Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 104
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 104 of 116 FirstFirst ... 45494102103104105106114 ... LastLast
Results 1,546 to 1,560 of 1732
  1. #1546
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    906
    Αισθάνομαι κάπως καλύτερα τις τελευταίες μέρες αλλά όχι κάτι ουσιαστικό.
    Δεν μπορώ να πω πως έχω κάνει βήματα προόδου.

  2. #1547
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    381
    Νιώθω χαζός... Τραυματίστηκα από απροσεξία μου, είναι από τα περιστατικά που άκουγα να συμβαίνουν κάποιες φορές και αναρωτιομουν πως είναι δυνατόν να αυτό τραυματιστεί κάποιος από μια πράξη που δεν την κάνει ούτε ένα νήπιο! Άντε να περάσουν οι μέρες για να γίνω πάλι καλά και να γυρίσω στην εργασία μου αν με περιμένουν ως τότε.

  3. #1548
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλε πανω περαστικα για το τραυματισμο που εκανες αθελα σου κι εγω ειμαι ατσουμπαλη κι αθελα κοπανιεμαι κι τραυματιζομαι σα 5χρονο απροσεκτο. να πω κι εγω εδω νιωθω μοναξια κι οτι πουθενα δε ανηκω μα ο καθενας οτι αξιζει παιρνει.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #1549
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλε πανω περαστικα για το τραυματισμο που εκανες αθελα σου κι εγω ειμαι ατσουμπαλη κι αθελα κοπανιεμαι κι τραυματιζομαι σα 5χρονο απροσεκτο. να πω κι εγω εδω νιωθω μοναξια κι οτι πουθενα δε ανηκω μα ο καθενας οτι αξιζει παιρνει.
    Ευχαριστώ, δηλαδή καλά να πάθω?( Μου άξιζε έτσι που το έγραψες κάτι τέτοια μπορεί να σου ξεφεύγουν και να σε αποφεύγουν οι γνωστοί σου ) Έχω μάτι κάποιος να με ξεματιασει.... Υποφέρω από σκέψεις που δεν με αφήνουν να ηρεμήσω. Φθηνά την γλίτωσα, με μια επέμβαση στο νοσοκομείο θα μπορούσα να είχα πάθει μεγαλύτερη ζημιά. Τώρα όταν γίνω καλά θα μπορώ να αυτό εξυπηρετούμε και να έχω φυσιολογική ζωή .
    Ξυπνάνε φοβίες και προσπαθώ να τις ελέγξω.
    Αν πάθω κάτι στο μέλλον και είμαι εντελώς μόνος τι θα κάνω. Οι γνωστοί και οι συγγενείς λένε περαστικά αλλά για όλα τα υπόλοιπα πως θα τα κάνεις όταν είσαι προσωρινά ανίκανος για ορισμένες μέρες δεν γίνεται να μπεις στην διαδικασία να πληρώσεις οικιακή βοηθό, νοσοκόμα. Δεν υπάρχει και από το κράτος καμία πρόνοια για βοήθεια στο σπίτι. Κανένα ενδιαφέρον, φύγεις από το νοσοκομείο και σε ξεχνάνε, να τρέξεις για φάρμακα στην κατάσταση σου και να ακολουθήσεις τις οδηγίες για ακινησία. Τραγικό. Ούτε εμβόλιο σου κάνουν, ακόμα και για αυτό πρέπει να το βρεις σε φαρμακείο να το αγοράσεις και να σου το κάνει ο φαρμακοποιός (αν θέλει) η να πάς σε κέντρο υγείας η σε κάποιον ιδιώτη.

  5. #1550
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    σε καταλαβαινω φιλαρακι μου αυτο με τα νοσοκομεια και την υγεια αστα μεγα θεμα για αυτους που χρονια μας κυβερνουν κι εμεις ολο ανεχόμαστε . πρεπει να ειμαστε πολυ πιο προσεχτικοι εμεις που ειμαστε ατσουμπαλοι κι εγω ειμαι ατζαμης ανθρωπος κανω γκαφες κι μπορει αθελα να κανω κακο σε μενα η σε αλλον . το οτι ο καθενας οτι αξιζει παιρνει το ειπα για μενα οχι για εσενα θελω να το διευκρινίσω μην παρεξηγηθώ . απλα εγραψα στην ενοτητα εδω που λεει Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) κι ειχα αναγκη αυτο να πω για μενα μα ηθελα να πω κι σε σενα περαστικα μην αγνοήσω του αλλου τον πονο ομως η πρόθεση μου η φιλική παρεξηγήθηκε . κατι ηξεραν οι δικοι μου που λεγαν μην ανακατεύεσαι στων αλλων τις δουλειες θα μπλεχτείς χωρίς να το παρεις χαμπαρι γιατι οι ανθρωποι βλεπουν παντα το αρνητικο σε οτι λες η κανεις . .
    Last edited by asperger39; 04-03-2024 at 22:25.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #1551
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,118
    "Ευτυχία είναι να ξυπνάς το πρωί με χαμόγελο,και το βράδυ να κοιμάσαι με λαχτάρα να ξυπνήσεις.''
    Ακουσα αυτην την υπέροχη φράση σε μια εκπομπή στην ερτ καιαξίζει να την μοιραστώ.
    Εγώ δυστυχώς είμαι στον αντίποδα...Ξυπνάω το πρωί με απογοήτευση και έλλειψη ενέργειας να ζήσω την ημέρα,και το βράδυ δεν βλέπω την ώρα να κοιμηθώ για να ξεχάσω την πραγματικότητα.
    Θα έπρεπε να μην θέλουμε να κοιμηθόυμε για να μην χάσουμε από την ζωή ούτε σταγόνα!
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #1552
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    381
    Έχω νεύρα πολλά νεύρα...
    Δεν μου φτάνει το άγχος, προσπαθώντας να μην με πάρει από κάτω.
    Έμπλεξα και με το δημόσιο, ένα σορό τηλέφωνα, να μη βγάζεις γραμμή ή να πρέπει να σε συνδέσουν και να πέφτει η γραμμή, να μη ξέρουν να απαντήσουν ή να σου δίνουν λάθος απαντήσεις να σου λένε κάλεσε αργότερα η θα σε πάρουμε πίσω να σου πει ο υπεύθυνος. Τελικά να φθάσει μεσημέρι να ξανά πάρεις και να μην υπάρχει απάντηση!!! Περίμενε μόλις μας έρθει η απόφαση θα σας καλέσουμε... Τραγικό,
    Παρόμοια αντιμετώπιση και από το νοσοκομείο. Από ραντεβού σε ραντεβού και να μην λένε τίποτα. Αν είναι νωρίς γιατί δεν το λένε εξαρχής και μας βάζουν στην διαδικασία να ανησυχούμε, να περιμένουμε άδικα. Παίζουν με την ψυχολογία μας. Οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι ευγενικοί και προσπαθούν να βοηθήσουν , δεν τους κατηγορώ, το σύστημα φταίει. Νιώθω και χάλια που τους επριξα με τα τηλέφωνα.

  8. #1553
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,367
    Αύριο θέατρο, οπότε αισθάνομαι αγχομενος και κακοδιαθετος

  9. #1554
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,641
    Μερικές φορές κατεβαίνοντας στη σάλα του μετρό σχολώντας από την δουλειά μου...πριν τις κυλιόμενες σκάλες.... εκεί που περπατάει πολύς κόσμος... σκέφτομαι να έπεφτα στο πλάι... με το σφιχτό παλτό μου και έτσι απλά να πέθαινα.. αυτή να ήταν η τελευταία μου στιγμή...

  10. #1555
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    HarleyQuinn φιλαρακι μου για σενα με εκτιμηση το τραγουδι αυτο γιατι εισαι θλιμμένη

    https://www.youtube.com/watch?v=9zPZyb9D2Pg
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  11. #1556
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,641
    Ευχαριστώ πολύ γλυκούλα ^^

  12. #1557
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλαρακι μου αν θες δες αυτό μπορεί να σε βοηθήσει σε αυτο οπου περνάς κι εισαι τοσο θλιμμένη ολοι αξίζουμε κατι καλο στη ζωη μας κι γαλήνη .

    https://www.milamou.gr/
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  13. #1558
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,641
    Μπα. Δεν έχω ανάγκη να μιλήσω. Δεν έχω απωθημένα. Τα έχω πει όλα σε 10 ψυχίατρους/ψυχολόγους/ψυχοθεραπευτές και δώσε.

  14. #1559
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    το εστειλα γιατι ειδα εισαι θλιμμενη κι γι αυτο νομισα οτι μπορω εμμεσα ετσι να βοηθήσω . αν αθελα μου σε εφερα σε δυσκολη θεση συγνωμη φιλαρακι μου .απλα αν ο αλλος ειναι θλιμμενος νομιζω πως αν μπορω πρεπει με καποιο τροπο να βοηθησω εμμεσα .

    https://www.google.com/search?q=%CE%...w=1263&bih=863
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  15. #1560
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,641
    Με βοήθησες και σε ευχαριστώ πολύ!

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •