Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ ! - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 180
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,718
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Η κατάσταση αυτή είχε ξεκινήσει έτσι από την αρχή, όταν τα οικονομικά τα δικά μου ήταν πολύ καλύτερα όπως και των γονιών μου τότε, οι οποίοι ουσιαστικά είχαν ρυθμίσει όλα τα πάγια του σπιτιού μου, να πληρώνονται από αυτούς, αυτόματα , με πάγια εντολή από τους δικούς τους λογαριασμούς. Οι γονείς της ήταν πάντα σκουπίδια και εκμεταλευτές με όλους , φυσικά και με την κόρη τους και με εμάς. Είναι εκτός πραγματικότητος να περιμένει κανείς κάτι άλλο από αυτούς. Παρέμεινε έτσι , καθώς η κατάσταση χειροτέρευε . Φυσικά τη γυναίκα μου τη βόλευε. Ωστόσο το θέμα εδώ , δεν το έβαλα για να εισπράξω χαρακτηρισμούς και γνώμες για τα οικονομικά μας και το πως μοιράζονται .
    καλησπερα.
    αυτο που βλεπω, ειναι οτι και οι δυο σας, αν και ενηλικοι και με καλες απολαβες (εστω παλιοτερα,εσυ), εχετε βαλει εξ αρχης στα οικονομικα σας θεματα μεσα τους γονεις σας...
    αυτο δεν ειναι και τοσο ευοιωνο οπως θα φανταζεσαι..
    δεν ειναι τυχαιο λοιπον, που σου φαινεται λογικο η γυναικα σου να ακουει τους γονεις αντι να συζηταει μονο με τον ανδρα της για το πως θελει την κοιννη σας ζωη και να κατηγορεις τους γονεις της, αντι την ιδια που καθεται και τους ακουει...
    για καποιον περιεργο λογο λειτουργειτε και οι δυο σας σαν κηδεμονευομενοι, απλα οι δικοι της γονεις ειναι και απαραδεκτοι...
    νομιζω οτι πρεπει και οι δυο να δουλεψετε τοσο για την ανεξαρτησια σας απο τους γονεις, αλλα και για την μεταξυ σας επικοινωνια και σχεση, αν θελετε αυτος ο γαμος να εχει μια υγιη συνεχεια.

    βρες τροπους να ενηλικωσετε την σχεση σας.( = αυτογνωσια, ψυχοθεραπεια).

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    με τοσο τοξικο περιβαλλον,πως μπορεις και εχεις ορεξη για για σεξ?

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,718
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    με τοσο τοξικο περιβαλλον,πως μπορεις και εχεις ορεξη για για σεξ?
    εχω την επιμονη υποψια, οτι ο φιλος εδω εχει αναγαγει ολες τους τις αναγκες σε αναγκη για σεξ, γιατι δεν θελει, δεν μπορει, ή δεν ξερει πως να ψαχτει, για να δει τι του φταιει... καπως οπως το μωρο πιπιλιζει το δαχτυλο του η μια πιπιλα οταν εχει αγχος..

    εδω ο γαμος του καταρρεει, καμια επικοινωνια και συναισθηματικη συνδεση δεν υπαρχει κι αυτος σχολιαζει κυριως το σεξ..
    ναι, 2-3 φορες την εβδομαδα, ειναι λογικη απαιτηση και 2-3 φορες τον μηνα που εχει τωρα, ειναι πολυ λιγο, αλλα οι 3 φορες τη μερα που ειναι το ιδανικο του, δεν ειναι σεξ. ειναι ναρκωτικο για να μην σκεφτεται.. αλλοι εχουν το αλκοολ, αλλοι το φαγητο, αλλοι τις ουσιες.
    εκεινος εχει το σεξ για οσα του λειπουν..
    επανερχομαι στην αγαπημενη μου προταση για ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχω την επιμονη υποψια, οτι ο φιλος εδω εχει αναγαγει ολες τους τις αναγκες σε αναγκη για σεξ, γιατι δεν θελει, δεν μπορει, ή δεν ξερει πως να ψαχτει, για να δει τι του φταιει... καπως οπως το μωρο πιπιλιζει το δαχτυλο του η μια πιπιλα οταν εχει αγχος..

    εδω ο γαμος του καταρρεει, καμια επικοινωνια και συναισθηματικη συνδεση δεν υπαρχει κι αυτος σχολιαζει κυριως το σεξ..
    ναι, 2-3 φορες την εβδομαδα, ειναι λογικη απαιτηση και 2-3 φορες τον μηνα που εχει τωρα, ειναι πολυ λιγο, αλλα οι 3 φορες τη μερα που ειναι το ιδανικο του, δεν ειναι σεξ. ειναι ναρκωτικο για να μην σκεφτεται.. αλλοι εχουν το αλκοολ, αλλοι το φαγητο, αλλοι τις ουσιες.
    εκεινος εχει το σεξ για οσα του λειπουν..
    επανερχομαι στην αγαπημενη μου προταση για ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ.

    που το κακο που θελει να κανει συνεχεια σεξ το αντιθετο θα ηταν

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,718
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    που το κακο που θελει να κανει συνεχεια σεξ το αντιθετο θα ηταν
    3 φορες τη μερα μετα απο 15 χρονια, ειναι ολη μερα στην ουσια, γιατι εχουμε και δουλειες...

    ο φιλος θελει να κανει συνεχεια σεξ για να μην σκεφτει τα προβληματα τους, να μην συζητανε (ετσι κι αλλιως δεν εχουν επικοινωνια), μονο σεξ για να τα κουκουλωνει ολα.... ναρκωτικο..

    και το αντιθετο θα ηταν προβλημα και αυτο θα ηταν προβλημα. δεν υπαρχει μονο το ασπρο- μαυρο. υπαρχει και η ισορροπια.

    κι οπως ειδες, η γυναικα του οχι μονο 3 φορες τη μερα οπως στην αρχη δεν θελει, αλλα ουτε καν 3 την εβδομαδα. πραγμα που σημαινει οτι εχει απομακρυνεθι απο αυτον. η απομακρυνση αυτη γινεται πρωτα ψυχικα και μετα σωματικα...

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    3 φορες τη μερα μετα απο 15 χρονια, ειναι ολη μερα στην ουσια, γιατι εχουμε και δουλειες...

    ο φιλος θελει να κανει συνεχεια σεξ για να μην σκεφτει τα προβληματα τους, να μην συζητανε (ετσι κι αλλιως δεν εχουν επικοινωνια), μονο σεξ για να τα κουκουλωνει ολα.... ναρκωτικο..

    και το αντιθετο θα ηταν προβλημα και αυτο θα ηταν προβλημα. δεν υπαρχει μονο το ασπρο- μαυρο. υπαρχει και η ισορροπια.

    κι οπως ειδες, η γυναικα του οχι μονο 3 φορες τη μερα οπως στην αρχη δεν θελει, αλλα ουτε καν 3 την εβδομαδα. πραγμα που σημαινει οτι εχει απομακρυνεθι απο αυτον. η απομακρυνση αυτη γινεται πρωτα ψυχικα και μετα σωματικα...

    μετα απο χρονια σε αλλους φθειρεται το σεξ και αλλους τους αναζωπυρωνει
    το σεξ για αυτον μπορει να λειτουργει σαν ψυχοθεραπεια

    εγω σε μια τετοια σχεση δεν ξερω αν θα καθομουν

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,718
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    μετα απο χρονια σε αλλους φθειρεται το σεξ και αλλους τους αναζωπυρωνει
    το σεξ για αυτον μπορει να λειτουργει σαν ψυχοθεραπεια

    εγω σε μια τετοια σχεση δεν ξερω αν θα καθομουν
    οχι δεν ειναι ψυχοθεραπεια. ψυχοθεραπεια ειναι να δουλευεις τα θεματα σου αυτος θελει ενα ναρκωτικο για να μην τα πιανει καθολου.
    μην λετε εκλαικευμενες σαχλαμαρες για την ψυχοθεραπεια.
    δεν ειναι "ψυχοθεραπεια" ο,τι του κατεβει στο κεφαλι του καθενος.
    αλλο ο υπνος, αλλο η θεραπεια.

    δεν ειναι αναζωπρωση το 3 φορες τη μερα. αναζωπυρωση ειναι να ειναι αραιο ή καθολου και να γινει συχνο.

    αλλα πως να γινει συχνο οταν εχει χασει τον σεβασμο της γυναικας του και εχουν αποξενωθει εντελως; η γυναικα του ξενερωσε κι αυτος ψαχνει περισσοτερο σεξ...

    το 3 φορες τη μερα (μετα απο χρονια λεμε, οχι μολις γνωριστεις) ειναι ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ για να μην σκεφτεσαι.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    μπορεί μέσα από το σεξ να θέλει να ξεχάσει
    δεν μπορείς να συγκρίνεις το ναρκωτικό με το σεξ!

    ξέρω άτομα που κάνουν αρκετές φορές σε την ημέρα και την εβδομάδα
    αυτό στο τέλος που λες δεν συμφωνώ + ότι μετά από κάποια ηλικία το σεξ κάνει καλό στην υγεία


    Εσύ στην θέση του τι θα έκανες?

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,718
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    μπορεί μέσα από το σεξ να θέλει να ξεχάσει
    δεν μπορείς να συγκρίνεις το ναρκωτικό με το σεξ!

    ξέρω άτομα που κάνουν αρκετές φορές σε την ημέρα και την εβδομάδα
    αυτό στο τέλος που λες δεν συμφωνώ + ότι μετά από κάποια ηλικία το σεξ κάνει καλό στην υγεία


    Εσύ στην θέση του τι θα έκανες?
    1. μην συγχεεις το σεξ με τον αυνανισμο καποιου μοναχικου...

    2. φυσικα και συγκρινεται με ναρκωτικο το σεξ οταν γινεται εμμονικα. δεν το συγκρινω εγω, αλλα η επιστημη. υπαρχει και κανονικη αποτοξινωση με τους ιδιους τροπους που αποτοξινωνεται κανεις απο τα ναρκωτικα για οσους κανουν εμμονικα (και οχι φυσιολογικα) σεξ.

    3. το σεξ παντα κανει καλο στην υγεια. σε ολες τις ηλικιες. ΟΙ ΕΜΜΟΝΕΣ κανουν παντα κακο, ακομα κι αν ειναι σεξ...

    4. εγω στην θεση του θα επιχειρουσα να παμε μαζι σε συμβουλο γαμου κι αν δεν δεχοταν θα εκανα ψυχοθεραπεια μονος μου.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Remedy δεν είπα για 3 φορές και για εργάσιμες ή φορτωμένες μέρες. Πύτε για μαραθώνιας διάρκειας. Αλλά τέλος πάντων σχεδόν κάθε μέρα , είναι εφικτό νομίζω για υγιείς ανθρώπους, που δεν έχουν προβλήματα, δεν είναι γέροι και δεν είναι υπέρβαροι και δεν σκάβουν . Χαλαρά θεωρώ ότι θα μπορούσαμε σχεδόν κάθε μέρα και κάποιες αργίες ή σαββατοκύριακα και 2 φορές την ημέρα. Με δεδομένο ότι εκείνες τις μέρες ούτε δουλεύουμε , ούτε ... μαγειρεύει η κυρία του σπιτιού !
    Η σύγκριση με ναρκωτικά και αλκοόλ είναι ατυχής και αποτυχημένη . Τα δύο άλλα σε στέλνουν στον τάφο ή σου καταστρέφουν τον εγκέφαλο , το σεξ όχι !
    Για το γάμο αν πάσχει , είναι προβληματικός , βουλιάζει ... το παιδί μεγαλώνει καλά. Από εκεί και πέρα frankly my dear , I don't give a damn !!
    Ξέρω πάντως πάρα πολλούς γάμους, που γέρασαν μαζί και οι σχέσεις ήταν τυπικές. Και υπήρχαν και αποστάσεις. Αν είναι και οδικός μου έτσι , δεν θα ζημιωθεί η ανθρωπότητα.
    Κανείς δεν δίνει μία. Οι μόνοι που ασχοληθήκατε, είστε 2-3 εδώ, ενώ ξεκάθαρα το θέμα που έθεσα προς κουβέντα, δεν είναι αυτό .

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    1. μην συγχεεις το σεξ με τον αυνανισμο καποιου μοναχικου...

    2. φυσικα και συγκρινεται με ναρκωτικο το σεξ οταν γινεται εμμονικα. δεν το συγκρινω εγω, αλλα η επιστημη. υπαρχει και κανονικη αποτοξινωση με τους ιδιους τροπους που αποτοξινωνεται κανεις απο τα ναρκωτικα για οσους κανουν εμμονικα (και οχι φυσιολογικα) σεξ.

    3. το σεξ παντα κανει καλο στην υγεια. σε ολες τις ηλικιες. ΟΙ ΕΜΜΟΝΕΣ κανουν παντα κακο, ακομα κι αν ειναι σεξ...

    4. εγω στην θεση του θα επιχειρουσα να παμε μαζι σε συμβουλο γαμου κι αν δεν δεχοταν θα εκανα ψυχοθεραπεια μονος μου.

    δεν ανέφερε στον αυνανισμό εγώ στο σχόλιό μου αλλά για σεξ
    καμιά σύγκριση όπως είπε ο θεματοθετης το ένα σε σκοτώνει και το άλλο που δίνει ευχαριστήσει και ηδονή χωρίς κίνδυνο γιατην υγεία

    θέλει και λεφτά η σύμβουλος γάμου ποιος θα τον πληρώσει αφού η σύζυγός δεν δίνει δεκάρα για το σπίτι της

  12. #87
    Nefeli28
    Guest
    Εγώ πάλι το 2-3 φορές τη μέρα σεξ μετά από τόσα χρόνια γάμου το θεωρώ υπερβολικό και θα συμφωνήσω και σε όσα είπε παραπάνω η Remedy.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Εγώ πάλι το 2-3 φορές τη μέρα σεξ μετά από τόσα χρόνια γάμου το θεωρώ υπερβολικό και θα συμφωνήσω και σε όσα είπε παραπάνω η Remedy.

    με αυτά που μας λέτε μας κάνετε να νοιώθουμε και παράξενα που μας φαίνεται νορμάλ ένα τέτοιο νούμερο για σεξ

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    με αυτά που μας λέτε μας κάνετε να νοιώθουμε και παράξενα που μας φαίνεται νορμάλ ένα τέτοιο νούμερο για σεξ
    ΔΕΝ είναι νορμάλ στα σίγουρα πάντως.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    ΔΕΝ είναι νορμάλ στα σίγουρα πάντως.
    βρε παιδιά νέος είναι ο άνθρωπος δεν είναι γέρος

Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 00:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 08:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 03:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 20:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •