Η θεούσα της διπλανής πόρτας - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 57 FirstFirst ... 456781656 ... LastLast
Results 76 to 90 of 847
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Η αναρχία δεν είναι θρησκεία ; Οι πιστοί της μου φαίνονται ότι είναι από τους πιο φανατικούς φονταμενταλιστές.
    Φίλε έχεις παρανοήσει μπέσα.. Έχεις γίνει απελπιστικά φορτικός και πιεστικός. Δεν καταλαβαίνεις ότι έτσι μειώνεις τον εαυτό σου; Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω πείτε τα με τον ψυχολόγο σου.

  2. #77
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Στη χριστιάνα, από το πολύ χασίσι , είναι μαστουρωμένα και τα χελιδόνια και περιστέρια στα δέντρα και οι σκύλοι και οι γάτες. Αν μπεις χωρίς αναπνευστική συσκευή στην περιοχή, μαστούρωσες απευθείας. Και σε μερικά χιλιόμετρα απόσταση , ο αέρας πρέπει να έχει πολύ THC. Τελευταία όμως τη διάλυσαν νομίζω .
    Ισχύει ( αλλά δεν ξέρω αν την διαλύσαν )

    Πριν πουλούσαν σε αυτοσχέδια περίπτερα φούντα αλλά έδιναν ένα ποσό στην κοινότητα.
    Μετά σκασαν πολλοί μετανάστες μουσουλμανικής καταγωγής και πουλούσαν και αυτοί και τα κράταγαν όλα τα λεφτά για πάρτι τους.
    Έτσι δημιουργήθηκαν νέες συμμορίες που δρούσαν ανεξέλεγκτα..
    Μετά σκασαν σε άλλη μεριά καμία εικοσάρια Δανοί ακροδεξιοί.
    Αν πέρναγες από το μέρος τους , έπεφτε ξύλο.

    Πιο πέρα υπήρχε ένα μαγαζί μόνο με Γροιλανδούς ( Εσκιμώοι Ινουίτ ) .
    Η Γροιλανδία ανήκει στην Δανία και αυτοί ζούσαν με επιδόματα του Κράτους της Δανίας..Είχαν συμπεριφορά όπως οι δικοί μας οι γύφτοι.
    Μάλλον αυτοί δεν ήταν τόσο πονηροί , αλλά είχαν συμπεριφορά ζώου και αγέλης και υπακούουν μόνο στον αρχηγό που έχει την περισσότερη σωματική δύναμη.

    Η Γροιλανδία έχει το μεγαλύτερο ποσοστό αυτοκτονιών στον κόσμο.

    Μπήκα μέσα στο μαγαζί τους , που εκεί ήταν σαν να μπαίνεις στο γκέτο του γκέτου.
    Κανένας Δανός δεν έμπαινε μέσα, εκτός από κατι ξεκαρφωτοι τουρίστες αλλά μόλις βλέπανε τι παίζεται , κάναν μεταβολή και φεύγαν.
    Πιθανότητα να φας ξύλο εκεί μέσα ήταν 90%

    Αυτό το πράγμα δεν το είχα ξαναδεί στην ζωή μου.
    Μικροί ,μεγάλοι, οικογένειές, πίνανε συνέχεια αλκοόλ σε απίστευτες ποσότητες και παράλληλα κάπνιζαν τεράστια τσιγαριληκια.
    Πίνανε τόσο πολύ που δεν μπορούσαν να σταθούν στα πόδια τους.
    Το μόνο που σε έσωζε ήταν ότι επειδή ήταν τόσο σουρωμενοι και μαστουρωμενοι, ήταν υπερβολικά αργοί.
    Ομως έπρεπε να είσαι συνέχεια σε ετοιμότητα.
    ( Έχω ενδιαφέρουσα ιστορία από την παραμονή μου σε αυτό το μαγαζί , αλλά είναι μεγάλη η ιστορία και δεν νομίζω ότι πρέπει να την πω εδώ)

    Γενικως στην Κριστιανια είχε μαζευτεί ένα μεγάλο ετερόκλητο πλήθος και ήταν θέμα χρόνου να βασιλέψει το χάος.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Ελλαδιστάν ρε φίλε.. χίλια πεντακόσια χρόνια πίσω. Με τέτοιες μεσαιωνικές νοοτροπίες και αντιλήψεις βαθιά ριζωμένες στην κοινωνία, πως θα πάει μπροστά αυτή η χώρα;




    Και μετά σου λένε δεν φταίει η θρησκεία. Κούνια που σας κούναγε.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Δώστε βάση μετα τ 2:00 λεπτά.. Φανταστείτε τι εξουσία έχει η εκκλησία κ πόσο πολύ μπορεί να υποτάξει να συντηρητικοποίηση και να αποβλακώσει τις μάζες. Ένας άνθρωπος ο οποίος είναι σεξουαλικά καταπιεσμένος.. με βάρος ενοχές και φόβο είναι ένας άνθρωπος ελεγχόμενος.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Γαμπρός τη χτύπησε επειδή τον νίκησε σε παιχνίδι.. ''Ουζμπεκιστάν''.. Άλλοι ταλιμπάν από κει.. κ το πιο τρομακτικό είναι ότι κάθονται κ τον κοιτάνε ρε φίλε. Απίστευτο.



    Αν αυτή είναι η πρώτη μέρα του γάμου της.. Σκέψου η κακομοίρα τι έχει να τραβήξει για το υπόλοιπο της ζωής της.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Γαμπρός τη χτύπησε επειδή τον νίκησε σε παιχνίδι.. ''Ουζμπεκιστάν''.. Άλλοι ταλιμπάν από κει.. κ το πιο τρομακτικό είναι ότι κάθονται κ τον κοιτάνε ρε φίλε. Απίστευτο.


    Αν αυτή είναι η πρώτη μέρα του γάμου της.. Σκέψου η κακομοίρα τι έχει να τραβήξει για το υπόλοιπο της ζωής της.
    εχει καποια σχεση με το θεμα μας;

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εχει καποια σχεση με το θεμα μας;
    Πως δεν έχει.. Τώρα αν εσύ δεν το πιάνεις δεν φταίω.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Και συγνώμη κιόλας κύριε παπατρέχα


  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    τυπε εχεις τρελλαθει.
    ασε τους πιστους να λενε οτι θελουν για την πιστη τους, και εσυ αμα θες κανε και κολοτουμπες

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    τυπε εχεις τρελλαθει.
    ασε τους πιστους να λενε οτι θελουν για την πιστη τους, και εσυ αμα θες κανε και κολοτουμπες
    Μην τους χαλας το ονειρο Νικο

    Πως θα ζησουν μετα χωρις ολο αυτο
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μην τους χαλας το ονειρο Νικο

    Πως θα ζησουν μετα χωρις ολο αυτο
    δηλαδη;;;;;;;;;

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Μεγαλύτερος εχθρός της όποιας θρησκείας είναι η δημοκρατία. Κάθε νοήμων άνθρωπος καταλαβαίνει ότι το ιερατείο και όλο αυτό το σύστημα είναι αυτό που ενοχλεί εμάς και όχι εμείς αυτούς.
    Ο θεός ως ψευδαίσθηση αντιπροσωπεύει την άγνοια.. Ζούμε σε μια χώρα όπου οι περισσότεροι άνθρωποι φοβούνται να αμφιβάλλουν, να ψάξουν να ερευνήσουν. Με λίγα λόγια αρνούνται να βγουν από τις σπηλιές τους.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Δεν έχουμε ανάγκη καμία θρησκεία κανένα δόγμα να μας πει τι θα κάνουμε και πως θα διαχειριστούνε τη ζωή μας. Έχουμε διανόηση, σκέψη, κρίση, αντίληψη. Και όπως λέει ο Μπακούνιν: Αν οι άνθρωποι θέλουν να είναι ελεύθεροι, θα πρέπει ν’ αφυπνίσουν τις δυο πιο πολύτιμες ιδιότητες, με τις οποίες είναι προικισμένοι.. τη δύναμη της σκέψης και την επιθυμία της εξέγερσης.. Και εδώ τίθεται το ερώτημα.. Ως πότε ανθρωπάκο θα ζεις όπως αυτοί το θέλουν;

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Θέλει πολλά κότσια για να κάνεις κάτι τέτοιο σε λάιβ εκπομπή




    Μετά από αυτό κλασικά αφού τα έβαλε με το σύστημα η καριέρα της πήρε την κατιούσα.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δηλαδη;;;;;;;;;
    Ότι οι θρησκείες ειμαι μια ψευδαίσθηση, ότι όσοι ασχολούνται είναι άνθρωποι χωρίς γνώσεις προορισμό και γενικά μετέωροι και ψάχνουν δεκανικια ...

    Δεν είναι τυχαίο ότι μέσα από αυτό κάποιο ειπρατουν την ανυψωση που αναζητούν διότι ειναι ξεχωριστοί από όλους τους άλλους και ικανοι να μην υποκυπτουν σε όλο αυτό οταν παράλληλα το κάνουν αλλά με ένα τελείως διαφορετικό τρόπο.

    Όπως λοιπόν προσπαθούμε να βρούμε τι ανάγκη έχει ενας άνθρωπος να ασπάζεται μια θρησκεία ας δούμε λιγάκι και την αντίπερα όχθη.

    Τι θεματακι μπορεί να έχει ένας άλλος άνθρωπος που μαχαιται για την ακύρωση μιας πτυχης στις ζωές των άλλων που ουσιαστικά δε χει και κανένα αντίκτυπο στην δικη του
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 6 of 57 FirstFirst ... 456781656 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •