Υπάρχει ψυχίατρος εξειδικευμένος σε ιδψ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στη μάντρα με τα πρόβατα
    Posts
    59

    Υπάρχει ψυχίατρος εξειδικευμένος σε ιδψ?

    Ξέρετε κάποιον που να είναι εξειδικευμένος στην ιδψ ?
    Έχω πάει σε 5 εδώ και 5 χρόνια .Ουδείς γνωρίζει τι του γίνεται.Φαντάζομαι απλώς διαβάζουν τα περιοδικά των εταιρίων φαρμάκων.Το θέμα της ιδψ είναι καθαρώς βιοχημικό.Με συνδυασμό φαρμάκων επιλύεται .Το θέμα είναι που εφαρμόζεται στην Ελλάδα έρευνα στο θέμα ? διαβάζω περιοδικά στο εξωτερικό και έχουν δοκιμάσει μέχρι και αντιεπιληπτικά φάρμακα με επιτυχία.Εδώ στην Ελλάδα δεν ξέρουν τι τους γίνεται.Σημειωτέον ότι έχω πάει και σε καθηγητή της αντιστοίχου έδρας και δεν ήξερε τίποτα.Κάποιος που να έχει φαρμακολογικώς επιλύσει το πρόβλημα να μου στείλει μύνημα με το γιατρό του.

    Η ψυχιατρική ακόμα είναι στην λίθινη εποχή .Λάθος εποχή διαλέξαμε να αρρωστήσουμε.

    Ένα χαπάκι θα παίρνουν στο μέλλον μόλις τους παρουσιάζεται και πάπαλα το πρόβλημα.Και μη μου πείτε ότι είναι ψυχολογικό γιατί ξέρω άτομα σε χειρότερη κοινωνική και ατομική κατάσταση από μένα με χιλιάδες ψυχολογικά προβλήματα και δεν έχουν ούτε ένα σύμπτωμα.

    Περιμένω γιατρό δυνατό και να παίρνει μέχρι 80 εύρω.Παραπάνω να πάνε να γαμηθούνε.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    49
    Κ μένα μόνο φαρμακα μου είπε ο γιατροσ κ εγινα καλά
    Στην αρχή κοκτέηλ και μετά σεροξατ στη συντήρηση...
    Μόλις το κοψα, τι περίεργο, ξανακύλυσα...
    τώρα πάλι μόνο φάρμακα, απλά μου έβαλε κ λιγο αναφρανιλ, που θεωρείται κατάλληλο για την ιδψ
    Βέβαια εγώ είμαι στο επίπεδο κυρίως των ιδεοληψιών παρά των ψυχαναγκασμών.
    Αλλά έγινα καλά...
    Έχω πάρει κ αντιεπιληπτικά,για σταθεροποίηση συναισθήματος και αντιψυχωσικά, ως μείζων ηρεμιστικό,

    Βέβαια ο δικός μου παίρνει μια κατοστάρα, αλλα πάω πολύ αραιά οπότε δε μου φαίνεται πολύ.
    Άσε που πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του

    ΥΓ: δηλαδή έξω λύνουν την ιδψ μόνο με φάρμακα???
    Γιατί κ γώ επιμένω για ψυχοθεραπεία αλλά μου λέει ο γιατρός ότι δε χρειάζεται

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στη μάντρα με τα πρόβατα
    Posts
    59
    Όχι ο κάθε ψυχίατρος έχει το δικό του τρόπο.
    Άλλος λέει όχι σε φάρμακα ναι σε ψυχοθεραπεία άλλος ναι σε φάρμακα όχι σε ψυχοθεραπεία και ο τρίτος ναι και στα δύο.
    5 διαφορετικούς έχω πάει 5 διαφορετικές μέθοδοι επροτάθησαν.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Ναι υπαρχει ψυχιατρος και ψυχοθεραπευτης μαζι γνωσιακης .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •