Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 78
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 78 of 111 FirstFirst ... 2868767778798088 ... LastLast
Results 1,156 to 1,170 of 1658
  1. #1156
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Νιώθω πολύ κουρασμένη, πονάω κι επίσης σήμερα έχω ένα τρέμουλο άλλο πράγμα στα χέρια... Δεν ξέρω τι μ' έχει πιάσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #1157
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Αισθάνομαι απαίσια. Ο ξάδερφος μου παντρεύεται και είναι περίπου 27 χρονών, η ξαδέρφη μου έχει ήδη παντρευτεί κι εγώ τριγυρίζω στα τρελοκομεία με ψυχοφάρμακα και μαλακίες χωρίς να βλέπω μέλλον στη ζωή μου. Ο γάμος για εμένα μου φαίνεται κάτι το ουτοπικό. Και ζηλεύω και στεναχωριέμαι που εγώ τα πήγα σκατά σε αυτή τη ζωή.
    Ξέρω ότι μάλλον δεν θα βοηθήσει μιας και στο έχω ξαναπεί αλλά σίγουρα δεν θα κάνει κακό το να σου πω πάλι ότι σε καταλαβαίνω... Κι εμένα οι περισσότεροι στενοί συγγενείς μου έχουν παντρευτεί κι εγώ αρκούμαι στο ν' ακούω "και στα δικά σου" που κατά πως φαίνεται θα μείνει απλώς μια ευχή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #1158
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ξέρω ότι μάλλον δεν θα βοηθήσει μιας και στο έχω ξαναπεί αλλά σίγουρα δεν θα κάνει κακό το να σου πω πάλι ότι σε καταλαβαίνω... Κι εμένα οι περισσότεροι στενοί συγγενείς μου έχουν παντρευτεί κι εγώ αρκούμαι στο ν' ακούω "και στα δικά σου" που κατά πως φαίνεται θα μείνει απλώς μια ευχή...
    Ναι κι εμένα μου την έδωσαν αυτή την ευχή και πονάει περισσότερο όταν ξέρεις ότι μάλλον δεν θα γίνει. Εσύ πώς νιώθεις όταν στο λένε;

    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω πολύ κουρασμένη, πονάω κι επίσης σήμερα έχω ένα τρέμουλο άλλο πράγμα στα χέρια... Δεν ξέρω τι μ' έχει πιάσει...
    Γιατί, τι έπαθες Κύκνε μου; Η ζέστη σε πείραξε ή κάτι άλλο; Πιες ένα τσάι δροσιστικό και μην πίνεις πολλούς καφέδες. ¨Οταν πίνω κι εγώ πολλούς καφέδες με πιάνει ταράκουλο.

  4. #1159
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Αισθάνομαι απαίσια. Ο ξάδερφος μου παντρεύεται και είναι περίπου 27 χρονών, η ξαδέρφη μου έχει ήδη παντρευτεί κι εγώ τριγυρίζω στα τρελοκομεία με ψυχοφάρμακα και μαλακίες χωρίς να βλέπω μέλλον στη ζωή μου. Ο γάμος για εμένα μου φαίνεται κάτι το ουτοπικό. Και ζηλεύω και στεναχωριέμαι που εγώ τα πήγα σκατά σε αυτή τη ζωή.
    Μωρέ να γίνουμε καλά και ας μην παντρευτούμε ποτέ...Είμαστε sui generis εμείς...Στο ράφι με τα ελλαττωματικά χαχα.ή απλώς είμαστε ιδιαίτεροι.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #1160
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ναι κι εμένα μου την έδωσαν αυτή την ευχή και πονάει περισσότερο όταν ξέρεις ότι μάλλον δεν θα γίνει. Εσύ πώς νιώθεις όταν στο λένε;



    Γιατί, τι έπαθες Κύκνε μου; Η ζέστη σε πείραξε ή κάτι άλλο; Πιες ένα τσάι δροσιστικό και μην πίνεις πολλούς καφέδες. ¨Οταν πίνω κι εγώ πολλούς καφέδες με πιάνει ταράκουλο.
    Νιώθω κυρίως πίκρα γιατί κι εγώ πιστεύω ότι μάλλον δεν θα γίνει αλλά λέω "ευχαριστώ" γιατί δεν μπορεί να ξέρει ο καθένας που στο εύχεται λεπτομέρειες της ζωής σου...

    Είναι ένας συνδυασμός πραγμάτων... Είχα βγει για κάτι ψώνια το πρωί που κράτησαν κάποιες ώρες και μ' αυτή τη ζέστη εξαντλήθηκα... Ο πόνος είναι επειδή έχω ένα ορθοπεδικό πρόβλημα... Όσο για το τρέμουλο, γι' αυτό δεν είμαι σίγουρη τι φταίει... Είχα αγχωθεί με κάτι το πρωί κι ίσως μου έμεινε από εκεί αν κι η αιτία έχει εκλείψει πλέον... Θα συνέλθω, που θα πάει... Απλώς όταν το μοιράζομαι με βοηθάει γι' αυτό τα γράφω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #1161
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Μωρέ να γίνουμε καλά και ας μην παντρευτούμε ποτέ...Είμαστε sui generis εμείς...Στο ράφι με τα ελλαττωματικά χαχα.ή απλώς είμαστε ιδιαίτεροι.

    Δεν είμαστε ιδιαίτεροι, έχουμε πέσει στο διπλανό αυλάκι...
    Last edited by HarleyQuinn; 04-08-2023 at 19:44.

  7. #1162
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω κυρίως πίκρα γιατί κι εγώ πιστεύω ότι μάλλον δεν θα γίνει αλλά λέω "ευχαριστώ" γιατί δεν μπορεί να ξέρει ο καθένας που στο εύχεται λεπτομέρειες της ζωής σου...

    Είναι ένας συνδυασμός πραγμάτων... Είχα βγει για κάτι ψώνια το πρωί που κράτησαν κάποιες ώρες και μ' αυτή τη ζέστη εξαντλήθηκα... Ο πόνος είναι επειδή έχω ένα ορθοπεδικό πρόβλημα... Όσο για το τρέμουλο, γι' αυτό δεν είμαι σίγουρη τι φταίει... Είχα αγχωθεί με κάτι το πρωί κι ίσως μου έμεινε από εκεί αν κι η αιτία έχει εκλείψει πλέον... Θα συνέλθω, που θα πάει... Απλώς όταν το μοιράζομαι με βοηθάει γι' αυτό τα γράφω...
    Ναι κι εγώ πίκρα αισθάνομαι και λύπη για τον εαυτό μου αλλά τι μπορώ να κάνω.... Τόσα χρόνια, τόσους άντρες γνώρισα κανείς δεν βρέθηκε να με αγαπήσει...
    Όσο για τους πόνους δεν παίρνεις οστεοφλέξ ή να κάνεις ένα κρύο μπάνιο όπως σου είχα πει και παλαιότερα; Καλή ανάρρωση Κύκνε μου! Ελπίζω αύριο να είσαι καλύτερα!

  8. #1163
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ναι κι εγώ πίκρα αισθάνομαι και λύπη για τον εαυτό μου αλλά τι μπορώ να κάνω.... Τόσα χρόνια, τόσους άντρες γνώρισα κανείς δεν βρέθηκε να με αγαπήσει...
    Όσο για τους πόνους δεν παίρνεις οστεοφλέξ ή να κάνεις ένα κρύο μπάνιο όπως σου είχα πει και παλαιότερα; Καλή ανάρρωση Κύκνε μου! Ελπίζω αύριο να είσαι καλύτερα!
    Σ' ευχαριστώ!

    Παίρνω Norgesic αλλά αν δω ότι δεν καλυτερεύω θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #1164
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Εγώ έκανα τώρα ένα κρύο ντουζ να ξεπονέσουν τα γόνατα μου. Δεν ξέρω γιατί πονούν παχιά δεν είμαι... Τέλος πάντων. Από Δευτέρα θα έρθει η θεία μου να μας φέρει τα προσκλητήρια και έχω άγχος για τον γάμο που θα πάω γιατί από την μία χαίρομαι κι από την άλλη ζηλεύω...

  10. #1165
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    μήπως είσαι πολλή ώρα όρθια;

  11. #1166
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by user View Post
    μήπως είσαι πολλή ώρα όρθια;
    Όχι τώρα έχω άδεια από τη δουλειά οπότε δεν είναι να πεις ότι κουράζομαι. Αλλά ούτε και πολύ κάθομαι. Δεν ξέρω τι φταίει αλλά μόνο το κρύο νερό μου κάνει καλό.

  12. #1167
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Και εγώ το ξέρω ότι θα μείνω μόνος μου στην ζωή, χωρίς κοπέλα το έχω πάρει απόφαση.

  13. #1168
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Και εγώ το ξέρω ότι θα μείνω μόνος μου στην ζωή, χωρίς κοπέλα το έχω πάρει απόφαση.
    Γιατί δεν βρίσκεις κοπέλα ή είναι ακατάλληλες αυτές που βρίσκεις;

  14. #1169
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Δεν είμαστε ιδιαίτεροι, έχουμε πέσει στο διπλανό αυλάκι...
    Νομίζω είμαστε στην κατηγορία των ανθρώπων που είτε θα κάνουν κάτι ξεχωριστό στην ζωή τους,είτε θα τα σκατώσουν...Ενδιαμεση λύση δεν υπάρχει.
    Γενικά οι άνθρωποι ιδιαίτερων ανησυχιών ακόμα και αν πετύχουν,την έχουν δύσκολα στην ζωή τους...Οπως οι καταραμένοι ποιητές ένα πράγμα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  15. #1170
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Δεν είναι εύκολο να βρεις κοπέλα, ίδιος εάν είσαι ντροπαλός σαν εμένα. Επίσης δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση με γυναίκα!!

Page 78 of 111 FirstFirst ... 2868767778798088 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •