Χλαμύδια - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 18 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 269
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Βρε Νικο μου βλεπεις οτι η αρρωστοφοβια σου εχει βαρεσει κοκκινο, σε σημειο που βασανιζεσαι. ΓΙΑΤΙ αφηνεις τον εαυτο σου χωρις θεραπεια; Αληθεια δεν μπορω να το καταλαβω. Αν τελικα εχεις χλαμυδια (κατι που απευχομαι) θα το αφησεις χωρις αντιβιωση και απλα θα περιμενεις το προβλημα να κορυφωθει σε λιγους μηνες η χρονια; Πρεπει να πας σε ψυχολογο προχθες και θα σε καθοδηγησει μηπως σε αυτη την φαση θες και ψυχιατρο για να σου συνταγογραφησει καποιο ηπιο χαπακι, ωστε να εισαι πιο ηρεμος για να κανεις με καθαρο μυαλο την ψυχοθεραπεια.
    Τι παει να πει ΑΝ δεν τρεχω με ηπατιτιδες και hiv θα παω σε ψυχολογο; επρεπε να το εχεις κανει μηνες πριν γιατι πλεον σε εμποδιζει στην καθημερινοτητα σου. Και στο λεω γιατι στην ηλικια σου ημουν ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι. Βλεπεις οτι ειμαστε ολες αυτες τις μερες τοσα ατομα που προσπαθουμε να σε κανουμε να ηρεμησεις, αν και δεν ειμαστε γιατροι ψαχνουμε αρθρα, σου λεμε απο προσωπικες εμπειριες οτι και να εχεις κολλησει ειναι πααααρα πολυ νωρις και ΔΕΝ θα τυφλωθεις, ομως ο φοβος σου εξακολουθει να σε βασανιζει. Αυτο θα επρεπε να ειναι καμπανακι, οτι κατι παει πολυ λαθος και να το ψαξεις. Μην το αφηνεις αλλο σε παρακαλω.
    Πιστεψε με στα λεω για καλο σου, εχω υπαρξει στην ιδια θεση, ειχα πεισει τον εαυτο μου οτι πασχω απο 800 ανιατες ασθενειες, εχανα τον υπνο μου, την χαρα μου, την καθημερινοτητα μου. Κανε κατι!

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    342
    Καλή εβδομάδα σε όλους!Νίκο τα πήρες τα αποτελέσματα;

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Παιδιά καλησπέρα και καλή εβδομάδα πήγα να πάρω τα αποτελέσματα και ακόμα δεν έχουν βγει δυστυχώς λόγω πολύ κόσμου που έχει! Αύριο θα είναι έτοιμα τα αποτελέσματα!Όσο καθυστερούν να βγουν τόσο αγχώνομαι! Όσο για την τύφλωση όσο και γενικά για όλη την κατάσταση

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Βρε Νικο μου βλεπεις οτι η αρρωστοφοβια σου εχει βαρεσει κοκκινο, σε σημειο που βασανιζεσαι. ΓΙΑΤΙ αφηνεις τον εαυτο σου χωρις θεραπεια; Αληθεια δεν μπορω να το καταλαβω. Αν τελικα εχεις χλαμυδια (κατι που απευχομαι) θα το αφησεις χωρις αντιβιωση και απλα θα περιμενεις το προβλημα να κορυφωθει σε λιγους μηνες η χρονια; Πρεπει να πας σε ψυχολογο προχθες και θα σε καθοδηγησει μηπως σε αυτη την φαση θες και ψυχιατρο για να σου συνταγογραφησει καποιο ηπιο χαπακι, ωστε να εισαι πιο ηρεμος για να κανεις με καθαρο μυαλο την ψυχοθεραπεια.
    Τι παει να πει ΑΝ δεν τρεχω με ηπατιτιδες και hiv θα παω σε ψυχολογο; επρεπε να το εχεις κανει μηνες πριν γιατι πλεον σε εμποδιζει στην καθημερινοτητα σου. Και στο λεω γιατι στην ηλικια σου ημουν ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι. Βλεπεις οτι ειμαστε ολες αυτες τις μερες τοσα ατομα που προσπαθουμε να σε κανουμε να ηρεμησεις, αν και δεν ειμαστε γιατροι ψαχνουμε αρθρα, σου λεμε απο προσωπικες εμπειριες οτι και να εχεις κολλησει ειναι πααααρα πολυ νωρις και ΔΕΝ θα τυφλωθεις, ομως ο φοβος σου εξακολουθει να σε βασανιζει. Αυτο θα επρεπε να ειναι καμπανακι, οτι κατι παει πολυ λαθος και να το ψαξεις. Μην το αφηνεις αλλο σε παρακαλω.
    Πιστεψε με στα λεω για καλο σου, εχω υπαρξει στην ιδια θεση, ειχα πεισει τον εαυτο μου οτι πασχω απο 800 ανιατες ασθενειες, εχανα τον υπνο μου, την χαρα μου, την καθημερινοτητα μου. Κανε κατι!
    Σε ευχαριστώ παρά πολύ καταλαβαίνω πολύ καλά αυτά που μπυ λες και ότι είναι για το καλό μου! Πραγματικά θα κλείσω ραντεβού γιατί και εγώ είμαι χάλια καο το βλέπω δεν με αφήνει να ζήσω όλο αυτό! Φοβάμαι μην πεθάνω και ξεχνάω να ζήσω!

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    342
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Παιδιά καλησπέρα και καλή εβδομάδα πήγα να πάρω τα αποτελέσματα και ακόμα δεν έχουν βγει δυστυχώς λόγω πολύ κόσμου που έχει! Αύριο θα είναι έτοιμα τα αποτελέσματα!Όσο καθυστερούν να βγουν τόσο αγχώνομαι! Όσο για την τύφλωση όσο και γενικά για όλη την κατάσταση
    Για μια ημέρα δεν χάθηκε ο κόσμος ούτε θα χάσεις την όρασή σου.Όλα καλά θα είναι!!

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Για μια ημέρα δεν χάθηκε ο κόσμος ούτε θα χάσεις την όρασή σου.Όλα καλά θα είναι!!
    Μακάρι Μακάρι!! Εσυ πως είσαι όλα καλά;;;

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    342
    Σήμερα λίγο καλύτερα απο εχτές!!Εγώ ταλαιπωρούμε με στομαχικά τελευταία αλλά προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι!!

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Σήμερα λίγο καλύτερα απο εχτές!!Εγώ ταλαιπωρούμε με στομαχικά τελευταία αλλά προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι!!
    Έχω περάσει και εγώ διαφορά με το στομάχι μου είχα έλκος σε καταλαβαίνω θέλει υπομονή και όλα θα φτιάξουν εύχομαι για όλους μας να πάνε όλα καλά και να έχουμε την υγεία μας!

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Πώς νά έχουμε τήν υγεία μας. Έχουμε καεί από τό άγχος. Παρατηρώ πολύ άγχος στο φορουμ και πολλα ψυχοσωματικά και πολλοί αρρωστοφοβικοι. Καί εγώ μέσα.Έχω επισκεφτεί πολλούς γιατρούς μέσα σέ έξι μήνες. Ψάχνοντας αφορμές. Νομίζω ότι έχω κάτι και τρέχω στον γιατρό. Πότε θά ησυχάσουμε;;;Μα δεν έχουμε με τίποτα άλλο νά ασχοληθούμε; Εμένα είναι περίοδοι που μου συμβαίνει αυτό. Αν είμαι φουλ απασχολημένη δεν προλαβαίνω νά σκεφτώ ότι έχω Καποια αρρώστια.

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Δεν ξέρω τι να πω απλά εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλους μας και ψυχολογικά και σωματικά! Όλοι βρισκόμαστε σε αδιέξοδο βλέπω! Προσεύχομαι όλα να πάνε δεξιά! Εγώ βρίσκομαι σε χάλια κατάσταση αυτήν την στιγμή με αυτά που σκέφτομαι αλλά θέλω να πιστεύω πως όλα είναι στο μυαλό

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,841
    τυπε μετα απο ολα αυτα μονο με διπλο προφυλακτικο απο σαμπτρελα ποδηλατου και μεταλλικη επιστρωση για επιπλεον προστασια

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    τυπε μετα απο ολα αυτα μονο με διπλο προφυλακτικο απο σαμπτρελα ποδηλατου και μεταλλικη επιστρωση για επιπλεον προστασια
    Χαχα Ας μην έχω τίποτα και όλα τα αλλά είναι περιττά φίλε μου!

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Παιδιά δεν μπορώ να κοιμηθώ έπαθα κρίση πανικού από τον φόβο μου για τα αποτελέσματα τα αυριανά δεν ξέρω αν αντέξω…

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Παιδιά δεν μπορώ να κοιμηθώ έπαθα κρίση πανικού από τον φόβο μου για τα αποτελέσματα τα αυριανά δεν ξέρω αν αντέξω…
    Νίκο; Καλημέρα. Ξύπνα σήμερα πρωί, φτιάξε καφέ ή κάτι άλλο, φτιάξε πρωινό, βάλε τά σέ μία τσάντα, πάρε καί ακουστικά καί ξεκίνα νά περπατάς. Δεν ξέρω πού μένεις αλλά περπατα Με μουσική και φτάσε σέ ένα πάρκο και κάτσε λίγο εκεί καί ξανά πίσω...... Καί μετά πήγαινε νά πάρεις τά αποτελέσματα.
    Στη συνέχεια νά κλείσεις νά πας σέ ψυχολόγο γιατί είναι δύσκολα τά πράγματα..

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Γιατι να παθεις κριση πανικου για κατι που περναει με ενα κουτι αντιβιωση;
    Να ηταν κατι σοβαρο να το καταλαβω, αλλα αυτο περναει!! Ειναι κατι που δεν χρειαζεται να σε αγχωνει, δε θα καθορισει την πορεια της ζωης σου αυτη η εξεταση

Page 10 of 18 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΧΛΑΜΥΔΙΑ
    By trela in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-2020, 08:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •