Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 71
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 71 of 180 FirstFirst ... 2161697071727381121171 ... LastLast
Results 1,051 to 1,065 of 2698
  1. #1051
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Καμια δεν ειναι απλα εισαι συμπαθητικια πηγα στο ψυχιατρειο δεν μπορω να παντρευτω
    Μια χαρά μπορείς να παντρευτείς και εσύ και όλοι και ας πηγές στο ψυχιατρείο.

  2. #1052
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Καλα εγω ειμαι 50 χρονων γι αυτο θελω να παντρευτω καποτε γτ εχω 3 κορεσ κ θα φυγουν στο εξωτερικο παντωσ γενικα εγω νομιζα δε γινεται

  3. #1053
    Ψυχολογικά είναι το να δείχνεις έξω εντάξει ενώ μέσα σου να χτιπιέσαι από τις σκέψεις και τα χάλια συναισθήματα.

    Είναι μεγάλος άθλος, ο οποίος καλλιεργείται με πείσμα κι αφοσίωση επί πολλά χρόνια, το να βγάζεις προς τα έξω φυσιολογικό ειρμό σκέψεων μέσω του λόγου σου και να είσαι άψογος στις δουλειές που σου αναθέτουν, και συνάμα να κάνεις και πνευματική εργασία, πχ μελέτη που απαιτεί συγκέντρωση και κατανόηση και γραπτό λόγο που να θέλει ακρίβεια.

    Κάποτε ξεσπάς σε άσχετα άτομα ή άτομα που θεωρείς ότι με κάποιο τρόπο συνέβαλαν στα ψυχολογικά σου ή απλά για να πας κόντρα σ' αυτό που μέσα σου τα ψυχολογικά επιτάσσουν σε μια δεδομένη στιγμή να πράξεις, κι έπειτα όμως μαραζώνεις όταν θα δεις το αποτέλεσμα της αντίδρασης ή πράξης σου. Άλλοτε πρέπει όντως να αντιδράσεις διότι αν μείνεις παθητικός αυτό θα σου ξυπνήσει ή θα σου προκαλέσει άλλα ψυχολογικά.

    Ο χαρακτήρας πλάθεται έως τα πέντε έτη, μετά ξεδιπλώνεται. Αν έως τα πέντε σου ήσουν κλειστός χαρακτήρας και σε συνθήκες απομόνωσης και με ένα άμεσο περιβάλλον με ψυχολογικά και πολλά αρνητικά ερεθίσματα, αυτά θα μετουσιωθούν σε σχηματισμό χαρακτήρα. Ίσως τα χαρακτηριστικά που αφορούν στον πυρήνα του χαρακτήρα μας (πχ δυναμικός ή ήσυχος, εύστροφος ή ευήθης) να τα φέρνουμε μαζί μας με τη γέννηση ως dna.

    Όταν συνεπώς δεν γνώρισες καλά τον εαυτό σου είναι δυνατό να επιδίδεσαι σε ευθύνες ανώτερες ή κατώτερες αυτού που πραγματικά σου αρμόζει.
    γιάννης

  4. #1054
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Καλα εγω ειμαι 50 χρονων γι αυτο θελω να παντρευτω καποτε γτ εχω 3 κορεσ κ θα φυγουν στο εξωτερικο παντωσ γενικα εγω νομιζα δε γινεται
    Κάλυψες τον προορισμό της ζωής σου λεβέντη μου. Είσαι ευτυχής. Να τις χαίρεσαι και να τις καθοδηγείς σωστά. Ο γάμος για σένα από δω και πέρα είναι απλά για να καλύπτεις την ανάγκη για άμεση συντροφικότητα. Κατά τα λοιπά έχεις τα δικά σου άτομα που σε γνοιάζονται.
    γιάννης

  5. #1055
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Μια χαρά μπορείς να παντρευτείς και εσύ και όλοι και ας πηγές στο ψυχιατρείο.
    Το να τα φτιάξεις και να παντρευτείς με γυναίκα που αληθινά σε γεμίζει είναι θέμα τί χαρακτήρα έχεις στον τομέα των σχέσεων με τις γυναίκες και πως ξέρεις να τις χειρίζεσαι. Το αν είσαι πάμπλουτος ή έκανες σε ψυχιατρείο ή αν είσαι λογικός και ούτω καθεξής είναι άσχετα με αυτό.
    γιάννης

  6. #1056
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ο άνθρωπος δεν γεννιέται ως προβληματικό ον....Μόνος του δημιουργεί τα προβλήματά του μη εναρμονιζόμενος με την φυσική νομοτέλεια των πραγμάτων.
    Εχουμε φτιαχτεί για να αναπαραχθούμε και να ευτυχίσουμε...Υπάρχουν οι συνθήκες για να είναι ο κόσμος παράδεισος...
    Η μη εναρμόνιση με το φυσικό και κοινωνικό περιβάλλον προκαλεί την δυστυχία και τα προβλήματα.
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Φίλε διαφωνώ. Ο εγκέφαλός μας έχει φτιαχτεί έτσι ώστε να μας βοηθήσει να επιβιώσουμε, και όχι να είμαστε ευτυχισμένοι. Για αυτό το λόγο συνεχώς ανησυχεί για κάτι και ασχολείται με προβλήματα, ακόμα και σε ανθρώπους που τα έχουν όλα. Εν ανάγκη, δημιουργεί προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν και ασχολείται με αυτά.
    Προσωπικά, εγώ δεν θέλω ούτε παιδιά να κάνω, ούτε καν να κάνω σεξ, οπότε ούτε η αναπαραγωγή δεν λειτουργεί σε εμένα.
    Εξαρτάται πως μορφώθηκε ο εγκέφαλος του καθενός από την παιδική ηλικία, δλδ ποια μεθοδολογία/τρόπος σκέψης πλάθηκε στον εγκέφαλο του όταν δεν είχε την ικανότητα διάκρισης, αντίληψης κι αποδοχής αυτού που του βαζε σαν ερεθίσματα το άμεσο βασικά περιβάλλον του, ώστε να είχε μορφώσει όπως γούσταρε το δικό του τρόπο σκέψης, κι έπειτα με αυτή τη μεθοδολογία που ουσιαστικά του φύτεψαν συνεχίζει το βίο του. Κι η μεθοδολογία αυτή δεν έχει να κάνει ούτε με το μορφωτικό ούτε με το κοινωνικό επίπεδο του περίγυρου του, αρκεί αυτό το περιβάλλον να του καλλιεργούσε μεθοδολογία σκέψης που παραπέμπει πχ σε ευστροφία, σβελτάδα, θετικότητα, πρωτοβουλία ώστε έπειτα να γίνει ένας πλούσιος επαγγελματίας, ένας ικανος επιστήμονας που να χει και μια ωραία οικογένεια, να ναι γλεντζές και να παίρνει πρωτοβουλίες στα κοινά, όπως βέβαια ισχύουν ανάλογα και με τα αντίθετα αυτών των γνωρισμάτων ως μεθοδολογίας σκέψης.

    Φυσική νομοτέλεια των πραγμάτων υπάρχει. Είναι η αέναη ροή των πραγμάτων η οποία μεταφέρεται από γενιά σε γενιά και κάθε επόμενη γενιά την μορφώνει ακόμα περισσότερο ή την μεταπλάθει σε κάτι διαφορετικό σαν μια κίνηση προς τα πάνω με βάση όμως τα ερεθίσματα που πήρε από τις προηγούμενες γενιές. Εσύ ως άτομο, σε συναφεια με το τί εφόδια πήρες για να χειρίζεσαι το περιβάλλον αυτό, το περιβάλλον αυτό είτε δεν θα σε γεμίζει ή θα σε προσβάλλει ή θα σε καταπιέζει (οπόταν δεν πρόκειται για εναρμόνιση αλλά για καταπίεση ή συμβιβασμό που είναι δυστυχία) ή θα είσαι ένας άλλος δημιουργός μαζί με όλους τους άλλους σ αυτή την πορεία προς τα πάνω οποταν η πορεία σου αυτή θα σου είναι αυτόβουλη εναρμόνιση ευτυχία.
    γιάννης

  7. #1057
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547

  8. #1058
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Μεγαλε εβαλεσ φωτογραφια

  9. #1059
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μεγαλε εβαλεσ φωτογραφια
    Thread: Τι σκεφτεστε (μερος τριτο).. Ε εγω σκεφτομουν οτι δειχνει η φωτογραφια. Δεν επιτρεπεται στο φορουμ;

  10. #1060
    Και εγώ που νόμιζα πως δεν μπαίνουν φωτογραφιες στο φόρουμ

    Δώσε και σε μας καμια πληροφορια για τη κοπελιά, ενα όνομα?

  11. #1061
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Ιωαννη εγω τισ μεγαλωσα για να φυγουν στο εξωτερικο κι αυτεσ κατσικωθηκαν σπιτι κ ειμαστε 3 αρρωστοι σε ενα σπιτι παω για καφε ολη μερα δεν εχει κατι για μενα οτι ηταν να κανω απο δουλεια κ λεφτα το εκανα οποτε περναω τον ελευθερο μου χρονο για καφε

  12. #1062
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Thread: Τι σκεφτεστε (μερος τριτο).. Ε εγω σκεφτομουν οτι δειχνει η φωτογραφια. Δεν επιτρεπεται στο φορουμ;
    υπολογιζω πως δεν γνωριζεις οτι αυτο που βλεπεις εσυ δεν το βλεπουν και οι υπολοιποι για αυτο εβαλες μια φωτογραφια.
    οι διαφορες ειναι τοσο τεραστιες που για να καταλαβεις τα τεστ αι κιου ειναι διαφορετικα για τους δυτικους και τους ανατολικους ανθρωπους πχ τους κινεζους.
    ωστοσο παρομοιες διαφορες υπαρχουν και στα μελη του ιδιου ας πουμε πολιτισμου αλλα οχι στο ιδιο ποσοστο.

    θελω να πω οτι κανεις δεν καταλαβε τι σκεφτεσαι

  13. #1063
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Δεν είναι καθόλου ο τύπος μου οι ξανθές ίσως γιατί είμαι και εγώ ανοιχτόχρωμος.
    Ο τύπος μου είναι σαν την Ιρίνα Σαίκ.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  14. #1064
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Ghys καινουριεσ θεραπειεσ
    Norgesic depon
    Norgesic algofren
    Relief depon
    Relief algofren
    Depon με ηρεμιστικο πειτε το στουσ γιατρουσ σασ κ δοκιμαστε πηγαινουν τα παπαρια στη θεση τουσ με τουσ συνδυασμουσ αυτουσ απευθειασ

  15. #1065
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Συν τα φαρμακα που παιρνετε

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •