αλλαγη γιατρου. - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 27 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 396
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    και εγω σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου!

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by ferro
    και εγω σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου!
    ferro μου

    εχεις καμια ιδεα

    πως θα μπορουσε να βοηθηθει ο αδελφος μου ως προς την απεξαρτηση απο του γονεις

    ως προς τη δικη του ελευθερια?

    και ως προς το να μη μου σπαει τα νευρα συνεχως οταν ερχομαι σπιτι με τη συμπεριφορα του τη μαμομπαμπαδιστικη?

    λεω εγω τωρα...

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    δυστυχως δεν εχω απαντηση για αυτο που με ρωτας καλη μου.
    sorry

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by ferro
    δυστυχως δεν εχω απαντηση για αυτο που με ρωτας καλη μου.
    sorry
    ενταξει δεν πειραζει

    εαν σου ελθει καμια ιδεα καποια στιγμουλα μου τη λες!

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    οκ κοριτσι μου

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by ferro


    σοφια μου σε ευχαριστω πολυ που με καταλαβαινεις.
    researcher μου δεν νομιζω στην περιπτωση μου η εξαρτηση απο τους γονεις οτι οφειλεται στην διπολικη,αλλα στον υπερπροστατευτικο τροπο που μεγαλωσα.
    φερρο εσυ με βοηθας που μιλας

    θέλεις να κανεις κατι για αυτο? δλδ ειναι κατι που θες να αλλαξεις? εννοω για την απεξάρτηση απο τους γονεις?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    θελω αλλα σε αυτη την φαση που ειμαι στα down μου δεν μπορω...τους εχω μεγαλη αναγκη.

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    άλλο έχω αναγκη απο κατι ομως, αλλο εξαρτώμαι....

    στην ψυχοθεραπεια που ξεκινησες προσφατα εχεις ανοιξει το θεμα της εξαρτησης?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by ferro
    θελω αλλα σε αυτη την φαση που ειμαι στα down μου δεν μπορω...τους εχω μεγαλη αναγκη.
    τι εννοεις?

    θες να πεις δυο τρια πρακτικα πραγματα?

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    φευγουμε την παρασκευη για ταξιδι οικογενειακως και εχω αγχωθει λιγακι(θα χασω την βολη μου).δεν ηθελα να παω μαζι τους αλλα οι γονεις μου,με εχουν στηριξει παρα πολυ και δεν θελω να τους στεναχωρησω.τωρα δεν μπορω να κανω πισω εξαλλου εχουν κανονιστει ολα.(εισητηρια πλοιου,ξενοδοχειο).
    ετσι και αλλιως δεν θα πηγαινα πουθενα με παρεα οποτε ισως ειναι μια καλη ευκαιρια για ταξιδι.
    θα περασω καλα?
    λετε οτι ολα θα πανε καλα?
    Aν δεν θες να πας και θελεις να γλεντησεις μοναχουλα σου χωρις την οικογενεια αστους να πανε μονοι τους.
    Απο την αλλη απο τη στιγμη που κανονιστηκαν εισητηρια-ξενοδοχεια ολα το σωστο ειναι να πας.
    Αν δεν πηγαινες θα πηγαιναν αυτοι δηλαδη θα σε αφηναν μονη σου?
    Τελοσπαντων καλα θα περασεις θα τους βαζεις και για υπνο και θα ριχνεις τις τσαρκες σου απο δω και απο κει,η αλλαγη περιβαλλοντος γεμιζει τις μπαταριες και σε κανει πολλες φορες να σκεφτεσαι διαφορετικα ή να σκεφτεσαι αλλιως γενικως.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    ναι το εχω θιξει.
    μαλιστα επειδη ειχα φοβια να πηγαινω μονη μου στον γιατρο,ρωτησε ο πατερας μου \"να την φερνω εγω?\"και ο γιατρος απαντησε \"προς το παρον ναι\".
    αλλα ψιλοξεφυγαμε απο το θεμα.
    το προβλημα μου τωρα δεν ειναι οτι θα παω διακοπες με τους γονεις αλλα οτι θα χασω τις συνηθειες μου και εσας για 5 μερες.

    υγ.ασχετο σοφια μου εισαι μηπως ειδικος?μιλας με μια συγκροτηση που εχουν οι ειδικοι.

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by ferro
    ναι το εχω θιξει.
    μαλιστα επειδη ειχα φοβια να πηγαινω μονη μου στον γιατρο,ρωτησε ο πατερας μου \"να την φερνω εγω?\"και ο γιατρος απαντησε \"προς το παρον ναι\".
    ....αυτο οπως το βλεπω εγω σημαινει: πώς ο γιατρος σε εμπιστεύεται, πώς θεωρει πώς ειναι θεμα χρονου η βελτιωση σου κ το να αναλαβεις εσυ τις ευθύνες σου Δε νομιζεις πώς ειναι πολυ ενθαρρυντικο αυτο? τί λες?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by researcher
    Originally posted by ferro
    θελω αλλα σε αυτη την φαση που ειμαι στα down μου δεν μπορω...τους εχω μεγαλη αναγκη.
    τι εννοεις?

    θες να πεις δυο τρια πρακτικα πραγματα?
    π.χ. αν δεν ηταν οι γονεις να με ελεγχουν θα επινα ασυστολα(ημουν πρωην αλκοολικη).
    ή αλλο παραδειγμα θελω να με πηγαινουν εκεινοι στον γιατρο γιατι φοβαμαι πως αμα παω μονη μου θα πιω τα λεφτα σε μπιρες.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by ferro
    ναι το εχω θιξει.
    μαλιστα επειδη ειχα φοβια να πηγαινω μονη μου στον γιατρο,ρωτησε ο πατερας μου \"να την φερνω εγω?\"και ο γιατρος απαντησε \"προς το παρον ναι\".
    ....αυτο οπως το βλεπω εγω σημαινει: πώς ο γιατρος σε εμπιστεύεται, πώς θεωρει πώς ειναι θεμα χρονου η βελτιωση σου κ το να αναλαβεις εσυ τις ευθύνες σου Δε νομιζεις πώς ειναι πολυ ενθαρρυντικο αυτο? τί λες?
    οντως

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by ferro
    ναι το εχω θιξει.
    μαλιστα επειδη ειχα φοβια να πηγαινω μονη μου στον γιατρο,ρωτησε ο πατερας μου \"να την φερνω εγω?\"και ο γιατρος απαντησε \"προς το παρον ναι\".
    αλλα ψιλοξεφυγαμε απο το θεμα.
    το προβλημα μου τωρα δεν ειναι οτι θα παω διακοπες με τους γονεις αλλα οτι θα χασω τις συνηθειες μου και εσας για 5 μερες.

    υγ.ασχετο σοφια μου εισαι μηπως ειδικος?μιλας με μια συγκροτηση που εχουν οι ειδικοι.
    επισης θα θελα να σου πώ μπραβο σου πού εχεις θιξει ενα σημαντικο θεμα. Ξερεις, δεν ειναι αυτοννοητο οτι θιγονται τα σημαντικοτερα θεματα μας στην ψυχοθεραπεια.πολλες φορες δεν αντεχουμε να τα φερουμε στην επιφανεια, ντρεπομαστε, αντιστεκομαστε. Ελπιζω οι αντιστάσεις σου να ναι λιγες, ωστε να θιξεις οτι σε ποναει κ να ελευθερωθεις καλη μου

    Σε ευχαριστω πολυ για τα καλά σου λογια οχι, δεν ειμαι ειδικος. θεραπευομενη ειμαι. νομιζω πώς ένας απο τους σκοπους της ψυχοθεραπειας ειναι να μαθουμε να γινομαστε οι θεραπευτες του εαυτου μας πρωτιστως. ετσι βοηθαμε κ εμας κ τους άλλους
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 13 of 27 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •