Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 103
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 103 of 180 FirstFirst ... 35393101102103104105113153 ... LastLast
Results 1,531 to 1,545 of 2698
  1. #1531
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Καλημέρα σε όλους παιδιά!
    Ωραία συζήτηση κάνατε για τα κωλόπαιδα αλλά εγώ θα ήθελα να δώσω έμφαση στους κωλογονείς τους που τα κάνουν έτσι, αν και δεν φταίνε τόσο αυτοί όσο η κοινωνία που τους επιβάλει να είναι μάγκες και σκληρά καρύδια για να είναι άντρες. Καλύτερα να γίνονται γκέι και φυσιολογικοί άντρες παρά άντρακλες που δεν διστάζουν να σκοτώσουν για την γαμωομαδα τους στο διάλο έχω συγχυστεί. Όλοι μέσα φυλακή και οι 100 που έπιασαν τουλάχιστον 6 μήνες αν και νομίζω πως θα το έχουν περηφάνια κι αυτό, το ότι μπήκαν φυλακή δηλαδή. Θα νιώθουν πιο άντρες ακόμη.
    Σύμφωνοι, καλύτερα να γίνονται γκέι παρά "σκληροί" άντρες, αλλά να σου πω κάτι? Φταίει ΜΟΝΟ η κοινωνία? Εγώ πιστεύω φταίει και η φύση/βιολογία. Γιατί πολύ απλά, όσο πιο δυνατό αρσενικό είσαι, τόσο πιο "κυρίαρχος" στην αγέλη είσαι, και φυσικά τόσο πιο πολύ σου κάθονται τα θηλυκά. Εσείς δεν φταίτε καθόλου που κάθεστε σε ένα σωρό κάφρους? Αφού τα "¨καλά παιδιά" δεν σας κάνουν ποτέ "κλικ".

  2. #1532
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Εγώ θα προτιμούσα ΑΝ έκανα παιδί -που δεν θα κάνω αλλά λέμε- να γίνει ομοφυλόφιλος παρά τούμπανος και μαλ.....ας. Και το ξέρω πολύ καλά αυτό γιατί έχω εκπαιδεύσει τον αδερφό μου που είναι 20 χρονών και είναι παιδί άντρας με αξίες και όχι καραμάγκας. Τώρα όσο για τις γυναίκες να ξέρεις ότι προτιμούν τα καλά παιδιά για γάμο και όλα τα καλά παιδιά είναι πιασμένα και παντρεμένα. Εγώ αυτό βλέπω. Όχι πως οι άντρακλες δεν έχουν επιτυχία αλλά είναι προσωρινή, όπως τις πουτ@νες ένα πράγμα.

  3. #1533
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    το ρήμα γίνομαι δεν μου κολλάει καλά.
    καλύτερα να μορφώνονται οι ανθρώποι από μικροί να μαθαίνουν ότι όπως θέλουν να μην τους πειράζουν οι άλλοι, έτσι και οι άλλοι θέλουν να μην τους πειράζεις. μετά τα 30 οι γονείς παύουν και επίσημα να έχουν ευθύνη. ο άνθρωπος είναι ενήλικας και έχει πλήρη ευθύνη των πράξεών του. αν πάρει κάποιος στραβό δρόμο απο νωρίς όμως, δύσκολα γυρίζει πίσω. όσο πιο νωρίς το τραύμα, τόσο πιο δύσκολα το αντιμετωπίζεις..

  4. #1534
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Ο θεοσ το ξεκιναει στραβα επρεπε ολα τα παιδια να τα αναλαμβανει το κρατοσ καπωσ επρεπε να διορθωνονται οι ανισοτητεσ τησ γεννησησ

  5. #1535
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ναι; Εγώ το έπινα σε 4 γουλιές :Ρ Και μετά αισθανόμουν ο πιο ευτυχισμενος άνθρωπος του κόσμου!
    Και γω στα πρωτα ετη φοιτητης,το εσκιζα το ουζο.Αλλα θυμαμαι οτι εκανα τρελα πραγματα!Και με το τσιπουρο ομως τα ιδια!
    Εμενα πλεον πιο πολυ με ξενερωνει ο γλυκανισος στη γευση,αλλα γουστα ειναι αυτα.
    Γενικα με τα σκληρα ποτα παιζει πολυ ρολο η ψυχολογια.

  6. #1536
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    Και γω στα πρωτα ετη φοιτητης,το εσκιζα το ουζο.Αλλα θυμαμαι οτι εκανα τρελα πραγματα!Και με το τσιπουρο ομως τα ιδια!
    Εμενα πλεον πιο πολυ με ξενερωνει ο γλυκανισος στη γευση,αλλα γουστα ειναι αυτα.
    Γενικα με τα σκληρα ποτα παιζει πολυ ρολο η ψυχολογια.
    Καλησπέρα...

    Μου εξηγείς σε παρακαλώ τι εννοείς με την τελευταία φράση;
    Εγώ είμαι σε φάση που θέλω να πιώ τώρα αλλά δεν έχω τίποτα κρυμμένο στο δωμάτιο μου όπως παλιά, ίσως να πρέπει να ξαναρχίσω να κρύβω προμήθειες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #1537
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Το θεμα ειναι η παιδεια.Και η παιδεια δεν ειναι το σχολειο και η "μορφωση".Ειναι οι αξιες που εχει και που υπερασπιζεται ο καθενας μας.Η ζωη θα επρεπε να ειναι η μεγαλυτερη αξια.Οταν καποιος την αφαιρει με τετοιο τροπο και με τετοια γελοια κινητρα,δεν ξερω αν του αξιζει να ζει.
    Υπαρχει ενα μοτο απο μια αγαπημενη μου ταινια..He who thinks he's bigger than the rest, must go to the cemetary
    Ταυτιζομαι

  8. #1538
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Τελικά έχουμε κρασί στο ψυγείο κι έβαλα λίγο κρυφά... Άντε γεια μας και να πάνε κάτω τα φαρμάκια!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #1539
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τελικά έχουμε κρασί στο ψυγείο κι έβαλα λίγο κρυφά... Άντε γεια μας και να πάνε κάτω τα φαρμάκια!
    Υγεια κυκνε!
    Απο ποιον κρυβεσαι?

  10. #1540
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    Υγεια κυκνε!
    Απο ποιον κρυβεσαι?
    Απ' τους γονείς μου γιατί θεωρούν το να πίνεις στο σπίτι αλκοολισμό εκτός κι αν είναι την ώρα του φαγητού... Παλιά, κολλημένα μυαλά... Ουφ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #1541
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Απ' τους γονείς μου γιατί θεωρούν το να πίνεις στο σπίτι αλκοολισμό εκτός κι αν είναι την ώρα του φαγητού... Παλιά, κολλημένα μυαλά... Ουφ!
    Μη δινεις σημασια,πιες κρασακι να χαλαρωσεις!Εγω μπυριτσα πινω.Αντε γεια μας!

  12. #1542
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    Μη δινεις σημασια,πιες κρασακι να χαλαρωσεις!Εγω μπυριτσα πινω.Αντε γεια μας!
    Αυτό προσπαθώ να κάνω, να χαλαρώσω...
    Στην υγειά σου!

    Κι όταν έχεις διάθεση εξήγησε μου αυτό με την ψυχολογία που είπες προηγουμένως...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #1543
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αυτό προσπαθώ να κάνω, να χαλαρώσω...
    Στην υγειά σου!

    Κι όταν έχεις διάθεση εξήγησε μου αυτό με την ψυχολογία που είπες προηγουμένως...
    Εννοουσα οτι αν εισαι χαλια μπορει να βαλεις τα κλαματα,αν εισαι χαρουμενος να χορευεις,αν εχεις νευρα να βριζεις και να σπας κ.ο.κ
    Αλλα παιζει ρολο η ποσοτητα.Ενα-δυο κρασακια ειναι οτι πρεπει,για να χαλαρωσεις και να απολαυσεις τη στιγμη.Αν πιεις τρια μπουκαλια,τοτε βγαινουν τα περιεργα!

  14. #1544
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    Εννοουσα οτι αν εισαι χαλια μπορει να βαλεις τα κλαματα,αν εισαι χαρουμενος να χορευεις,αν εχεις νευρα να βριζεις και να σπας κ.ο.κ
    Αλλα παιζει ρολο η ποσοτητα.Ενα-δυο κρασακια ειναι οτι πρεπει,για να χαλαρωσεις και να απολαυσεις τη στιγμη.Αν πιεις τρια μπουκαλια,τοτε βγαινουν τα περιεργα!
    Αν πιώ τρία μπουκάλια, θα πέσω αναίσθητη χα χα!
    Κατάλαβα πάντως και το έχω πάθει... Ήμουν χάλια ψυχολογικά και βγήκα να πιώ μόνη μου και κατέληξα να πάρω τηλέφωνο έναν φίλο μου κλαίγοντας και να του λέω "αυτός θα με πεθάνει" αναφερόμενη στον πρώην...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #1545
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by user View Post
    το ρήμα γίνομαι δεν μου κολλάει καλά.
    καλύτερα να μορφώνονται οι ανθρώποι από μικροί να μαθαίνουν ότι όπως θέλουν να μην τους πειράζουν οι άλλοι, έτσι και οι άλλοι θέλουν να μην τους πειράζεις. μετά τα 30 οι γονείς παύουν και επίσημα να έχουν ευθύνη. ο άνθρωπος είναι ενήλικας και έχει πλήρη ευθύνη των πράξεών του. αν πάρει κάποιος στραβό δρόμο απο νωρίς όμως, δύσκολα γυρίζει πίσω. όσο πιο νωρίς το τραύμα, τόσο πιο δύσκολα το αντιμετωπίζεις..
    Μα μορφώνονται οι άνθρωποι από μικροί ειδικά στο σχολείο που τους μαθαίνει τα πιο ωραία πράγματα. Στους βρεφονηπιακούς σταθμούς, στο νηπιαγωγείο, μαθαίνουν ό,τι ευγενικότερο τα παιδιά, στο σχολείο το ίδιο με τα παραμύθια, τα μυθιστορήματα, την ιστορία, τη μουσική, όλοι έχουμε περάσει και ξέρουμε τι γίνεται κι όμως τα περισσότερα γίνονται τόσο κωλόπαιδα. Αυτό πώς εξηγείται; Η κοινωνία έχει όμως άλλους κανόνες και όσο πιο έξυπνα είναι τόσο πιο νωρίς τους μαθαίνουν με αποτέλεσμα να έχουμε τη βία, το ''είμαι μούρη'' κλπ. Όσο για τα 30 εκεί πια έχει διαμορφωθεί ό,τι ήταν να διαμορφωθεί και συγνώμη για το "γίνει γκέι", γεννηθεί εννοούσα. Ο 30άρης έχει μεγαλώσει πια ως ξέβρασμα ναζιστικό και βίαιο και ναι θα μαχαιρώσει αργά ή γρήγορα για την ομαδάρα του σαν χοντροκέφαλος που θα έχει διαμορφωθεί.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •