Ανωνυμος και ευκολος τροπος επικοινωνιας. Brave talk - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ναι απο αυτη την πλευρα. Για παραδειγμα εαν εισαι στον υπολογιστη σου δεν σε εμποδιζει καποιος να καταγραψεις τη συνομιλια, με καποιο προγραμμα ή καποια συσκευη. Εαν μιλανε δυο αγνωστοι, ειναι δυο αγνωστοι που μιλανε με δυνατοτητα καταγραφης εκατερωθεν, αν το θελησουν.
    μπορεί εύκολα κάποιος να σε παρακολουθεί ή να σου στείλει κάποιον ιό

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μου θυμισατε και κατι απο τα παλια. Παιζαμε στο φορουμ μια εποχη και μια κοπελια για να με πειραξει πηρε το ονομα Keep__walking (δυο παυλες). Εκανε το σχετικο μπαχαλο, νομιζω υπαρχει ακομα ο λογαριασμος. Χαχα, παλιες καλες εποχες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    μπορεί εύκολα κάποιος να σε παρακολουθεί ή να σου στείλει κάποιον ιό
    Δεν νομιζω να μπορει να σε παρακολουθει. Μιλαω εγω με εσενα για παραδειγμα με τα μικροφωνα μας. Οταν βαρεθουμε παταμε το κουμπι που τελειωνει η συνομιλια. Τωρα να σου στειλω ενα συνδεσμο που να σε στειλει σε καποια μολυσμενη ιστοσελιδα κλπ, ισως θεωρητικα θα μπορουσε να γινει, αλλα αυτο γινεται παντου. Ανταλλαγη αρχειων νομιζω το προγραμμα δεν κανει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χωρια που για να μιλησουμε πρεπει να υπαρχει συναινεση. Δινω εγω το λινκ, αν θες το πατας. Λες ποιος ειναι ο Keep_walking, δεν σε παταω. Αλλα ενα αλλο μελος του φορουμ που τα λετε και σε προσωπικα μηνυματα και βλεπεις οτι ωραια θα ηταν να μιλαγαμε λιγο παραπανω, χωρις ανταλλαγες τηλφωνων κλπ για να υπαρχει η ανωνυμια, ετσι για να ακουσεις εναν ανθρωπο αλλον, δεν θα ηταν ασχημα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εμενα μου φαινεται ολόκληρη διαδικασία
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Χωρια που για να μιλησουμε πρεπει να υπαρχει συναινεση. Δινω εγω το λινκ, αν θες το πατας. Λες ποιος ειναι ο Keep_walking, δεν σε παταω. Αλλα ενα αλλο μελος του φορουμ που τα λετε και σε προσωπικα μηνυματα και βλεπεις οτι ωραια θα ηταν να μιλαγαμε λιγο παραπανω, χωρις ανταλλαγες τηλφωνων κλπ για να υπαρχει η ανωνυμια, ετσι για να ακουσεις εναν ανθρωπο αλλον, δεν θα ηταν ασχημα.
    μπορεις με τα πμ απο εδω τα μελοι και να μην μπαινουν σε τετοια διαδικασια

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εμενα μου φαινεται ολόκληρη διαδικασία
    Εαν σε προσκαλουσα για συνομιλια αυτο που θα εκανες ειναι ενα κλικ στο λινκ που θα εβαζα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    μπορεις με τα πμ απο εδω τα μελοι και να μην μπαινουν σε τετοια διαδικασια
    Τα πμ ειναι σαν το φορουμ εγραψες 11 και 18 το μηνυμα, μπηκα εγω στην ιστοσελιδα το ειδα και απανταω 11 και 56. Το ιδιο ειναι με το να μιλας με μικροφωνο σε πραγματικο χρονο?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μου φαινεται δεν ειναι απολυτα κατανοητη διαδικασια. Ειναι στην ουσια ενα τηλεφωνημα χωρις προσωπικα στοιχεια, δηλαδη ενα τηλεφωνημα που δεν ξερεις ουτε τους αριθμους του τηλεφωνου. Το μονο που λειπει ειναι ο ηχος κλησης για ειδοποιηση. Αντι να πατησεις το πρασινο τηλεφωνακι πατας το λινκ. Η διαδικασια ειναι γνωστη σε ολους, το να μιλας στο τηλεφωνο. Εγω το δοκιμασα σε υπολογιστη οπως ειπα, αλλα νομιζω ισχυει και για κινητα η ιδια διαδικασια, εαν θελει καποιος την δοκιμαζει και μας λεει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το μονο κακο με την παραπανω διαδικασια ειναι οτι θελω να μιλησω τωρα με τον χψζ του φορουμ. Του δινω το λινκ και μιας και δεν υπαρχει το ντριν-ντριν, αυτος το βλεπει μετα απο καμμια ωρα. Αλλα αυτο ειναι κατι που μπορουν να ερθουν σε συνενοηση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κατι που θα ηθελα να προσθεσω ειναι οτι ποσταρω εγω για παραδειγμα το λινκ σε ενα προσωπικο μηνυμα. Περιμενω να απαντησει, που εαν εχουμε συνενοηθει θα γινει αμεσως. Αυτος που θα απαντησει(κανει κλικ στο λινκ), με το που μπαινει εχει κλειστο το μικροφωνο, κλειστη τη καμερα, κλειστο το τσατ. Εχουν μια γραμμη επανω \ .Κανετε κλικ στο μικροφωνο και το ενεργοποιειται. Κανετε παλι κλικ το απενεργοποιειται. Σε περιπτωση που καποιος φοβαται οτι με το που μπει ειναι ολα χυμα στο κυμα, δλδ μικροφωνα και καμερες ανοικτες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Κατι που θα ηθελα να προσθεσω ειναι οτι ποσταρω εγω για παραδειγμα το λινκ σε ενα προσωπικο μηνυμα. Περιμενω να απαντησει, που εαν εχουμε συνενοηθει θα γινει αμεσως. Αυτος που θα απαντησει(κανει κλικ στο λινκ), με το που μπαινει εχει κλειστο το μικροφωνο, κλειστη τη καμερα, κλειστο το τσατ. Εχουν μια γραμμη επανω \ .Κανετε κλικ στο μικροφωνο και το ενεργοποιειται. Κανετε παλι κλικ το απενεργοποιειται. Σε περιπτωση που καποιος φοβαται οτι με το που μπει ειναι ολα χυμα στο κυμα, δλδ μικροφωνα και καμερες ανοικτες.
    Εγω μεσα ειμαι,ποτε λετε;Βασικα από κινητό μπαίνει; γιατί δεν εχω μικρόφωνο στον υπολογιστή
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τα πμ ειναι σαν το φορουμ εγραψες 11 και 18 το μηνυμα, μπηκα εγω στην ιστοσελιδα το ειδα και απανταω 11 και 56. Το ιδιο ειναι με το να μιλας με μικροφωνο σε πραγματικο χρονο?

    αν το σκεφτεις ετσι οχι δεν ειναι το ιδιο

    εμενα με θελετε στην ομαδα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χαιρομαι που δειχνετε ενδιαφερον Εστω και μια διαδικτυακη φιλια να δημιουργηθει με αυτο το τροπο, θα ειμαι χαρουμενος. Ο συντονισμος του χρονου ειναι λιγο δυσκολος μεσω φορουμ, μαλλον με προσωπικα μηνυματα για το λινκ. Δεν εχω και το χρονο να μιλησω τωρα.
    Αλλα μπορειτε να πειραματιστειτε και μονοι σας. Διαβαστε το πρωτο μηνυμα, συνενοηθειτε με φιλο σας, με τον αδερφο-η σας, με καποιον ξαδερφο σας ή οτιδηποτε και δοκιμαστε το. Θα σας φυγει ο φοβος και θα αποκτησετε τη γνωση, ωστε να αναζητησετε αλλες παρεες. Οπως ειπα δεν το εχω χρησιμοποιησει σε κινητο. Περιμενω εμπειριες και οταν βρω χρονο, ισως να τα πουμε απο κοντα.
    Οπως ειπα στο αρχικο μηνυμα ειναι ενας προς ενας η κουβεντα, αλλιως πρεπει να πληρωσεις 7 δολλαρια, το πρωτο μηνα δωρεαν ωστε να εχεις και εκατονταδες σε ενα δωματιο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Please talk to me! I am worried again!
    By Zetolaius in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-2020, 19:43
  2. Πρόβλημα επικοινωνίας και πεθερικά
    By Magia83 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 08-01-2018, 16:46
  3. Self Talk
    By geo1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 02-09-2013, 00:52
  4. Paruresis, μία παραγνωρισμένη διαταραχή, let's talk about it
    By Ακοινώνητος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 18-03-2010, 02:17
  5. Κανονες επικοινωνιας για ολους
    By πανος12345 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 352
    Last Post: 26-08-2009, 21:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •