Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 62
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 62 of 111 FirstFirst ... 1252606162636472 ... LastLast
Results 916 to 930 of 1658
  1. #916
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    πάνε κι έρχονται τα πάντα όλα και τα τίποτα.

  2. #917
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Quote Originally Posted by Ανεμονη View Post
    εμένα μου αρέσει η μελαγχολία γιατι ανακαλύπτω πράγματα ,..
    Και εμένα μου ασκεί έλξη η μελαγχολία και η μαυρίλα...Την βρίσκω με θλιμμένα τραγούδια και λυπητερά ποιήματα...Αλλά όταν σωματοποιείται και μετατρέπεται σε κατάθλιψη,δεν έχει τίποτα το εξιδανικευμένο,γίνεται αρρώστια.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #918
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Και εμένα μου ασκεί έλξη η μελαγχολία και η μαυρίλα...Την βρίσκω με θλιμμένα τραγούδια και λυπητερά ποιήματα...Αλλά όταν σωματοποιείται και μετατρέπεται σε κατάθλιψη,δεν έχει τίποτα το εξιδανικευμένο,γίνεται αρρώστια.


    Ε ναι δίκιο 'έχεις από την άλλη το μεγαλύτερο μέρος της τέχνης μιλάει για το" θάνατο "και τον" έρωτα"

  4. #919
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Καλημέρα Yoco choco και Ανεμόνη!

    Ως ένα βαθμό κι εγώ τη βρίσκω με λυπητερά τραγούδια αλλά είναι φορές που η θλίψη είναι πολύ έντονη... Όπως σήμερα για παράδειγμα που εκτός απ' την μελαγχολία δεν κοιμήθηκα και καλά το βράδυ και νιώθω ότι δεν ξεκουράστηκε ο εγκέφαλος μου... Όμως έφτιαξα καφέ κι ελπίζω σιγά σιγά να ξεχαστώ, αρχικά με το σερφάρισμα και μετά με άλλα πράγματα... Θέλω να βγω να ψωνίσω κάτι πράγματα εδώ στη γειτονιά κι ίσως αργότερα να πάω και για κανένα καφέ... Θα δείξει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #920
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Yoco choco και Ανεμόνη!

    Ως ένα βαθμό κι εγώ τη βρίσκω με λυπητερά τραγούδια αλλά είναι φορές που η θλίψη είναι πολύ έντονη... Όπως σήμερα για παράδειγμα που εκτός απ' την μελαγχολία δεν κοιμήθηκα και καλά το βράδυ και νιώθω ότι δεν ξεκουράστηκε ο εγκέφαλος μου... Όμως έφτιαξα καφέ κι ελπίζω σιγά σιγά να ξεχαστώ, αρχικά με το σερφάρισμα και μετά με άλλα πράγματα... Θέλω να βγω να ψωνίσω κάτι πράγματα εδώ στη γειτονιά κι ίσως αργότερα να πάω και για κανένα καφέ... Θα δείξει...
    Καλημέρα Κυκνάκι ( αισθάνομαι οτι είσαι μικρούλα), κι εγώ κάπως έτσι σήμερα...θα μείνω και 4μέρες εντελώς μόνη λόγο εκλογών, και φοβάμαι λίγο το χρόνο αυτό...η δουλειά με κρατάει χωρίς πολλές σκέψεις και σε εγρήγορση...εύκολα δίνω συμβουλές όταν είναι για άλλους....

  6. #921
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Ανεμονη View Post
    Καλημέρα Κυκνάκι ( αισθάνομαι οτι είσαι μικρούλα), κι εγώ κάπως έτσι σήμερα...θα μείνω και 4μέρες εντελώς μόνη λόγο εκλογών, και φοβάμαι λίγο το χρόνο αυτό...η δουλειά με κρατάει χωρίς πολλές σκέψεις και σε εγρήγορση...εύκολα δίνω συμβουλές όταν είναι για άλλους....
    Όχι, δυστυχώς δεν είμαι μικρούλα... Είμαι 45 χρονών... Εσύ;

    Κι εγώ θα μείνω μόνη κάποιες μέρες για τον ίδιο λόγο, θα κάνουμε παρέα η μία στην άλλη
    Έχουμε κι ένα άλλο κοινό, κι εγώ φοβάμαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #922
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    μακάρι να έμενα κι εγώ λίγο χωρίς ανθρώπους και φασαρία για 4 μέρες.
    να ασχοληθώ με το σπίτι μου ήσυχα και να ρεμβάσω βρε αδερφέ.

  8. #923
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Δεν αισθάνομαι καλά... Ήρθε η μέρα να μείνω μόνη μου και νιώθω πολύ άγχος... Τόσο που τρέμουν τα χέρια μου και ζαλίζομαι λίγο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #924
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν αισθάνομαι καλά... Ήρθε η μέρα να μείνω μόνη μου και νιώθω πολύ άγχος... Τόσο που τρέμουν τα χέρια μου και ζαλίζομαι λίγο...
    Πλάνη είναι αυτός ο φόβος Κυκνε...Αλλοι επιθυμούν να μείνουν μόνοι και το απολαμβάνουν...Το ίδιο πράγμα που κάποιους άλλους τους φοβίζει...Απασχόλησε το μυαλό σου με κάτι και θα φύγει...Θα το συνηθίσεις..Σκέψου ότι στην χειρότερη μπορείς να πάρεις ενα ηρεμιστικό και είσαι καλυμμένη.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  10. #925
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Πλάνη είναι αυτός ο φόβος Κυκνε...Αλλοι επιθυμούν να μείνουν μόνοι και το απολαμβάνουν...Το ίδιο πράγμα που κάποιους άλλους τους φοβίζει...Απασχόλησε το μυαλό σου με κάτι και θα φύγει...Θα το συνηθίσεις..Σκέψου ότι στην χειρότερη μπορείς να πάρεις ενα ηρεμιστικό και είσαι καλυμμένη.
    Το απασχολώ όσο μπορώ, ακούω μουσική αλλά προς το παρόν δεν έχει φύγει και πήρα και ηρεμιστικό και δεν έκανε πολλά πράγματα... Ακόμα φοβάμαι... Και νόμιζα ότι θα είμαι πιο ψύχραιμη αλλά μάλλον έκανα λάθος... Βέβαια είναι επειδή είναι η πρώτη μέρα, νομίζω πως αύριο θα έχω προσαρμοστεί κάπως...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #926
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Κατά λάθος έκανα διπλό ποστ, άκυρο το δεύτερο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #927
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Το απασχολώ όσο μπορώ, ακούω μουσική αλλά προς το παρόν δεν έχει φύγει και πήρα και ηρεμιστικό και δεν έκανε πολλά πράγματα... Ακόμα φοβάμαι... Και νόμιζα ότι θα είμαι πιο ψύχραιμη αλλά μάλλον έκανα λάθος... Βέβαια είναι επειδή είναι η πρώτη μέρα, νομίζω πως αύριο θα έχω προσαρμοστεί κάπως...
    Μια χαρά θα είσαι αύριο, η πρώτη μέρα είναι δύσκολη.

  13. #928
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Μια χαρά θα είσαι αύριο, η πρώτη μέρα είναι δύσκολη.
    Κι εγώ έτσι νόμιζα αλλά ακόμα με πιάνουν κρίσεις πανικού...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #929
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Αισθάνομαι υπέροχα που φροντίζω την μητέρα μου! Την έχω κάνει μια κούκλα! Και της αξίζει! Έχει Πάρκινσον και δεν μπορεί να φροντίσει τον εαυτό της γι΄ αυτό αναλαμβάνω εγώ και χαίρομαι που τα καταφέρνω!

  15. #930
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    Μπράβο σου που κάνεις κάτι για κάποιον άλλο που του κάνει καλό και το χρειάζεται, σεβόμενη πάντα και τις δικές σου ανάγκες.!

Page 62 of 111 FirstFirst ... 1252606162636472 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •