Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 137
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 137 of 180 FirstFirst ... 3787127135136137138139147 ... LastLast
Results 2,041 to 2,055 of 2700
  1. #2041
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΟΛΟΙ 60 ΕΛΙΕΣ ΚΑΠΟΥ Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ 60 ΕΠΙ 10 600 ΕΥΡΩ
    ΚΑΙ 100 ΕΠΙ 3 300 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΡΕΜΜΑΤΑ ΣΥΝΟΛΟ 900 ΕΥΡΩ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ 60 ΔΕΝΤΡΑ ΜΕ ΝΟΡΜΑΛ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ 60 ΕΠΙ 30 1800 ΚΙΛΑ ΚΑΡΠΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ 1.5 ΤΟΝΟΥΣ ΛΑΔΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΥΡΩ 1500 ΕΠΙ 8 12.000 ΕΥΡΩ ΣΥΝ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΛΛΑ 3.000 ΣΥΝΟΛΟ 15.000 ΕΥΡΩ ΤΟΣΑ ΒΓΑΖΩ ΚΙ ΕΓΩ 16.500 ΒΓΑΖΩ Κ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ Κ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΙ

  2. #2042
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΠΡΙΟΝΙ ΧΕΙΡΟΣ 4 ΕΠΙ 15 =60
    ΨΑΛΙΔΙ ΚΛΑΔΕΜΑΤΟΣ 50 ΜΕ 80 ΕΥΡΩ
    ΤΡΑΚΤΕΡΑΚΙ 3500 ΕΝΑ ΚΑΛΟ
    ΑΜΑΞΙ 4000
    ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 1000
    ΑΛΥΣΟΠΡΙΟΝΟ 100
    ΚΛΕΙΔΙΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ 200
    ΡΑΝΤΙΣΤΙΚΟ 400 ΒΥΤΙΟ 150
    ΣΥΝΟΛΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ 9500 ΜΕ 10.000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΟΛΑ
    ΧΟΡΤΟΚΟΠΤΙΚΟ 300

  3. #2043
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΠΡΙΟΝΙ 1 ΧΡΟΝΟΣ ΨΑΛΙΔΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΡΑΚΤΕΡΑΚΙ ΑΜΑΞΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΡΑΝΤΙΣΤΙΚΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΒΥΤΙΟ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΟΝΙ ΑΛΥΣΙΔΑΣ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΚΛΕΙΔΙΑ 20ΕΤΙΑ ΧΟΡΤΟΚΟΠΤΙΚΟ 13 ΧΡΟΝΙΑ

  4. #2044
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Δείτε εδώ πως ένα συγκεκριμένο ψυχεδελικό μπορεί να συντονίσει την συνείδηση σε διαφορετικά κανάλια πραγματικότητας.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #2045
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Elis που να βρούμε ελιές ρε αδερφέ;
    Όποιος είχε 20-30 στρέμματα ελιές θα κονομησε καλά φέτος.

  6. #2046
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Αναρωτιέμαι αν θα με βοηθήσει ψυχολόγος σχετικά με το άγχος;
    Δεν θέλω να πετάξω λεφτά και μην με βοηθήσει.

  7. #2047
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Αναρωτιέμαι αν θα με βοηθήσει ψυχολόγος σχετικά με το άγχος;Δεν θέλω να πετάξω λεφτά και μην με βοηθήσει.
    Βοηθάει ο ψυχολόγος. Αλλά ο ψυχολόγος λειτουργεί σαν τρίτο πόδι. Μας βοηθάει να πάμε μπροστά. Αν τα άλλα δύο πόδια όμως δεν κάνουν βήμα, το τρίτο είναι άχρηστο. Οπότε πρέπει και εσύ να βοηθήσεις τον εαυτό σου.

  8. #2048
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    486
    Ούτε όλοι οι ψυχολόγοι βοηθάνε, ούτε τίποτε το τόσο γενικό.
    Υπάρχουν και σ' αυτό το επάγγελμα οι ηλίθιοι, όπως και σε όλα.
    Ψάξτο καλά και κοίτα εκεί που αφήνεις κομμάτια της ζωής σου ανοιχτά
    ο άλλος να το αξίζει. Όχι να τον πληρώνεις και να σου φορτώνει τις δικές του
    προκαταλήψεις και κολλήματα. Μην θεοποιείτε κανένα επάγγελμα και μην τα βαφτίζετε
    λειτουργήματα όλα μόνο και μόνο επειδή έχουν να κάνουν με υγεία. Και σαβούρα υπάρχει
    πολλή στον τομέα της υγείας γενικώς.

  9. #2049
    Ευτυχισμένοι αυτοί που τους θάβουν τα παιδιά τους. Τα παιδιά π αφήνει είναι το καλύτερο πτυχίο της ζωής που παίρνει κανείς στον τάφο.
    Ευτυχισμένοι να είναι δίπλα τους ως το θάνατο τα παιδιά τους κι έπειτα να κρατάνε το φέρετρο για το νεκροταφείο και να τους ρίχνουν το χώμα μετά που θα κάνει τον αγιασμό ο παπάς. Τα βλέπεις αυτά από κοντά και καταλαβαίνεις τη μεγάλη αξία του να έχει κανείς παιδιά.
    Δεν πα να έχει χωρίσει χρόνια πριν ή να μην την έχει παντρευτεί ποτέ αυτό που χει αξία είναι να του βάλουν το χώμα στο μνήμα τα παιδιά του.
    Κανείς άλλος δεν μπορεί να ναι πιο δίπλα του στο θάνατο, μήτε αδέρφια μήτε φίλοι και συγγενείς.
    γιάννης

  10. #2050
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Βοηθάει ο ψυχολόγος. Αλλά ο ψυχολόγος λειτουργεί σαν τρίτο πόδι. Μας βοηθάει να πάμε μπροστά. Αν τα άλλα δύο πόδια όμως δεν κάνουν βήμα, το τρίτο είναι άχρηστο. Οπότε πρέπει και εσύ να βοηθήσεις τον εαυτό σου.
    Ο ψυχολόγος είναι σαν τον καθηγητή που σου κάνει φροντιστήριο. Αν διαβάσεις θα περάσεις το μάθημα. Αλλιώς, δεν φταίει ο καθηγητής. Ο καθηγητής δεν έχει την ικανότητα να σου τα φυτέψει στο νου ώστε να περάσεις το μάθημα χωρίς να διαβάσεις και χωρίς να βάλεις το στυλό σου κάτω. Ούτε μάγος είναι. Απλά σου τα κάνει λιανά κι εύκολα για να μπορείς να τα καταλάβεις και να γράψεις καλά. Το ίδιο ισχύει και με τον ψυχολόγο. Απλά πας σε καλό ψυχολόγο όπως πας σε καλό καθηγητή.
    γιάννης

  11. #2051
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΑΝ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΕΓΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕ 5 ΟΛΕΣ ΚΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑΤΙΑΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΓΚΕΝΕΝ ΑΥΤΟ

  12. #2052
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ο ψυχολόγος είναι σαν τον καθηγητή που σου κάνει φροντιστήριο. Αν διαβάσεις θα περάσεις το μάθημα. Αλλιώς, δεν φταίει ο καθηγητής. Ο καθηγητής δεν έχει την ικανότητα να σου τα φυτέψει στο νου ώστε να περάσεις το μάθημα χωρίς να διαβάσεις και χωρίς να βάλεις το στυλό σου κάτω. Ούτε μάγος είναι. Απλά σου τα κάνει λιανά κι εύκολα για να μπορείς να τα καταλάβεις και να γράψεις καλά. Το ίδιο ισχύει και με τον ψυχολόγο. Απλά πας σε καλό ψυχολόγο όπως πας σε καλό καθηγητή.
    Δεν θα έλεγα ότι δουλειά κάνει μόνο ένας καλός ψυχολόγος. Μπορεί ένας ψυχολόγος να είναι καλός απλά να μην σου ταιριάζει. Από ποια πόλη της Κύπρου είσαι;

  13. #2053
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    ψυχεδελικά ή ψυχοτρόπα, ελεσντί δηλαδή θέλω πολύ να δοκιμάσω, σε ένα περιβάλλον ασφαλές με ειδικους.

  14. #2054
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Το LSD είναι απλό παραισθησιογόνο και αυτοψυχαναλυτικό φάρμακο και όχι ενθεογόνο όπως η DMT.
    Δηλαδή έχεις οπτικές παραισθήσεις και ανασκάπτεις βιώματα του παρελθόντος,αλλά δεν πηγαίνεις σε άλλο realm και δεν συναντάς υπερφυσικές οντότητες όπως με την DMT.

    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  15. #2055
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    το ντιεμτί είναι επικίνδυνο; το ελεσντί έχω ακούσει ότι δεν είναι. όχι ότι αυτά που καταναλώνω μου κάνουν καλό. απλά υπάρχουν κατηγορίες ουσιών που είναι άμεσα επικίνδυνες.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •