Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 26
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 26 of 181 FirstFirst ... 1624252627283676126 ... LastLast
Results 376 to 390 of 2701
  1. #376
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Και κάτι ακόμα πως θα καταλάβω αν ο ψυχολόγος είναι καλός στην δουλειά του; Πόσες συνεδρίες χρειάζεται για να δω αποτελέσματα;
    Αυτά τα ολίγα σκέφτομαι βραδιάτικα.

  2. #377
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by user View Post
    ακριβά είναι να πας μέχρι εκεί. η διαμονή νομίζω δεν μπορεί να είναι ακριβή.
    Τα εισιτήρια είναι γύρω στα 1.300 ευρώ να πας και να γυρίσεις. Βάλε διαμονή όπως είπες, επισκέψεις, κλαμπ, θάλασσα κ. ά ε δεν θες 3.000 ευρώ???!!!! Αλλά κάποτε θα το κάνω!

  3. #378
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μήνυμα στους υπουργούς του να σταματήσουν κάθε επαφή με την ελληνική πλευρά έστειλε ο Τούρκος Πρόεδρος συνεχίζοντας την στρατηγική της κλιμάκωσης στις σχέσεις των δυο πλευρών.
    Ο Τούρκος Πρόεδρος Ταγίπ Ερντογάν δήλωσε την Τετάρτη ότι είπε στους συναδέλφους του να μην διεξάγουν πλέον διμερείς συνομιλίες με την Ελλάδα, εξέλιξη που συνιστά μια ακόμα ανατροπή μετά την επανέναρξη των συνομιλιών των δυο πλευρών πέρυσι, σημειώνει το Reuters.

    Ο Ερντογάν είπε την περασμένη εβδομάδα ότι ο Έλληνας πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης «δεν υπάρχει πια» για αυτόν, κατηγορώντας τον Έλληνα ηγέτη ότι προσπάθησε να εμποδίσει τις πωλήσεις μαχητικών αεροσκαφών F-16 στην Τουρκία κατά τη διάρκεια επίσκεψης στις Ηνωμένες Πολιτείες, σημειώνει το πρακτορείο.

    Η Τουρκία και η Ελλάδα, και οι δύο σύμμαχοι του ΝΑΤΟ, έχουν εδώ και καιρό διαφωνία για μια σειρά ζητημάτων όπως τα θαλάσσια σύνορα, η έκταση της υφαλοκρηπίδας τους, ο εναέριος χώρος και η Κύπρος.

    Παράλληλα, ο Τούρκος πρόεδρος συνέχισε την ρητορική μισους και αναφερόμενος στην Αγία Σοφία τόνισε ότι η χώρα του αποκατέστησε την αρχική της ταυτότητα και ότι «έκλεισε μια πληγή».

    Συγκεκριμένα, ο Ταγίπ Ερντογάν είπε, αναφερόμενος στην Αγία Σοφία:

    «Η ιστορία μαρτυρεί τον μεγάλο μας αγώνα για την εδραίωση της ειρήνης, της εμπιστοσύνης, της ανοχής και της ευημερίας σε όποιο μέρος κι αν κατακτήσαμε. Σήμερα, με την έμπνευση που λάβαμε από τους προγόνους μας, αγωνιζόμαστε να κάνουμε την πατρίδα μας και κάθε τόπο όπου κυματίζουμε τη σημαία μας σπίτι ειρήνης.

    Γι' αυτό βλέπουμε την 29η Μαΐου 1453 ως έναν από τους σημαντικότερους πυλώνες της γέφυρας που φτιάξαμε από το παρελθόν μέχρι σήμερα. Δόξα τω Θεώ, κλείσαμε την πληγή που άνοιξε στην καρδιά της κατάκτησης, αποκαθιστώντας την Αγία Σοφία στην αρχική της ταυτότητα 84 χρόνια αργότερα. Η Αγία Σοφία πήρε και πάλι τη θέση της στον πολιτισμό μας ως ως λάβαρο που υψώνεται στην καρδιά της Κωνσταντινούπολης».

    Υπενθυμίζεται ότι τη Δευτέρα, μετά από ανάρτηση του Έλληνα υπουργού Εξωτερικών Νίκου Δένδια με αφορμή την ημέρα της Άλωσης της Πόλης, το τουρκικό υπουργείο Άμυνας σε διαδοχικές αναρτήσεις του επιτέθηκε στην Αθήνα, κατηγορώντας τη μάλιστα για επεκτατισμό.

    "ο πνιγμενος απο τα μαλλια του πιανεται", το εχεις ακουστα;;;

    αυτες δεν ειναι κινησεις και δηλωσεις πολιτικου, ειναι αντιδρασεις γκομενας που εφαγε χιλοπιτα..
    ο ερντογαν ειναι νεκρος.
    ο λαος του πειναει. ο στρατος του πειναει. εχει ανοιχτα χιλια μετωπα. συμμαχο δεν εχει κανεναν.
    αυτα τα λεει ΚΑΘΕ καλοκαιρι.
    δυο καλοκαιρια εβγαζε το ουρουτς ρεις να κανει βολτες και πηρε μη πω τι...
    πριν δυο χρονια απειλουσε ΜΗ τυχον και ξεκινησει η εξορυξη στην κυπρο γιατι θα επιτεθει. η εξορυξη γινεται 2 χρονια τωρα και οχι μονο δεν εχει επιτεθει, αλλα δεν το αναφερει καντ ο θεμα. ΚΙΧ.

    αστον να κανει μουτρα στον μητσοτακη και να παιζει μονοπολι με την αγια σοφια, για να πεισει τον πεινασμενο λαο του οτι κατι κανει και να μην φαει την διαγαλαξιακη κλωτσια που φοβαται.
    ας χτυπαει και το τακουνακι του κατω.

  4. #379
    kopela93
    Guest
    Πονάω. Θα επιστρέψω μόλις νιώσω καλύτερα. ελπίζω να μην αργήσω.
    Τουλάχιστον θα πάω στο φεστιβάλ σε λίγες μέρες. Σωστά;;; Ε;;; Ναι...Σκέψου θετικά Σκέψου θετικά όλα για καλό γίνονται

  5. #380
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    σε ποιό φεστιβάλ θα πας;

    χμ δεν ξέρω, η Τζαμάικα είναι πιο ακριβή χώρα από την Ελλάδα; δε νομίζω. κάπως έτσι το σκέφτηκα.

  6. #381
    kopela93
    Guest
    @user ριλις

    Πώς τα φέρνει ετσι η ζωή ρε γμτ; Την ίδια μέρα σου τυχαίνει κάτι που λες μλκ **** την τύχη μου και μετά από δύο ώρες συμβαίνει κάτι το τόσο όμορφο που λες ε δεν παίζει!!! Δεν έχω λόγια ρε δεν έχω για να εκφράσω το πόσο παράξενα είναι όλα

  7. #382
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Καλημέρα παιδιά...

    Θέλω να ρωτήσω κάτι: τις τελευταίες μέρες θέλω να κοιμάμαι πολύ, περισσότερο απ' ότι συνηθίζω και σκέφτομαι μήπως φταίει η ζέστη γι' αυτό γιατί δεν έχει αλλάξει κάτι στην αγωγή μου και δεν βρίσκω άλλο λόγο... Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο τώρα που ζέστανε τόσο ο καιρός;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #383
    kopela93
    Guest
    Χαμηλή ενέργεια μόνο μπορώ να πιστέψω. Πιες νερά και φάε φρούτα
    Γενικά κάτι ελαφρύ για τώρα με τη ζέστη

  9. #384
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    muse? Ποιοί παίζουν εκει;
    η ζέστη φέρνει μια υπόταση και κούραση γενικώς.

  10. #385
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Αυτό θα είναι μάλλον...
    Νερό πίνω πολύ πάντα αλλά με τα φρούτα δεν τα πάω και τόσο καλά... Σκέφτομαι να πάω να πάρω κανένα γιαούρτι με φρούτα που είναι και δροσιστικό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #386
    kopela93
    Guest
    Πάρε γιαούρτι με φρούτα
    Αλεσε φρούτα σε μουλτι
    Και μια ακόμη καλή λύση είναι να βάλεις κομμένη μπανάνα στην κατάψυξη και να τη βγάλεις μετά να την αλεσεις. Γίνεται τέλεια όπως στο λέω εγώ. Χωρίς νερό. Θα γίνει και καλά παγωτό. Δε θυμάμαι από πού το είχα δει αλλά έχει χρόνια.
    Γενικά τα φρούτα και τα λαχανικά βοηθάνε πολύ στο να είμαστε καλά ψυχικά. Και οι βιταμίνες και γενικά όλα αυτά. Μπράβο για το νερό.

  12. #387
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Είδα ένα ποστ στο fb πριν λίγο με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.. Διαβάζοντας τα σχόλια με μεγάλη μου λύπη καταθέτω πως αυτή η κοινωνία είναι βαθιά συμπλεγματική, βαθιά νευρωτική, βαθιά φασιστική, βαθιά ρατσιστική.

  13. #388
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Με μια λέξη ξεφτίλα

  14. #389
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Λοιπον εχω καλα νεα απο το μετωπο πρεπει να γινετε ολοι αυτονομοι γι αυτο με διαλεξαν εμενα να δουλευω επειδη ειμαι αυτονομοσ δηλαδη δεν εξαρτωμαι απο κανεναν κι επιβιωνω μονοσ φροντιζοντασ τισ αναγκεσ μου

  15. #390
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Individual στα αγγλικα

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •