Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 111 FirstFirst ... 917181920212969 ... LastLast
Results 271 to 285 of 1658
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Μπορεί να μην έχει ανάγκη να κάνει τόσο συχνά σεξ.
    Αν έχει ανάγκη να κάνει συχνά σεξ, θα μπει στη διαδικασία να δοκιμάσει διαφορετικές προσεγγίσεις για να το θέλεις και εσύ.
    Αυτός που ψάχνεις, δε θα θέλει να κάνει γενικά σεξ αλλά μόνο μαζί σου. Και αν εσυ δεν έχεις διάθεση, δε θα εχει και εκείνος. (αυτό το λες και κατανόηση)
    Το θέμα είναι πως προβλέπεις καταστάσεις χωρις να έχεις δεδομένα. Η πραγματικότητα θα είναι εντελώς διαφορετική γιατί η ζωή είναι απρόβλεπτη.
    Μπορεί να γνωρίσεις κάποιον που θα σε κάνει να το δεις διαφορετικά χωρις να χρειαστεί προσπάθεια.

    Μη μείνεις στη σκέψη. Ψάξε. Ρώτησε κάποια φίλη σου, κάνε κάποια αναζήτηση στο ιντερνετ.
    Όταν βρεις κάτι, μην το αναβάλεις επ αόριστον με τη δικαιολογία πως δεν έχεις διάθεση.
    Γενικά εξοικειώσου με την ιδέα και όταν βρεις κάτι "ενδιαφέρον", πες θα το κάνω "ΤΩΡΑ".
    Στη χειρότερη προγραμμάτισε να το κάνεις πράξη εντος εβδομάδας πχ. όχι παραπάνω.
    Τι εννοείς διαφορετικές προσεγγίσεις;

    Έψαξα κάτι που σκέφτηκα, έχει στη γειτονιά μου μια οργάνωση που πήγαινα μικρή κι έκανα μπαλέτο και μπήκα στο site τους, έχουν μαθήματα για διάφορα πράγματα κι υπάρχουν δύο απ' αυτά που θα με ενδιέφεραν... Το πρόβλημα είναι ότι λέει πως έχουν ανασταλεί λόγω covid αλλά θα τηλεφωνήσω για να το επιβεβαιώσω μήπως και το site δεν είναι ενημερωμένο, δεν ξέρεις καμιά φορά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τι εννοείς διαφορετικές προσεγγίσεις;

    Έψαξα κάτι που σκέφτηκα, έχει στη γειτονιά μου μια οργάνωση που πήγαινα μικρή κι έκανα μπαλέτο και μπήκα στο site τους, έχουν μαθήματα για διάφορα πράγματα κι υπάρχουν δύο απ' αυτά που θα με ενδιέφεραν... Το πρόβλημα είναι ότι λέει πως έχουν ανασταλεί λόγω covid αλλά θα τηλεφωνήσω για να το επιβεβαιώσω μήπως και το site δεν είναι ενημερωμένο, δεν ξέρεις καμιά φορά...
    Πολλά θα μπορούσε να κάνει.. αλλά το σημαντικότερο θα ήταν να σε κάνει να το θέλεις εσύ.
    Το να κάνεις σεξ για να τον ευχαριστήσεις το θεωρώ λάθος.
    Προσωπικά θεωρώ καλύτερη τακτική να μην έκανε καμία απολύτως κίνηση όσο εσύ φοβόσουν ή έκανες αρνητικές σκέψεις.
    Να σου έδειχνε πως σε θέλει, αλλά χωρίς να σε πιέζει στο ελάχιστο.
    Αν όντως σου άρεσε (εκείνος), κάποια στιγμή θα το ήθελες εσύ και θα έκανες εσύ κίνηση.
    Νιώθοντας πως εσύ το θέλεις ίσως το έβλεπες διαφορετικά.
    Ομολογώ πως έχω σκεφτεί και άλλες προσεγγίσεις, αλλά θα ξεφύγουμε τελείως!

    Καλή η προσπάθεια! Μπράβο που μπήκες στη διαδικασία! Ειλικρινά χαίρομαι!
    Αν όμως έχουν ανασταλεί, μη μείνεις εκεί. Βρες κάτι άλλο μέχρι να ανοίξει!
    Ας μην είναι κάποια δραστηριότητα. Θα μπορούσε να είναι παρουσίαση βιβλίου πχ.
    Μπες στη διαδικασία πιέζεις τον εαυτό σου, να παίρνεις αποφάσεις, και να τις εκτελείς.
    Last edited by Cmos; 07-09-2022 at 16:11.

  3. #273
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Πολλά θα μπορούσε να κάνει.. αλλά το σημαντικότερο θα ήταν να σε κάνει να το θέλεις εσύ.
    Το να κάνεις σεξ για να τον ευχαριστήσεις το θεωρώ λάθος.
    Προσωπικά θεωρώ καλύτερη τακτική να μην έκανε καμία απολύτως κίνηση όσο εσύ φοβόσουν ή έκανες αρνητικές σκέψεις.
    Να σου έδειχνε πως σε θέλει, αλλά χωρίς να σε πιέζει στο ελάχιστο.
    Αν όντως σου άρεσε (εκείνος), κάποια στιγμή θα το ήθελες εσύ και θα έκανες εσύ κίνηση.
    Νιώθοντας πως εσύ το θέλεις ίσως το έβλεπες διαφορετικά.
    Ομολογώ πως έχω σκεφτεί και άλλες προσεγγίσεις, αλλά θα ξεφύγουμε τελείως!

    Καλή η προσπάθεια! Μπράβο που μπήκες στη διαδικασία! Ειλικρινά χαίρομαι!
    Αν όμως έχουν ανασταλεί, μη μείνεις εκεί. Βρες κάτι άλλο μέχρι να ανοίξει!
    Ας μην είναι κάποια δραστηριότητα. Θα μπορούσε να είναι παρουσίαση βιβλίου πχ.
    Μπες στη διαδικασία πιέζεις τον εαυτό σου, να παίρνεις αποφάσεις, και να τις εκτελείς.
    Ναι, μου άρεσε κι υπήρχαν κάποιες φορές που το ήθελα κι εγώ αλλά έτυχε να μου έρθουν στο μυαλό οι αναμνήσεις από εκείνο το βράδυ και δεν μπόρεσα να το προχωρήσω...

    Θα πάρω τηλέφωνο αύριο και θα μάθω και βλέπουμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, μου άρεσε κι υπήρχαν κάποιες φορές που το ήθελα κι εγώ αλλά έτυχε να μου έρθουν στο μυαλό οι αναμνήσεις από εκείνο το βράδυ και δεν μπόρεσα να το προχωρήσω...

    Θα πάρω τηλέφωνο αύριο και θα μάθω και βλέπουμε...
    Καλημέρα.
    Λογικό να συμβαίνει αυτό.. άνθρωπος είσαι.
    Πήρες τηλέφωνο?

  5. #275
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Καλημέρα.
    Λογικό να συμβαίνει αυτό.. άνθρωπος είσαι.
    Πήρες τηλέφωνο?
    Καλησπέρα...

    Χαίρομαι που το βρίσκεις λογικό γιατί φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ ενοχλητικό για τον άλλον... Εσύ άντρας δεν είσαι ή κάνω λάθος; Συγγνώμη αλλά δεν φαίνεται με κάποιο τρόπο το φύλο και γίνεται μπέρδεμα...

    Μόλις πήρα τηλέφωνο γιατί το πρωί είχα δουλειά κι έλειπα και λέει ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή... Έχει και e mail, θα στείλω μετά να δω τι και πως και θα σου πω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #276
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα...

    Χαίρομαι που το βρίσκεις λογικό γιατί φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ ενοχλητικό για τον άλλον... Εσύ άντρας δεν είσαι ή κάνω λάθος; Συγγνώμη αλλά δεν φαίνεται με κάποιο τρόπο το φύλο και γίνεται μπέρδεμα...

    Μόλις πήρα τηλέφωνο γιατί το πρωί είχα δουλειά κι έλειπα και λέει ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή... Έχει και e mail, θα στείλω μετά να δω τι και πως και θα σου πω...
    Σου έστειλα μήνυμα γιατί δε βλέπω να συμμετέχει κάποιος άλλος στη συζήτηση

  7. #277
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Σου έστειλα μήνυμα γιατί δε βλέπω να συμμετέχει κάποιος άλλος στη συζήτηση
    Ναι, τώρα το είδα... Σου απάντησα
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Έχω κολλήσει κοβιντ και αισθάνομαι εκτός από το αφόρητο άγχος και τις κρίσεις και πόνο σε όλο το σώμα, ελπίζω να το περάσω ανώδυνα.

  9. #279
    kopela93
    Guest
    Πού πήγαν όλοι;

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Καλησπέρα: Αισθάνομαι παράξενα, πρώτα από όλα χαρά γιατί με πήραν σε κάτι σεμινάρια με επίδομα 1000ευρω. Αλλά από την άλλη αισθάνομαι και λίγο άγχος για το ότι θα θέλει στο τέλος και πιστοποίηση. Αλλά και στεναχώρια γιατί τα μαθήματα τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος αυτών θα γίνονται διαδικτυακά όπως διάβασα και όχι σε τάξη από κοντά κάτι που θα έδινε την ευκαιρία να βγαίνω από το σπίτι και πιθανόν να κάνω γνωριμίες με άλλα άτομα.

  11. #281
    kopela93
    Guest
    Τι σεμινάρια; ΟΑΕΔ;

  12. #282
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Τι σεμινάρια; ΟΑΕΔ;
    Ναι!! Τα έχουν διαφήμιση και πολύ είναι για 80000 άτομα με επίδομα 1000 ευρώ

  13. #283
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ναι!! Τα έχουν διαφήμιση και πολύ είναι για 80000 άτομα με επίδομα 1000 ευρώ
    Δεν είναι όμως αποκλειστικά εξ αποστάσεως σωστά;
    Καλή αρχή!!!! είναι ένα βήμα για σένα
    Πάντα ένα βήμα μπροστά

  14. #284
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δεν είναι όμως αποκλειστικά εξ αποστάσεως σωστά;
    Καλή αρχή!!!! είναι ένα βήμα για σένα
    Πάντα ένα βήμα μπροστά
    Να σου πω δεν ψηλοκαταλαβα εάν είναι εξολοκλήρου από υπολογιστή ή οφείλεις να παρευρεθείς από κοντά. Μακάρι όμως να είναι και από κοντά

  15. #285
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Να σου πω δεν ψηλοκαταλαβα εάν είναι εξολοκλήρου από υπολογιστή ή οφείλεις να παρευρεθείς από κοντά. Μακάρι όμως να είναι και από κοντά
    Μισό μισό είναι απ'ότι είδα. Τώρα θα έχεις και κάτι εποικοδομητικό να κάνεις και μερικά χρήματα. Να μού πεις μετά από καιρό αν βελτιώθηκε κι η ψυχολογία σου να δούμε αν η ενασχόληση με κάτι όντως βοηθάει. (Μερικούς ανθρώπους)

Page 19 of 111 FirstFirst ... 917181920212969 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •