Κουράστηκα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    kopela93
    Guest
    Τι σου είχε πει εξ αρχής ; Αυτή θέλει σχέση; Εσύ τι θες;
    Τα βρίσκετε στα θέλω σας;;;;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Τι σου είχε πει εξ αρχής ; Αυτή θέλει σχέση; Εσύ τι θες;
    Τα βρίσκετε στα θέλω σας;;;;
    Μέχρι προσφατα έδειχνε να θέλει σχέση, μιλούσε για το μακροπροθεσμο κοινό μας μέλλον. Στην τελευταία συζήτηση ειπε ότι αρχικά ένιωθε ότι με ήθελε ενώ στην πορεια με είδε πιό φιλικά και ότι της αρεσω αλλα δεν με έχει ερωτευτεί και ότι της αρέσει να είναι μόνη (αυτά δεν τα είχε πει εξαρχής)
    Και τώρα απλα δεν μου μιλάει.
    Α, είπε και ότι αρχικά ένιωθε φτερουγισματα ενώ τώρα όχι. Και ότι φαινεται να έχω ενθουσιαστει πάραπάνω και νιώθει τύψεις (αυτά ενώ πρωτη έκανε σχέδια για μας)
    Εγώ θεωρώ ότι είναι λογικό να μην έχεις συναισθήματα όταν μιλάς για 3 μήνες με κάποιον και δεν έχετε βρεθεί. Εγώ έχω συναισθήματα βέβαια αλλά εννοω ότι είναι λογικό να ξεφτιζει αυτό όσο δεν έχουμε άμεση επαφή. Το αν θα με ερωτευοταν θα επρεπε να το διαπιστώσει απο κοντά.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Και όλο αυτο εντελώς στα ξεκαρφωτα. Ενώ πριν μια βδομάδα έψαχνε εισιτήρια.

  4. #19
    kopela93
    Guest
    Μπα κάτι την χάλασε. Μην το ψάχνεις. Φύγε καλύτερα.
    Αφού δεν ψήνεται στο φουλ, σημαίνει ότι δε θα κάνει πολύ κόπο για σένα οπότε καλύτερα άστο θα έλεγα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Μα εγώ την θέλω

  6. #21
    kopela93
    Guest
    Τι να την κάνεις την αδιάφορη;
    Δες τι αξίζεις και αναθεώρησε.
    Όσο και να επιμένεις στην τελική δε θα θες ένα άτομο τέτοιο δίπλα σου και στο τέλος θα την αφήσεις μόνος σου. Προς το παρόν κυνηγα ������ τζάμπα κόπος

  7. #22
    Elenia781
    Guest
    Σκιουρε , καλυτερα να λειτουργησεις χωρις ατζεντα. Της εχεις δειξει οτι της εδωσες κοντρολ. Δεν μπορεις να απαιτεις απο τον αλλο να ειναι αληθοφανης αν εχει απομακρυνθεί. Αν ειναι καρμικο θα υπαρξει συνεχεια. Απο πλευρας σου προσπαθεις για να υπαρξει ισορροπια κ συνέχεια, τι αλλο να κάνεις? Μηπως περιμένει να πας να την συναντήσεις εσυ? αυτο θα ηταν πιο δυναμικο εκ μερους σου

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Σκιουρε , καλυτερα να λειτουργησεις χωρις ατζεντα. Της εχεις δειξει οτι της εδωσες κοντρολ. Δεν μπορεις να απαιτεις απο τον αλλο να ειναι αληθοφανης αν εχει απομακρυνθεί. Αν ειναι καρμικο θα υπαρξει συνεχεια. Απο πλευρας σου προσπαθεις για να υπαρξει ισορροπια κ συνέχεια, τι αλλο να κάνεις? Μηπως περιμένει να πας να την συναντήσεις εσυ? αυτο θα ηταν πιο δυναμικο εκ μερους σου

    Πώς να προσπαθησω να υπάρξει ισορροπία και συνέχεια αφού δεν μου μιλάει; Τουλάχιστον δεν με μπλόκαρε όπως τότε με το θέμα της ηλικίας.
    Και το δέμα που έλεγα να της στείλω, της το έστειλα πριν μια βδομάδα, όταν ακόμα ήμασταν μια χαρά και τωρα βλέπω στο τράκινγκ ότι παρόλο που έχει φτάσει από χθες δεν έχει πάει να το παραλάβει.
    Πώς να την κάνω να μου μιλήσει; Νόμιζα πως υπήρχε κάτι και ξαφνικά τα παίρνει όλα πίσω.
    Να πάω εκεί χωρίς να το πω εννοείς; Δεν ξέρω αν θα της αρέσει. Και επιπλέον φοβάμαι να ταξιδέψω με τόσα κρούσματα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    καλησπερα σκιουρακι.
    δεν συμφωνω να πας να την βρεις. ειναι πολυ πιεστικο, ενω σε αποφευγει ηδη. θα σε περασει για stalker...
    κατα την γνωμη μου, οσο κι αν ζοριζεσαι, καλο ειναι να μην κανεις κινησεις και να αφησεις τις πρωτοβουλιες μονο σε εκεινην.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα σκιουρακι.
    δεν συμφωνω να πας να την βρεις. ειναι πολυ πιεστικο, ενω σε αποφευγει ηδη. θα σε περασει για stalker...
    κατα την γνωμη μου, οσο κι αν ζοριζεσαι, καλο ειναι να μην κανεις κινησεις και να αφησεις τις πρωτοβουλιες μονο σε εκεινην.

    Της έχω στείλει ήδη μερικά μηνύματα στα οποία φυσικά δεν απάντησε. Είχαμε και μία κοινή πλέιλιστ που βάζαμε εναλλάξ τραγούδια, δεν την έχει ανανεώσει. Συγκεκριμένα, απλώς διέκοψε τη συζήτησή μας στη μέση. Και όλα αυτά ξαφνικά. Φοβάμαι ότι αν δεν κάνω εγώ κάποια κίνηση, απλώς θα περάσει καιρός και θα με ξεχάσει. Άσε που της την πέφτουν συνέχεια, σίγουρα θα γνωρίσει κάποιο άλλο άτομο στο μεταξύ.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Της έχω στείλει ήδη μερικά μηνύματα στα οποία φυσικά δεν απάντησε. Είχαμε και μία κοινή πλέιλιστ που βάζαμε εναλλάξ τραγούδια, δεν την έχει ανανεώσει. Συγκεκριμένα, απλώς διέκοψε τη συζήτησή μας στη μέση. Και όλα αυτά ξαφνικά. Φοβάμαι ότι αν δεν κάνω εγώ κάποια κίνηση, απλώς θα περάσει καιρός και θα με ξεχάσει. Άσε που της την πέφτουν συνέχεια, σίγουρα θα γνωρίσει κάποιο άλλο άτομο στο μεταξύ.
    σαν τι σκεφτεσαι να κανεις, αφου αποτραβηχτηκε; να στειλεις περισσοτερα μηνυματα;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν σας καταλαβαίνω μερικούς που δεν μπορείτε να δεχτείτε την απόρριψη με τίποτα. Η κοπέλα με κάτι ξενέρωσε και βασικά στο είπε καθαρά ότι αρχικά γούσταρε αλλά μετά ξενέρωσε. Στο δείχνει πάλι πολύ καθαρά ότι δεν θέλει πολλά πολλά. Αν τελικά αποφασίσει να έρθει ή να συνεχίσει επαφές, ίσως υπάρχει ένα ψείγμα ενδιαφέροντος ακόμα, αλλά το χάνεις το παιχνίδι με αυτές τις υπερβολές με τα δώρα και τα σχετικά.

    Δεν σου έχει τύχει ποτέ σε μία πρώτη γνωριμία να σου αρέσει πολύ κάποια και να έχεις ενθουσιαστεί, αλλά όσο τη γνωρίζεις καλύτερα να καταλαβαίνεις ότι η πρώτη σου εντύπωση ήταν λανθασμένη για αυτό το άτομο και κάτι να σε χαλάει τελικά; Κι αν έχεις ξενερώσει και το δείχνεις, δεν θα ξενερώσεις χειρότερα άμα εκείνη δεν το καταλαβαίνει με τίποτα και σου κάνει συνεχώς στενό μαρκάρισμα; Δεν θα πεις, καλά, τι δεν καταλαβαίνει το ούφο, μου έχει γίνει κολλιτσίδα;
    Θεωρείς ότι ο άνθρωποι δεν έχουν δικαίωμα να αλλάξουν γνώμη; Αν αρχικά πήγαινε καλά μία γνωριμία πρέπει να υπογράψουν συμβόλαιο ότι μια ζωή θα είναι μαζί και δεν θα αλλάξουν αισθήματα και γνώμη ποτέ;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σαν τι σκεφτεσαι να κανεις, αφου αποτραβηχτηκε; να στειλεις περισσοτερα μηνυματα;
    Δεν ξέρω. Θα περιμενω για ένα διάστημα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν σας καταλαβαίνω μερικούς που δεν μπορείτε να δεχτείτε την απόρριψη με τίποτα. Η κοπέλα με κάτι ξενέρωσε και βασικά στο είπε καθαρά ότι αρχικά γούσταρε αλλά μετά ξενέρωσε. Στο δείχνει πάλι πολύ καθαρά ότι δεν θέλει πολλά πολλά. Αν τελικά αποφασίσει να έρθει ή να συνεχίσει επαφές, ίσως υπάρχει ένα ψείγμα ενδιαφέροντος ακόμα, αλλά το χάνεις το παιχνίδι με αυτές τις υπερβολές με τα δώρα και τα σχετικά.

    Δεν σου έχει τύχει ποτέ σε μία πρώτη γνωριμία να σου αρέσει πολύ κάποια και να έχεις ενθουσιαστεί, αλλά όσο τη γνωρίζεις καλύτερα να καταλαβαίνεις ότι η πρώτη σου εντύπωση ήταν λανθασμένη για αυτό το άτομο και κάτι να σε χαλάει τελικά; Κι αν έχεις ξενερώσει και το δείχνεις, δεν θα ξενερώσεις χειρότερα άμα εκείνη δεν το καταλαβαίνει με τίποτα και σου κάνει συνεχώς στενό μαρκάρισμα; Δεν θα πεις, καλά, τι δεν καταλαβαίνει το ούφο, μου έχει γίνει κολλιτσίδα;
    Θεωρείς ότι ο άνθρωποι δεν έχουν δικαίωμα να αλλάξουν γνώμη; Αν αρχικά πήγαινε καλά μία γνωριμία πρέπει να υπογράψουν συμβόλαιο ότι μια ζωή θα είναι μαζί και δεν θα αλλάξουν αισθήματα και γνώμη ποτέ;
    Μου φαίνεται ότι πρόδωσε την εμπιστοσυνη μου με το να κανει πισω στα ξεκαρφωτα. Η αιτιολογία της ήταν ότι της αρεσω αλλά δεν με έχει ερωτευτεί. Ποτε ομως δεν είχαμε θέσει τέτοια συναισθήματα ως μετρό για την εξέλιξη της γνωριμίας μας αφού είχαμε συμφωνήσει ότι θα ήταν επιπολαιο να λέμε κάτι τέτοιο χωρίς να γνωριζομαστε ακόμα πολυ καιρό (μιλάμε τρεις μήνες ουσιαστικά) και χωρίς να έχουμε γνωριστεί απο κοντά.
    Δεν καταλαβαινω λοιπον πως ξαφνικά χρησιμοποιεί κάτι τέτοιο ως επιχειρημα.
    Το δώρο της το εστειλα όταν ακόμα ήμασταν μια χαρά και ήταν κάτι που ήθελε.
    Το να μην μου δίνει περαιτέρω εξηγήσεις και να σταματά στη μέση της κουβεντας και γενικά να με αγνοεί , μου φαίνεται αγένεια και εγωιστικο. Σε μια επικοινωνια υπαρχουν δυο άτομα. Δεν με έχουν καλύψει οι αιτιολογησεις της.
    Δεν σκοπευω να της στειλω κάτι άλλο βέβαια, αλλά με έχει πληγώσει αυτή η συμπεριφορα.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Μου φαίνεται ότι πρόδωσε την εμπιστοσυνη μου με το να κανει πισω στα ξεκαρφωτα. Η αιτιολογία της ήταν ότι της αρεσω αλλά δεν με έχει ερωτευτεί. Ποτε ομως δεν είχαμε θέσει τέτοια συναισθήματα ως μετρό για την εξέλιξη της γνωριμίας μας αφού είχαμε συμφωνήσει ότι θα ήταν επιπολαιο να λέμε κάτι τέτοιο χωρίς να γνωριζομαστε ακόμα πολυ καιρό (μιλάμε τρεις μήνες ουσιαστικά) και χωρίς να έχουμε γνωριστεί απο κοντά.
    Δεν καταλαβαινω λοιπον πως ξαφνικά χρησιμοποιεί κάτι τέτοιο ως επιχειρημα.
    Το δώρο της το εστειλα όταν ακόμα ήμασταν μια χαρά και ήταν κάτι που ήθελε.
    Το να μην μου δίνει περαιτέρω εξηγήσεις και να σταματά στη μέση της κουβεντας και γενικά να με αγνοεί , μου φαίνεται αγένεια και εγωιστικο. Σε μια επικοινωνια υπαρχουν δυο άτομα. Δεν με έχουν καλύψει οι αιτιολογησεις της.
    Δεν σκοπευω να της στειλω κάτι άλλο βέβαια, αλλά με έχει πληγώσει αυτή η συμπεριφορα.
    επομενως, κατα πασα πιθανοτητα ειναι μια δικαιολογια για να απεμπλακει.
    το να λεει χαζες δικαιολογιες και να το κοβει στην μεση μιας κουβεντας, για μενα δειχνει οτι πιεστηκε περισσοτερο απο οσο αντεχε.
    αυτο που κρυβεται απο πισω μπορει να ειναι μονο ενα ξενερωμα που αντεξε και δενε φυγε.
    αντεξε, ειτε γιατι ηταν μεγαλο, ειτε γιατι ενισχυθηκε, οταν ειδε οτι εσυ επιμενεις...

    υπαρχει ομως και μια αλλη περιπτωση.
    να ηταν μικρο το ξενερωμα, αλλα στην πορεια να υπηρξε και αλλη γνωριμια και να ασχολειται με τον αλλο...

    η γνωμη μου εξακολουθει να ειναι να μην κανεις καθολου κινησεις, ουτε δωρα ουτε μηνυματα.
    μπορει τοτε, ολα να σταματησουνε δω. να μην υπαρξει καμια εξελιξη.
    ΑΝ ομως, οταν ηρεμησει σε ξαναψαξει για μερικες κουβεντες, τοτε παρτο χαλαρα. μην ζητησεις εξηγησεις για την συμπεριφορα της ΚΑΘΟΛΟΥ. σαν να μην εγινε τπτ.
    προτεινε της μιας και μιλουσατε τοσο καιρο να κανετε μια χαλαρη συναντηση, να πιειτε εναν καφε, να δειτε με ποιον μιλουσατε τοσο καιρο. χωρις δεσμευσεις. χωρις να λετε οτι το πατε για σχεση η οτιδηποτε.
    κι αν απο κοντα το δειτε αλλιως, εχει καλως.

    αν δεν υπαναχωρησει, τι ειχες- τι εχασες. ετσι κι αλλιως δεν γινεται τπτ οπως ειναι η κατασταση.
    αυτα πιστευω.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κουράστηκα....
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-06-2020, 09:46
  2. Κουράστηκα...
    By lost girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-09-2012, 11:27
  3. .........................ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ..... .......................
    By galina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 13-07-2012, 14:35
  4. κουραστηκα
    By kaity in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 18-02-2012, 01:23
  5. Κουραστηκα
    By fiLm in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 17-01-2012, 12:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •