Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 163
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 163 of 181 FirstFirst ... 63113153161162163164165173 ... LastLast
Results 2,431 to 2,445 of 2704
  1. #2431
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,702
    Δουλειά των στρατηγών ήθελαν να σασ δείξουν τα πάντα θα τραβήξετε εμβόλιο από μένα κ μπορείτε να πάτε κ σε πόλεμο πλέον τα χάπια μου δεν έχουν τίποτα μέσα ετσι νομίζω εγώ για αλήθεια

  2. #2432
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,702
    Θα γίνει πολεμοσ αυτοί δεν αστειευονται να ξέρετε δεν πιστεύουν τι έχω κάνει

  3. #2433
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Σκέφτομαι ότι φεύγει ο χειμώνας σιγά σιγά και αυτό μου ανεβάζει την διάθεση.
    Ελπίζω ένα καλοκαίρι διαφορετικό από το προηγούμενο, καλύτερο και με καλύτερη διάθεση.

  4. #2434
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Σκέφτομαι ότι φεύγει ο χειμώνας σιγά σιγά και αυτό μου ανεβάζει την διάθεση.
    Ελπίζω ένα καλοκαίρι διαφορετικό από το προηγούμενο, καλύτερο και με καλύτερη διάθεση.
    Ναι ε;

    Είδες πόσο διαφορετικοί είμαστε οι άνθρωποι;

    Εμένα μου αρέσει ο χειμώνας, η συννεφιά, ο ήχος της βροχής , η μυρωδιά της γης μετά τη βροχή τα μπουμπουνητά με τις αστραπές, η αλλαγή της ώρας που νυχτώνει νωρίς.
    Όλα αυτά με ηρεμούν.
    Μιλάμε για μεγάλη διαφορά στην ψυχολογία μου.

    Δυστυχώς φέτος δεν έκανε σχεδόν καθόλου χειμώνα
    Μόνο κρύο κάποιες φορές.

    Από την άλλη το καλοκαίρι δε το θέλω γιατί με κουράζει η έντονη ζέστη καθώς ζω Αθήνα. Και είναι δράμα η κατάσταση. Είμαι και σχετικά φτωχός οπότε ζω σε παλιό διαμέρισμα που βράζει, άσε που τα κάθε είδους ζωύφια κάνουν την εμφάνιση τους και σου δυσκολεύουν μέχρι και τον ύπνο.

    Επίσης το φως του ήλιου δε το αντέχω. Πονάνε τα μάτια μου. Οι σωματικές μου αντοχές το καλοκαίρι λόγω της ζέστης μειώνονται και κάνω λιγότερα πράγματα απ' ότι το χειμώνα.

  5. #2435
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,702
    Εσεισ πόσους φάγατε σήμερα???

  6. #2436
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,702
    Δε φαντάστηκα ότι μπορεί να πάει τόσο στραβά οπότε θέλετε να με σκοτώσετε τη μόνη χάρη που ζητάω είναι να φύγω σαν άνθρωπος οπότε θέτε κάντε το

  7. #2437
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    ερωτηση: τα λαντοζ δεν θελουν συνταγη;;
    μιλουσαμε σημερα με φιλους και μας ελεγε ενας για καποιον κοινο γνωστο οτι παιρνει "κατι" που τον κανει να αισθανεται καλυτερα και το παρουσιαζε σαν κατι φυτικο, καποιου ειδους συμπληρωμα, κατι τετοιο. πως το λενε αυτο το "κατι"; νομιζω μου ειπε "λαντοζ", μας λεει.. το λαντοζ δεν θελει συνταγη; πως το παιρνει ετσι αυτος; και δενε χει παρενεργειες; εγω, ξερω οτι ειναι αντικαταθλιπτικο.

  8. #2438
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ερωτηση: τα λαντοζ δεν θελουν συνταγη;;
    μιλουσαμε σημερα με φιλους και μας ελεγε ενας για καποιον κοινο γνωστο οτι παιρνει "κατι" που τον κανει να αισθανεται καλυτερα και το παρουσιαζε σαν κατι φυτικοο.
    Oχι,το λαντόζ δεν θέλει συνταγή,όπως και όλα τα ssri αντικαταθλιπτικά,τα παίρνει ο οποιοσδήποτε από το φαρμακείο...Συνταγή απαιτείται για τα ηρεμιστικά,τις βενζοδιαζεπίνες δηλαδή όπως ζάναξ,στεντόν,λεξοτανίλ,τα� �όρ.
    Το παρουσίαζε ως φυτικό γιατί δεν ήθελε να παραδεχτεί ότι παίρνει αντικαταθλιπτικό.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #2439
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,702
    Εγώ πρέπει να παίρνω φάρμακα του 1920 μόνο συμπεριφορικα με τα δικά σασ μαστουρωνω κ είμαι σαν να βγήκα από πενταστερο ξενοδοχείο

  10. #2440
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Oχι,το λαντόζ δεν θέλει συνταγή,όπως και όλα τα ssri αντικαταθλιπτικά,τα παίρνει ο οποιοσδήποτε από το φαρμακείο...Συνταγή απαιτείται για τα ηρεμιστικά,τις βενζοδιαζεπίνες δηλαδή όπως ζάναξ,στεντόν,λεξοτανίλ,τα� �όρ.
    Το παρουσίαζε ως φυτικό γιατί δεν ήθελε να παραδεχτεί ότι παίρνει αντικαταθλιπτικό.
    μαλιστα! πως λειτουργει αυτο το φαρμακο; απ οτι ξερω τα αντικαταθλιπτικα δεν ειναι εθιστικα, αλλα τα κοβεις ανετα η θελει προγραμμα οπως ολα τα ψυχοφαρμακα;

  11. #2441
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,702
    Πω πω μαλακές δεν παλευεστε γι αυτό είστε ότι σασ πούνε τώρα έβγαλα άκρη με σασ με το τι είναι ο κόσμος δεν έχετε δικιά σασ κρίση περιμένετε να σασ τα πουν όλα γι αυτό δε βγάζουμε άκρη με τίποτα

  12. #2442
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαλιστα! πως λειτουργει αυτο το φαρμακο; απ οτι ξερω τα αντικαταθλιπτικα δεν ειναι εθιστικα, αλλα τα κοβεις ανετα η θελει προγραμμα οπως ολα τα ψυχοφαρμακα;
    Σκέφτεσαι να τα ξεκινήσεις από περιέργεια?
    Το λαντόζ είναι το γνωστό πρόζακ των αμερικάνων...
    Οπως όλα τα ssri αντικαταθλιπτικά θέλει 2-3 εβδομάδες για να δράσει,δεν είναι φάρμακο που θα πάρεις το πρώτο χάπι και μετά απο 2 ωρες θα αισθάνεσαι καλύτερα...Το αντίθετο!...Τις πρώτες μέρες μπορεί να σε κάνει χειρότερα,γι'αυτό και δίνουν συνήθως και ηρεμιστικό επικουρικά τις πρώτες μέρες.
    Δεν θέλει συνταγή γιατί δεν είναι εθιστικό και δεν έχει σοβαρες παρενέργειες,σε αντίθεση με τα ηρεμιστικά που εμπίπτουν στον καταλογο των ναρκωτικών.
    Ο γιατρός καθορίζει πότε θα το κόψεις και ποτέ δεν το κόβεις μαχαίρι...Κάνεις σταδιακή μείωση.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  13. #2443
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Σκέφτεσαι να τα ξεκινήσεις από περιέργεια?
    Το λαντόζ είναι το γνωστό πρόζακ των αμερικάνων...
    Οπως όλα τα ssri αντικαταθλιπτικά θέλει 2-3 εβδομάδες για να δράσει,δεν είναι φάρμακο που θα πάρεις το πρώτο χάπι και μετά απο 2 ωρες θα αισθάνεσαι καλύτερα...Το αντίθετο!...Τις πρώτες μέρες μπορεί να σε κάνει χειρότερα,γι'αυτό και δίνουν συνήθως και ηρεμιστικό επικουρικά τις πρώτες μέρες.
    Δεν θέλει συνταγή γιατί δεν είναι εθιστικό και δεν έχει σοβαρες παρενέργειες,σε αντίθεση με τα ηρεμιστικά που εμπίπτουν στον καταλογο των ναρκωτικών.
    Ο γιατρός καθορίζει πότε θα το κόψεις και ποτέ δεν το κόβεις μαχαίρι...Κάνεις σταδιακή μείωση.
    οχι! με τπτ...
    του φιλου μου, ο γνωστος του του το διαφημιζε τι ωραιο που ειναι και να το παρει για αγχος κλπ. εν τω μεταξυ ο φιλος δενε χει καταθλιψη, καμια σχεση. αγχος, εχει. ναι. αλλα τα αντικαταθλιπτικα δεν ειναι για το αγχος..

  14. #2444
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι! με τπτ...
    του φιλου μου, ο γνωστος του του το διαφημιζε τι ωραιο που ειναι και να το παρει για αγχος κλπ. εν τω μεταξυ ο φιλος δενε χει καταθλιψη, καμια σχεση. αγχος, εχει. ναι. αλλα τα αντικαταθλιπτικα δεν ειναι για το αγχος..
    Δεν είναι σωφρον να ξεκινήσει κάποιος αντικαταθλιπτικό χωρίς να του το προτείνει ψυχίατρος.
    Είναι σαν να πας στο φαρμακείο και να πάρεις χάπι για την πίεση χωρίς να πας σε καρδιολόγο.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  15. #2445
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Δεν είναι σωφρον να ξεκινήσει κάποιος αντικαταθλιπτικό χωρίς να του το προτείνει ψυχίατρος.
    Είναι σαν να πας στο φαρμακείο και να πάρεις χάπι για την πίεση χωρίς να πας σε καρδιολόγο.
    συμφωνω...

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •