Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 98
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 98 of 189 FirstFirst ... 488896979899100108148 ... LastLast
Results 1,456 to 1,470 of 2827
  1. #1456
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,469
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Τον σκέφτεσαι ακόμη με έρωτα; Θα ήθελες να ξανα γυρίσει;
    Καλημέρα...

    Ναι... Μακάρι να ξαναγυρνούσε... Θα ήμουν πολύ ευτυχισμένη... Αλλά δεν ελπίζω πια γιατί έκανα τα πάντα γι' αυτό κι ήταν μάταιο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #1457
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,619
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Ναι... Μακάρι να ξαναγυρνούσε... Θα ήμουν πολύ ευτυχισμένη... Αλλά δεν ελπίζω πια γιατί έκανα τα πάντα γι' αυτό κι ήταν μάταιο...
    Κι εγώ το ίδιο. Να δω πότε θα τον ξεπεράσω...

  3. #1458
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,619
    Πίνω 6 χρόνια stedon 10mg 3 φορές την μέρα και δεν ξέρω που θα καταλήξω με αυτή τη δοσολογία. Μαλακισμένη είναι η ψυχίατρος μου; Τώρα διάβαζα για τις βενζοδιαζεπίνες πώς είναι άκρως εθιστικές και πρέπει να χρησιμοποιούνται βραχυπρόθεσμα κι αυτή δεν έχει προσπαθήσει ποτέ να μου τις κόψει. Δηλαδή με έχει κάνει τζάνκι. Δεν λέω, νιώθω καλά με την αγωγή μου αλλά τι σόι αγωγή είναι που αν την κόψεις έχεις στερητικά και δεν αντέχεις; Δεν θα γίνω ποτέ καλά δηλαδή. Στα διάλα με τα ψυχιατρεία που έμπλεξα.

  4. #1459
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    844
    χαρλευ αυτο που σου κανει ειναι οτι χειροτερο.Αντικειμενικα.
    κοψτην και πανε αλλου αποφασιστιστικα, για να κοψεις αυτη την πρεζα.
    Δε θα ναι ευκολο,αλλα εισαι ατομαρα και το χεις.
    Μπορει να σου ακουγονται κουφια αυτα που λεω,αλλα το πιστευω

  5. #1460
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,469
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Κι εγώ το ίδιο. Να δω πότε θα τον ξεπεράσω...
    Άστα να πάνε, δύσκολες καταστάσεις... Αν σε βοηθάει, μίλα μου όποτε νιώθεις την ανάγκη...

    Αν έχεις όρεξη, άκου αυτό το τραγούδι:



    Αυτή τη στιγμή εκφράζει απόλυτα το τι νιώθω για εκείνον... Και πιο πολύ στο στίχο που λέει "θα πάω κι ας μου βγει και σε κακό" γιατί ήταν ακριβώς αυτό που έκανα στην τελευταία μας συνάντηση... Τουλάχιστον δεν μου βγήκε σε κακό αλλά εγώ ήμουν προετοιμασμένη ακόμα και γι' αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #1461
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,619
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    χαρλευ αυτο που σου κανει ειναι οτι χειροτερο.Αντικειμενικα.
    κοψτην και πανε αλλου αποφασιστιστικα, για να κοψεις αυτη την πρεζα.
    Δε θα ναι ευκολο,αλλα εισαι ατομαρα και το χεις.
    Μπορει να σου ακουγονται κουφια αυτα που λεω,αλλα το πιστευω
    Δεν μου ακούγονται κούφια sumac ευχαριστώ κιόλας έχεις μεγάλο δίκιο. Πρέπει να βρω ένα νορμάλ ψυχίατρο.

  7. #1462
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,619
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Άστα να πάνε, δύσκολες καταστάσεις... Αν σε βοηθάει, μίλα μου όποτε νιώθεις την ανάγκη...

    Αν έχεις όρεξη, άκου αυτό το τραγούδι:



    Αυτή τη στιγμή εκφράζει απόλυτα το τι νιώθω για εκείνον... Και πιο πολύ στο στίχο που λέει "θα πάω κι ας μου βγει και σε κακό" γιατί ήταν ακριβώς αυτό που έκανα στην τελευταία μας συνάντηση... Τουλάχιστον δεν μου βγήκε σε κακό αλλά εγώ ήμουν προετοιμασμένη ακόμα και γι' αυτό...
    Πολύ όμορφο τραγούδι Κύκνε και ερωτικό.
    Και σε ευχαριστώ Κύκνε μου που μου προτείνεις να σου μιλάω αλλά δεν θέλω να σε ζαλίζω Έχεις κι εσύ τα δικά σου προβλήματα! Εϊσαι πολύ καλός άνθρωπος πάντως.

  8. #1463
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    844
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Δεν μου ακούγονται κούφια sumac ευχαριστώ κιόλας έχεις μεγάλο δίκιο. Πρέπει να βρω ένα νορμάλ ψυχίατρο.
    Και ψυχοθεραπεια παραλληλα ομως χαρλευ,τα φαρμακα δεν ειναι λυση.Προσωρθνη ανακουφηση ειναι.Μετα γινονται προβλημα.Μονη σου το ανακαλυψες

  9. #1464
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,469
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Πολύ όμορφο τραγούδι Κύκνε και ερωτικό.
    Και σε ευχαριστώ Κύκνε μου που μου προτείνεις να σου μιλάω αλλά δεν θέλω να σε ζαλίζω Έχεις κι εσύ τα δικά σου προβλήματα! Εϊσαι πολύ καλός άνθρωπος πάντως.

    Κι εγώ σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

    Δεν με ζαλίζεις, στο πρότεινα γιατί σε νιώθω και σε καταλαβαίνω... Όπως είπες τις προάλλες οι ανεκπλήρωτοι έρωτες πονάνε πολύ και κάποιες φορές όταν μοιράζεσαι τον πόνο μαλακώνει κάπως...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #1465
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    906
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Πίνω 6 χρόνια stedon 10mg 3 φορές την μέρα και δεν ξέρω που θα καταλήξω με αυτή τη δοσολογία. Μαλακισμένη είναι η ψυχίατρος μου; Τώρα διάβαζα για τις βενζοδιαζεπίνες πώς είναι άκρως εθιστικές και πρέπει να χρησιμοποιούνται βραχυπρόθεσμα κι αυτή δεν έχει προσπαθήσει ποτέ να μου τις κόψει. Δηλαδή με έχει κάνει τζάνκι. Δεν λέω, νιώθω καλά με την αγωγή μου αλλά τι σόι αγωγή είναι που αν την κόψεις έχεις στερητικά και δεν αντέχεις; Δεν θα γίνω ποτέ καλά δηλαδή. Στα διάλα με τα ψυχιατρεία που έμπλεξα.
    Μίλα με την ψυχίατρο σου ώστε να αρχίσει να στο ελαττώνει σιγά σιγά και βλέπεις πως θα πας.
    Εμένα ο ντοκτορ δεν μου τα κατέβασα τα ζαναξ πάντως και ας είναι εθιστικά.

  11. #1466
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    906
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Ναι... Μακάρι να ξαναγυρνούσε... Θα ήμουν πολύ ευτυχισμένη... Αλλά δεν ελπίζω πια γιατί έκανα τα πάντα γι' αυτό κι ήταν μάταιο...
    Ίσως πρέπει να βρεις κάτι καινούργιο κυκνε και θα δεις που θα ξεχάσεις το παρελθόν.

  12. #1467
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,619
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    Και ψυχοθεραπεια παραλληλα ομως χαρλευ,τα φαρμακα δεν ειναι λυση.Προσωρθνη ανακουφηση ειναι.Μετα γινονται προβλημα.Μονη σου το ανακαλυψες
    Κάνω ψυχοθεραπεία και ομαδική και ατομική, τι νομίζεις έτσι μένω; χα χα
    Θα πάω στην ψυχίατρο και θα της ζητήσω να μου φέρει 4 καλάσνικοφ να δω τι φάρμακα θα μου βάλει τότε.

  13. #1468
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,619
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Μίλα με την ψυχίατρο σου ώστε να αρχίσει να στο ελαττώνει σιγά σιγά και βλέπεις πως θα πας.
    Εμένα ο ντοκτορ δεν μου τα κατέβασα τα ζαναξ πάντως και ας είναι εθιστικά.
    Ούτε κι εμένα θα μου τα ελαττώσει αν ήταν θα το είχε κάνει ήδη τόσα χρόνια.

  14. #1469
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,469
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Ίσως πρέπει να βρεις κάτι καινούργιο κυκνε και θα δεις που θα ξεχάσεις το παρελθόν.

    Άραγε μπορώ να βρω κάτι καινούριο και να είμαι ασφαλής; Κι επιπλέον μπορώ να βρω κάποιον που να μπορεί να περιμένει μέχρι να μη φοβάμαι για να προχωρήσουμε παρακάτω; Εγώ πιστεύω πως είναι δύσκολο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #1470
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,619
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post

    Άραγε μπορώ να βρω κάτι καινούριο και να είμαι ασφαλής; Κι επιπλέον μπορώ να βρω κάποιον που να μπορεί να περιμένει μέχρι να μη φοβάμαι για να προχωρήσουμε παρακάτω; Εγώ πιστεύω πως είναι δύσκολο...
    Καλησπέρα Κύκνε μου! Έχεις προσπαθήσει να βρεις κάτι αυτά τα χρόνια;Ή σου έχει τύχει κάποια περιπτωση;

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •