Δυνατη κρηση βρααδινη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    Δυνατη κρηση βρααδινη

    χθες νειωθα λιγη δυσφορια και το βραδι π πηγα για ιπνο κθε φορα π εκλεινα τα ματια μ πεταγομουν πανω με ταχυπαλμια.αποτελεσμα καθελιγο να κανω διαρ--α καινα εμετο και να νιωθω οτι θα πεθανω.ηξερα εκεινη την στιιφ=γμη οτι ειχα κρηση αλλα δεν εφευγε.πηρα μισο ζαναξ των 0.25 περιμενα τπτ.πηρα αλλα 2 μισα και τελικα κατα της 5.3 τα ξημερωματα να κοιμηθω κ να σηκοθω τωρα.δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.εβλεπα στον υπνο μ μια γρια π ηθελε να μ παρει την 2η δουλεια π ειχα βρει.επειτα βλεπω θρηλερ ταινιες και διαβαζω και αστινομικα θριλερ βιβλια δεν ξερω ισως αυτα με χαλανε?εφαγα και μια διαδικτιακη χιλοπιτα και δεν μπορω να την χονεψω.ολα αυτα μαλλον με κανανε ετσι χθες.πειτε μ την γνωμη σας σας παρακαλω

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    υ.γ ειμαι σε διαιτα(παιζει ρολο αραγε?)
    υ.γειχα πολυ καιρο να παθω κρηση.σορρυ για τα λαθη ,αλλα το παλιοπληκτορλογιο οταν γραφω γρηγορα γραφει αλαντι αλλον

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    19
    πανικούλα κατ\'αρχην μην πανικοβάλλεσαι... :-)

    από όλα αυτά που λες φαίνεται,κατά την ταπεινή μου άποψη, πως ήταν μία τυχαία κρίση πανικού κ αυτό δεν σημαίνει πως θα ξανασυμβεί...
    ίσως μαζεύτηκαν πολλά πράγματα στο μυαλό σου ίσως κ τίποτα από όλα αυτά...εγώ πάθαινα κρίσεις κ σε φάσεις που ήμουν εντελώς ήρεμη κ ξαφνικά έχανα τον κόσμο κάτω από τα πόδια μου...

    όσο γ τις ταινίες κ τα βιβλία που λες,δν νομίζω πως μπορούν να επηρεάσουν σε κάτι,εκτός αν σε φορτίζουν με επιπλέον φόβο...η δίατα πάλι,αν είναι εξαντλητική,ίσως κ να καταπονεί τον οργανισμό σου κ να σε κάνει γενικά πιο ευάλωτη κ ίσως πιο νευρική...τώρα όσο γ τη χυλόπιτα,πάντα μια απόρριψη μας προκαλεί αρκετά δυσάρεστα συναισθήματα κ δν αποκλείεται να επιδείνωσε τα πράγματα...

    ελπίζω να νιώθεις καλύτερα τώρα...μόνο μην το αφήσεις αυτό το τυχαίο περιστατικό να σε κάνει να νιώθεις πως έχεις υποτροπιάσει η κάτι παρόμοιο...\'αστο να περάσει κ προσπάθησε να ηρεμήσεις κ να ξεχαστείς με κτ....κ προσοχή στα χάπια...μην παρασύρεσαι με τις ποσότητες...αν σε παρακολουθεί κάποιος γιατρός το καλύτερο θα ήταν να τον συμβουλευτείς γ όλα αυτά...

    μην αγχώνεσαι...όπως ήρθε έτσι κ θα περάσει...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εχω συνβουλευτει σχετικα και μαλιστα μ ειπαι να περνω μεγαλυτερες δωσεις σε τετια περηπτωση,εγω ομως με το ζορι τα περνω δεν θελω να εξαρτουμε απο αυτα.τεσπα θα πω στην σιαιτολογο να μ γραψει λιγο πιο πλουσιο διαιτολογιο ισως ειναι κ απο εκει ,και θα προσεχω με τι αντρες νταραβεριζομαι ειτε ιν ριαλ ειτε δυκτιακα.με επιρεασε επισης και η σταση της μανας μου.το βραδι καταλαβε τι τρεχει κ κατεβασε τα μουτρα λες και την εβρισα και της λεω οκ θα περασει πηρα ενα ζαναξ.και μ λεει με υφος απελπησμενο \"εεεχ ενταξη αφου πηρες τα ηρεμιστικα σου ενταξη\" της λεω δεν ειναι ηρεμιστικα ειναι για το στρες και λεει \"εε ...το ιδιο κανει\"Δηλαδι ποσο δυσκολο θα ηταν να με παρει αγκαλια να με παργορισει π υποφερω?σπλαχνο της ειμαι γαμω το κερατο μου.με βοηθαει οικονομικα στα παντα μονο σε αυτο το θεμα μενει αμετοχη.
    \"

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    το περιεργο χθες ηταν οτι την ωρα της κρησης ειχα πληρης γνωση οτι εχω ξρηση εκεινη την ωρα,οτι δεν θα τρελλαθω και δεν θα πεθανω.το κορμι μου ομως και η καρδια μου κανανε τα δικα τους.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Προσπάθησε να σκέφτεσαι με το μυαλό και όχι με την καρδιά Πανικούλα, γι αυτό το έχουμε το μυαλό, για να εκλογικεύουμε αυτά που μας συμβαίνουν και να καταλαβαίνουμε αν αυτό το κάτι μας απειλεί ή όχι ώστε να μπαίνουμε σε κατάσταση συναγερμού.Όσο για την γριά και τις διαδυκτιακές χυλόπιτες,θα σου έλεγα για το πρώτο να μη δίνεις σημασία σε όνειρα και για το δεύτερο να προσπαθήσεις να φλερτάρεις εκεί που τα πράγματα είναι αληθινά και όχι στην οθόνη του υπολογιστή σου,πίστεψε με, κερδισμένη θα βγείς.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    αν ποτε βρωχρηματα θα παω να κανω υπνωτισμο.εχω ακουσει οτι κανουν και υπνοτησμο αυρας κ ο γιατρος μπενει στα ονειρα και βοηθαει τον ασθενη κλπ..μπαρουφες μαλλον.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Μαρακι μην πιστευεις οτι λενε,δεν γινονται τετοιες θεραπειες.Προσπαθησε να μην διαβαζεις αστυνομικα κ να μην βλεπεις θριλερ,πηγαινε για υπνο οσο γινεται πιο ηρεμη.Να σχολεισαι με πραγματα που σε ευχαριστουν κ σε χαλαρωνουν

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    κι εγω τωρα τελευταια οταν παω για υνο πεταγομαι σαν να κοβεται η ανασα μου... βαρεθηκα να ζω με ολες αυτες τις μ@@@@@

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
    PANIKOULA, ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΠΙΕΖΕΣΑΙ ΠΟΛΥ! ΕΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΠΗΓΑΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΓΩ, ΔΗΛ. ΕΦΤΑΝΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΕ ΤΟΥΒΛΑ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΧΩΡΟΥΣΑ. ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ.
    ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΗΡΕΜΟΥΝ. ΕΜΕΝΑ ΠΧ ΜΕ ΒΟΗΘΑ Η ΧΑΛΑΡΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, Ή ΤΟ ΝΑ ΛΥΝΩ ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΑ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ, ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ, ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΛΑ, ΚΑΤΕΒΑΖΕ ΜΟΥΤΡΑ, Ή ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΕΠΙ ΩΡΑ...ΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ. ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΣΠΑΓΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    μου αρεσει πολυ να βλεπω και να διαβαζω θριλερ.ειναι ενα ομπι πμου δινει χαρα.αν τα κοψω και αυτα τι ευχαρηστηση θα εχω πια?σημερα νιωθω αφανταστα εξαντλημενη απο τα χθεσηνα.χαλια νιωθω κουρασμενη/και νιοωθω καταθλυψη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Μονο τα θριλερ σου προκαλουν ευχαριστηση?Ειμαι σιγουρη πως οχι.Τι αλλο θα ηθελες να δεις,να κανεις η νακουσεις?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΚΗ ΒΡΑΔΙΑ, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΠΙΣΩ. ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΘΡΙΛΕΡ, ΕΑΝ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ ΟΚ. ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΓΩΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΧΥΛΟΠΙΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ: ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΗΤΡΗ, ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΛΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    μαλλον απο στρες εγινε οτι εγινε.εμενα πχ οταν με πιανει αγχος η στεναχωρια δε κοιμαμαι σχεδον καθολου[και την επομενη μερα δουλεια κανονικα:P]
    σιγουρα και η διαιτα σε ζοριζει ψυχολογικα ειδικα αν εισαι στις πρωτες μερες
    μηπως ειχες πιει παραπανω καφε απο οσο επρεπε?
    γιατι δε δοκιμαζεις αποψε ενα χαλαρωτικο μπανακι,απαλη μουσικουλα ..ενα κρυο γαλα..κατι τελοσπαντων για να σε κανακεψεις?
    Dum spiro spero (?)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •