Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 89
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 89 of 181 FirstFirst ... 3979878889909199139 ... LastLast
Results 1,321 to 1,335 of 2703
  1. #1321
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Η θεραπεια ενασ σκετοσ καφεσ κι αφου φασ κ σε πιασει πρωτεινεσ κ γινεσαι κουφετο και λεω σασ θεραπευω κ πατε στο γιατρο κ γινεστε χαλια αρα οι γιατροι σασ ειναι αχρηστοι δυο τρεισ καφεδεσ σκετουσ κ μετα αρακα φυτικα πραγματα κι οτι γινει
    Σταμάτα ρε elis να λες βλακίες.

  2. #1322
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Αυτο που εγινε τωρα ο πολεμοσ ειχε γινει ξανα το 90 κι εζησα πινοντασ σκετο καφε για να εζησα παει να πει οτι κατι κανει

  3. #1323
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    σχετικά με την προηγούμενη συζήτηση θυμήθηκα μια συνοπτικη και εύστοχη κριτική από τον George Carlin στον χριστιανισμό και κυρίως στα καθολικά και προτεστάντικα δόγματα (αφού αυτές είναι οι θρησκείες με τους πολυπληθέστερους πιστούς στον τόπο όπου έκανε stand up comedy ο παραπάνω ευφυής κωμικός-σατυρικός). αρκετά χρόνια πριν, αλλά ακόμα πολλά από αυτα που κριτικάρει στο απόσπασμα παραμένουν αστεία οσο και επίκαιρα, όπως και η θρησκευτικότητα και το ερώτημα για την ύπαρξη Θεού. (έχει ελληνικούς υπότιτλους όταν το ανοίξεις στο youtube)
    Last edited by salvador; 01-07-2023 at 00:38.

  4. #1324
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Οταν ονειρεύεσαι ένα όνειρο,θυμάσαι άλλα όνειρα που είχες ονειρευτεί?...Θυμάσαι ότσι στην πραγματικότητα δεν βρίσκεσαι στον τόπο του ονείρου αλλά στο κρεββάτι σου και κοιμάσαι?
    Δεν έχετε καταλάβει ότι η συνείδησή μας δεν βρισκεται αυτην την στιγμή στον πλανήτη Γη...Μόνο το άβαταρ μας βρισκεται εδώ...Η συνείδηση κοιμάται στα Halls of Amenti...Οταν πεθάνουμε εδώ,θα ξυπνήσουμε εκεί...Και μετά πάλι θα ξαναζήσουμε.
    Μπορεί η επόμενη ζωή μας να είναι σε 1 εκατομμύριο χρόνια και σε έναν γαλαξία 5 δις έτη φωτος μακρυά αλλά αυτη η χρονικη μετάβαση θα είναι ουσιαστικά μια στιγμή.
    Όλα αυτά που βασίζονται; Aκόμη και στο Matrix είχαν συνείδηση ότι έμπαιναν σε έναν άλλο κόσμο ή στο Existenz για όσους ξέρουν. Ακόμη και στο Άβαταρ που λες ακόμη κι εκεί είχαν συνείδηση. Πού βρίσκεις την συνείδηση σε όλα αυτά που λες;
    Last edited by HarleyQuinn; 01-07-2023 at 10:39.

  5. #1325
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Έχω πάρει στον αδερφό μου δώρο μια αλυσίδα cuban link επιχρυσωμένη 34 ευρώ. Όλοι όσοι τον βλέπουν λένε πως θα του την κλέψουν. Μα καλά χαζός θα ήταν να φοράει αληθινή χρυσή αλυσίδα των 1.000 ευρώ και να κυκλοφορεί;;; Πόσο χαζός θα ήταν ο κλέφτης πχ να νομίζει ότι αξίζει και κυκλοφορεί ο άλλος με αληθινή αλυσίδα; Σκέφτομαι....

  6. #1326
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Όλα αυτά που βασίζονται; Aκόμη και στο Matrix είχαν συνείδηση ότι έμπαιναν σε έναν άλλο κόσμο ή στο Existenz για όσους ξέρουν. Ακόμη και στο Άβαταρ που λες ακόμη κι εκεί είχαν συνείδηση. Πού βρίσκεις την συνείδηση σε όλα αυτά που λες;
    Αν δεν έχεις προσωπική εμπειρία δεν μπορείς να τα βασίσεις κάπου...Εγω τα βασίζω στο γεγονός ότι βλέπω το μέλλον μέσα από τα όνειρά μου,που σημαίνει ότι η συνείδηση δεν περιορίζεται στον ανθρώπινο εγκέφαλο,και απο μια υπερβατική εμπειρία που είχα μικρός,που με έκανε να καταλάβω πως η η ζωή που ζούμε είναι ένα όνειρο που ονειρευόμαστε και κάποτε θα ξυπνήσουμε...Σαν να γίνεται αλλαγή καναλιού και αλλάζεις διάσταση.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #1327
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    καλά η αλυσιδα, μην γίνει τράπερ το παιδί.

  8. #1328
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by user View Post
    καλά η αλυσιδα, μην γίνει τράπερ το παιδί.
    Αχαχαχα βρε user χαχαχα αυτός δεν ξέρει να πει ούτε μια ρίμα 2 σειρών σιγά μην γίνει και τράπερ χαχαχα!! Φαίνεται τράπερ δήθεν και καλά με την αλυσίδα :Ρ

  9. #1329
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Αν δεν έχεις προσωπική εμπειρία δεν μπορείς να τα βασίσεις κάπου...Εγω τα βασίζω στο γεγονός ότι βλέπω το μέλλον μέσα από τα όνειρά μου,που σημαίνει ότι η συνείδηση δεν περιορίζεται στον ανθρώπινο εγκέφαλο,και απο μια υπερβατική εμπειρία που είχα μικρός,που με έκανε να καταλάβω πως η η ζωή που ζούμε είναι ένα όνειρο που ονειρευόμαστε και κάποτε θα ξυπνήσουμε...Σαν να γίνεται αλλαγή καναλιού και αλλάζεις διάσταση.

    Δεν υπάρχει αλλαγή καναλιού. Η πραγματικότητα είναι πραγματικότητα ειτε μας αρεσει είτε όχι. Απλα επειδή η πραγματικότητα αυτη δεν μας ευχαριστεί σκεφτομαστε διάφορες θεωρίες στις οποίες την εντάσσουμε, σαν κι αυτή. Αλλοι λεμε πως υπάρχει Θεός κι ολα εδώ ειναι προσωρινά. Έτσι, δικαιολογουμε τα οσα έχουμε πάθει και τις αδυναμίες μας με τις θείες εντολές και την άλλη ζωή στην οποία πιστεύουμε.
    Τα όνειρα ειναι αντανάκλαση των βιωματων μας, τωρινών ή πολύ παλιών, ανάλογα με το πόσο εντονα έχουν καταγραφεί στη μνήμη μας. Ολα τα όνειρα που βλέπω είναι σύνδεση γεγονότων και συναισθημάτων απο την πραγματικότητα μου. Υπερβατικό σημαινει όντως να είμαι εκτος σώματος και να βλέπω τι κάνουν οι αλλοι και να μου το επιβεβαιώνουν αυτό που έκαναν έπειτα, αλλιώς ειναι ονειρο με κάποια ενταση που παντα το θυμαμαι.

  10. #1330
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Δεν υπάρχει αλλαγή καναλιού. Η πραγματικότητα είναι πραγματικότητα ειτε μας αρεσει είτε όχι.
    Aκριβώς επειδή υπάρχει ΜΟΝΟ η πραγματικότητα,θα υπάρχουμε αμέτρητες φορές,για πάντα...Η ανυπαρξία ΔΕΝ υπάρχει!...Είναι ευσεβής πόθος...
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  11. #1331
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Ειμαι ενα ειδοσ εξυπνακια κ με φτιαξε το πασοκ ο συριζα τουσ κανει τρολ παμε για τα μπατσακια
    -στοχοφοροσ
    Τηλεφωνητησ στο 131
    Σε ανταλακτικα μηχανων
    Ηλεκτρολογοσ σε εργο
    Ηλεκτρονικοσ σε ζυγαριεσ
    Στρατο στρατονομοσ κομμενοσ κψμ κ πρωτο γραφειο
    Πτυχιο τει
    Αγροτησ με 1000 ελιεσ απο το 09 εωσ το τωρα
    Καπνιζω πινω καφε κι οτι μου λενε το πληρωνω
    Αυτα απο το μετωπο

  12. #1332
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    καλά και οι τράπερ δεν είναι και τίποτα ευφυείς λόγιοι!
    κάθε γενιά έχει τα δικά της! κι η δική σου κι η δική μου κι η δική τους! γιόλο.

  13. #1333
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by user View Post
    καλά και οι τράπερ δεν είναι και τίποτα ευφυείς λόγιοι!
    κάθε γενιά έχει τα δικά της! κι η δική σου κι η δική μου κι η δική τους! γιόλο.
    Γιόλο κοπελάρα μου <3

  14. #1334
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Γιολο γιολο

  15. #1335
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Αν δεν έχεις προσωπική εμπειρία δεν μπορείς να τα βασίσεις κάπου...Εγω τα βασίζω στο γεγονός ότι βλέπω το μέλλον μέσα από τα όνειρά μου,που σημαίνει ότι η συνείδηση δεν περιορίζεται στον ανθρώπινο εγκέφαλο,και απο μια υπερβατική εμπειρία που είχα μικρός,που με έκανε να καταλάβω πως η η ζωή που ζούμε είναι ένα όνειρο που ονειρευόμαστε και κάποτε θα ξυπνήσουμε...Σαν να γίνεται αλλαγή καναλιού και αλλάζεις διάσταση.
    Wow, ρε συ Milko νόμισα ότι διάβασα κείμενο Χριστιανού Ορθοδόξου για το πανανθρώπινο μήνυμα της Αναστάσεως χαχα.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •