το παιδι μου ειναι ομοφυλοφιλος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Πανω σε αυτο Νορα εχω να απαντησω το εξης: αν εβλεπα και την κατασταση που λες θα την χαρακτηριζα προκλητικη...κατα την αποψη μου, ενα απο τα πιο ασχημα πραγματα ειναι να εκτιθεσαι δημοσια. Και ο δημοσιος τσακωμος ειναι κατακριτεος για μενα γιατι απλουστατα γινονται ευαλωτοι στα βλεμματα και στην κριτικη που θα δεχθουν απο τους γυρω τους. Και πιστευω ακραδαντα οτι σε κανεναν δε θα αρεσε να εκτεθει με τετοιο τροπο ειτε ειναι ετεροφυλοφιλος, ειτε ομοφυλοφιλος. Το οτι υπαρχουν ομοφυλοφιλοι πιο αντρες και απο τους στρειτ το εχω διαπιστωσει και μου προκαλει εντυπωση και θαυμασμο. Ισα ισα που τους εχω και σε μεγαλυτερη εκτιμηση.

    Για την αλλαγη φιλου, η οποιαδηποτε θηλυπρεπη συμπεριφορα δεν με πειραζει αρκει να ειναι αξιοπρεπης στην συμπεριφορα τους. Σε αυτο που ειπε ο Krino οτι πρεπει να εχει καποιας μορφης καταπιεσης για να αντιδρα με τον τροπο που ανεφερα, πραγματι ετσι ειναι. Αλλα δεν μπορω να μην επηρεαστω απο αυτη την υπερβολη. Ολοι εχουμε δικαιωμα στο να εκφραζομαστε ελευθερα αλλα για καθετι υπαρχει και ενα οριο.

    Λειτουργω με το εξης σκεφτικο: αναγκαστικά και μη ο ανθρωπος για να μπορεσει να ενταχθει μεσα στην κοινωνια πρεπει να σεβεται καποιους ατυπους κανονες συμπεριφορας. Οταν αποκλεινει απο τον ατυπο κανονα αυτοματως \"εξοριζεται\"...προσωπικα δεν θελω να συμβαινει αυτο.

    Επανερχομενη στο θεμα του Manous 73, η ολη σταση του πατερα, χαρακτηριζεται απο τρομερη ωριμοτητα που η πλειονοτητα δεν εχει και το μετεδωσε και στον γιο του. Το θεμα της αποδοχης απο την πλευρα της μητερας ειναι λιγο δυσκολο, καθως οι μητερες δενονται περισσοτερο με τα αγορια και εχουν και διαφορετικη ψυχολογια. Επισης αντιμετωπιζουν τα πραγματα με λιγοτερη ψυχραιμια απο οτι οι αντρες. Παρολα αυτα το πρωτο βημα εχει γινει. Αφου εχει δει τον πατερα να αντιδρα σαν να μη συμβαινει τιποτα μπορει να παραδειγματιστει και να μαθει απο εκεινον.
    Οσο για τον γιο, ο χαρακτηρας ειναι που μετραει παντα. Οπως και να ειναι, επειδη θα ειναι σωστος σε αυτο που λεει και σε αυτο που κανει, δεν θα εχει κανενας περιθωριο να του ριξει μομφη για αυτο που ειναι.
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Παιδια ξερετε τι πιστευω;

    Οτι περα απο τις βιολογικες η περιβαλλοντικες βασεις στην ομοφιλοφιλια και τις προεκτασεις αυτων φυσικα

    Καλο θα ηταν

    Στο βαθμο που μας αφορα η ομοφιλοφιλια

    Να την εξετασουμε κι απο μια αλλη σκοπια

    Τη σκοπια της διαφορετικοτητας μεσα στην ιδια την ομοφιλοφιλια και στην εξελιξη της που ειναι τοσο διαφορετικη σε καθε ομοφιλοφιλο οπως και σε καθε ετεροφιλοφιλο.

    Εδω εχουμε να κανουμε με σεξουαλικοτητα ,που βιωνεται τοσο διαφορετικα απο τον καθε εναν απο μας οσο διαφορετικα βιωνεται απο τον καθενα απο μας το να ειμαστε εμεις.

    Υπαρχουν τοσες πιθανοτητες αιτιων και βιωσης της ομοφιλοφιλιας κατ εμε οσοι ειναι και οι ομοφιλοφιλοι

    Ο καθενας θα το δει για τον εαυτο του

    Ας περιγραψω λιγο την ποικοιλια που εχω στο μυαλο μου για να γινω πιο σαφης

    Απο τους ανθρωπους που εχω δει ακουσει η διαβασει γραπτα τους η για αυτους.


    Και αρχιζω(περιπτωσεις που το πλειστο γνωριζω προσωπικα)

    Ομοφιλοφιλος που ενω λεει πως τον τελειο οργασμο τον εχει βιωσει μονο με γυναικα
    Εντουτοις απο γυναικα (μανα) εχει βιωσει την τελεια κακοποιηση εμπιστευεται τη σχεση του μονο με αντρες

    Ομοφιλοφιλος προς ασεξουαλ αναρωτιεται στα εικοσιτεσσερα του ακομα ,υποτιμα ολο το γυναικειο πληθυσμο κατ εξακολουθηση ,προτιμα αντι να ζει , να καθεται και να καταγραφει τον πονο του , ομολογω εχει τελεια πεννα. .φιλοσσοφει αυτοσαρκαζεται ,ψιλομουχλιαζει

    Ομοφιλοφιλος παρτουζακιας εντελως στην τριχα ψιλοασχημουλης ψιλοκενο εσωτερικο ,καποιες ευαισθησιες αμα ψαξεις , μου εστειλε κτα λαθος μυνημα φερε κ@πτς το βραδυ και απο κει το εμαθα και συζητησαμε

    Διαταρραχη ταυτοτητας φιλου απο μικρουλι ,καλλιτεχνικη φυση ,γλυκυτατος ανθρωπος, δοξα τω θεω καλυψε και τον καλλιτεχνικο του προσανατολοισμο κοντα σε σχεσιαστη μοδας.

    Ομοφιλοφιλο ζευγαρι , ζει τον ερωτα του στην αμερικη , βεβαια εχουν και καποια οικονομικη ανεση , απεκτησαν και μωρακι απο παρενθετη μητερα

    Ομοφυλόφιλος που αναζητα να παντρευτει γυναικα για κοινωνικη καλυψη μετα απο ανοιχτη και τιμια συνενοηση

    Ομοφιλοφιλος που παντρευτηκε γυναικα για καλυψη δεν της το ειπε εχει παιδια και ζει παραλληλα με τη σχεση του

    Ομοφιλοφιλος ιδιο με το παραπανω αλλα με τυχαιες η πληρωμενες ομοφιλοφιλικες.

    Ομοφιλοφιλος καθηγητης μου στο πανεπιστημιο με σχεσεις αρκετα μακροχρονιες ,ο ιδιος ολο και πιο θυληπρεπης.

    Μια καθηγητρια μου μας ειχε ανφερει για μια κοπελα ομοφιλοφιλη στην Αγγλια που ηθελε να κανει παιδι.
    Παρακαλεσε εναν φιλο της ομοφιλοφιλο να της προσφερει το σπερμα του με φυσικο τροπ, να κανουν ερωτα δηλαδη. Εγινε αλλα εγινε και κατι αλλο παραδοξο. Τους αρεσε! Μετα εψαχναν τροπο να ανακοινωσουν στο λομπι του ο καθενας πως εγιναν ζευγαρι..κουφο;

    Μετα εχουμε ομοφιλοφιλους οπως ξερουμε που ζουν χρονια με μια σχεση

    Αλλους που ψωνιζονται σε επικυνδυνα δυστυχως στεκια για καινουργιους εραστες

    Ομοφιλοφιλους με μεγαλη κοινωνικη αναγνωριση

    Ομοφιλοφυλους που πηγαινουν και με γυναικες και τους αρεσει h μαλλον bisexual

    Παθητικους ενεργητικους η και από τα δυο

    Τρανσεξουαλ


    Γενικοτερα manous ομοφιλοφιλια ΔΕΝ είναι ένα πραγμα!

    Όχι στα στερεοτυπα και τα ευκολα κλισε

    Ωραιο πραγμα το διαβασμα και στην περιπτωση που σε ενδιαφερει αμεσα βοηθα.

    Γενικα προτεινω γνωση επι του θεματος σεβασμο και αγκαλια να χωρα πολλα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Originally posted by Sofia


    Triella, δεν αναφερθηκα πουθενα σε κρυφα μηνυματα αναφερομενη στα οσα γραφεις. Μαλλον μπερδευτηκες με λεγομενα αλλου μελους....

    Βρηκα πολυ ξεκαθαρα τα οσα λες γι αυτο κ δεν προχωρησα σε διευκρινιστικες ερωτησεις. Με τα οσα μου απαντας σε προσωπικο επιπεδο ενισχυουν τα οσα καταλαβα σε πρωτο επιπεδο. Κ προσωπικα δεν χαιρομαι γι αυτο. Λυπαμαι οταν διαβαζω πώς \"ταισες\" Αλβανους εργατες, και εκανες παρεα κατα καιρους με Αφρικανους ή μεταναστες...σαν να τους εκανες χαρη...Κ επαναφερεις το θεμα της προκλησης. Αρκει να μην προκαλουν....Ειναι κατι που λεγεται πολυ συχνα, πολυ εντονα...Το χω ακουσει πολλες φορες! Τί σημαινει προκαλώ? Κ πώς κ ποσο εσυ προκαλεισαι απο μια συμπεριφορα? Γιατι σε ενοχλει? Πώς φτανει μια ομαδα να θελει να προκαλει? Τί επιδιωκει? Γιατι αυτο το θεμα της προκλησης δεν μπαινει στους ετεροφυλοφιλους?Σ εχουν προβληματισει ποτε αντιστοιχα ερωτηματα?

    Σε οτι αφορα το θεμα της ελευθεριας του λογου κ πώς εφαρμοζεται απο μενα κ άλλα μελη, μπορεις να το δεις απο μονη σου. Κ απο τα οσα λεμε κ απο τα οσα δεν λεμε.....Αλλα κυριως μεσα απο οσα υποστηριζουμε κ με τον τροπο που το κανουμε.
    Σοφακι προς θεου σε κανεναν δεν εκανα χαρη. Οταν βλεπεις τον αλλον να ξεροσταλιαζει μεσα στο κατακαλοκαιρο για να σου φτιαξει εναν αναθεματισμενο τοιχο, δεν θα του φτιαξεις εναν καφε να ξαποστασει η να του βαλεις ενα φαγητο? Προφανως η λεξη \"ανθρωπια\" εχει διαφορετικη εννοια για καθε ανθρωπο. Και η μαυρη με την οποια εκανα παρεα, ηταν συμφοιτητρια στην διπλα μου σχολη και γνωριστηκαμε την ημερα των εγγραφων.

    Το θεμα της προκλησης φυσικα και μπαινει και στους ετεροφυλοφιλους...αν ανοιξουμε νεο θεμα με το τι προκαλει και τι οχι εχουμε να πουμε και εκει πολλα.
    Για παραδειγμα οσοι πανε και τα βαζουν με μικρα παιδακια και τα χτυπανε για να το παιξουν δυνατοι δεν προκαλουν? Μου ετυχε στο σινεμα και μου χαλασε ολο το βραδυ. Μιλουσε φαινεται το μικρο και αντι να του πει απλα να σωπασει, γυρναει του χωνει μια στον ωμο και το εβρισε μπροστα σε ολη την αιθουσα...αυτουνου η συμπεριφορα δεν ειναι προκλητικη?

    Ο ορος προκληση (για το συγκεκριμενο θεμα) για μενα ειναι οταν βγαινει ας πουμε ενας η μια ομοφυλοφιλη στο δρομο και συμπεριφερεται η ακομα και το λεει δυνατα \"παρτε με ολοι ανοιξαμε και σας περιμενουμε\"....συγνωμη για την εκφραση αλλα εχει συμβει και αυτο. Αυτα τα τραβηγμενα δεν τα μπορω.
    Εχω δει ομως πολλες φορες στο δρομο αντρες να κρατιονται χερι χερι και δεν με πειραζει. Ισα ισα μη σου πω οτι ζηλευω γιατι πιο κατανοηση και συγκαταβαση εχουν αυτοι μεταξυ τους παρα εγω που ειμαι στρειτ, με την δικη μου σχεση. Αυτο δεν ειναι προκληση. Μιλω για τραβηγμενες καταστασεις που ειναι και ακρως αντιαισθητικες.
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Researcher όλα τα παραδείγματα που αναφέρεις, τα βιώνουν και οι straight!

    Aδυνατώ να καταλάβω γιατί πρέπει να ξεχωρίζουμε τους ανθρώπους σύμφωνα με την σεξουαλική τους ταυτότητα!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by Nora
    Researcher όλα τα παραδείγματα που αναφέρεις, τα βιώνουν και οι straight!

    Aδυνατώ να καταλάβω γιατί πρέπει να ξεχωρίζουμε τους ανθρώπους σύμφωνα με την σεξουαλική τους ταυτότητα!
    ναι βεβαιως αυτο ξεχασα να το αναφερω

    τα βιωνουν και οι στραιητ

    καλο ειναι να μη ξεχωριζουμε τους ανθρωπους

    απλα εδω συζηταμε για την ομοφιλοφιλια

    θα μπορουσαμε αναλογα να συζητουμε π.χ

    για ενα θεμα

    ο γυιος μου ειναι μηχανοβιος

    εαν ειχα εμπειριες απο μηχανοβιους παλι θα τις ελεγα

    καπως ετσι

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by researcher
    Originally posted by Nora
    Researcher όλα τα παραδείγματα που αναφέρεις, τα βιώνουν και οι straight!

    Aδυνατώ να καταλάβω γιατί πρέπει να ξεχωρίζουμε τους ανθρώπους σύμφωνα με την σεξουαλική τους ταυτότητα!
    ναι βεβαιως αυτο ξεχασα να το αναφερω

    τα βιωνουν και οι στραιητ

    καλο ειναι να μη ξεχωριζουμε τους ανθρωπους

    απλα εδω συζηταμε για την ομοφιλοφιλια

    θα μπορουσαμε αναλογα να συζητουμε π.χ

    για ενα θεμα

    ο γυιος μου ειναι μηχανοβιος

    εαν ειχα εμπειριες απο μηχανοβιους παλι θα τις ελεγα

    καπως ετσι
    βασικα τελικα δεν ξεχασα το ειχα αναφερει λεγοντας αυτα

    τα παραθετω απο παραπανω...:

    Τη σκοπια της διαφορετικοτητας μεσα στην ιδια την ομοφιλοφιλια και στην εξελιξη της που ειναι τοσο διαφορετικη σε καθε ομοφιλοφιλο οπως και σε καθε ετεροφιλοφιλο.

    Εδω εχουμε να κανουμε με σεξουαλικοτητα ,που βιωνεται τοσο διαφορετικα απο τον καθε εναν απο μας οσο διαφορετικα βιωνεται απο τον καθενα απο μας το να ειμαστε εμεις.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by researcher


    ναι βεβαιως αυτο ξεχασα να το αναφερω

    τα βιωνουν και οι στραιητ

    καλο ειναι να μη ξεχωριζουμε τους ανθρωπους

    απλα εδω συζηταμε για την ομοφιλοφιλια


    οπως βλεπεις ολως τυχαιως,
    αντικειμενο συζητησης εδω (και σε καμποσες χιλιαδες φορουμ) γινονται οι ομοφυλοφιλοι και οχι οι ετερόφυλοι....
    τι παραδοξο ε?





    θα μπορουσαμε αναλογα να συζητουμε π.χ

    για ενα θεμα

    ο γυιος μου ειναι μηχανοβιος

    εαν ειχα εμπειριες απο μηχανοβιους παλι θα τις ελεγα

    καπως ετσι



    εαν σου πω,
    οτι καλυτερα να ελεγες τις εντυπωσεις σου στο φορουμ του 2 τροχοι,
    θα με ελεγες υπερβολικο?

    για πες μας τις εντυπωσεις σου για τα φασολακια μηπως εχει και αυτο ενδιαφερον....




  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by krino
    Originally posted by researcher


    ναι βεβαιως αυτο ξεχασα να το αναφερω

    τα βιωνουν και οι στραιητ

    καλο ειναι να μη ξεχωριζουμε τους ανθρωπους

    απλα εδω συζηταμε για την ομοφιλοφιλια


    οπως βλεπεις ολως τυχαιως,
    αντικειμενο συζητησης εδω (και σε καμποσες χιλιαδες φορουμ) γινονται οι ομοφυλοφιλοι και οχι οι ετερόφυλοι....
    τι παραδοξο ε?





    θα μπορουσαμε αναλογα να συζητουμε π.χ

    για ενα θεμα

    ο γυιος μου ειναι μηχανοβιος

    εαν ειχα εμπειριες απο μηχανοβιους παλι θα τις ελεγα

    καπως ετσι



    εαν σου πω,
    οτι καλυτερα να ελεγες τις εντυπωσεις σου στο φορουμ του 2 τροχοι,
    θα με ελεγες υπερβολικο?

    για πες μας τις εντυπωσεις σου για τα φασολακια μηπως εχει και αυτο ενδιαφερον....



    γιατι το λες αυτο krino;

    γιατι θα ηθελες να ελεγα τις εντυπωσεις μου στο forum δυο τροχοι;

    δεν σου αρεσουν οι εντυπωσεις μου;

    δεν σου αρεσει οτι τις εγραψα εδω; τι;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Σοφακι προς θεου σε κανεναν δεν εκανα χαρη. Οταν βλεπεις τον αλλον να ξεροσταλιαζει μεσα στο κατακαλοκαιρο για να σου φτιαξει εναν αναθεματισμενο τοιχο, δεν θα του φτιαξεις εναν καφε να ξαποστασει η να του βαλεις ενα φαγητο? Προφανως η λεξη \"ανθρωπια\" εχει διαφορετικη εννοια για καθε ανθρωπο. Και η μαυρη με την οποια εκανα παρεα, ηταν συμφοιτητρια στην διπλα μου σχολη και γνωριστηκαμε την ημερα των εγγραφων.

    Το θεμα της προκλησης φυσικα και μπαινει και στους ετεροφυλοφιλους...αν ανοιξουμε νεο θεμα με το τι προκαλει και τι οχι εχουμε να πουμε και εκει πολλα.
    Για παραδειγμα οσοι πανε και τα βαζουν με μικρα παιδακια και τα χτυπανε για να το παιξουν δυνατοι δεν προκαλουν? Μου ετυχε στο σινεμα και μου χαλασε ολο το βραδυ. Μιλουσε φαινεται το μικρο και αντι να του πει απλα να σωπασει, γυρναει του χωνει μια στον ωμο και το εβρισε μπροστα σε ολη την αιθουσα...αυτουνου η συμπεριφορα δεν ειναι προκλητικη?

    Ο ορος προκληση (για το συγκεκριμενο θεμα) για μενα ειναι οταν βγαινει ας πουμε ενας η μια ομοφυλοφιλη στο δρομο και συμπεριφερεται η ακομα και το λεει δυνατα \"παρτε με ολοι ανοιξαμε και σας περιμενουμε\"....συγνωμη για την εκφραση αλλα εχει συμβει και αυτο. Αυτα τα τραβηγμενα δεν τα μπορω.
    Εχω δει ομως πολλες φορες στο δρομο αντρες να κρατιονται χερι χερι και δεν με πειραζει. Ισα ισα μη σου πω οτι ζηλευω γιατι πιο κατανοηση και συγκαταβαση εχουν αυτοι μεταξυ τους παρα εγω που ειμαι στρειτ, με την δικη μου σχεση. Αυτο δεν ειναι προκληση. Μιλω για τραβηγμενες καταστασεις που ειναι και ακρως αντιαισθητικες.
    Triella έχω καταλάβει απόλυτα τι προσπαθείς να πεις αλλά μέσα από τα παραδείγματα σου, εσύ η ίδια σηκώνεις τοίχους.

    Μια γυναίκα που φοράει θεόκοντο μίνι, με ψηλές γόβες,βαθύ ντεκολτέ, δεν είναι προκλητική?
    Αυτή σου φωνάζει \"πάρτε με όλοι, ανοίξαμε και σας περιμένουμε\"?

    Και εν πάσει περιπτώσει, που ακριβώς σε ενοχλεί?
    Απευθύνεται και σε σένα?Και αν ναι, μπορείς να μην ασχοληθείς καθόλου.

    Με αυτά, θέλω να καταλήξω, ότι η προκλητικότητα δεν πρέπει να έχει ταμπέλες του στυλ \"α αυτός είναι τρανσέξουαλ και προκαλεί επειδή φοράει γούνα και τακούνια\"
    Η προκλητικότητα δεν έχει φύλο, δεν έχει ηλικία, δεν έχει έθνος κτλ:)

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by researcher

    γιατι το λες αυτο krino;

    γιατι θα ηθελες να ελεγα τις εντυπωσεις μου στο forum δυο τροχοι;

    δεν σου αρεσουν οι εντυπωσεις μου;

    δεν σου αρεσει οτι τις εγραψα εδω; τι;

    δεν με παρακολουθεις.
    Θεωρεις χρησιμο να συζηταμε εδω μεσα,
    ποιο ειναι πιο καλο παπακι,
    το μοντενας η το χοντα?
    (εγω ειμαι υπερ του μοντενας)


    αυτο.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Δεν μου αρέσει όπως εξελίσσεται η συζήτηση.
    Αν της έδινα ένα τίτλο, θα διάλεγα:
    Ο ρατσισμός του αντι-ρατσιστή....
    Θα επανέλθω για να εξηγήσω αν δεν έγινα αντιληπτή.
    Εκτός αν με καταλάβατε.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    το χοντα
    ασυζητητι!

    ειναι δοκιμασμενο

    ιαπωνες απο πισω σου λεει

    γκαραντι...

  13. #43
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by researcher
    το χοντα
    ασυζητητι!

    ειναι δοκιμασμενο

    ιαπωνες απο πισω σου λεει

    γκαραντι...
    εμμμμ να ειδες?
    και εδω διαφωνουμε....
    :P

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by nature
    Δεν μου αρέσει όπως εξελίσσεται η συζήτηση.
    Αν της έδινα ένα τίτλο, θα διάλεγα:
    Ο ρατσισμός του αντι-ρατσιστή....
    Θα επανέλθω για να εξηγήσω αν δεν έγινα αντιληπτή.
    Εκτός αν με καταλάβατε.
    οχι δεν ετυχες κατανοησης,
    να επανελθεις.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    mano, καλησπερα και απο εμενα.
    Θα επαναλαβω την θεση της Θεοφανειας, και θα πω οτι συμφωνω με τις ορθες απαντησεις που ηδη ελαβες και να σου δωσω και εγω με τη σειρα συγχαρητηρια για την σταση σου, μια σταση αγαπης και στοργης εντελως ανιδιοτελης απεναντι στο παιδι σου (ανδρας ή γυναικα - παιδι σου ειναι)
    Τις προαλλες ειχα αυτη την συζητηση με τον ανδρα μου για το μπομπιρα μας, εντελως υποθετικη συζητηση, γιατι ειναι πολυ μικρος ακομα, αλλα επειδη σαν ενδεχομενο δεν αποκλειω τιποτα, λεγαμε τι θα καναμε εαν ο μπομπιρας εδειχνε να κλινει προς την πλευρα της ομοφυλοφιλιας, ή εαν διαπιστωναμε μετα απο λιγο καιρο οτι ενω εξωτερικα δειχνει αγορακι, μπορει εσωτερικα να ειχε αλλα οργανα. Τι θα καναμε; θα τον ευνουχιζαμε σαν αντρα ή σαν γυναικα;
    Με χαρα ειδα οτι και ο αντρας μου συμφωνουσε στο οτι παντοτε θα ηταν το αγαπημενο μας παιδι και οτι τιποτα αλλο δεν θα μας ενοχλουσε εκτος ισως απο τ κοινωνικη απομονωση που θε βιωνε.
    Με χαρα βλεπω μεσα απο εσενα οτι κατι καλο παει να γινει σε τουτο τον κοσμο.
    Εισαι λαμπερο παραδειγμα και σιγουρα το παιδι σου θα γινει ενας λαμπρος ανθρωπος οπως και εσυ.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •