να εξπερματωσεις για 2-4 ημέρες πριν την εξέταση κάτι που εγώ δεν έκανα δηλαδή μια μέρα πριν την εξέταση είχα εξπερματωσει και λέω μήπως βγήκαν αρνητικά για αυτόν τον λόγο ξερω το φτάνω στα άκρα αλλά ναι αγχώνομαι και για αυτό! Απλά σκέφτομαι ότι μπορεί να επηρέασαν το αποτελέσματα και είναι ψευδώς αρνητικά

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Οταν θες να κανεις εξετασεις γονιμοτητας, οχι για αφροδισια

  6. #156
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Χαχαχ καλησπέρα σε όλους τώρα πήγα και πήρα τα αποτελέσματα και είναι αρνητικά και για χλαμύδια και για γονόρροια,απλά ως αρρωστοφοβικός και κτλ που είμαι μπήκα έψαξα για την συλλογή σπέρματος την διαδικασία τώρα γιατί δεν μπυ έδωσαν οδηγίες από το μικροβιολογικό και έλεγε ότι δεν πρέπει να εξπερματωσεις για 2-4 ημέρες πριν την εξέταση κάτι που εγώ δεν έκανα δηλαδή μια μέρα πριν την εξέταση είχα εξπερματωσει και λέω μήπως βγήκαν αρνητικά για αυτόν τον λόγο ξερω το φτάνω στα άκρα αλλά ναι αγχώνομαι και για αυτό! Απλά σκέφτομαι ότι μπορεί να επηρέασαν το αποτελέσματα και είναι ψευδώς αρνητικά
    Είναι ΒΕΒΑΙΟ ότι θα το εκανες αυτο. Και με ο,τι κανεις από δω κ πέρα αυτό θα γίνεται. Πάντα θα βρίσκεις κάτι για το οποίο δεν θα είσαι σίγουρος. Είτε είναι αποτελέσματα, είτε εξετάσεις, είτε οτιδήποτε. Στο λέω από προσωπική πείρα. Πήγαινα έκανα εξετάσεις για hiv κλπ κι έλεγα ότι είναι ψευδώς αρνητικά τα αποτελέσματα. Δεν πίστευα τίποτα.
    Πρέπει να πας σε ψυχολογο/ψυχίατρο ΑΜΕΣΑ!!!

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Είναι ΒΕΒΑΙΟ ότι θα το εκανες αυτο. Και με ο,τι κανεις από δω κ πέρα αυτό θα γίνεται. Πάντα θα βρίσκεις κάτι για το οποίο δεν θα είσαι σίγουρος. Είτε είναι αποτελέσματα, είτε εξετάσεις, είτε οτιδήποτε. Στο λέω από προσωπική πείρα. Πήγαινα έκανα εξετάσεις για hiv κλπ κι έλεγα ότι είναι ψευδώς αρνητικά τα αποτελέσματα. Δεν πίστευα τίποτα.
    Πρέπει να πας σε ψυχολογο/ψυχίατρο ΑΜΕΣΑ!!!
    Το έχω κάνει ήδη Πέμπτη έχω ραντεβού με ψυχολόγο,απλά τώρα θέλω να ξανά επαναλάβω την εξέταση για να σιγουρευτώ δεν βγάζεις άκρη μαζί μου το ξέρω και συγγνώμη σε όλους που σας κουράζω απλά πιστεύω ότι είναι ψευδώς αρνητικά λόγω ότι δεν ακολούθησα Τία οδηγίες σωστά που διάβασα αλλά δεν με ενημέρωσαν καο από το μικροβιολογικό

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,097
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Το έχω κάνει ήδη Πέμπτη έχω ραντεβού με ψυχολόγο,απλά τώρα θέλω να ξανά επαναλάβω την εξέταση για να σιγουρευτώ δεν βγάζεις άκρη μαζί μου το ξέρω και συγγνώμη σε όλους που σας κουράζω απλά πιστεύω ότι είναι ψευδώς αρνητικά λόγω ότι δεν ακολούθησα Τία οδηγίες σωστά που διάβασα αλλά δεν με ενημέρωσαν καο από το μικροβιολογικό
    Το μάτι πώς πάει; Πέρασε;

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Το μάτι πώς πάει; Πέρασε;
    Είναι λίγο κόκκινο ακόμα

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Οταν θες να κανεις εξετασεις γονιμοτητας, οχι για αφροδισια
    Καλησπέρα,ισχύει ότι είναι μόνο για το τεστ γονιμότητας με αυτόν τρόπο;;Δηλαδή δεν υπάρχει θέμα που έγινε έτσι η συλλογή σπέρματος άρα και τα αποτελέσματα είναι έγκυρα

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Αυτές τις μέρες μάλλον θα επαναλάβω την εξέταση για να είμαι σίγουρος γιατί μου μπήκε αυτή η ιδέα του ψευδώς αρνητικού λόγω του ότι δεν έκανα την διαδικασία σωστά! Επειδή υπάρχουν καο συμπτώματα δηλαδή κάψιμο συχνουρία κόκκινη ουριθρα πόνος επίσης άγγιξα το πέος μπυ για να δω την κοκκινίλα και μετά ξέχασα καο άγγιξα το μάτι μ και διάβασα ότι έτσι μεταδίδεται στα μάτια και μετά έρχεται η τύφλωση όποτε 10000% αγχωμένος και τρομοκρατημένος
    Last edited by Nikosnilouuu; 25-08-2021 at 03:42.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Ξέρω σας έχω πρήξει αλλά σας οφείλω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όσα μπυ είπατε και να είστε σίγουροι ότι κατάλαβα πολλά!! Επίσης κατάλαβα οτι υπάρχει ανθρωπιά και αγάπη προς το πρόβλημα του άλλου!Εστω καο αν τυφλωθώ έστω και αν έχω χλαμύδια κτλ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟυς

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Ξέρω σας έχω πρήξει αλλά σας οφείλω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όσα μπυ είπατε και να είστε σίγουροι ότι κατάλαβα πολλά!! Επίσης κατάλαβα οτι υπάρχει ανθρωπιά και αγάπη προς το πρόβλημα του άλλου!Εστω καο αν τυφλωθώ έστω και αν έχω χλαμύδια κτλ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟυς

    Γεια σου Νίκο! Αύριο είπες οτι έχεις την ψυχολόγο, σωστά;; Μην το αμελήσεις!Διαβάζω την τελευταία σου φράση όπου εσύ εκεί κολλημένος με την τύφλωση και τα χλαμύδια. Τι και αν πήρες τα αποτελέσματα, τι σου παραθέσαμε επιστημονικά facts και ρεαλιστικά ταυτόχρονα για τα περί τύφλωσης, εσύ το έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου. Προσπάθησε να ξεπεράσεις την αρρωστοφοβία και βοήθα τον εαυτό σου γιατί θα χάσεις τα καλύτερα χρόνια της ζωής σου πιστεύοντας οτι έχεις χτυπηθεί και απο τις δεκα πληγές του Φαραώ. Να προσέχεις και εμείς εδώ θα είμαστε! Θα τα λέμε!

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Γεια σου Νίκο! Αύριο είπες οτι έχεις την ψυχολόγο, σωστά;; Μην το αμελήσεις!Διαβάζω την τελευταία σου φράση όπου εσύ εκεί κολλημένος με την τύφλωση και τα χλαμύδια. Τι και αν πήρες τα αποτελέσματα, τι σου παραθέσαμε επιστημονικά facts και ρεαλιστικά ταυτόχρονα για τα περί τύφλωσης, εσύ το έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου. Προσπάθησε να ξεπεράσεις την αρρωστοφοβία και βοήθα τον εαυτό σου γιατί θα χάσεις τα καλύτερα χρόνια της ζωής σου πιστεύοντας οτι έχεις χτυπηθεί και απο τις δεκα πληγές του Φαραώ. Να προσέχεις και εμείς εδώ θα είμαστε! Θα τα λέμε!
    Καλησπέρα ναι αύριο έχω ραντεβού και ελπίζω να κάνω ένα βήμα προς το καλύτερο!! Πήγα και επανέλαβα τις εξετάσεις ξανά γιατί δεν ήμουν σίγουρος σήμερα αν αποδειχτούν και αυτές ότι δεν έχω κάτι σημαίνει ότι το μυαλό μου είναι κολλημένο με τις αρρώστιες!

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλησπέρα!Το πρώτο και σημαντικότερο βήμα είναι ότι αναγνωρίζεις και εσυ ότι τα κολλήματα αυτά με τις ασθένειες σε πάνε πίσω και επηρεάζουν την ψυχική σου υγεία. Και οι επαναληπτικές σου εξετάσεις καλές θα είναι! Μην ανησυχείς!!

Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΧΛΑΜΥΔΙΑ
    By trela in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-2020, 08:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •