Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 166
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 166 of 181 FirstFirst ... 66116156164165166167168176 ... LastLast
Results 2,476 to 2,490 of 2703
  1. #2476
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Αν πω ότι ξέρω δε σασ βλέπω καλά πάντως γτ έχει παίξει πολύ κατάχρηση εξουσίας από ολουσ

  2. #2477
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by user View Post
    α εδώ συμφωνώ κατά το μισό.
    κι εγώ είχα πράγματα στη ζωή μου που μου τα μάθανε άλλοι αλλά ποτέ δεν τους είπα ότι τους οφείλω κάτι, γιατί ύστερα είδα πως η ευγνωμωσύνη είναι μια έννοια πιό πλατιά, δηλαδή πέι ιτ φόργουορντ που λέει η ταινία, δεν γυρίζει πίσω σε εσένα από το ίδιο το άτομο που ευεργέτησες, ας πούμε. γίνεται ίσως καλό κάρμα, ίσως απλά είναι κάτι δικό σου.
    το λοιπόν ότι διάβασε Δημουλίδου και μετά έγινε βιβλιοφάγος, φάση, δεν ξέρω, πρέπει να αποδείξω στον εαυτό μου ότι υπάρχουν και χειρότεροι παραμυθάδες από την κυρία Δημουλίδου; εγώ αυτό βλέπω σαν κίνητρο. προσωπικά κάτι μου βγάζει η περσόνα αυτή, πολύ κυριλέ και υπεράνω.
    εγω πχ μικρή διάβαζα ό,τι μου δίνανε δώρο, την αγάπη μου για τα βιβλία μου την έβγαλαν βιώματα, όταν άρχισα να μιλάω με άλλους ανθρώπους τί διαβάζουν. δεν με έχει απασχολήσει ποτέ σαν πρόβλημα. όμως δεν νομίζω να ήμουν σαν την Ρόρι Γκίλμορ ποτέ. !
    Μα δεν είπα ότι της σύστησα την πιο αξιόλογη συγγραφέα όλων των εποχών ώστε να ανοίξει το πνεύμα της. Δεν μπορείς ένα παιδί από το Α να το πας στο Ω. Αλλά την έβαλα στον κόσμο των βιβλίων ώστε από εκεί και πέρα να ψάξει μόνη της. Δεν θα μπορούσα να της δώσω Ντοστογιέφσκι πχ γιατί δεν θα τον καταλάβαινε. Ήμουν σίγουρη ότι έπρεπε να της δώσω κάτι πιο ανάλαφρο και πιασάρικο. Πάντως το κόλπο έπιασε. Και είμαι χαρούμενη γι' αυτό. Από εκεί και πέρα πιστεύω πως άνοιξε τους ορίζοντες της και ποιος ξέρει ίσως κάποτε διαβάσει και Τολστόι. Πάντως ο ενθουσιασμός της ήταν μεγάλος όταν τελείωσε την ανάγνωση του βιβλίου και η εμπειρία της. (Όσο για την Δημουλίδου ούτε εγώ είμαι φαν όπως είπα και πολλά χρόνια δεν έχω διαβάσει κανένα βιβλίο της γιατί δεν είναι του στυλ μου. Πάντως κι εγώ με αυτήν ξεκίνησα :Ρ)

  3. #2478
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Είμαι φαντάρος με επιταξανε αμοιβομαι με 13 ευρώ τη μέρα κι ήθελαν τα χωράφια μου και τη δουλειά γενικά γτ έβγαζα πολλά χρήματα όπου θέλουν με πάνε ότι θέλουν με κάνουν υπηρέτησα στρατιώτης και μου είπαν ότι αν υπηρετησεισ μετά ανήκεις στο στρατό δεν ξέρω για λεφτά πάντως έκανα ότι καλύτερο μπορούσα να ξέρετε

  4. #2479
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    χα χα τέλος καλό, όλα καλά.!
    εγώ παίζει να έχω διαβάσει μόνο αποσπάσματα από τα ίντερνετς, είμαι πολύ ελιτίστρια θα έλεγα για τα βιβλία μου και τα τελευταία χρόνια που άρχισα να ξανοίγομαι το μετανιώνω συχνά.

  5. #2480
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Εμένα αυτό που θέλω είναι να γίνει πολυεθνική για το λάδι το μέλι και το κρασί σε ολεσ ΤΙΣ χώρες κ να βγάλουν λεφτά πολλά να πάρω κι εγώ τα λεφτά που πρέπει

  6. #2481
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Σκέφτομαι ότι τα κωλοχαπια δεν με βοηθανε.
    Αλλά από την άλλη, άμα τα κόψω πως θα γίνω; Καλύτερα η χειρότερα;

  7. #2482
    Σκέφτομαι πως δυστυχώς βλέπω πως έχω επηρεάσει το παιδάκι μου κ έχει φοβίες ...

  8. #2483
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Ρώτα τον γιατρό σου

  9. #2484
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Σκέφτομαι ότι την Πέμπτη έχω πάλι θέατρο και πάλι με έπιασε στεναχώρια, περισσότερο θα είμαι χάλια Τετάρτη.

  10. #2485
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Σκέφτομαι το πρώτο πρώτο θέμα του forum που δημοσιεύτηκε ποιο είναι και γενικά από πότε υπάρχει αυτό το forum;

  11. #2486
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Γνώμη για το Click to Therapy κανείς;

  12. #2487
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Σκέφτομαι ότι τα πιεσόμετρα και η επιστημονική αδαημοσύνη έχουν καταστρέψει πολύ κόσμο!
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  13. #2488
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Εγώ δουλεύω από το 1996 τώρα έχουμε 2024 πως έζησα δεν έχω ιδέα πως πέρασα δεν έχω ιδέα αθλητής ήμουν κ μάζευα ελιές βοηθός κουβάλημα κ τέτοια μετά βρήκα δουλειά εδώ στην πόλη και είχα την σχολή μηχανικός ΤΕΙ ΠΩΣ την έβγαλα ιδέα δεν έχω πως τα έκανα όλα αυτά ιδέα δεν έχω

  14. #2489
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Εγώ είμαι δεξιοσ τέρμα ακρο αλλά αυτά που λέει η ΝΔ για τις δουλειές δεν συμφωνώ κ δεύτερον ο Θεός δεν κάνει γτ πεθαίνουμε κ γενιομαστε με ανισότητες ο Θεός παράγει ανισότητες κ κανένας δεν ΤΙΣ διορθώνει

  15. #2490
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Κι οι αριστεροί να απαιτήσουν από το κρατοσ να αναλάβει να διορθωσει ΤΙΣ ανισότητες θα πρέπει να ζούμε με αντικειμενικά κριτήρια

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •