Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 165
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 165 of 181 FirstFirst ... 65115155163164165166167175 ... LastLast
Results 2,461 to 2,475 of 2703
  1. #2461
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    ας έκανε κι αλλιώς.
    και πολύ το άργησε. όλο λέγε λέγε. αμαπχια.
    είμαστε λέει το πρώτο χριστιανορθόδοξο κράτος που αναγνώρισε ως συνταγματικό δικαίωμα τον γάμο. κατι είναι κι αυτό.

  2. #2462
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by user View Post
    ας έκανε κι αλλιώς.
    και πολύ το άργησε. όλο λέγε λέγε. αμαπχια.
    είμαστε λέει το πρώτο χριστιανορθόδοξο κράτος που αναγνώρισε ως συνταγματικό δικαίωμα τον γάμο. κατι είναι κι αυτό.
    Καλημέρα αγαπημένη μου user <3 Σωστά τα λες όπως πάντα!

  3. #2463
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Σκέφτομαι πως έχω μια μακροχρόνια ελεύθερη σχέση και έχει πάει τέλεια.
    Την έχω απολαύσει και γνωρίζω αυτόν τον τύπο τόσα χρόνια χωρίς να έχουμε προβλήματα και να περνάμε όμορφα.
    Τι καλά που είναι! Νομίζω είναι η ωραιότερη σχέση της ζωής μου!
    Να' σαι καλά μικρέ Ανδρέα μου <3

  4. #2464
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Το θέμα είναι στημένο και δεν τον παίρνω

  5. #2465
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    Γιατί ο εγκέφαλος μου δεν φιλτράρει την πληροφορία πριν φοβηθεί ;;;;

    Διότι η αντιμετώπιση περιστατικού που σου προκαλεί φόβο, με την πάροδο των χρόνων χωρίς καν το αντιληφθείς, σου έγινε σαν αυτοματοποιημένη κίνηση του νου. Γι αυτό πάντα ανιδράς με τον ίδιο τρόπο και έπειτα μετανιώνεις επειδή δεν συμπεριφέρθηκες αλλιώς. Οι ψυχολόγοι λένε δούλεψε το στη σκέψη σου, βρες μέσα σου τις αιτίες, το πως εξελίχθηκε, το λόγο που σε ωθει στην αυτοματοποιημένη κίνηση, ώστε απ αυτό το σημείο να ξεκινήσιε η διόρθωση.
    γιάννης

  6. #2466
    Ούτε το έντονο άγχος, ούτε η έντονη αγωνία, ούτε η έντονη μελαγχολια, έρχονται από το πουθενά ούτε είναι ορμονικό ή άλλο οργανικό θέμα. Όλα έχουν αιτία τους γεγονότα, παθήματα, της ζωής και αβεβαιότητες ή βάσιμες ανησυχίες ως προς κάποια πράγματα για το μέλλον. Αυτός που υποφέρει από τέτοιες καταστάσεις θεωρώ πως είναι συνειδητοποιημένος, με υψηλό επίπεδο αντίληψης των πραγμάτων αλλά και ευαίσθητος συνάμα.
    γιάννης

  7. #2467
    Όλοι ψάχνουν για άτομα καβάντζα.
    Άλλοι σε πιάνουν στον ύπνο που λέμε με επιπλήξεις και προσβολές και δεν ξέρεις πως να αντιδράσεις, παγώνεις, κι αυτό μπορεί ήδη να το ξέρουν.
    Άλλοι σου κάνουν τους μεγάλους συμβουλάτορες αλλά δένεται η γλώσσα τους άμα είναι να τους ζητήσεις βοήθεια.
    Άλλοι σε υποτιμούν και ζεις ακόμα με τις ψευδαισθήσεις σου ότι σ έχουν για σημαντικό τους άτομο.
    Άλλοι επικοινωνούν μαζί σου με το ζόρι κυρίως άμα δουν αναπάντητη κλήση σου.
    Μ άλλους κυκλοφοράς αφού δεν σε κάνει κανείς άλλος παρέα, μα ντρέπεσαι όταν σε δουν μ αυτούς.
    Άλλοτε χαιρόμαστε κι αυτό φαίνεται προς τα έξω με ιστοριούλες κοινωνικές στις οποίες πρωταγωνιστούμε που φτιάξαμε στη σκέψη μας.
    Αυτά παθαίνουμε άμα αποτύχαμε ή δεν μας έδωσαν τα εφόδια για υγιείς διαπροσωπικές σχέσεις.
    γιάννης

  8. #2468
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Εντάξει με χορεψατε ολεσ τώρα τι να κάνω εγώ ζω η πεθαίνω να ξέρω

  9. #2469
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εντάξει με χορεψατε ολεσ τώρα τι να κάνω εγώ ζω η πεθαίνω να ξέρω
    Χόρεψε το σε ένα φλαμέγκο απάνω μαζί με τη Χάρις Αλεξίου...
    γιάννης

  10. #2470
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Θυμάμαι μια φίλη μου στη σχολή... Κάποια μέρα την ρώτησα ποιο είναι το αγαπημένο της βιβλίο. Ήμασταν γύρω στα 22...
    Μου απάντησε πως δεν έχει διαβάσει ποτέ της κανένα βιβλίο κι εγώ εξεπλάγην! Της λέω μα είναι δυνατόν να μην έχεις διαβάσει ποτέ κανένα βιβλίο; Και μου λέει ναι.
    Εγώ εννοείται είχα διαβάσει πάρα πολλά βιβλία μέχρι τότε. Ωραία της λέω θα σου δώσω ένα βιβλίο εγώ να το διαβάσεις. Και της έδωσα ''Η γυναίκα της Σοφίτας'' της Δημουλίδου που ήξερα ότι είναι πιασάρικο.
    Από τότε αυτή η κοπέλα έγινε φαν της συγγραφέως (εγώ δεν είμαι :Ρ), τα αγάπησε και ξεκίνησε να αγοράζει και να διαβάζει βιβλία.
    Πιστεύω πως έκανα καλό σε έναν άνθρωπο αν και ποτέ δεν μου το αναγνώρισε.

  11. #2471
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    α εδώ συμφωνώ κατά το μισό.
    κι εγώ είχα πράγματα στη ζωή μου που μου τα μάθανε άλλοι αλλά ποτέ δεν τους είπα ότι τους οφείλω κάτι, γιατί ύστερα είδα πως η ευγνωμωσύνη είναι μια έννοια πιό πλατιά, δηλαδή πέι ιτ φόργουορντ που λέει η ταινία, δεν γυρίζει πίσω σε εσένα από το ίδιο το άτομο που ευεργέτησες, ας πούμε. γίνεται ίσως καλό κάρμα, ίσως απλά είναι κάτι δικό σου.
    το λοιπόν ότι διάβασε Δημουλίδου και μετά έγινε βιβλιοφάγος, φάση, δεν ξέρω, πρέπει να αποδείξω στον εαυτό μου ότι υπάρχουν και χειρότεροι παραμυθάδες από την κυρία Δημουλίδου; εγώ αυτό βλέπω σαν κίνητρο. προσωπικά κάτι μου βγάζει η περσόνα αυτή, πολύ κυριλέ και υπεράνω.
    εγω πχ μικρή διάβαζα ό,τι μου δίνανε δώρο, την αγάπη μου για τα βιβλία μου την έβγαλαν βιώματα, όταν άρχισα να μιλάω με άλλους ανθρώπους τί διαβάζουν. δεν με έχει απασχολήσει ποτέ σαν πρόβλημα. όμως δεν νομίζω να ήμουν σαν την Ρόρι Γκίλμορ ποτέ. !

  12. #2472
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Τελικά ξετσουτσουνεψατε η όχι

  13. #2473
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Έχω μελαγχολία με παρανοϊκό ιδεασμο δε θεωρείται πρόβλημα που λύνεται

  14. #2474
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Το ίδιο είχε γίνει το 90 όπου μια γυναίκα έλεγε ότι είμαι παράνομος μέχρι το 2012 είχε τελειώσει το θέμα κι άρχισαν να πεθαίνουν μέχρι το 2015 που το στησε ο τσιπρασ με Βιάγκρα στον καφέ διεγερτικα κι άλλα Ρωσίδες και άλλα μετά ξέφυγε κ το οργάνωσε ο Μητσοτάκης με τον πουτιν εν τω μεταξύ άλλα λένε σε μένα κι άλλα λένε σε εσάς μέσω του κινητού επίσης δουλεύω κανονικά έχω λεφτά άλλα δεν μου τα δίνουν γίνονται διαφορά στην ελληνική κοινωνία που αν τα μάθετε θα πεθάνετε κι εσείς οι θεραπείες που είχε το νοσοκομείο ήταν δικές μου η μεγάλη θεραπεία είναι αναισθητικό με κορτιζονη για το σαπισμα κι η κορτιζονη για το κυκλοφορικο

  15. #2475
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Τα κορίτσια ξεπατωθηκαν στο λουτσο άλλα εγώ της πείραξα εννοείται ότι μπορώ να τις θεραπευσουν οι γιατροί κι εγώ να βγω αθώος συντηρούν αυτό το θέμα για να μη βαριέστε αφού δεν δουλεύετε από τη στιγμή που τα κοριτσια είναι καλά κ υπάρχει θεραπεία που την πήρα κι εγώ από εκεί κ πέρα η ευθύνη είναι όλη του τσιπρα μου έδωσε 10 χρόνια ζωησ στο σώμα μου έκαναν διάφορα για να βγάλουν ότι αλήθεια θέλουν

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •