Ψυχολογία και δυσκολία στο να ξυπνησω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    17

    Ψυχολογία και δυσκολία στο να ξυπνησω

    Όταν δεν είμαι καλά ψυχολογικά, όταν έχει συμβεί κάτι που με ανησυχεί επηρεάζεται ο ύπνος μου και όχι μόνο.
    Δυσκολεύομαι να ξυπνήσω το πρωί.και δεν θέλω κι όλας να ξυπνώ πολύ πρωί. Νιωθω ότι δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να,σηκωθώ το πρωί και αυτό συμβαίνει κάθε μέρα από τότε που δούλευα σε γραφείο και με απελυσαν. Πάνε 6 χρόνια.
    Η τωρινή δουλειά μου δεν χρειάζεται να ξυπνώ πρωί γιατί πηγαίνω δεύτερη βάρδια μετα τις 12.
    Τώρα πάλι έχει συμβεί κάτι, και σήμερα δεν έχω διάθεση ουτε να σηκωθώ από το κρεβάτι νιώθω ότι θελω να κοιμηθώ και οι ανησυχίες τις ζωής δεν με αφήνουν. Ποση ψυχολογικη κουραση πια; άνθρωποι είμαστε όχι ρομπότ. Δεν αντέχεται.
    Πάντα με το άγχος του να μην μείνουμε χωρίς δουλειά.
    Και εμείς και οι γονείς μας. Να σκεφτόμαστε πως θα τα βγάλουμε πέρα. Κάποιοι που έχουν καλή δουλειά και χρήματα μας βλέπουν σαν έντομα όχι σαν ανθρώπους. Δεν καταλαβαίνουν τι σημαίνει βιοπάλη. Λες και δεν ξέρουμε πως κατάφεραν να μπουν στο δημόσιο.
    Last edited by Annna; 04-02-2022 at 11:06.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    14
    Όταν δεν έχεις διαθεση να σηκωθείς για δουλειά σημαίνει ότι δεν σου αρέσει αυτό που κάνεις !θα σου πρότεινα να δεις τι σου αρέσει πραγματικά και να ψάξεις μια δουλειά πάνω σε αυτό ,πάντα υπάρχουν λύσεις .Η ζωή είναι μικρή και πρέπει να την περνάμε όμορφα![emoji3526] Ελπίζω να βρεις αυτό που πραγματικά σε κάνει χαρούμενο άνθρωπο και να ξυπνάς με όρεξη για ζωή!!!

  3. #3
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by kksakksamous View Post
    Όταν δεν έχεις διαθεση να σηκωθείς για δουλειά σημαίνει ότι δεν σου αρέσει αυτό που κάνεις !θα σου πρότεινα να δεις τι σου αρέσει πραγματικά και να ψάξεις μια δουλειά πάνω σε αυτό ,πάντα υπάρχουν λύσεις .Η ζωή είναι μικρή και πρέπει να την περνάμε όμορφα![emoji3526] Ελπίζω να βρεις αυτό που πραγματικά σε κάνει χαρούμενο άνθρωπο και να ξυπνάς με όρεξη για ζωή!!!
    η εμπειρια (των αλλων) ξανα-μιλησε!!!! δεν εχεις διαβασματα 16 χρονων κοριτσάκι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    εχω ενα ερωτημα ελαφρως φιλοσοφικο, , γιατι ολοι εχουμε δυσκολια στο να ξυπνησουμε , και οχι στο να κοιμηθουμε ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •