Έχετε κάνει το εμβόλιο; - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 136 to 150 of 151
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    ο κουλης???? χαχαχα..... αντιγραφη κανονικη γινετε αυτα τα χρονια
    Δεν κάνουμε εμείς λοκνταουν δεν υπάρχει σάλιο, ο καθένας ας περιορίσει λίγο τις μετακινήσεις του, έρχεται τσουνάμι.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Δεν κάνουμε εμείς λοκνταουν δεν υπάρχει σάλιο, ο καθένας ας περιορίσει λίγο τις μετακινήσεις του, έρχεται τσουνάμι.
    Είναι σαν να λες βάλε αντιηλιακό εσύ για να μην καώ εγώ.. Πρώτη φορά βλέπω άτομα θωρακισμένα από το θαυματουργό αυτό αμφισβήτησης εμβόλιο με έγκριση για έκτακτη ανάγκη μόνο! Το παιχνίδι δεν είναι ο ιός είναι η δοκιμασία το αν είμαστε υπάκουα σκυλάκια, για τους επόμενους αόρατους η ορατούς εχθρούς που μας προιδοποιούν πχ με το λιώσιμο τον πάγων κλιματική αλλαγή κτλ ! Η μητέρα μου πρόσεχε 2 γυναίκες πήγαινε της μαγείρευε τις φρόντιζε, είχαν κάνει το εμβόλιο και τώρα είναι στο νοσοκομείο και οι 2, έχασε την δουλειά της η γυναίκα.. Έχουμε να δούμε τρελά πράγματα. Όπως οταν άλλαξε η δραχμή σε ευρώ χαιρόμασταν λες και ήταν κάτι σπουδαίο για πάρε τώρα με 1000/ 3€ σημερινά δραχμές τσιγάρα κάρτα και καφέ... Ότι λένε τα κανάλια είναι ψέματα
    Πήραν επιπλέον 5 εκατομμύρια για να κελαιδανε και όχι να ενημερώνουν σωστά! Την διαδήλωση χθες δεν την έδειξαν καν με τόσο κόσμο γιατί θέλουν να βλέπουμε μόνο την μια πλευρά που τους βολεύει, αν πάθεις κάτι από την βελόνα δεν μπορείς να κατηγορήσεις ούτε τον γιατρό σου ούτε τον υπεύθυνο της φαρμακοβιομηχανίας. Εσάς δηλαδή σας φενεται νορμάλ που από ένα loby επιστημονικό να ξεφεύγει κάποιος ιός..

    Τρύπιες σουφρες μας κυβερνάνε που δεν έχουν κολλήσει ούτε 1 ένσημο στη ζωή τους αλλά έχουν ο καθένας τους εκατομμύρια χρέη που με έναν νόμο διαγράφονται και σου κουνάνε το δάχτυλο.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Σε μεγάλες ηλικίες φαίνεται δεν λειτουργεί το εμβόλιο ούτε σε ανθρώπους με χρόνια νοσήματα και ας είναι και νέα άτομα. Χρειαζόμαστε και τα μονοκλωνικά και τα μέτρα προστασίας και τοπικά λοκνταουν η μερικά και φάρμακα όλα συνδυαστικά και καλό ΕΣΥ. Κάρμα εγώ πιστεύω ότι έχουμε να κάνουμε με έναν θανατηφόρο ιό και αν δν είχα χρόνια κατάθλιψη θα ΧΑ κάνει το εμβόλιο.

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Yπαρχει κανείς να νομίζει πως περνά κορονοιο και να χει συμπτώματα περίεργα , στην ουσία να βγαίνουν αρνητικά τα ραπίντ; Δυστυχώς ο κορονοιος μου έγινε δεύτερη φύση.

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Τις τελευταιες δεκα μερες σερνεται μια ιωση με πονολαιμο και μπουκωμα και κραταει και πολλες μερες.

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,399
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Yπαρχει κανείς να νομίζει πως περνά κορονοιο και να χει συμπτώματα περίεργα , στην ουσία να βγαίνουν αρνητικά τα ραπίντ; Δυστυχώς ο κορονοιος μου έγινε δεύτερη φύση.
    Εχουμε περασει μια ιωση οικογενειακος με ολα τα συπτωματα του κοβιντ..Μεχρι και απωλεια γευσης ..
    Εγω ακομα ειμαι με τρελο μπουκωμα και μια φοβερη εξαντληση ..
    Δεν μπορω να σου πω ποσα τεστ εχουμε κανει και συνεχιζω να κανω γιατι δουλευω κανονικα και ολα βγαινουν αρνητικα .

    Ο γιατρος μας, μας ενημερωσε πως περναμε την κλασικη γριπη -ιωση της εποχης ,δεν εξαφανιστηκαν αυτες και υπαρχει μονο ο κοβιντ, οποτε ειμαι ηρεμη απο αυτο το κομματι ..Απλα θα καθυστερησουμε να κανουμε την τριτη δοση του εμβολιου γιατι πρεπει να συνελθουμε πληρως .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Τις τελευταιες δεκα μερες σερνεται μια ιωση με πονολαιμο και μπουκωμα και κραταει και πολλες μερες.
    ατιμη ιωση, ταλαιπωρει πολυ κοσμο........

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εχουμε περασει μια ιωση οικογενειακος με ολα τα συπτωματα του κοβιντ..Μεχρι και απωλεια γευσης ..
    Εγω ακομα ειμαι με τρελο μπουκωμα και μια φοβερη εξαντληση ..
    Δεν μπορω να σου πω ποσα τεστ εχουμε κανει και συνεχιζω να κανω γιατι δουλευω κανονικα και ολα βγαινουν αρνητικα .

    Ο γιατρος μας, μας ενημερωσε πως περναμε την κλασικη γριπη -ιωση της εποχης ,δεν εξαφανιστηκαν αυτες και υπαρχει μονο ο κοβιντ, οποτε ειμαι ηρεμη απο αυτο το κομματι ..Απλα θα καθυστερησουμε να κανουμε την τριτη δοση του εμβολιου γιατι πρεπει να συνελθουμε πληρως .
    Marilou , μια από τα ίδια ίωση περνάω από το πολύ κρύο που τρώω έξω στα καφε. Που φτάσαμε να πανικοβαλομαστε με 37 πυρετό. Βήχει ο άλλος και τον κοιτάς περιεργα

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,399
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Marilou , μια από τα ίδια ίωση περνάω από το πολύ κρύο που τρώω έξω στα καφε. Που φτάσαμε να πανικοβαλομαστε με 37 πυρετό. Βήχει ο άλλος και τον κοιτάς περιεργα
    Yπομονη και να ξερεις οτι πολλοι ειναι ετσι και ειδικα οι επομενοι 2 μηνες που ερχονται θα ειναι ακομα πιο δυσκολοι .
    Παντα ξερω και απο τα παιδια Ιανουαριος-Φεβρουαριος ο κοινος ιος της γριπης εκανε πάρτι στην κυριολεξια ,γινοντουσαν μαθηματα με το 1/3 των παιδιων οποτε αυτα να σκεφτεσαι και να ηρεμησεις .
    Παρε αρκετες βιταμινουλες να εχεις γερο οργανισμο και να ντυνεσαι καλα στην δουλεια σου !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Yπομονη και να ξερεις οτι πολλοι ειναι ετσι και ειδικα οι επομενοι 2 μηνες που ερχονται θα ειναι ακομα πιο δυσκολοι .
    Παντα ξερω και απο τα παιδια Ιανουαριος-Φεβρουαριος ο κοινος ιος της γριπης εκανε πάρτι στην κυριολεξια ,γινοντουσαν μαθηματα με το 1/3 των παιδιων οποτε αυτα να σκεφτεσαι και να ηρεμησεις .
    Παρε αρκετες βιταμινουλες να εχεις γερο οργανισμο και να ντυνεσαι καλα στην δουλεια σου !
    Τωρα Μαριλου πάω στον παθολόγο σίγουρα δεν είναι κοβιντ κάνω και εμετό.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Σε μεγάλες ηλικίες φαίνεται δεν λειτουργεί το εμβόλιο ούτε σε ανθρώπους με χρόνια νοσήματα και ας είναι και νέα άτομα. Χρειαζόμαστε και τα μονοκλωνικά και τα μέτρα προστασίας και τοπικά λοκνταουν η μερικά και φάρμακα όλα συνδυαστικά και καλό ΕΣΥ. Κάρμα εγώ πιστεύω ότι έχουμε να κάνουμε με έναν θανατηφόρο ιό και αν δν είχα χρόνια κατάθλιψη θα ΧΑ κάνει το εμβόλιο.
    ποιος σου ειπε οτι δεν λειτουργει το εμβολιο σε ηλικιωμενους;;; ξερεις ποσοι εχουν σωθει, επειδη ηταν εμβολιασμενοι; το ιδιο ισχυει και με τα χρονια νοσηματα.
    τοα ντιθετο συμβαινει. και οι ηλικιωμενοι και οι χρονιοι ασθενεις 9εκτος απο πολυ συγκεκριμενες παθησεις), ειναι οι βασικοι που πρεπει να εμβολιαζονται.

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,399
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Τωρα Μαριλου πάω στον παθολόγο σίγουρα δεν είναι κοβιντ κάνω και εμετό.
    Περαστικα ρε συ να μας πεις νεα σου !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Μου αρέσει που ρίχνετε το φταίξιμο σε ότι άλλο παρά στο μπόλι, δεν θέλετε να το σκεφτείτε καν ότι μπορεί να είναι παρενέργεια από αυτό. Έχω γνωστούς που λένε καταλαβαίνουν διαφορά μετά την ένεση κούραση εξάντληση αδυναμία κτλ κτλ όχι δεν είναι από αυτό από την δουλειά είναι και το κρύο..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Ε αμα το λενε οι γνωστοι σου ....ετσι θα ειναι

  15. #150
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    4
    ...........
    .........

Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast

Similar Threads

  1. Με πόσους/πόσες έχετε κάνει σεξ..
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 22-06-2021, 00:29
  2. εχετε κανει χρηση mdma?
    By george20 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 18
    Last Post: 17-09-2015, 10:53
  3. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 01:37
  4. Έχετε κάνει εγκεφαλογράφημα?
    By VinceX in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 34
    Last Post: 06-02-2010, 12:54
  5. Τί τρώτε όσοι έχετε κάνει δακτύλιο?
    By cyanide in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-2009, 02:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •