Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 72
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 72 of 181 FirstFirst ... 2262707172737482122172 ... LastLast
Results 1,066 to 1,080 of 2701
  1. #1066
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297


    εγώ πάλι σκέφτομαι και αυτές οι σκέψεις είναι του τύπου μου.
    από την ταινία jojo rabbit αναδημοσιευμένη σε σινεφιλ σελίδα του φέισμπουκ, σκέψη.

  2. #1067
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    υπολογιζω πως δεν γνωριζεις οτι αυτο που βλεπεις εσυ δεν το βλεπουν και οι υπολοιποι για αυτο εβαλες μια φωτογραφια.
    οι διαφορες ειναι τοσο τεραστιες που για να καταλαβεις τα τεστ αι κιου ειναι διαφορετικα για τους δυτικους και τους ανατολικους ανθρωπους πχ τους κινεζους.
    ωστοσο παρομοιες διαφορες υπαρχουν και στα μελη του ιδιου ας πουμε πολιτισμου αλλα οχι στο ιδιο ποσοστο.

    θελω να πω οτι κανεις δεν καταλαβε τι σκεφτεσαι
    Κανεις δεν καταλαβε οτι σκεφτηκα, να ενα ωραιο προσωπο;

    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Και εγώ που νόμιζα πως δεν μπαίνουν φωτογραφιες στο φόρουμ

    Δώσε και σε μας καμια πληροφορια για τη κοπελιά, ενα όνομα?
    Ellie Bamber... Θεατρο, κινηματογραφος και σειρες.

  3. #1068
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Κανεις δεν καταλαβε οτι σκεφτηκα, να ενα ωραιο προσωπο;



    Ellie Bamber... Θεατρο, κινηματογραφος και σειρες.
    Εγώ μια χαρά σε κατάλαβα! Θένκιου θα τη κοιτάξω

  4. #1069
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Quote Originally Posted by user View Post
    από την ταινία jojo rabbit αναδημοσιευμένη σε σινεφιλ σελίδα του φέισμπουκ, σκέψη.
    Ωραία ταινία το Jojo Rabbit...Εχεις να μου προτείνεις καμμία που να με συνεπάρει...Οπως το Under the Skin για παράδειγμα ή το Annhilation?
    Χθες είδα το Jamon,Jamon με Πενέλοπε και Μπαρδέμ...Ωραίο το πρώτο μισο αλλά η τριτη πράξη ήταν σαπουνόπερα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #1070
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    το Under the skin το είδα σχετικά πρόσφατα. θέλω να δω το raw, μια ωμή ταινία με καννιβαλισμό, τέτοια είμαι.
    τώρα να σου προτίνω χμ, decision to leave, memento, π.. δεν ξέρω.
    είχα δει το Καλό Αφεντικό με τον Μπαρδέμ, είναι πολύ καλός ηθοποιός, ακόμη και μια μέτρια ταινία την κάνει καλή.

    σκέφτομαι πως όλα είναι λάθος ή είναι απλά Κυριακή.

  6. #1071
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    To Decision to leave και το Drive my car με κούρασαν...Με το ζόρι τα τελείωσα.
    Το Raw δεν το έχω δει αλλά έχω δει το Titane της συγκεκριμένης σκηνοθέτριας και ήταν για γέλιο κακό.
    To Αφεντικό δεν το έχω δει,είδα το τρέιλερ και φαίνεται ενδιαφέρουσα αλλά όχι συναρπαστική.
    Επίσης μου άρεσε το Midsommar...Το έχεις δει?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #1072
    Member
    Join Date
    Mar 2023
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    65
    Ο θανατος ειναι το πιο τελειο σημειο της ζωης μας που θα συμβει,γιατι δεν θα ειναι απολυτως τιποτα,δεν θα το ζησουμε,δεν θα ακουμε τιποτα,δεν θα βλεπουμε τιποτα,δεν θα νιωθουμε τιποτα,ουτε μαυριλα ουτε ασπρο...το απολυτο τιποτα.Ολες αυτες οι μπουρδες που πουλανε περι παραδεισου και οτι θα νοικιασουμε ενα air (χα χα) bnb συννεφακι πανω μαζι με ολο το σοι που εχει πεθανει ξεχαστε το,παντοτινη ξεκουραση που δεν θα ειμαστε παροντες ομως.Αυτη ειναι η ζωη,εδω ειμαστε και δεν υπαρχει μετα κανενα αιωνιο,αυτη ειναι η μοναδικη μας ευκαιρια,το μοναδικο παραθυρακι μεσα σε 4 δις χρονια υπαρξης της γης.Για να σας πιασουν κι αλλο τα υπαρξιακα,ναι το ξερατε οτι 33% της ζωης μας το σπαταλαμε στον υπνο,αλλα πιο συγκεκριμενα ,σε νουμερα αυτο ειναι 33 χρονια ενος μεσου ανθρωπου στο κρεβατι...26 χρονια κοιμαται και 7 χρονια προσπαθει να τον παρει ο υπνος.Ολοι κανουμε την ζωη του Χριστουλη στο κρεβατι λοιπον.Αμην

  8. #1073
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by user View Post
    θέλω να δω το raw, μια ωμή ταινία με κανιβαλισμό, τέτοια είμαι.
    Mηπως εισαι η Χανιμπαλ Λεκτερ;

  9. #1074
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Εγω επαιζα μπαλλα κι ειχα μια επειχηρηση με ελιεσ το νοσοκομειο με εκμεταλευτηκε ωσ εξησ καθε κινηση που κανω ειναι σαν να την κανω 100 φορεσ ετσι γινεται ικανοτητα αφου γινει ικανοτητα την περνανε σε σασ γι αυτο σερνομαι δεν εχω κατι σοβαρο σωματικα κι εχω πτυχιο μηχανικοσ αυτα τα πηραν και τα δωσαν εκει που ηθελαν εγω δεν εχω ευθυνη γι αυτα

  10. #1075
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Ειναι κωλοδουλεια σε περιπτωση που νομιζετε οτι καλοπερναω

  11. #1076
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Σε περιπτωση που νομιζετε οτι εχετε προβλημα ξεχαστε το ειστε ολα εξαρτημενα απο την τηλεοραση

  12. #1077
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    φαντάσου να περναγαμε το 33% της ζωής μας κάνοντας κακό στους άλλους.. από δύο κακά, προτιμώ το λιγότερο κακό.

    εγώ πάλι, βλέποντας το decision to leave νοστάλγησα -νόστος + άλγος- τα νιάτα μου, και πολύ θα ήθελα να την είχα δει στο σινεμά, οπότε μάλλον προτάσεις ταινιών από μένα μη ρωτάτε.
    το titane δεν άντεξα να το δω μέχρι το τέλος, πράγματι είναι της ίδιας έμαθα, θέλω να δω τα όρια μου, πιο πολύ γι αυτό.


    όχι, απλώς προτιμώ να βλέπω φίκσιον βία παρά στην τηλεόραση, πιο πολύ για εγωιστικούς λόγους θέλω να τη δω.
    πάντως έχει ακουστεί για έναν ηθοποιό ότι είναι καννιβαλος, τί να πεις, ζουν ανάμεσά μας ελευθεροι και λεφτάδες.

  13. #1078
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Ποιο καλο θα ηταν να εβγαζεσ λεφτα πολλα ειστε αλλου προσανατολισμενοι ολοι

  14. #1079
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ποιο καλο θα ηταν να εβγαζεσ λεφτα πολλα ειστε αλλου προσανατολισμενοι ολοι
    Δυστυχώς συμφωνώ. Σοφά τους /μας τα λες.
    Αν ο προσανατολισμός είναι φωτογραφίες με ωραίες γυναίκες ή ταινίες νοσταλγίας ή φαντασίας, δεν θα μάθεις ποτέ τον τρόπο για να βγάλεις λεφτά, κι απλά θα ζεις με χαρτζιλίκι ή κανα μικροεισοδηματάκι.
    γιάννης

  15. #1080
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    ε βλέπω κι αυτούς που έχουν λεφτά κι έχουν γίνει γαϊδούρια χειρότερα από μένα. το χρήμα τον φθείρει τον άνθρωπο. σπάνια οι πλούσιοι είναι προσγειωμένοι ανθρώποι.
    εγώ προσωπικά το να έχω λεφτά να κάθονται κι εγώ να μη ζω τη ζωή μου όπως είναι, δεν με ιντριγκάρει. ιδανικά θα ήταν να μην είχαμε φτώχεια γενικώς, να σκεφτεί κανείς πόσοι ραβδοι χρυσού είναι κλεισμένες στα υπόγεια των τραπεζών ενώ στην υπο ανάπτυξη κοινωνία πεθαίνουν από ασιτία, κεντρική αφρική και λοιπά.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •