Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 107
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 107 of 111 FirstFirst ... 75797105106107108109 ... LastLast
Results 1,591 to 1,605 of 1658
  1. #1591
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ευχαριστώ Πλέιερ
    Αυτά όμως να τα εφαρμόζεις και στον εαυτό σου. Γιατί κι εσένα σε βλέπω λίγο πεσμενούλη!
    Χαχαχα.
    Ισχύει αυτό που λες, αλλά δύσκολα εφαρμόζονται.

  2. #1592
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    HarleyQuinn γεια φιλαρακι μου εσυ ολα οκ ??δε εχω κανεναν που να μπορω να παω να πιω καφεδακι μαζι του ουτε ερχετε κανεις να με δει . ουτε γειτονας ουτε γνωστος τιποτα δε με θελει κανεις εδω που ζω ειν δηθενιά σκετη κι παρωπιδες ο κοσμος σε αγνοουν αν δε τους αρεσεις κανουν κλικες κι σε κρατούν σε αποσταση με πληθυντικους κι κυριλικια . σπανια να βρεις ατομο που ειν ανθρωπινο απλο φιλικο μια στις τοσες αν το δεις τυχαια καπου να ειν απλα απο αλλο χωριο εδω η μερος . η μαμα μου μακαρι να ζησει μεχρι τα 100 κι πιο πολυ μα να εχουμε ηρεμια ο καθενας γαληνη στη ψυχη του .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #1593
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    HarleyQuinn γεια φιλαρακι μου εσυ ολα οκ ??δε εχω κανεναν που να μπορω να παω να πιω καφεδακι μαζι του ουτε ερχετε κανεις να με δει . ουτε γειτονας ουτε γνωστος τιποτα δε με θελει κανεις εδω που ζω ειν δηθενιά σκετη κι παρωπιδες ο κοσμος σε αγνοουν αν δε τους αρεσεις κανουν κλικες κι σε κρατούν σε αποσταση με πληθυντικους κι κυριλικια . σπανια να βρεις ατομο που ειν ανθρωπινο απλο φιλικο μια στις τοσες αν το δεις τυχαια καπου να ειν απλα απο αλλο χωριο εδω η μερος . η μαμα μου μακαρι να ζησει μεχρι τα 100 κι πιο πολυ μα να εχουμε ηρεμια ο καθενας γαληνη στη ψυχη του .
    Ξέρεις, είχα έναν πολύ κακό πατέρα που είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δεν θα του δώσω ούτε κι ένα ποτήρι νερό. Όταν έπαθε τριπλό εγκεφαλικό ήμουν η μόνη από όλη την οικογένεια που πήγαινε και τον έβλεπε στο κώμα επί 1 μήνα γιατί δεν ήθελα να πεθάνει μόνος του. "Όλοι μόνοι μας πεθαίνουμε" μου έλεγαν. Εγώ τον λυπόμουν να μην πηγαίνει να τον βλέπει κανείς. Στο νεκροθάλαμο πήγα και τον είδα και ήταν η πιο λυπητερή εικόνα που είδα στη ζωή μου.... Να βλέπω το πρόσωπο του χωρίς ψυχή... Γι' αυτό σε καταλαβαίνω πως παρόλα όσα σου έχει κάνει η μητέρα σου την θες στη ζωή. Αλλά από τότε που πέθανε ο πατέρας μου η ζωή μου έγινε καλύτερη...λυπάμαι που το λέω αλλά είναι η αλήθεια. Η ανάπαυση της θα σε λυτρώσει πιστεύω. Όσο για τον κόσμο μην δίνεις σημασία αγάπη μου. Κανείς ποτέ δεν αγάπησε ξένο. Εδώ δεν αγαπούν συγγενείς, θα κάνουν καλό σε ξένο άνθρωπο; χα χα Δεν έχει σημασία που έχεις άσπεργκερ, έτσι φέρονται οι περισσότεροι.

  4. #1594
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    HarleyQuinn φιλαρακι μου σωστα επραξες εχεις τη συνειδηση σου ηρεμη οτι εκανες οτι επρεπε για εκεινον αυτο αξιζει . τι μου θυμισες αχχχχχχχχχχ πριν 11 χρονια εχασα κι εγω τον πατερα μου τον θετο μονη παλεψα η μανα απων αδιαφορη . τι γολγοθά τραβηξα 6 μηνες που ηταν αρρωστος κι τον ετρεχα στα νοσοκομεια κι φυσικα απο πουθενα συμπαρασταση μονον βρισιμο κι αποδοκιμασια απ μανα κι συγγενεις υποδειξεις κι απορριψη . τον ειδα να πεθαινει μπροστα μου κι ολοι με κατηγόρησαν που δε το ξερανε οτι πεθανε διπλα μου οτι δεν ημουν στο θανατο του κι οτι τον ειχα αφησει μονο ενο ημουν εκει . αστα τι μου θυμισες φιλαρακι μου πονος ψυχικος σε ολα τα επιπεδα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #1595
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Έχεις πολύ κακιασμένους ανθρώπους δίπλα σου. Και δεν τους είπες εσύ, εσείς πού ήσασταν που κατηγορείτε εμένα;;;
    Βρε άσπεργκερ μόνο άσπεργκερ δεν έχεις που λέει ο λόγος. Είσαι η πιο καλή ψυχή του κόσμου.

  6. #1596
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Όταν ακούω την Lana Del Rey νιώθω τόσο όμορφα... Είναι η πιο όμορφη γυναικεία φωνή που έχω ακούσει στη ζωή μου.

  7. #1597
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    HarleyQuinn φιλαρακι μου γεια χαρα αυτοι ολλοι ηταν να με κατηγορούσαν μα ποτε βοηθεια δε με εδωκαν κι οταν ηταν στα τελευταια του ο πατερας μου γυρνα κι με λεει μια συγγένισσά του σε ενα σωρο κοσμο μπροστα στο νοσοκομειο οτι οταν πεθανει ο πατερας σου μην μας ενοχλείς ποτε δε θελουμε επαφες μαζι σου . μαλιστα ελεγε ακουτε κυριε εσυ ??εσεις εκει κυρια καλα δε λεω ?? τα φωναζε στο κοσμο μπροστά εγω της ειπα ετσι κι αλλιως ποτε δε θα σας μιλησω ξανα .ο κοσμος τη κοιταγε σαστισμενα κι με απορια με ενα σοκ μπορω να πω οταν εκει αυτη γκαριζε .η πιο καλη ψυχη του κοσμου δε ειμαι μα εχω τραβηξει λουκι στη ζωη μου που ποτε κανεις δε μπορει να νιωσει γιατι ποτε δε ειχα ανθρωπο να με καταλάβει να με στηριξει μα το αντιθετο .ολλοι περνανε λουκια φυσικα ομως νομιζω οτι οι πιο πολλοι εχουν κι καποοιον να τους στηριξει σε μια δυσκολια . οχι να πετανε στα αγρια θερια ατομα κι μετα να τους ζητάνε κι τα ρεστα γιατι δε κανουν οτι οι αλοι ζητουν η περίμεναν να δουν απο αυτα .παρε κι μπολικο υλικο απο αυτη την κοπελα που σου αρεσει η φωνη της απολαυσετα ολα για παρτη σου .

    https://www.youtube.com/results?sear...y=Lana+Del+Rey
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #1598
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Άσπεργκερ, επειδή βλέπω διάφορα που γράφεις, καταλαβαίνω ότι έχεις πολλές αρνητικές εμπειρίες από άλλους, όμως μη φοβάσαι να μιλήσεις σε κάποιον απλά επειδή σκέφτεσαι ότι "μπορεί να τον ενοχλήσεις". Δεν ενοχλείς απλά μιλώντας, εσύ το νιώθεις λόγω αυξημένης ευαισθησίας, αλλά δεν ισχύει. Το λέω γιατί έγραψες κάτι τέτοιο στην Κύκνος. Μην υποθέτεις ότι οι άλλοι δεν θέλουν να τους μιλάς, κάποια πράγματα λόγω εμπειριών κι ευαισθησίας είναι στο μυαλό μας, δεν είναι πραγματικά. Οι συγγενείς σου μπορεί να μην σε γουστάρουν και να σε αποφεύγουν, δε σημαίνει ότι όλοι θα κάνουν το ίδιο

  9. #1599
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    Eagle guy γεια σου αδερφουλη μου καλε εχω δει πολλα αγαπη γλυκια κι εχω ζησει πολλα με το κοσμο οταν καποιος σε συμπαθει σε θελει στη ζωη του κι το δειχνει με το τροπο του . εσυ ας πουμε εισαι ατομο που μιλας με ολο το κοσμο εισαι ανοικτος κι φιλικος με ολλους αυτο δε το κάνουν ολλοι καποιοι εχουν κι προτιμήσεις .οι πιο πολλοι μιλουν μεταξυ τους με αυτους που νιωθουν πιο κοντα γιατι νιωθουν πιο μεγαλο δέσιμο κι λογο περιστατικών που τους ενώνουν κι τετοια . ειν σα νασε σε μια παρεα με 5 ατομα κι ολοι μιλανε μεταξυ τους κι με σενα κανεις ε ενταξει καπου λες καλυτερα ας αποχωρισω μην τους ζοριζω να μου μιλαει απο ευγενεια κι αυτα . δε ειναι εξαλου υποχρεωμενοι κι ουτε εχει κι νοημα να τους αναγκαζω να μου μιλανε. απο το κοσμο δεχομε αποριψη σε πολλα επιπεδα οπως μπουλινκ η αδιαφορια η κοροϊδία η κακοτροπιά κουτσομπολια . ατομα που γενικα ειν ανοικτα κι φιλικα με ολους αυτα μου μιλουν κι μενα μα αυτο ειν στιγμες δε μπορω να πιασω φιλιες με ατομα που βλεπω σπανια περιστασιακα μια στα δεκα χρονια πχ .οσο για εδω στα φορουμς λιγοι μου μιλουν οι πιο πολλοι μου τη λεν οι με αγνοουν δε τους γεμιζω το ματι λιγοι μου μιλουν ομως κι το εκτημω κι τους ευχαριστω .η κυκνος λεει τα θεματα της κι τεριαξε με την αλη κοπελα κι ολα οκ δε μπορω να μπαινω σφήνα εγω κι νιωθω ασχημα . απαντω πλεον εκει γιατι μου απευθύνει το λογο η κυκνος κι θεωρω σωστο να απαντω αλιως δε θα εγραφα εκει ξανα .δε μου λεει τα θεματα της εμενα τα λεει με την αλη κοπελα κι πρεπει να κρατω μια αποσταση κι αυτο το εκτιμα η κυκνος κι μου το ειπε .δε ειναι κακοι οι ανθρωποι αυτοι απλα δε χωρας στη παρεα γιατι αυτοι εχουν επιλεξει τους φιλους τους . δε τα βγαζω απ το μυαλο μου μανουλα μου εχω καταλαβει τους ανθρωπους πως λειτουργούν κι θελω να ειμ διακριτικη να νιωθω οτι μονο εκει που εχω αποδοχη μπορω να νιωθω κι εγω πιο ανετα . οσο ζεις μαθαινεις η ζωη σε μαθαίνει παρα πολλα κι πρεπει με αυτα να συμβαδιζεις . εγω ξερω οτι εχω αδυναμια να κρατισω φιλιες κι σχεσεις με το κοσμο δε ειμ αυτο που θελουν κι αυτο ειν ετοια να με αποριπτουν . το ξερω κι πρεπει να εχω την αλήθεια στη ψυχη μου οτι αυτο εχει η ζωη μου σα μοίρα κι μην παραμυθιάζομε . αυτο ολο με εχει κανει να κλειστω κι να μην ελπιζω πουθενα οσο το εκανα μια ζωη ηταν μια απογοιτευση κι αυτο με σκοτωνε τωρα φυλαγομε . χωρις κακιες χωρις εμπαθιες κρατω αποστασεις κι δε δένομε με τους αλους μια κι οταν το εκανα ηταν μονόπλευρο αυτο απ μενα οι αλοι αδιαφορούσαν .παλια ημουν διαφορετικη ανοιχτη για γνωριμίες χτίσιμο φιλιας με κοσμο κι ελπιζα παντα κι πιστευα στις ανθρωπινες σχεσεις ομως αυτο αλλαξε με οσα εχω δει γυρω μου .έκλαψα πονεσα ειπα μα γιατι εμενα κανεις δε με θελει ?? ετσι σιγα σιγα με τα χρονια εκλεισα τη ψυχη μου . ειμ επιφυλακτική και προσεκτικη φιλικη μεν κουβεντιαζω ομως δε δενομαι πια με τους αλλους . ενα ρημαδι κειμενο κι δεινοπαθώ να το γραψω ξερω δε μπορω να ανταποκριθώ στις προσδοκίες του κοσμου ειμαι σα ενα χαζο παιδι που ζητα οι ενήλικες να το δεχτούν κι να γινουν φιλοι . δε μπορω να αλλαξω ομως κι αυτο ειν κι οτι ξερω οτι ετσι ειμαι δε αλλαζω κι να μπορουσα δε θα αλλαζα γιατι κανεις για μενα ποτε δε αλλάξει για χαρη μου .
    Last edited by asperger39; 23-03-2024 at 17:53.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #1600
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Το ότι δυσκολεύεσαι να γράψεις ένα κείμενο, ίσως γιατί δεν είσαι καλή στην ορθογραφία, δεν θα παίξει αρνητικό ρόλο στο να κοινωνικοποιηθείς. Το άσπεργκερ και οι κοινωνικές δυσκολίες που έρχονται με αυτό ναι, είναι πρόβλημα, δεν στο κρύβω, το έχεις δει άλλωστε και μόνη σου από όσα λες, οι περισσότεροι δεν θα θέλουν να σε κάνουν παρέα. Όμως, κι εμένα η πλειοψηφία παντού δεν ήθελε να με κάνει παρέα και με μείωναν πολύ, ή άλλοι με έβλεπαν σαν το καημένο παιδί και με λυπούνταν. Όμως, τώρα έχω αρκετούς φίλους! Ναι, μπορεί τα πράγματα να είναι πιο δύσκολα με σένα, λόγω του Άσπεργκερ, αλλά μην κλείνεις το δρόμο σε όσους ίσως θα ήθελαν να σε γνωρίσουν. Κράτα πισινές, αλλά μην αποσύρεσαι τελείως, ούτε να φοβάσαι να γράψεις κάτι γιατί "οι άλλοι έχουν ταιριάξει περισσότερο και δεν θέλουν να τους απευθύνω το λόγο". Αυτό είναι στο μυαλό σου, δεν ισχύει στην πραγματικότητα.

  11. #1601
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    καλοψυχο μου φιλαρακι ναι εχω δυσλεξια κι οταν γραφω κειμενα πρεπει να τα διορθωνω στο κειμενογράφο κι ειν ταλαιπωρία γιατι ολο κι ξεφευγουν λεξεις κι συντακτικα χαλια τα κανω . καποτε εγραφα γκρικλις μου τη λεγαν μετα εγγραφα χυμα οπως μου ερχονταν χωρις να διορθωνω τα κειμενα κι επεφτε δουλεμα κι κοροιδια . οσο για το αν πρεπει να μιλω κι ας μην μου μιλουν οι αλοι ναι καποτε το εκανα κι με ασχημο τροπο καταλαβα οτι αν οι αλοι σε εισαγωγικά δε σου δινουν τη αδια να μπεις στη συζητηση τους η νευριαζουν η σε αγνοουν η απλα απ ευγενεια λιγο ανέχονται μα μετα κοιτανε να σε ξεφορτωθούν .το οτι πια δε επιθυμω γνωριμια με κοσμο ειν για δυο λογους πλεον στα 41 που παω δε το κανω αυτο παν χρονια που εκανα ετσι γνωριμιες που δε φτούραγαν κι δευτερον γιατι εχω πολυ θυμο μεσα μου δε θελω αθελα να ξεσπάσω σε καποιον που δε μου φταιει . εχει συσσωρευτεί πολυς πονος για οσα εχω περασει κι δε θελω να υπαρξει μια αφορμη να εκραγω κι να τη πληρωσει καποιος που δε μου φταιει για οσα εχω τραβηξει απο κακοτροπια αλλων ανθρωπων .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #1602
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    305
    Άσπεργκερ εγώ διαβάζω πάντα όσα γράφεις. Μου αρέσει που για όλα έχεις όρεξη να βοηθήσεις να πεις κάτι καλό . Ποτέ δεν έγραψες κάτι κακό για να προσβάλεις το πρόβλημα του άλλου. Τι να την κάνεις την ορθογραφία από αλλά άτομα που μόνο κακίες ξέρουν να γράφουν.
    Να γράφεις από κινητό ,σου συμπληρώνει τις λέξεις είναι ευκολότερο. Μπορείς να γράφεις στο word να τα διορθώνεις όλα μαζί στο τέλος και να κάνεις αντιγραφή και επικόλληση.

  13. #1603
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    ΑΧΒΑΧ νασε καλα φιλαρακι μου ευχαριστώ για τα ομορφα λογια το παν ειν να ειμαστε ο ενας συνάνθρωπος κοντα στον αλον .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #1604
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Συμπαθούσες την Κύκνος αλλά είδες ότι ταίριαξε με κάποια άλλη. Και τι έγινε; Μπορεί να την γνώριζες πραγματικά και την αντιπαθούσες, παράδειγμα δεν λέω κάτι κακό για την κοπέλα. Απλά αυτές οι δύο ταίριαξαν. Δεν σημαίνει όμως ότι εσύ υστερείς σε κάπου. Κι εσύ στο δικό σου θέμα ταίριαξες με μια άλλη κοπέλα.
    Όσο για τους συγγενείς κι όλα αυτά που σου είπαν αυτό δείχνει το χαμηλό επίπεδο τους και την μη καλλιέργεια τους. Από χωριό είναι;
    Παντώς κι εγώ σε διαβάζω πάντα, βγάζω νόημα από όσα γράφεις και δεν έχω πρόβλημα μαζί σου

  15. #1605
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    HarleyQuinn ετσι ειν οπως τα λες κι το σέβομαι γιαυτο απ εκει διακριτικη αποσυρθηκα λεω ενα γεια ρωταω τι κανεις τη κοπελα κι εφυγα χωρις να λεω κι τα δικα μου θεματα. εκει γιατι ουσιαστικα ο θεματογραφως ειναι η κύκνος κι εκει πρεπει να μιλαμε για οτι εβαλε θεμα η θεματογραφος .εμενα μου μιλανε ανθρωποι μεν σε θεματα μου μα δε συνεχιζεται η επικοινωνια μας απλα απαντουν κι φευγουν η ερχονται αλη φορα κατι να πουμε κατα διαστηματα δε θεωρω οτι με νιωθουν κοντα τους να με νιωθουν φιλη τους απλα ειναι ευγενικοι μαζι μου κι φιλικοι . οι συγγενείς του θετου πατερα μου ναι απ χωριο μα δε εχει σημασια ειδαμε κι τους γραμματιζουμενους τι μπιπ μπορει να ειν παιζει ρολο πνευματικα ποσο καλλιεργημενος εισαι οχι στα γραμματα . σε ευχαριστω που εσυ δε εχεις καποιο θεμα μαζι μου κι ελπιζω αθελα μην σε εχω ποτε προσβαλει η ενοχλήσει .
    Last edited by asperger39; 24-03-2024 at 19:05.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •